Sport

MMA (Mixed Martial Arts)

picajzla0707 pon 1.8.2022 23:26
Pero Dinamit kaže...
Tko daje vise love ide tamo. Ne zivi se od borbi protiv usmana.

 točno tako, nije ngannou bezveze navalio da mu puste da odradi boksački meč, hoće čovjek zaraditi dok još ima kad

od ufc love (osim pojedinaca) se slabo što može staviti na stranu za stare dane, pogotovo ako ti se dogodi da prerano završiš karijeru

Hexfire pon 15.8.2022 20:30
doky01akablava kaže...
Pitanje za milijun dolara,kako se rijesiti smrada iz rukavica,neko sredstvo ili homemade pripravak,govorim za boksacke ?

Ima li ekipe koja trenira tajlandski u Zagrebu ovdje ?

 Soda bikarbona jako dobro upija neugodne mirise. Možda bi se dalo nekako s njom riješiti.

mzopg uto 16.8.2022 17:22
doky01akablava kaže...
Pitanje za milijun dolara,kako se rijesiti smrada iz rukavica,neko sredstvo ili homemade pripravak,govorim za boksacke ?

Ima li ekipe koja trenira tajlandski u Zagrebu ovdje ?

Nakotile su ti se bakterije i sad ih se treba riješiti.

 

Ukoliko tražiš nekakav home made pripravak onda moja preporuka ide za jabučni ocat. Za početak možeš pomiješati ocat s vodom u omjeru 1:1, uzmi čisti mali ručnik i natopi ga tim pripravkom i onda uguraj u rukavicu. Ostavi preko noći da djeluje. Ako i dalje smrdi probaj ponoviti proceduru, možeš i smanjiti udio vode.

 

Možeš koristiti i eterična ulja, čajevac je odličan u ubijanju bakterija, gljivica itd. Uz njega možeš dodati malo lavande, peperminta ili drugog mirisa koji ti odgovara. Eterična ulja obavezno "vodniti" nikako ne nanositi čista 100% ulja.

 

Ako to ne pomogne imaš razne gotove sprejeve, npr.

https://www.amazon.com/Vapor-Fresh-Cleaning-Deodorizing-Equipment/dp/B005ECO9XI

 

Savjet za ubuduće:

- obavezno koristiti bandaže, njih možeš prati u mašini ili na ruke, poželjno je ne koristiti štetne kemikalije

- nakon treninga rukavice posušiti fenom i staviti da se prozraće, nikako ne držati u torbi

- barem jednom tjedno obaviti čišćenje jabučnim octom ili drugim sredstvom

veseli007 uto 16.8.2022 22:23

Ja stavim na ruke beby pudera i onda bandaze i jako malo se osijeti vonj znoja! I svakako ih nakon koristenja osusiti, ako ne fenom, barem ih pustiti sirom otvorene u sobi ili prozoru. Jer najgore ih je nakon uporabe sklopiti i ubaciti u rusak ili obijesiti na zid! 

doky01akablava sri 17.8.2022 10:10

Hvala,pomogla je kombinacija jabučni ocat + voda i preko noci,uklonilo je skoro sav neugodni miris.

Morati cu tjedno to raditi ili neki osvježivac uzeti.

Ima li preporuku netko stitnika za noge za amatera,jesu oni iz decathlona cemu ?

mmafan ned 21.8.2022 13:04

" I'm from the trenches.. I been down my whole life.. but look at me now" - Nevjerojatan govor. Jedan od boljih. Tako mi je drago za njega. Super event. Isto tako Luke i Costa preluda borba!

Hexfire ned 21.8.2022 15:39
mmafan kaže...
" I'm from the trenches.. I been down my whole life.. but look at me now" - Nevjerojatan govor. Jedan od boljih. Tako mi je drago za njega. Super event. Isto tako Luke i Costa preluda borba!

 Baš Rockyevski trenutak. Genijalno. Očekujem revanš u Londonu.

ATJLučko ned 21.8.2022 16:45
volegradele kaže...
Izvuka jeben udarac u zadnjoj minuti nako sto ga Usman izdominirao..lucky punch..u uzvratu nece bit takve srece!
Btw odlican event!!

Pogledao sam trenutak kada ga je zavalio, ali ono zidarsku, pa se usuđujem komentirati i prognozirati da bi uzvrat mogao biti još opakiji, ali sa identičnim svršetkom, ustvari istim pobjednikom! 

4ucker ned 21.8.2022 17:52
volegradele kaže...
Izvuka jeben udarac u zadnjoj minuti nako sto ga Usman izdominirao..lucky punch..u uzvratu nece bit takve srece!
Btw odlican event!!

 Vratim se nakon godina i godina na forum na temu koju sam rado pratio, i onda naletim na ovakvu debilanu od komentara. Kakva sreca, minimalno je sreca u pitanju, dobro ga je procijenio, iskalkulirao i naveo na faint koji je iskoristio da ga posalje u san ivanjske noci. Svakakvi maheri lupetaju po forumima i komentirajuc disciplinu sporta koja je jedna od najsitnicavijih i najnepredvidivijih.

Dr.Feel ned 21.8.2022 18:00

Tako mu je tehnički savršeno prodao fake direkt sa lijevom rukom i onda lights out. Da je mahao ko toljagom nogama 20x odjednom i onda ga jednim od tih 20 srusio to je lucky punch. Ovo je umjetnost.

Hexfire ned 21.8.2022 18:02

Edwards je trebao finish da pobijedi i to je i isporučio. Nije jednom u karijeri izveo takav potez da bi to proglasio srećom. Očekujem da će popraviti kardio za revanš pa bi borba trebala biti zabavnija. Nadam se da ga je ipak smetala visinska razlika nego da je sama fizička sprema nedovoljna.

4ucker ned 21.8.2022 18:13
Hexfire kaže...
Edwards je trebao finish da pobijedi i to je i isporučio. Nije jednom u karijeri izveo takav potez da bi to proglasio srećom. Očekujem da će popraviti kardio za revanš pa bi borba trebala biti zabavnija. Nadam se da ga je ipak smetala visinska razlika nego da je sama fizička sprema nedovoljna.

 Ljudi spominju nekakvu razliku u nadmorskoj visini kao prednost u korist Usmana, sto nisam u potpunosti razumio jer ne znam kako utice na nekoga u TOJ mjeri, i kakva to razlika u koliko tisuca metara mora biti da bi imala znacajan uticaj na borca.

volegradele ned 21.8.2022 18:35

Pomalo smirite dozivljaj..Usman je dominirao cijeli mec osim zadnje minute prve runde..sva 3 sudca su mu dodijelila bodove ,osim te runde..Edwards nista posebno nije pokazao,naravno odlicna finta i nesvakidasnji KO..jebes ga..djelili ga je minuta od sigurnog poraza.
Usman je sigurno kvalitetniji i puno bolji borac od njega a to ce i pokazat u sljedecoj borbi!

toxic ned 21.8.2022 19:49
volegradele kaže...
Pomalo smirite dozivljaj..Usman je dominirao cijeli mec osim zadnje minute prve runde..sva 3 sudca su mu dodijelila bodove ,osim te runde..Edwards nista posebno nije pokazao,naravno odlicna finta i nesvakidasnji KO..jebes ga..djelili ga je minuta od sigurnog poraza.
Usman je sigurno kvalitetniji i puno bolji borac od njega a to ce i pokazat u sljedecoj borbi!

Ne baš.

Prva runda je bila na strani Edwardsa a onda je uslijedio Usman show i to je cinjenica...

Usman si je sam kriv što je dopustio takvom udaracu da ima distancu zadnju minutu, da je bio pametan opet bi ga stisnuo uz kavez i tako završio match...

 

E sada bilo je mnogo boraca u povijesti koji su nakon takvog poraza stali i više ih nije bilo..  Usman bi mogao posrnuti jako sad i u uzvratu biti knockan jos prije...

 

Uglavnom dobro je što se dogodila promjena ali ponajviše krivnjom samog Usmana koji je to dozvolio.

 

 

Hexfire ned 21.8.2022 20:12
4ucker kaže...

 Ljudi spominju nekakvu razliku u nadmorskoj visini kao prednost u korist Usmana, sto nisam u potpunosti razumio jer ne znam kako utice na nekoga u TOJ mjeri, i kakva to razlika u koliko tisuca metara mora biti da bi imala znacajan uticaj na borca.

Puno brže su umoriš na višoj nadmorskoj visini ako se nisi dovoljno aklimatizirao na istu. Usman i inače trenira/živi na približnoj visini (ako sam dobro zapamtio) pa je prije borbe bio konsenzus da će tu imati prednost. A koliko je ustvari to utjecalo na Leona, a koliko je jednostavno Usman po cardiu daleko iznad njega biti će jasnije u revanšu. 

 

 

 

Ni prvi ni zadnji prvak koji je izgubio pojas "a da nije smio", ali to nikako ne umanjuje uspjeh Edwardsa. Osobno nisam očekivao ovakav rasplet i više mi je u glavi bio Usman Chimaev, ali sad se baš veselim uzvratu. 

3dfx ned 21.8.2022 22:21

tko god misli da je ovo "lucky kick" je totalni "casual", bez ljutnje 

 

koliko fokusa, skilla, iskustva i "citanja" protivnika minutu prije nego sto ces izgubiti mec treba da bi se izveo ovako savrseni head kick, ljudi moji to nema veze sa srecom

 

prvi takedown u karijeri, prvi knock out u karijeri, i prva izgubljenja obrana naslova, sve u jednoj borbi, jebenooooo

 

Manje vise ocekivano da je Usman dominirao i iskoristavao borbu na parteru, tu je nenadjebiv u toj katergoriji, ali mec nije gotov dok truba ne zasvira, videno vec 100 puta

 

Usman je najbolji welterwight UFC borac ikad, i dalje je #1 P2P UFC borac danasnjice, ovo je MMA, porazi su normalna stvar i nista strasno, rijetki su Jon Jones i Habib, cak je i GPS imao 2 poraza pa je svejedno jedan od GOAT-a

 

Ovo je MMA na najvecoj razini, to su najbolji od najboljih i stotinka je  dovoljna da vidis "otvor" , pripremis i navuces proztivnika tamo gdje i kako hoces, pogledajte vise puta tocno sekunde prije kicka, kako se Usman krece i sta radi sa rukama i bokovima, pa zatim kako reagira na "feint" i head kick, savrsenstvo Leona.

 

isto tako mozete vidjeti i kako je Leon pogrijesio 3 puta na podu, isto zbog skilla Usmana, medutim Usman nije to iskoristio do kraja

 

revans ce biti jako jako zanimljiv, Usman je mentalno izuzetno jak i bit ce zanimljivo vidjeti kako ce se oporaviti od ovoga, vrlo uzbudljivo

 

uzivajte i bacite oko malo i na ONE FC, propustate vrhunske borbe, MMA Mui Tai i No Ghi JJ, za one koji vole i malo raznovrsnosti

 

pusa bok

 

mzopg sub 27.8.2022 21:34
4ucker kaže...
volegradele kaže...
Izvuka jeben udarac u zadnjoj minuti nako sto ga Usman izdominirao..lucky punch..u uzvratu nece bit takve srece!
Btw odlican event!!

 Vratim se nakon godina i godina na forum na temu koju sam rado pratio, i onda naletim na ovakvu debilanu od komentara. Kakva sreca, minimalno je sreca u pitanju, dobro ga je procijenio, iskalkulirao i naveo na faint koji je iskoristio da ga posalje u san ivanjske noci. Svakakvi maheri lupetaju po forumima i komentirajuc disciplinu sporta koja je jedna od najsitnicavijih i najnepredvidivijih.

Pa dobro svatko ima pravo na svoje mišljenje i meni je na prvu djelovalo kao lucky kick, ali na usporenoj se vidi da nije bilo tako, a koliko sam zadnje čitao upravo iz kuta su mu signalizirali tj. vikali "high kick" tako da je upitno što bi bilo da su uvjeti kao u tenisu i koliko je on to sam smislio. 

 

4ucker kaže...
Hexfire kaže...
Edwards je trebao finish da pobijedi i to je i isporučio. Nije jednom u karijeri izveo takav potez da bi to proglasio srećom. Očekujem da će popraviti kardio za revanš pa bi borba trebala biti zabavnija. Nadam se da ga je ipak smetala visinska razlika nego da je sama fizička sprema nedovoljna.

 Ljudi spominju nekakvu razliku u nadmorskoj visini kao prednost u korist Usmana, sto nisam u potpunosti razumio jer ne znam kako utice na nekoga u TOJ mjeri, i kakva to razlika u koliko tisuca metara mora biti da bi imala znacajan uticaj na borca.

Iznad kritiziraš kolegu da buba gluposti, a onda napišeš ovako nešto. U sportu u kojem je kardio iznimno bitan i u kojem je tijelo izloženo ekstremnim naporima nadmorska visina itekako ima efekta. Što misliš zašto mnogi pripreme odrađuju sa onim posebnim maskama na licu? Pogledaj kako je Cain prošao protiv Werduma kad su se borili na velikoj nadmorskoj visini. Cain koji je bio poznat kao kardio stroj nije mogao mrdnuti nakon par minuta. Rockhold je isto izjavio da ga je ubila nadmorska visina.

 

I za kraj moram prokomentirati borbu večeri, a i jednu od najuzbudljivijih ove godine, Rockhold - Costa. Inače nisam ljubitelj Rockholda i ide mi na živce sa svojim izjavama, ali u ovoj borbi se iskupio za sve, pokazao je da je izdržljiv, kreativan i atraktivan i iskreno mi je žao što nije dobio. Da je imao malo više energije vjerojatno bi završio Costu, ali ovako je ostao kratak. S druge strane Costa je pokazao opaku čvrstinu i izdržljivost, bilo je tu udaraca od kojih bi mnogi pali. I onaj "legendarni" završetak. Prava filmska borba. 

 

U ovoj borbi kao i u još nekima (pogledajte One i Batura) se vidjelo koliko je bitno da sudac ne prekine borbu prerano, a u zadnje vrijeme se prekida čim netko padne na pod ili je uzdrman, debelo prerano po meni, vidjeli smo Lewisa nedavno kad je prekinuta borba bez potrebe, s druge strane predzadnja borba Cruza je pokazala kako dobra odluka suca može donijeti preokret i dobru borbu.

 

 

3dfx ned 28.8.2022 12:37

Adriano Moraes vs. Demetrious Johnson 2 - oooooooo kako fenomenalna borba, kakav zavrsetak, kakav borac, kako zabavan covjek taj sicusni GOAT 

 

cijeli event je bio faking awesome, sa slagom na kraju i fenomenalnim prikazom stalozenosti i vjestine DJ-a, imate jos 2 godine, mozda, gledanja jednog od najboljih MMA boraca u povijesti, i steta bi bilo da propustate i ove ostale borbe i u drugim vjestinama osim MMA

 

ONE FC je fakat jako jako zabavan i non stop imaju borbe nekoliko puta tjedno

 

od nedavno ga mozete gledati i na amazon primu

 

 

 

 

mzopg ned 28.8.2022 16:02
3dfx kaže...

Adriano Moraes vs. Demetrious Johnson 2 - oooooooo kako fenomenalna borba, kakav zavrsetak, kakav borac, kako zabavan covjek taj sicusni GOAT 

 

cijeli event je bio faking awesome, sa slagom na kraju i fenomenalnim prikazom stalozenosti i vjestine DJ-a, imate jos 2 godine, mozda, gledanja jednog od najboljih MMA boraca u povijesti, i steta bi bilo da propustate i ove ostale borbe i u drugim vjestinama osim MMA

 

ONE FC je fakat jako jako zabavan i non stop imaju borbe nekoliko puta tjedno

 

od nedavno ga mozete gledati i na amazon primu

 Mighty Mouse je genijalan borac i jako pozitivna osoba i dobar primjer, što UFCu nije bilo napeto jer im veću lovu donose likovi poput Conora, Masvidala, Colbya... ali zamjeniti ga za Askrena je bio stvarno TOP potez. 

 

Nisam ni skužio da ide na Prime. Ne vidim sad snimku na Prime, to onda ide samo Live verzija?

3dfx pon 29.8.2022 12:50
mzopg kaže...

 Mighty Mouse je genijalan borac i jako pozitivna osoba i dobar primjer, što UFCu nije bilo napeto jer im veću lovu donose likovi poput Conora, Masvidala, Colbya... ali zamjeniti ga za Askrena je bio stvarno TOP potez. 

 

Nisam ni skužio da ide na Prime. Ne vidim sad snimku na Prime, to onda ide samo Live verzija?

istina to sto kazes, a i ne pomaze mu sto je ta najlaksa kategorija bila i slabo reklamirana, iako je kasnije i to sve doslo na svoje, a sada su 125 i 135 cak i u UFC-u jebene kategorije

 

nemam Prime, samo znam da su potpisali ugovor, a kako se gleda i kad, nemrem ti pomoc

 

iako je One FC lako za gledati, nisu uopce striktni po tome pitanju, i za ilegalni straming i za youtube ako hoce live gledat, a poslje odmah par sati nakon eventa imas vec za skinut 

 

Hexfire pon 29.8.2022 14:04

135 je u UFC uvijek bila odlična. 125 rijetko kad, a bome ni danas nije ništa bolja. Bolje da su ju ukinuli kad je Demitrious otišao i bok. Neki bi prešli u bantam, a neki u druge organizacije. Bolje da uvedu jednu kategoriji između teške i poluteške i možda neka kombinacije oko 160/165.

Mitohondri uto 30.8.2022 19:26

bome da, sjecam se toga "tradea" Askren za DJ-a  - that did not age well 

 

Dj ne samo da je dominirao 125 kategorijom, vec je fakat bio prisiljen se boriti i protiv boraca iz 135, TJ i Henry na primjer, i njih je izdominirao sve do druge borbe sa Henryem koji je zavrsila kako je zavrsila

 

Tko god je pratio MMA u zadnjih 10 godina zna tko i sta je DJ i definitivno je medu najboljima koji su ikada se bavili ili se bave ovim sportom, ako ne i najbolji

 

Lik je velicina i van sporta, i fakat moze biti uzor ne samo borcima vec i ljudima opcenito, jedan od onih osoba od kojih moze nesto stvarno vrijedno nauciti, a i ako ne naucis sigurno ce te inspirirati da se poboljsas

 

U tim godinama, otici u drugu organizaciju, i prakticki krenuti ispocetka, boriti se protiv boraca kao sto su Kingad, Wada, Rodtang i Moraes, i to sve pod razlicitim pravilima, i kategorijama, fascinantno

 

za ovu drugu borbu sa Moraesom, od svih ljudi koje je mogao pozvati da na pripreme, pozvao je Henrya 

 

osim pojaseva, moze se pohvaliti da je prezivio i pobjedio Rodtanga, koji je u 320 borbi izgubio samo jedom ko/sub, zadnji i jedini puta 2013, ostalo su bilo odluke sudaca

 

Odlicno je i za sport i za gledatelje, sto One FC raste i siri se, jer stvarno imaju odlicne borce i atraktivne borbem ne samo MMA, vec i Muay Thai, Kickbox, BJJ 

 

Uz najbolje Muay Thai i Kickbox borce, dolaskom DJ-a i Alvareza, i hrpom brazilaca i europljana MMA im takoder postaje izuzetno kvalitetan, pogotovo na vrhu kategorija

 

Sve u svemu super za nas gledatelje

Baldric čet 1.9.2022 20:14

Prodajem kartu za FNC - uhvatila me korona ne mogu na event...

Ako baš ima netko želju da mu ono gori i da baš baš hoće ići nek se javi u inbox pa de se dogovaramo.