Sport

MMA (Mixed Martial Arts)

mzopg čet 8.9.2022 23:27

UFC 278 - zarade boraca (u američkim dolarima)

Glavni dio priredbe:

Leon Edwards ($350,000 + no win bonus = $350,000) def. Kamaru Usman ($500,000)

Paulo Costa ($65,000 + $65,000 win bonus = $130,000) def. Luke Rockhold ($200,000)

Merab Dvalishvili ($99,000 + $99,000 win bonus = $198,000) def. Jose Aldo ($400,000)

Lucie Pudilova ($23,000 + $23,000 win bonus = $46,000) def. Wu Yanan ($20,000)

Tyson Pedro ($43,000 + $43,000 win bonus = $86,000) def. Harry Hunsucker ($12,000)

 

Pomalo sramotno za UFC da na glavnom programu PPV priredbe ima borce koji su plaćeni 12.000$. Ili top borce poput Coste koji je dobio 65.000$ (bez bonusa za pobjedu).

Zanimljivo je i da su kod tri glavne borbe poraženi zaradili i dvostruko više od pobjednika.

 

Zadnji UFC event, nekoliko dobrih borbi.

 

Wood, Kopylov, Imavov. Whittaker je deklasirao Vettorija, a Gane - Tuivasa odlična borba. Bio je Tuivasa na korak do pobjede, samim čudom se Gane izvukao iz nokauta i sam je izjavio kasnije da je bio u nokautu i da mu se samo sve zamračilo, ali se brzo pribrao. Tuivasa je *ebeno čvrst, ono što je sve primio je čudo. Malo kvari dojam udarac Ganea po potiljku, ali što je tu je. Dva jako simpatična lika i dobra borca.

mzopg sub 10.9.2022 00:11

Čudna situacija oko sutrašnjeg UFCa. Izgleda da ništa od Diaz - Khamzat, ali sve što je prethodilo je više nego sumnjivo i djeluje čak pomalo iscenirano.

 

Prvo je Diaz izjavio da nije tražio borbu protiv Khamzata i da je ne želi, ali da će je odraditi. Zatim je izjavio da je prekinuo pripreme i da se neće više uopće pripremati za tu borbu pa neka ga Khamzat prebije. Nakon toga prije UFC konferencije dolazi do sukoba Holland - Khamzat - Diaz. Sljedeća vijest je da je Khamzat na vaganju sa smješkom prekoračio debelo težinsku granicu, za gotovo 3.5kg. I sada je krenula priča da se sprema borba Holland - Khamzat.

 

Nema još nikakve službene objave, a event je sutra.

3dfx sub 10.9.2022 10:14

mozemo nagadati sta je bilo i zasto je ovako ispalo, Khazmat nije nikada imao problema sa dosezanjem tezine, sjetite se Dubaia, u 10 dana 2 borbe i to u vecoj pa nizoj kategoriji, tako da je ovo sto je fulao tezinu vjerovatno najjednostavniji izgovor za napravit

 

 

lova je svakako #1 razlog, koji tocno dio, sada je nebitno, ne bih se cudio da je PPV prodaja bila toliko losa, da su isli na ovu dramu oko svega

 

to su amerikanci, posao prije svega, UFC je show, UFC je velika kompanija i ne prezaju od nicega kada je zarada u pitanju, a imaju ogromne troskove i svakako si ne mogu dozvoliti da bilo koji event ne bude u debelom plusu

 

 

Hexfire sub 10.9.2022 12:57

Definitivno tako izgleda, ali nekako nisam uvjeren da će im ovim spinom puno porasti PPV brojke. Jer oni koji su ga kupiti samo radi Diaza, njima je svejedno s kim se bori.

Bilo kako bilo, kao fanu MMA je ovaj updateani card puno zanimljiviji na papiru. Jedino nisam siguran može može li Holland 5 rundi.

mzopg sub 10.9.2022 15:56
3dfx kaže...

mozemo nagadati sta je bilo i zasto je ovako ispalo, Khazmat nije nikada imao problema sa dosezanjem tezine, sjetite se Dubaia, u 10 dana 2 borbe i to u vecoj pa nizoj kategoriji, tako da je ovo sto je fulao tezinu vjerovatno najjednostavniji izgovor za napravit

 

 

lova je svakako #1 razlog, koji tocno dio, sada je nebitno, ne bih se cudio da je PPV prodaja bila toliko losa, da su isli na ovu dramu oko svega

 

to su amerikanci, posao prije svega, UFC je show, UFC je velika kompanija i ne prezaju od nicega kada je zarada u pitanju, a imaju ogromne troskove i svakako si ne mogu dozvoliti da bilo koji event ne bude u debelom plusu

 

 

 Kaže Khamzat da su mu prekinuli skidanje težine, navodno su mu poslali doktora koji je zahtijevao prekid iz sigurnosnih razloga...

 

Što god bilo ovo je sada puno bolje posloženo nego što je bilo u startu, ta borba Khamzat - Diaz stvarno nije imala apsolutno nikakvog smisla, stand up fajter na kraju karijere protiv hrvača u zenitu ?!?

Sada imamo dva stand up borca od kojih je jedan na kraju, a drugi u težoj krizi i ovo mu je odlična prilika za povratak samopouzdanja, zatim imamo dva lika koja se ne vole i tu je hrvač vs bjj i kung fu, pa će biti puno atraktivnije, mada i dalje mislim da je Khamzat do sada imao samo jednog top protivnika i tu je imao ozbiljnih problema. Holland nije niti rangiran.

 

Kinez je u biti najgore prošao i dobio protivnika koji je teži gotovo 4kg i čovjek je prihvatio borbu bez puno galame, nadam se da će UFC to nagraditi.

3dfx sub 10.9.2022 16:17
mzopg kaže...

 

 

 Kaže Khamzat da su mu prekinuli skidanje težine, navodno su mu poslali doktora koji je zahtijevao prekid iz sigurnosnih razloga...

 

Što god bilo ovo je sada puno bolje posloženo nego što je bilo u startu, ta borba Khamzat - Diaz stvarno nije imala apsolutno nikakvog smisla, stand up fajter na kraju karijere protiv hrvača u zenitu ?!?

Sada imamo dva stand up borca od kojih je jedan na kraju, a drugi u težoj krizi i ovo mu je odlična prilika za povratak samopouzdanja, zatim imamo dva lika koja se ne vole i tu je hrvač vs bjj i kung fu, pa će biti puno atraktivnije, mada i dalje mislim da je Khamzat do sada imao samo jednog top protivnika i tu je imao ozbiljnih problema. Holland nije niti rangiran.

 

Kinez je u biti najgore prošao i dobio protivnika koji je teži gotovo 4kg i čovjek je prihvatio borbu bez puno galame, nadam se da će UFC to nagraditi.

da, ali ne bilo koji doktor, UFC doktor mu upadne dan prije vaganja i kaze da ne skida vise kile zbog sigurnosti 

 

a lik navecer se naslikava u restoranu sa fanovima i prezderava ko konj, sve mi se vise cini da je jebeno sve izrezirano do najsitnijeg detalja

 

osobno mi ova rosada puno bolje izgleda, uzbudljivije su mi borbe ovako, osim kineza da, najlosije je prosao, ali siguran sam da je pokupio paru 

mzopg ned 11.9.2022 20:51

Što kažete na UFC 279?

 

Meni je borba večeri ona koju sam mislio preskočiti. 

 

Early prelims Dumont - Wolf dobra borba.

 

Uvodni program imam još pogledati Collier - Barnett, zakasnio sam sinoć.

Ostale borbe sa uvodnog me nisu nešto oduševile, Turkalj je ekspresno završen, brže nego je Čečen sredio Amera. Druge dvije se više niti ne sjećam, eto koliko su bile atraktivne.

 

Glavni program prve dvije borbe jako dobre, nakon toga svaka borba sve lošija.

 

Walker - Cutelaba, dobra borba, lijepi submission, nekoliko preokreta, sve u svemu zabavno.

 

Aldana - Chiasson, odlična borba, atraktivna, napeta, puna preokreta i do samog kraja (prekida) nije bilo jasno tko će pobijediti. Po meni borba večeri, a umalo sam je preskočio i otišao napraviti kokice. 

 

Li - Rodriguez, čudna borba, malo jači sparing, po meni je Kinez bio malo bolji i mislim da je trebao dobiti, čak su i kladionice pred kraj imale tečaj debelo na njegovoj strani. Mislim i da je Rodriguez na dan borbe bio daleko teži, ne samo onih početnih 3.8kg.

 

Chimaev - Holland, ne znam što reći, nakon Connora i Colbya koji su odlični borci, ali i antipatični likovi u nedostatku njihove slike i prilike dobili smo novog lošeg momka. Odličan borac, ali kad krene turpijati o odrubljivanjima glava i ubijanju meni je to već degutantno. Na kraju grli i ljubi protivnike.  Ekspresno je on to obavio, očekivao sam da će isključivo hrvati jer se zadnji put nije dobro proveo kad je mudrovao. Holland se nije snašao, a i Khamzat je pomalo pokvareno krenuo u prvo rušenje koje je bilo i presudno. Holland naivno ide prema njemu sa rukama visoko u zraku u znak pozdrava, a ovaj se automatski prebaci u rušenje. Nije baš korektan potez, ali nije ni zabranjen, tako da je to Hollandu dobra škola.

 

Diaz - Ferguson, meni je ovo bilo teško gledati, dva istrošena borca koja misle da su pružili top predstavu, barem Tony to misli koji je bio presretan borbom i to je jedino pozitivno od ove borbe. Diaz u klasičnom svom stilu, ali Tony je toliko pao da je to čudo, izgubio je na brzini, toliko promašaja i okretanja leđa da mu je bio hrvač na drugoj strani završio bi ga za tren. Jako, jako loša predstava. Kad sam vidio da su ih uparili prošlo mi je kroz glavu kako bi mogli na kraju imati dva umirovljenika ukoliko Diaz pobjedi, mislim da Tony sa 38-39 godina više nema što tražiti u TOP 10, a onda ostaje pitanje ima li smisla primati batine. Naravno to je njegova odluka, samo razmišljam na glas.

Hexfire ned 11.9.2022 21:19

Collier vs Barnett je highlight večeri po meni. Ali bome je i upkick u jetru TKO potez godine.

Sve u svemu ok event, ali ovaj slijedeći 280 bi morao biti stvarno odličan.

volegradele pon 12.9.2022 09:46

I meni je bilo mucno gledat Diaz Ferguson..pogotovo ono preseravanje Diaza…kad je bio mlađi bio mi je drag..sad je samo lagana karikatura.

Chimaev..nezz kako je uopce dogovorena borba između njega i Diaza..to nema nikakve veze..uletio Holland ..i taj matcup je ajme..kako Chimaev nakon Burnsa moze dobit veterana ili nerangiranog borca?!

Cekam dan kad ce ga netko usutkat..i kill you all..koji redikul..ali jeben borac..tu mu kapu skidam!

Hexfire pon 12.9.2022 14:19
mmafan kaže...
Hexfire kaže...

Chimaev vs Colby po meni mora biti slijedeće. 

 Ja bih radije borbu protiv Coste. Kad je već Chimaev fulao kilažu.

Teorije zavjere na stranu :P, ajd recimo da stvarno nije mogao 170 i da će ubuduće ići u 185. Costa bi bio zabavan fight. Od jakih hrvača možda Brunson ili eventualno Vitori.

 

Ali očekujem da slijedeći fight bude 170. Ne bih se bunio ni da dobije Belala ili Wonderboya, ali Cody je s obzirom na renking logičan izbor. Osim ako Usman vs Leon 3 neće tako skoro. 

mzopg pon 12.9.2022 16:31
Hexfire kaže...
mmafan kaže...
Hexfire kaže...

Chimaev vs Colby po meni mora biti slijedeće. 

 Ja bih radije borbu protiv Coste. Kad je već Chimaev fulao kilažu.

Teorije zavjere na stranu :P, ajd recimo da stvarno nije mogao 170 i da će ubuduće ići u 185. Costa bi bio zabavan fight. Od jakih hrvača možda Brunson ili eventualno Vitori.

 

Ali očekujem da slijedeći fight bude 170. Ne bih se bunio ni da dobije Belala ili Wonderboya, ali Cody je s obzirom na renking logičan izbor. Osim ako Usman vs Leon 3 neće tako skoro. 

Nakon borbe ga je Rogan malo podbadao oko neozbiljnosti i pada na vaganju, a kako je Khamzat bio nabrijan tako je na kraju izjavio da mu je doktor prekinuo skidanje težine i naredio da pije vodu i tekuće vitamine i da bi on bio bez problema skinuo kile da nije bilo toga... mislim da je u tom trenu već bilo sve isplanirano. 

3dfx sub 17.9.2022 20:50

Faking Gordon Ryan, kako to izgleda jednostavno kad on to radi, prestrasno.

 

Ovog finca je rjesio kao da je plavi pojas :D

 

izgleda da ce rjesit sve sto moze sto prije sa sto manje energije da se ne potrosi za Superfight

 

inace event je prejeben 

 

Craig Jones isto, too easy, totalna dominacija Danaher Death Squada na eventu, i 10th planet takoder (znam da vise nisu DDS )

 

kakva vecer, bas sam ko malo dijete ADCC 2022, pa UFC pa ONE FC ma milina vikend :D

Mitohondri pon 19.9.2022 14:16

ADCC 2022

 

najbolji BJJ koji sam ikad gledao, onak za deset koplja, bas je bilo jebenica

 

Gordon Ryan je toliko iznad svih da je grdo za gledat sta im radi, kao da je na nekom laganom treningu i to sad vise nije smijesno nego postaje zalosno 

 

Lik fakat treba prestat sa time i otic u MMA i tamo trazit nove izazove

 

nisam ocekivao je onakav poraz Craig Jonesa, Duarte ga je bas dobro izdominirao, tri puta mu je prosao groz "guard" sto niko nikad nije napravio, i unatoc bizarnom tlacenju od strane sudaca, sa 7 penala, pobijedio, odlicna borba

 

da ne nabrajam ostale, sve u svemu fenomenalan turnir

3dfx pon 19.9.2022 18:12

upravo zavrsio, nisam stigao uzivo pratiti, zaspao sam :D

 

brutalni Gordon, nedodirljiv, prestrasan i toliko iznad svih, borba od pocetka do kraja jednostrana, jednostavno nenadjebiv

 

da Galvao nije toliko nabildan, i prije bi ga zagutio, ali nije mogao do vrata od misica 

 

i na kraju onaj "stab" u smijeru Felipe 

 

super event, osbono mi je malo predug, pa 10 sati je to trajalo, i drago mi je da je Bruce Buffer dosao 

 

mislim da nikad vise nece ADCC line up, nece biti ovako jak, ali moglo se vidjeti hrpa novih sto dolaze, tako da ce i dalje to biti top borbe i za 3 godine

 

a sad nazad na UFC i ONEFC, ovo je bilo bas odlicno osvjezenje

Mitohondri sri 28.9.2022 16:26

Kevin Holland se umirovio  

 

U subotu odlican card, ONEFC 3 borbe za naslov prvaka:

 

zenska MMA borba, muska kickbox i osobna poslastica Mikey Musumeci vs Cleber Sousa  BJJ 

 

 

Mitohondri čet 20.10.2022 18:02

jos 2 dana do odlicnog eventa, bas sam pogledao prees conf

 

UAE eventi do sada su bili spektakl, nadam se da ni ovaj nece razocarati

 

predikcija:

 

Islam

Sterling

Yan

Dariush

Katlyn

Belal

Borralho

Krylov

 

ostale nisam nikada gledao za sada