Sport

MMA (Mixed Martial Arts)

loky4i4 ned 15.1.2023 10:03
Hexfire kaže...
Jones vs Gane 04.03.2023. za HW naslov.

Ngannou odlazi iz UFC-a.

Ogroman gubitak za diviziju i UFC. Baš me zanima ostaje li u MMA ili priče o meču sa Furyem imaju stvarno uporište.

 najvjerojatnije ide u PFL, mislim da ona fotka gdje mu mama nosi njihovu majicu nije slučajnost

mzopg ned 15.1.2023 14:46
Hexfire kaže...
Jones vs Gane 04.03.2023. za HW naslov.

Ngannou odlazi iz UFC-a.

Ogroman gubitak za diviziju i UFC. Baš me zanima ostaje li u MMA ili priče o meču sa Furyem imaju stvarno uporište.

Meni ovo djeluje ovako, Jones je želio izbječi Francisa, dok je pokazao da nema ništa protiv borbe sa Stipom ili Ganeom. Očito je procijenio da mu je Francis najveći rizik, posebno nakon što je tri godine već van ringa. S druge strane White to zna ili je shvatio pa je procijenio da mu je isplativije pustiti Francisa i dobiti Jonesa nazad.

 

Stipe također nije pokazao nekakav preveliki interes za povratkom, tu i tamo vidimo nekakve fotke iz dvorane i pokoji komentar, ali sve je to više onako reda radi i ja mislim da je on u principu već barem jednom nogom u mirovini. Ono što bi Stipe trebao loviti su celebrity borbe gdje može ubrati dobru lovu uz relativno mali rizik. Što će mu sad opet ulazak u ring protiv Francisa ili Ganea? Sa 40 godina samo riskira zdravlje, a već je tamo sve osvojio što se moglo osvojiti. Protiv Jonesa bi mu se već isplatilo, jer je to money fight.

 

Jones vs Miocic je borba koja bi odgovarala jednom i drugom, ali očito nije bilo dovoljno pritiska na Whitea ili Shelbya, moja procjena je da je zapelo kod Stipe. Što si duže van igre teže se u nju vratiti i pronaći ponovnu motivaciju.

 

Jučerašnji UFC, pogledao samo dvije borbe, Ige dominantan i uvjerljiv protiv Jacksona koji se pokušao izvuči na eye-poke, ali nije mu pomoglo. Strickland - Imavov relativno dosadna borba, na kraju je bilo nešto malo više akcije, ali po meni ovo nisu borci za Top 10. Strickland je iznimno jednodimenzionalan borac i imati će problema sa protivnicima koji su dobri u više vještina, a ne samo u standupu i to prvenstveno boksu, za sada ga drži solidan boks i izdržljivost, ali kretanje i stav su mu loši. Imavov se nije dobro spremio za 5 rundi, nakon treće se već ispuhao. Loša taktika protiv Stricklanda.

dalja46 sub 21.1.2023 21:06

Kakve su prognoze za noćašnji event?

Šteta što se Jiri ozljedio, bio bi to opet jeben main event, Hill mi se ne čini nešto zanimljiv. No mozda se i varam. 

Figuerero Moreno, kako sam procitao jedan komentar, možda bude draw pa da ih i peti put gledamo:)

Burns bi mogao dobiti Magny-a mada je Magny u dobrom win streaku. 

Craig Walker, oba luđaka, bit će dobar fajt.

 

 

mzopg sub 21.1.2023 21:57
dalja46 kaže...

Kakve su prognoze za noćašnji event?

Šteta što se Jiri ozljedio, bio bi to opet jeben main event, Hill mi se ne čini nešto zanimljiv. No mozda se i varam. 

Figuerero Moreno, kako sam procitao jedan komentar, možda bude draw pa da ih i peti put gledamo:)

Burns bi mogao dobiti Magny-a mada je Magny u dobrom win streaku. 

Craig Walker, oba luđaka, bit će dobar fajt.

 

 

Dobro si napisao, ja sam zaboravio da je danas subota. Znači nema spavanja. 

 

Evo moja prognoza, koja će vjerojatno biti potpuno pogrešna kao i obično kad pogađam.

 

Rua - Potieria

Ovo mi je jako teško prognozirati, legendarni Shogun u zadnjoj borbi protiv mladog ukrajinskog lava o kojem malo znamo. Rua će se htjeti pozdraviti s pobjedom, Ukrajinac će se htjeti dokazati. Teško. S obzirom na formu dao bi prednost Ukrajincu, mada nemam pojma na kojem je nivou, ali eto pobjeda Potieria.

 

Craig - Walker

Opet teška borba. Craig će forsirati parter i nekakav submission. Walker mi je simpatičan lik, ali je i malo opičen.  Ne znam kako će se snaći protiv majstora u jiu-jitsuu, ali ima i on tu nešto iskustva i smeđi pojas. Biti će to taktičko nadmudrivanje. Po meni je Škot u maloj prednosti, pa neka bude pobjeda Craiga.

 

Murphy - Andrade

Brazilka je u zadnjih 10 gubila samo od bivših ili trenutnih prvaka (Valentina, Rose i Zhang). Ovo bi za nju trebao biti relativno lak posao. Pobjeda Andrade.

 

Burns - Magny

Pobjeda Burnsa i to uvjerljivo.

 

Figueiredo - Moreno

Po meni je Moreno nešto bolji borac i oštećen je u prethodnim borbama kada mu je čistu pobjedu oduzela loša sudačka odluka. Mislim da će večeras pokazati da je ipak bolji borac i uzeti pobjedu. 6 godina je mlađi, sad je u špici i ima već iskustvo borbe protiv prvaka. No neće biti lako pobjediti izvrsnog Brazilca.

 

Teixeira - Hill

Meni ovo djeluje kao da su Hilla bacili lavovima.  Hill ima potencijala, ali mislim da je Brazilac unatoč godinama ipak klasu iznad. Vidjeli smo kako se nosio protiv Prochaske i bio bolji do samog kraja i nesretnog submissiona. I to na 5 rundi.

 

mzopg pon 23.1.2023 14:48

Ajde mogao sam i gore omašiti. 

 

Za Walkera i Craiga sam znao da će biti gusto. Walker je pametno odradio borbu i potpuno zasluženo slavio. Škot je previše forsirao rušenje, na što je Brazilac bio spreman.

 

Ono gdje sam totalno promašio je glavna borba u kojoj je Jamahal razbio Teixeiru, potpuna dominacija. Jamahal se odlično pripremio, neutralizirao sve pokušaje rušenja i iskoristio svoje prednosti, brzina i dobro kretanje. S druge strane Brazilac se nije taktički dobro pripremio, loše je rezao distancu, previše forsirao klinč i rušenje gdje bi uredno dobio koljeno u glavu ili tijelo. Jedino što je prezentirao je izuzetnu izdržljivost i čvrstinu, ali Hill ga je doslovno demolirao rundu po rundu. Potpuno zaslužena pobjeda.

 

U globalu vrlo dobar event.

njuskac ned 5.2.2023 11:25

Fedor je izgledao stvarno loše. Ne znam da li je Bader toliko dobar ili je Fedor loš. Čovjek koji je vladao 10 godina i na stojci i na parteru je totalno bespomocan. Ostao sam šokiran kako je to sve izgledalo. Kao da nije godinama trenirao i samo je došao pokupit lovu. Kužim da ima 46 godina ali nije ni bader baš u cvijetu mladosti sa 39 godina.

mmafan sub 11.2.2023 20:40

Još malo do odličnog eventa. Jedva čekam glavnu borbu, nadam se da će Volk pružiti jak otpor, i da će se Islam morati pomučiti za pobjedu. Srce kaže Volkanovski, ali razum Islam. Uglavnom odličan uvod u godinu koja će kako izgleda biti odlična za nas fanove.

L10N3 ned 12.2.2023 09:05

Bogami Islam se ovaj put itekako namučio i po mom mišljenju bio jako blizu da to izgubi, pogotovo ona 4 ili 5 runda(nisam siguran) gdje je bio dobro uzdrman. 

 

Svaka čast Volkanovskom na borbi, zaista je srčan borac.

 

 

Čestitke obojici. Bila je to odlična borba

Hexfire ned 12.2.2023 17:15
L10N3 kaže...

Bogami Islam se ovaj put itekako namučio i po mom mišljenju bio jako blizu da to izgubi, pogotovo ona 4 ili 5 runda(nisam siguran) gdje je bio dobro uzdrman. 

 

Svaka čast Volkanovskom na borbi, zaista je srčan borac.

 

 

Čestitke obojici. Bila je to odlična borba

 Da je bila još jedna runda, mislim da bi Volk dobio. Ali sve u svemu odličan fight. Vjerojatno će se opet sastati u nekom trenutku, ali prvo će Volk morati pobijediti nekoga iz top 5. 

Dodinho čet 2.3.2023 13:13
4ucker kaže...

Predvidjanja za Jones vs Gane?

 Nemam neki poseban razlog, ali imam osjećaj da nakon toliko dugog čekanja "teškog" Jonesa bi se mogli jako razočarati sa njegovom izvedbom.

 

I Sonnen nešto priča da mu je jako čudno kako u Embedded serijalu vidimo Jonesa kako se samo brčka u bazenu i topi u sauni, da je to mogući znak nekakve ozljede, odnosno da je u regeneraciji.

 

Ali sve u svemu, nakon dugo vremena i svih evenata sam osobno jako uzbuđen (Islam i Volk me nisu bas intrigirali).

4ucker čet 2.3.2023 13:59
Dodinho kaže...
4ucker kaže...

Predvidjanja za Jones vs Gane?

 Nemam neki poseban razlog, ali imam osjećaj da nakon toliko dugog čekanja "teškog" Jonesa bi se mogli jako razočarati sa njegovom izvedbom.

 

I Sonnen nešto priča da mu je jako čudno kako u Embedded serijalu vidimo Jonesa kako se samo brčka u bazenu i topi u sauni, da je to mogući znak nekakve ozljede, odnosno da je u regeneraciji.

 

Ali sve u svemu, nakon dugo vremena i svih evenata sam osobno jako uzbuđen (Islam i Volk me nisu bas intrigirali).

 Mislim da su to sve nagadjanja. Bazen i slicne stvari mimo onog prikazanog su ionako neke osnovne stvari koje svi rade. Znamo svi kako takodjer narativ i camerawork mogu iskriviti ili usmjeriti percepciju.

 

Srce kaze Gane, um mi kaze Jones, ili tako nekom logikom. Shevchenko bi mogla na sub ili odluku dobiti, po mom skromnom misljenju.

L10N3 čet 2.3.2023 17:27
4ucker kaže...

Predvidjanja za Jones vs Gane?

 Po mojem mišljenju je Jones blagi favorit. Ne treba Ganea podcijeniti svakako. U svakom slučaju, biti će zanimljivo

the_prodigy čet 2.3.2023 19:33

Gane može popiti udarac i brzo se vratiti, to smo vidjeli protiv Tuivase. Isto tako teškaši udaraju drugačije, ok vjerujem da je Jones spreman za to, ali opet mislim da će mu HW biti druga liga.

 

Očekivao sam da će Jones doći isklesan, imao je prije tih videa iz teretane di diže tegove kao konj, stavljao postove kao da se nikad nije osjećao jači, a danas kad sam vidio slike, tip se skoro pa zdebelio

 

Bit će zanimljivo u svakom slučaju iako više naginjem prema Ganeu. Jones priča za sebe kako je izdržljiviji, sve to stoji na treninzima, ali kad uđe u ring tu je pritisak sasvim drukčiji, adrenalin šilji 200%, mogao bi se i on brzo izmoriti.

mmafan pet 3.3.2023 17:41

Jedva čekam vidjeti povratak Jonesa. Kakav rezime lik ima. Koje je sve borce porazio, i to u njihovom vrhuncu. Nadam se da će i u teškoj  pokazati opet zašto je najbolji borac, i da ćemo gledati borbu protiv Miočića.

hardrock sub 4.3.2023 08:26

Jon Jones, Valentina Shevchenko, Shavkat Rakhmonov, Mateusz Gamrot i Bo Nickal su favoriti, šta mislite hoće li koji od njih failati?

Ja sam uvjeren da Shevchenko i Rakhmonov dobijaju fight, a za ostale nisam siguran..

Što vi mislite, hoce li favoriti opravdati svoju ulogu - favorita?

 

Jedino što mi je čudno malo kako je Bo Nickal završio na main cardu umjesto Du Plessisa?

 

 

MadDogMattis sub 4.3.2023 14:36
mmafan kaže...

Jedva čekam vidjeti povratak Jonesa. Kakav rezime lik ima. Koje je sve borce porazio, i to u njihovom vrhuncu. Nadam se da će i u teškoj  pokazati opet zašto je najbolji borac, i da ćemo gledati borbu protiv Miočića.

 Ja se nadam da će lagano pobjediti tako da ne bude nikakvih problema za borbu u sedmom mjesecu protiv Stipe Miočića.


3dfx ned 5.3.2023 07:01

kao sto rekoh, easy win

 

sad svi casual, ponovite gradivo zadnjih 12 godina, da shvatite tko i sta je JJ, prije sljedeceg meca, da ne bi bilo opet linkanja nekih klipova koji nemaju veze s vezom :)

 

i Stipe ce isto bit easy win

 

lik je ponovo izuzetno motiviran, sharp, target on the eye kak bi se reklo, i nemrem ga niko zaustavit

 

uzivajte u sljedece 2-3 borbe najveceg MMA borca ikad, nesto takvo vise nikada necete vidjet

 

peac out

Dodinho ned 5.3.2023 08:19
Dodinho kaže...

 Nemam neki poseban razlog, ali imam osjećaj da nakon toliko dugog čekanja "teškog" Jonesa bi se mogli jako razočarati sa njegovom izvedbom.

 Svaka mi čast, vidoviti Milan mi nije ravan

mmafan ned 5.3.2023 14:31
Dodinho kaže...
Dodinho kaže...

 Nemam neki poseban razlog, ali imam osjećaj da nakon toliko dugog čekanja "teškog" Jonesa bi se mogli jako razočarati sa njegovom izvedbom.

 Svaka mi čast, vidoviti Milan mi nije ravan

 

A gle, ovo je najteži sport za predvidjeti. I tvoj je osjećaj imao smisla, jer Jones se nije borio tri godine, i da je koji drugi borac, to bi sigurno imalo utjecaja na njegovu izvedbu. Ali ovo je Jones, čovjek je rođen da bude borac, nikad veći talent, najbolji borac. Jedva čekam borbu protiv Miočića. Miočić će ipak pružiti bolju borbu od Ganea, ali opet vidim Jonesa kao pobjednika.

forumaš ned 5.3.2023 14:42

Da se ja igram vodovotog Milana vidim pobjednika Stipu. JJ će ga teško nadhrvati, nije ga andhrvao ni DC. Pobjedu će odnjeti onaj tko u pet rundi može više primiti i zadatai, Stipe može primiti ko konj a bogami i davati punih pet rundi.