Wolverine pon 27.1.2020 12:55
kbenzema kaže...
Jedna od kćeri je poginula, navodno su ju vozili na trening u akademiju

 išli su na utakmicu u kojoj je trebala igrati a Kobe trebao biti trener. poginule su i dvije njene suigračice sa roditeljima

Pubglogic pon 27.1.2020 21:46

 A magle u 3pm, minimalni uvjeti pisu 2milje i 800 stopa(predpostavljam vertikalno) ok on je kao isao nesto ispod tih min uvjeta, al ono vidljivost 2milje i 250m, hebo te da je Migom 21 letio 2 maha stigao bi izbjeci i vertikalni zid od 1km a ne brdašce, zamisli jos helic, prakticki je mogao sletiti gdje mu se prdne al ne on se zabije na padinu s 250km/h

Hornet_93 uto 28.1.2020 18:00

jordan je goat i ikona nba franšize. nijedan drugi je nije uspio toliko popularizirati, pa ni bryant. statsi sa tim nemaju veze, a ni preuranjena i tragična smrt se ne bi smjela na taj način iskorištaviti. 

Pubglogic uto 28.1.2020 22:20
Hornet_93 kaže...

jordan je goat i ikona nba franšize. nijedan drugi je nije uspio toliko popularizirati, pa ni bryant. statsi sa tim nemaju veze, a ni preuranjena i tragična smrt se ne bi smjela na taj način iskorištaviti. 

 Osobno sam za to da to mijenjaju kroz godine, Bryant je imao svoje desetljece, Jordan svoje, Bryant-ov problem je sto je tu bio preimpozantni Shaq zamislite da je Jordan imao takvog pored sebe vise to nebi bilo to. A i to glasanje je "online" dakle preferira se mlada ekipa kao sto se vidi na zadnjem glasovanju gdje je bio i Lebron James, mislim ono ko je taj?!

antimadridista uto 28.1.2020 23:36
Pubglogic kaže...
Hornet_93 kaže...

jordan je goat i ikona nba franšize. nijedan drugi je nije uspio toliko popularizirati, pa ni bryant. statsi sa tim nemaju veze, a ni preuranjena i tragična smrt se ne bi smjela na taj način iskorištaviti. 

 Osobno sam za to da to mijenjaju kroz godine, Bryant je imao svoje desetljece, Jordan svoje, Bryant-ov problem je sto je tu bio preimpozantni Shaq zamislite da je Jordan imao takvog pored sebe vise to nebi bilo to. A i to glasanje je "online" dakle preferira se mlada ekipa kao sto se vidi na zadnjem glasovanju gdje je bio i Lebron James, mislim ono ko je taj?!

 Tko je LeBron? Pa ono nitko, samo možda najkompletniji igrač u povijesti košarke? Čovjek koji je jedan od najboljih dodavača ikad, a uz to je praktički nezaustavljiv pod košem, a može i pogoditi izvana. Ne volim kad ljudi seru po današnjim igračima samo jer eto nisu igrali 80-ih godina kao Jordan.

 

Nego, baš me potresla me ova smrt Kobe-a. On je za nas koji smo rođeni početkom 90-ih ono što je onima prije nas bio Jordan. Još se nije dosad dogodilo da netko od ovih sportaša uz koje smo odrasli mi iz 90-ih izgubi život. Zvuči malo nestvarno da ga više nema. Kad nekog sportaša gledaš kroz cijelo djetinjstvo i vidiš ga kako sazrijeva kao igrač i ostvari sve što je ostvario, onda ga na neki način prihvatiš kao nekoga tko ti je stvarno blizak. 

 

Treba cijeniti sve te sportaše dok god su tu sa nama. I Messija i Ronalda, LeBrona, Federera itd. Jer tek kad ih ne bude, onda shvatiš što su zapravo značili ti ljudi milijunima djece po svijetu. Ne treba se upuštati u glupe rasprave. Svakome je draži onaj sportaš uz kojeg je odrastao.

Tallahassee sri 29.1.2020 18:08
antimadridista kaže...

 Tko je LeBron? Pa ono nitko, samo možda najkompletniji igrač u povijesti košarke? Čovjek koji je jedan od najboljih dodavača ikad, a uz to je praktički nezaustavljiv pod košem, a može i pogoditi izvana. Ne volim kad ljudi seru po današnjim igračima samo jer eto nisu igrali 80-ih godina kao Jordan.

 

 ... 127 NBA igraca je izabralo, a njima vjerujem, jer znaju... mani se statistika tvoj omiljeni leo djesi nije jedno svjetsko osvojio, Maradona je... na kraju dana, to ce se gledat, ne statistika... nece ti se svidjet, da je Jordan GOAT i bit ce jos neko vrijeme, sigurno... https://www.news.com.au/sport/american-sports/nba/nba-player-poll-michael-jordan-voted-greatest-ever-ahead-of-lebron-james/news-story/019e781d10e7e76ca09d923103fd7ac3

antimadridista sri 29.1.2020 18:40
Tallahassee kaže...
antimadridista kaže...

 Tko je LeBron? Pa ono nitko, samo možda najkompletniji igrač u povijesti košarke? Čovjek koji je jedan od najboljih dodavača ikad, a uz to je praktički nezaustavljiv pod košem, a može i pogoditi izvana. Ne volim kad ljudi seru po današnjim igračima samo jer eto nisu igrali 80-ih godina kao Jordan.

 

 ... 127 NBA igraca je izabralo, a njima vjerujem, jer znaju... mani se statistika tvoj omiljeni leo djesi nije jedno svjetsko osvojio, Maradona je... na kraju dana, to ce se gledat, ne statistika... nece ti se svidjet, da je Jordan GOAT i bit ce jos neko vrijeme, sigurno... https://www.news.com.au/sport/american-sports/nba/nba-player-poll-michael-jordan-voted-greatest-ever-ahead-of-lebron-james/news-story/019e781d10e7e76ca09d923103fd7ac3

 Jesam ja igdje rekao da Jordan nije najveći ikad? Daj se nauči čitati s razumijevanjem.

 

Samo zato što je Jordan najveći, ne znači da se treba pljuvati po igračini kao što je LeBron James. To je bila moja poanta. Da je LeBron igrao 80-ih ili 90-ih, danas bi ga starija generacija puno više cijenila.

antimadridista sub 1.2.2020 00:40
Tallahassee kaže...

... Kobe 5 naslova... lebron 3 naslova... KOBE je mali GOAT za librona... uvjek i onda i uvjek... libron je narcisodni k od ovce... smece...

 Po tome je onda Bill Russell najveći igrač svih vremena jer on ima 11 prstena, 5 više od Jordana. Jedan Robert Horry ima 7 prstena, to ga onda čini boljim od Jordana, Kobe-a, Birda, Magica?

 

Ne možeš ovako površno gledati na timske sportove. Jordan jest najveći. Ali ne zbog broja prstena nego zbog toga što je radio individualno. Ono što nitko drugi neće moći. 

 

LeBron je pola svoje karijere proveo u raspadnutoj franšizi koju je nosio sam samcat. Nebrojeno puta ih je praktički sam odveo u finale. Što bi trebao, sa Ilgauskasom i Delonte Westom pobijediti Duncana, Ginobilija Parkera i one legendarne Spurse u finalu?

Gubio je i Jordan od Celticsa i ostalih dok mu se nije pridružio Pippen. 

mar123 sub 1.2.2020 19:29

Naravno da ne mozes gledat samo naslove kad usporedujes igrace, ali moras ih gledat uz neke druge stvari. Kobe ima vise naslova od lbja dok lbj ima vise mvp nagrada. Obojica su jedno cijelo desetljece bili najbolji igraci lige. Drukciji stil igre, no obojica veliki igraci. Nema smisla uopce previse raspravljat ko je bolji od njih dvojice. Neko voli lbja neko voli kobea i nijedna strana nece promjenit misljenje. 

meni osobno kobe je najdrazi igrac, razlog zbog kojeg sam uopce i poceo gledat kosarku a i navijat za lakerse i niti jedan igrac kakav god bio u buducnosti to nece promjenit. 

uostalom, usporedba igraca koji su igrali u potpuno drugom vremenu nema smisla. Mozes usporedivat lbja i kda, kobea i duncana, magica i birda itd jer igraju u isto vrijeme kao npr u nogometu messi i ronaldo, a ne sad ic usporedivat maradonu i messia, nema smisla nikakvog. 

The Acacia Strain ned 2.2.2020 12:20
mar123 kaže...

Naravno da ne mozes gledat samo naslove kad usporedujes igrace, ali moras ih gledat uz neke druge stvari. Kobe ima vise naslova od lbja dok lbj ima vise mvp nagrada. Obojica su jedno cijelo desetljece bili najbolji igraci lige. Drukciji stil igre, no obojica veliki igraci. Nema smisla uopce previse raspravljat ko je bolji od njih dvojice. Neko voli lbja neko voli kobea i nijedna strana nece promjenit misljenje. 

meni osobno kobe je najdrazi igrac, razlog zbog kojeg sam uopce i poceo gledat kosarku a i navijat za lakerse i niti jedan igrac kakav god bio u buducnosti to nece promjenit. 

uostalom, usporedba igraca koji su igrali u potpuno drugom vremenu nema smisla. Mozes usporedivat lbja i kda, kobea i duncana, magica i birda itd jer igraju u isto vrijeme kao npr u nogometu messi i ronaldo, a ne sad ic usporedivat maradonu i messia, nema smisla nikakvog. 

 sve je rečeno. dodao bi samo kako nikad nisam vidio igrača, a pratim NBA od 90ih sa takvim stanjem uma kao što je bio Kobe. Bez obzira kada bi imao loš šut u igri tipa 3/20, svejedno je znao na kraju tekme uzimat ključne šuteve i odraditi tekmu kako treba i pobijediti jer mu samopouzdanje nije padalo bez obzira na sve. Nešto što nijedan LeBron, KD ili Westbrook, a pogotovo bradonja nemaju. Niti će vjerojatno imat. LeBron je najbliži po tom pitanju, ali ono njegovo užasno cmizdrenje za svaki faul u ključnim tekmama mu nikako ne ide u prilog. 

To je nešto što oldschool ekipa tipa Kobe, Duncan, Jordan, Iverson i ostali nisu radili i zato ih više cijenim, bez obzira na broj prstena i MVP nagrada.

Jedna igračina poput Iversona nema prsten, a totalno je promijenio stil igre jednog PGa, što su mnogi PGovi poslije njega prihvatili i koriste dan danas. 

mario.L_hr ned 2.2.2020 16:10
The Acacia Strain kaže...

 sve je rečeno. dodao bi samo kako nikad nisam vidio igrača, a pratim NBA od 90ih sa takvim stanjem uma kao što je bio Kobe. Bez obzira kada bi imao loš šut u igri tipa 3/20, svejedno je znao na kraju tekme uzimat ključne šuteve i odraditi tekmu kako treba i pobijediti jer mu samopouzdanje nije padalo bez obzira na sve.

Onda slabo pamtiš. Pogledaj koju odlučujuću utakmicu Chicaga s Jordanom ili možda Indiane s Millerom. Nikad nisu bježali od odgovornosti i uvijek su podmetali leđa. Pogledaj danas jednog Leonarda (sjeti se prošle godine i odlučujuće utakmice protiv Philadelpie i šuta preko ruke Embida na isteku utakmice).

Svatko od nas ima nekog igrača kojeg preferira tako i ti.

The Acacia Strain ned 2.2.2020 16:18
mario.L_hr kaže...
The Acacia Strain kaže...

 sve je rečeno. dodao bi samo kako nikad nisam vidio igrača, a pratim NBA od 90ih sa takvim stanjem uma kao što je bio Kobe. Bez obzira kada bi imao loš šut u igri tipa 3/20, svejedno je znao na kraju tekme uzimat ključne šuteve i odraditi tekmu kako treba i pobijediti jer mu samopouzdanje nije padalo bez obzira na sve.

Onda slabo pamtiš. Pogledaj koju odlučujuću utakmicu Chicaga s Jordanom ili možda Indiane s Millerom. Nikad nisu bježali od odgovornosti i uvijek su podmetali leđa. Pogledaj danas jednog Leonarda (sjeti se prošle godine i odlučujuće utakmice protiv Philadelpie i šuta preko ruke Embida na isteku utakmice).

Svatko od nas ima nekog igrača kojeg preferira tako i ti.

 ja sam samo uzeo Kobea kao primjer. i naglasio sam kako su stariji igrači imali veća muda. za Leonarda se slažem, jedan od najdražih igrača u lizi (osim Lillarda naravno).

mario.L_hr ned 2.2.2020 16:24
The Acacia Strain kaže...

 ja sam samo uzeo Kobea kao primjer. i naglasio sam kako su stariji igrači imali veća muda. za Leonarda se slažem, jedan od najdražih igrača u lizi (osim Lillarda naravno).

OK, uzeo si Kobea kao primjer ali za što? Napisao si da nikad nisi vidio igrača sa takvim stanjem uma kao što je bio Kobe. To ti apsolutno ne stoji. Kobe je bio izvrstan igrač ali je bio samo jedan od izvrsnih. Igrača koji se mogu mjeriti s njim bilo je i prije, ima ih sada a biti će ih i ubuduće.

The Acacia Strain ned 2.2.2020 16:33
mario.L_hr kaže...
The Acacia Strain kaže...

 ja sam samo uzeo Kobea kao primjer. i naglasio sam kako su stariji igrači imali veća muda. za Leonarda se slažem, jedan od najdražih igrača u lizi (osim Lillarda naravno).

OK, uzeo si Kobea kao primjer ali za što? Napisao si da nikad nisi vidio igrača sa takvim stanjem uma kao što je bio Kobe. To ti apsolutno ne stoji. Kobe je bio izvrstan igrač ali je bio samo jedan od izvrsnih. Igrača koji se mogu mjeriti s njim bilo je i prije, ima ih sada a biti će ih i ubuduće.

 Ma šta ne stoji?! Pa napisao sam gore za što! Dodao si Millera i Jordana za primjer, ok, to i ptice na grani znaju kako su rasturali u svoje vrijeme, ali trenutno i ubuduće ne vidim igrače koji imaju takav mentalitet na terenu i izvan terena kao Kobe, možda se varam, ali današnji NBA je humor. Čak nisam njegov fan, niti fan Lakersa.

 

Jack Black ned 2.2.2020 16:40
mario.L_hr kaže...
The Acacia Strain kaže...

 ja sam samo uzeo Kobea kao primjer. i naglasio sam kako su stariji igrači imali veća muda. za Leonarda se slažem, jedan od najdražih igrača u lizi (osim Lillarda naravno).

OK, uzeo si Kobea kao primjer ali za što? Napisao si da nikad nisi vidio igrača sa takvim stanjem uma kao što je bio Kobe. To ti apsolutno ne stoji. Kobe je bio izvrstan igrač ali je bio samo jedan od izvrsnih. Igrača koji se mogu mjeriti s njim bilo je i prije, ima ih sada a biti će ih i ubuduće.

 Ne bi se slozio da je takvih igraca bilo i da ce biti. Kobe je po meni najbolji scorer ikada. Covjek je mogao dati kos na tisuce nacina, imao je post igru, footwork, fade, sut za 3 (kolko-tolko), mogao je zakucat na bilo koga, a mid range necu ni spominjat. Uz to, sto po meni i puno ljudi izostavi kada se prica o njemu, da je bio lockdown defender. Igrac koji je mogao cuvat najboljeg igraca iz protivnickog tima i jos k tome u napadu dati 40 kada je to htio. Isto tako, ljudi se rugaju i sprdaju na njegova dodavanja i govore da nije dobar playmaker - Kobe nije puno dodavao, ali njegov average u karijeri je 5 APG. sto nije toliko lose za SG-a. Kada je htio dodati, mogao je, ali ponavljam, zasto bi dodavao kada je mogao zabiti kos s lakocom?

Necu reci da je Kobe bolji od Jordana jer ga nisam gledao i jednostavno druga era, isto tako necu reci da je bolji od LeBrona jer je to opet druga era. Sva trojica su igrala drugu verziju kosarke. Svaki igrac je poseban na svoj nacin. LeBron i Jordan su bili te srece pa su bili jedni od najatleticnijih igraca ikada, nasuprot tome Kobe to nije bio.

mario.L_hr ned 2.2.2020 17:14
The Acacia Strain kaže...

 Ma šta ne stoji?! Pa napisao sam gore za što! Dodao si Millera i Jordana za primjer, ok, to i ptice na grani znaju kako su rasturali u svoje vrijeme, ali trenutno i ubuduće ne vidim igrače koji imaju takav mentalitet na terenu i izvan terena kao Kobe, možda se varam, ali današnji NBA je humor. Čak nisam njegov fan, niti fan Lakersa.

 

Kobe je jedan od najboljih. To nitko ne spori. Ali nije svijet stao nakon što je on prestao igrati. Imaš danas Leonarda (fantastičan igrač u napadu, jedan od boljih u obrani), Duranta (nevjerojatan igrač posebice obzirom na konstituciju današnjih NBA igrača), Curry je jedan od najboljih šutera ikad (da je bolji u obrani stao bi uz rame najvećih igrača), da ne nastavljam dalje. Vrhunskih igrača nema na bacanje ali uvijek su bili tu (npr zanima me kakv će biti Dončić za cca 5 godina ili Zion Williamson) i biti će.

Današnja NBA košarka ide u smjeru sve većeg broja trica. Visoki centri su rijetke biljke i od njih se traži šut izvana i vrlo velika pokretljivost (kako bi tu prošao Shaquille O'Neal koji nije imao šut a ni pretjeranu brzinu već je bio pravi buldožer). Nisu igrači ti koji mijenjaju NBA već to rade treneri (u novije vrijeme i analitičari) a igrači su ti koji provode te zamisli. Regularna sezona je više revijalna košarka. Kada dođe play-off to je druga priča. Hoćeš li reći da je prošlogodišnje finale bilo loše?

Jack Black kaže...

 Ne bi se slozio da je takvih igraca bilo i da ce biti. Kobe je po meni najbolji scorer ikada. Covjek je mogao dati kos na tisuce nacina, imao je post igru, footwork, fade, sut za 3 (kolko-tolko), mogao je zakucat na bilo koga, a mid range necu ni spominjat. Uz to, sto po meni i puno ljudi izostavi kada se prica o njemu, da je bio lockdown defender. Igrac koji je mogao cuvat najboljeg igraca iz protivnickog tima i jos k tome u napadu dati 40 kada je to htio. Isto tako, ljudi se rugaju i sprdaju na njegova dodavanja i govore da nije dobar playmaker - Kobe nije puno dodavao, ali njegov average u karijeri je 5 APG. sto nije toliko lose za SG-a. Kada je htio dodati, mogao je, ali ponavljam, zasto bi dodavao kada je mogao zabiti kos s lakocom?

Necu reci da je Kobe bolji od Jordana jer ga nisam gledao i jednostavno druga era, isto tako necu reci da je bolji od LeBrona jer je to opet druga era. Sva trojica su igrala drugu verziju kosarke. Svaki igrac je poseban na svoj nacin. LeBron i Jordan su bili te srece pa su bili jedni od najatleticnijih igraca ikada, nasuprot tome Kobe to nije bio.

Je li bitno hoćeš li se ti složiti ili ne. Ako tvrdiš da je netko najbolji šuter ikad potkrijepi to nekom statistikom. 

The Acacia Strain ned 2.2.2020 17:23

ne radi se tu o statistici već o načinu na koji on doprinosi košarci. nakon Jordana, on je najveći igrač modernog doba koji te asocira kada kažeš riječ "NBA". gore ti je i objasnio na koje načine sve je zabijao i koje tehnike sve je koristio. uzor mnogim danas igračima koje ti nabrajaš.

i ne možeš mi reći da jedan harden koji po statistici ima 40 ppg u zadnje vrijeme ispada bolji od njega, kada od tih 40 poena je 20 s crte i 20 s trice. gledamo nba koji nema obrane, ne igra se obrana uopće i onda svaki PG u ligi istrese po 50 komada jer prolazi kao duh kroz obranu ili ima dobro nategnutu tricu ili čak shoot s loga. 

igrači kao curry i ostali miševi koji se pod koš  uvlače samo kad nema nikoga niti ne želim uspoređivati sa jednim bryantom, jordanom i takvima kojima nije bio problem zakucati i preko  igrača na PF i Centar pozicijama . danas to još radi westbrook, ali taj je druga priča.

 

mario.L_hr ned 2.2.2020 17:41
The Acacia Strain kaže...

ne radi se tu o statistici već o načinu na koji on doprinosi košarci. nakon Jordana, on je najveći igrač modernog doba koji te asocira kada kažeš riječ "NBA". gore ti je i objasnio na koje načine sve je zabijao i koje tehnike sve je koristio. uzor mnogim danas igračima koje ti nabrajaš.

i ne možeš mi reći da jedan harden koji po statistici ima 40 ppg u zadnje vrijeme ispada bolji od njega, kada od tih 40 poena je 20 s crte i 20 s trice. gledamo nba koji nema obrane, ne igra se obrana uopće i onda svaki PG u ligi istrese po 50 komada jer prolazi kao duh kroz obranu ili ima dobro nategnutu tricu ili čak shoot s loga. 

igrači kao curry i ostali miševi koji se pod koš  uvlače samo kad nema nikoga niti ne želim uspoređivati sa jednim bryantom, jordanom i takvima kojima nije bio problem zakucati i preko  igrača na PF i Centar pozicijama . danas to još radi westbrook, ali taj je druga priča.

 

O čemu se onda radi? Koji su to elementi kojima se može mjeriti njegov utjecaj na košarku i doprinos a nisu ga imali drugi?

 

Znači, po tebi su Kobe i Jordan dva najveća a ostalih nema. Znači Bird, Magic, Olajuwon, Russel, Chamberlaine, Miller, Thomas, Malone, Stockton,Pipen, Barkley.... i ostali nisu doprinjeli ništa.

The Acacia Strain ned 2.2.2020 17:45
mario.L_hr kaže...
The Acacia Strain kaže...

ne radi se tu o statistici već o načinu na koji on doprinosi košarci. nakon Jordana, on je najveći igrač modernog doba koji te asocira kada kažeš riječ "NBA". gore ti je i objasnio na koje načine sve je zabijao i koje tehnike sve je koristio. uzor mnogim danas igračima koje ti nabrajaš.

i ne možeš mi reći da jedan harden koji po statistici ima 40 ppg u zadnje vrijeme ispada bolji od njega, kada od tih 40 poena je 20 s crte i 20 s trice. gledamo nba koji nema obrane, ne igra se obrana uopće i onda svaki PG u ligi istrese po 50 komada jer prolazi kao duh kroz obranu ili ima dobro nategnutu tricu ili čak shoot s loga. 

igrači kao curry i ostali miševi koji se pod koš  uvlače samo kad nema nikoga niti ne želim uspoređivati sa jednim bryantom, jordanom i takvima kojima nije bio problem zakucati i preko  igrača na PF i Centar pozicijama . danas to još radi westbrook, ali taj je druga priča.

 

O čemu se onda radi? Koji su to elementi kojima se može mjeriti njegov utjecaj na košarku i doprinos a nisu ga imali drugi?

 

Znači, po tebi su Kobe i Jordan dva najveća a ostalih nema. Znači Bird, Magic, Olajuwon, Russel, Chamberlaine, Miller, Thomas, Malone, Stockton,Pipen, Barkley.... i ostali nisu doprinjeli ništa.

 Kralju, jel ti čitaš s kime ja uspoređujem Bryanta?  Ovo što si spomenuo su sve igrači prije njega! 

mario.L_hr ned 2.2.2020 18:04

Pa ti si rekao da je uz Jordana on najveći igrač modernog doba NBA. Jel' hoćeš reći da ovi koje sam nabrojao nisu iz modernog doba NBA? (možda dvojica nisu ali ostali jesu) Tebi za podsjetnik 3 naslova je osvojio u paru s Shaq-om a mislim da je u svakom od ta tri finala Shaq bio MVP finala. Netko bi rekao da se pomalo šlepao u Shaqa (što bi bila totalna glupost jer je Kobe fantastičan igrač).

 

Ono što ja hoću reći je da svaki period ima svoje zvjezde. Uspoređivati ih međusobno je totalna glupost i nema nikakvog smisla. Igra evoluira i mijenja se kroz godine (od pravila, taktike, fizikalija,...) i sad ti usporedi što je bolje a što lošije.

 

 

mar123 ned 2.2.2020 18:49

Bas ovu raspravu sam htio da se izbjegne, nema smisla. Kobe kolko je imo fanova imo je duplo vise hatera, uvijek. Sad zbog smrti je taj hejt malo splasnuo al svi vi koji malo vise pratite znate da kad je i zavrsio karijeru baco se veliki hejt. Hejteri su cak i u njegovoj zadnjoj tekmi nasli srat jer je zabio 60 sa 50 suteva. Stalno se napominje da je promasio najvise field goala u povjesti(isti ti ljude navijaju za hardena koji ce taj rekord sigurno srusit nastavi li bacat cigle i dalje). 

sto se tice naslova sa shaqom, te naslove nit bi kobe digo bez shaqa niti shaq bez kobea. I to je najjednostavnije moguce obasnjenje tog tandema. Opet vi koji malo jace pratite i koji ste gledali ta finala tj tu playoff seriju znate da finala nebi ni bilo da kobe nije povuko u finalu konferencije, al eto za to se ne dodjeljuju nagrade a danasnji "fanovi" ionako samo odu na wikipediu i pogledaju broj trofeja. 

A vezano za ovo kad ste rekli da i danas ima i ubuduce ce bit igraca kao kobe, to rezem glavu da nece. Mozda ce mu i srusit sve rekorde, mozda ce imat vece postotke suta, mozda ce cak i podic par mvp nagrada, ali kad ja vidim jedan potencijal tipa karl anthony towns ili wiggins i slicno da im nekad bude bitnije odigrat fortnite nego trenirat. Kad vidim da kuzma vise mari sto ce obuc i koje vino ce pit umjesto da se vrati bar na staru formu od prije ozljede, kad vidim da jedan ben simmons jednostavno nema muda sutnut tricu a s tim bi posto automatski top 10 igrac lige i jos hrpu stvari. E kad to vidim sasvim sam siguran da igraca ko kobe vise nema niti ce ih bit.

igraca kojem je taj sport na prvom, drugom i trecem mjestu u zivotu, koji ako promasi slobodni za pobjedu il produzetak ce ostat i sutirat 1000 slobodnih nakon tekme. E taj mentalitet je ono zbog ceg smo ga najvise voljeli. 

Mozemo na druge teme, kao npr jeste vidjeli kakvu lakrdiju su napravili s all star tekmom? 

mario.L_hr ned 2.2.2020 19:14

Najmanje sam htio omalovažiti Kobea. Tko ga uopće može omalovažiti. On je jedan od najvećih koji su igrali tu igru. Svatko tko voli košarku ili zna nešto o istoj mu to mora priznati. Mene je zasmetalo, pomalo američko izdizanje iznad ostalih, jer je tragično završio svoj život. Što sa svim onima koji su bili vrhunski igrači ali su igrali u manje atraktivnim franšizama i nakon karijere se za njih ne zna? Suludo je tražiti najboljeg igrače u toliko dugom razdoblju NBA lige. Meni to nema smisla. Najbolje igrače u generacijama možeš uspoređivati jer su igrali u istom razdoblju. Tu bi trebalo stati.

 

Što kažeš za jednog kvalitetu Leonarda ili Duranta, atleticizam Gianisa? Jesu li on kalibar igrača koji se može uspoređivati s najvećima? Fantastičnih igrača u generaciji nema previše.

 

Uz ove neostvarene talenta ja bi spomenuo i Embida.

 

All-Star utakmice ne gledam već godinama. Jednostavno ih ne pratim jer je to čisto PR preseravanje. Meni je nepojmljivo koji sve likovi upadaju u momčad a kako se zapostavljaju igrači koji imaju bolju sezonu. Nema tu puno smisla i logike. Meni je draže gledati natjecanje u zakucavanju i tricama. Evo podsjetnika na epsku bitku Jordan vs Wilkins i za mene najbolje zakucavanje koje je itko ikada izveo (po mom slobodnom sudu).