Sport

MMA (Mixed Martial Arts)

Shivi ned 25.10.2020 08:04

Svaka čast Khabibu, koja tranzicija u parteru, nema mu ravnog...

 

Imam osjećaj da će borba Conor vs Porier na kraju biti za pojas. Bilo bi mi poštenije (a znamo UFC i poštenje) da to bude title eliminator kao i npr. Gaethje/Ferguson vs Chandler pa na sredini/kraju iduće godine imamo pravu borbu za naslov.

mzopg ned 25.10.2020 14:11

Dobar event, niti jedna borba mi nije bila instant klasik, ali većina je bila više nego solidna.

 

Jung - Alvey

solidna makljaža, Alvey konstantno ide u nazad, ali ukupnogledajući zadaje više udaraca. Bilo je tu solidnih razmjena s jedne i druge strane. Na kraju neriješeno i složio bi se s tim.

 

Oliveira - Rakhmonov

očekivao sam više od ove borbe. Kauboj zna biti super atraktivan. Nažalost brzo je upao u zamku i gotovo odmah tapkao, svega 20 sek. prije kraja. Ok borba, ali ništa posebno.

 

Wood - Kenney

ludi tempo kroz cijelu borbu, bezbroj razmjena udaraca, tipično za niže kategorije. Dva jako dobra borca, po meni je to bilo puno bliže nego što su suci odlučili, jedan je čak dao sve tri runde Kenneyu. Dobra borba.

 

Struve - Taivasa

nažalost kako sam ranije napisao Struve je već glavom u mirovini. Borba bez previše žara i želje za pobjedom.

 

Ankalaev - Cutelaba

jako dobar Ankalaev. Smiren, hladne glave i precizan. Cutelaba se šepurio i prijetio poput pjetlića, ali je na kraju završio u žešćem nokautu. Dobra borba.

 

Murphy - Shakirova

ove cure sam prvi put gledao i moram priznati da je Murphy odradila odličan nastup, jako uvjerljivo i efektno.

 

Malkoun - Hawes

samo 19 sekundi je trebalo Hawesu da završi Malkouna. Jako impresivno i mislim da bi ovaj momak mogao do samog vrha.

 

Volkov - Harris

ranije sam očito precijenio Harrisa jer je čovjek došao u kavez bez ikakve kondicije, pitanje je kakvu je uopće pripremu odradio. Nakon loše pripreme protiv Reema, kada je imao priliku pobijediti, ali mu je falilo kondicije, sada je došao u još gorem stanju. Čovjek je imao snage 3 minute i to je to, nakon toga se ispuhao i samo branio. Volkov je to vidio i super efektno i pametno završio borbu.

 

Whittaker - Cannonier

odlična borba, možda i najbolja borba večeri. Samo mi je žao što ovo nije bilo na pet rundi jer sam siguran da bi u četvrtoj rundi bio vatromet udaraca i razmjena. Baš šteta. Ovako odlična borba, što je Cannonier izdržao je pravo čudo i onda još umalo preokrene borbu.

 

Nurmagomedov - Gaethje

što reći, Khabib je stroj. Gaethje koji je u prethodnoj borbi demolirao jednog od najboljih boraca je sinoć protiv Khabiba izgledao kao da je zalutao iz neke druge klase boraca. Khabib jučer nije mogao izgubiti, vidjela se ta odlučnost i agresivnost. I onda vrhunski submission za kraj. Fenomenalan borac i jedna vrhunska karijera, mislim da ga više neće gledati u kavezu, možda kao trenera. Njemu je riječ bitnija od novaca i jedino što bi ga eventualno moglo motivirati bi bio nekakav vrhunski izazov tipa GSP. Šteta što ga nismo vidjeli protiv Fergusona, a protiv Connora ga sigurno nećemo više gledati, nema ni potrebe.

BlueMax ned 25.10.2020 17:26
Shivi kaže...

Svaka čast Khabibu, koja tranzicija u parteru, nema mu ravnog...

 

Imam osjećaj da će borba Conor vs Porier na kraju biti za pojas. Bilo bi mi poštenije (a znamo UFC i poštenje) da to bude title eliminator kao i npr. Gaethje/Ferguson vs Chandler pa na sredini/kraju iduće godine imamo pravu borbu za naslov.

 Mjesto je upražnjeno a Justin je izgubio interim pojas. S jedne strane bi u elimsima trebali biti Gathje i Ferguson a protivnici da im budu Conor ili Chandler (osobno bi volio Gathje vs Conor i Tony vs Porier). Pobjednici za pojas. Ne bi da se ponavljaju Conor vs Porier ili Gathje vs Porier pa nek on malo odmori.

toxic ned 8.11.2020 09:02

Glover 

 

Nego ljudi, sto se to dogada s Hrvatima? Evo gledam match Hrgovica i decko zaista dobro boksa ima amatersku pozadinu itd...

No međutim svaki puta kada netko uspije nebitno dal se radi o Hrgovicu o nekom drugom sportašu, klincima koji su nešto napravili ili bilo cemu drugome, Hrvati doslovno pljuju po raznim portalima forumima itd...

Sta smo tolko mentalno zaostali (u prosjeku), zast smo tolko zavidni jedni drugima - nemam drugog objasnjenja za sve one komentare itd...

 

Evo cak i na ovom forumu u drugim temama mozete prepoznati taj uzorak... limitirani ljudi...

Shivi ned 8.11.2020 11:10
toxic kaže...

Glover 

 

Nego ljudi, sto se to dogada s Hrvatima? Evo gledam match Hrgovica i decko zaista dobro boksa ima amatersku pozadinu itd...

No međutim svaki puta kada netko uspije nebitno dal se radi o Hrgovicu o nekom drugom sportašu, klincima koji su nešto napravili ili bilo cemu drugome, Hrvati doslovno pljuju po raznim portalima forumima itd...

Sta smo tolko mentalno zaostali (u prosjeku), zast smo tolko zavidni jedni drugima - nemam drugog objasnjenja za sve one komentare itd...

 

Evo cak i na ovom forumu u drugim temama mozete prepoznati taj uzorak... limitirani ljudi...

Nažalost takvi smo kao narod i zbog toga nećemo nikad naprijed jer ne možemo podnijeti uspjeh drugoga, a veselimo se i navijamo za tuđu nevolju ili kako bi rekli u mom kraju - ak meni crkne krava, neka susjedu bar dvije.

mzopg ned 8.11.2020 11:59

Nekako veterani u zadnje vrijeme izbijaju u prvi plan, evo i sinoć dvojica veterana su uzeli pobjede.

 

Arlovski - Boser

Iskusno i bez previše rizika, po meni Arlovski zaslužena pobjeda, napravio je taman koliko treba za pobjedu, nisam oduševljen takvim pristupom, ali nije on više mladić od 25 tako da mora vagati svoje borbe.

 

Santos - Teixeira

Ovdje nisam znao za koga navijati, Santos je odličan borac, a Glover je veteran i ovo su mu zadnji pokušaji napada na titulu. Na kraju smo dobili odličnu borbu punu preokreta i kad god pomisliš da je gotovo desi se nekakav ludi i čudesni preokret. Svaka čast jednom i drugom.

 

I sad imamo situaciju da bi Glover trebao napasti titulu protiv Blachowicza, ali ako Poljak ide na Izzya nije ni to loše, svakako me zanima i ta borba. Dobra situacija za nas gledatelje. 

Ukoliko Poljak dobije Izzya imati ćemo opet njega protiv Teixeire.

 

Idem sad još pogledati Gadelhu protiv kineskinje.

 

Filipa nisam pogledao, iskreno nemam volje gledati te trening mečeve, dovoljno je pogledati protivnika i vidjeti da je više vremena proveo tulumareći nego u treningu. Fizička sprema mu je nikakva.

Ovo su za sada i dalje samo borbe za građenje skora, mene zanima prava borba pa da vidimo koliko je stvarno spreman i dobar.

U svakom slučaju čestitka na pobjedi.

Promster ned 8.11.2020 12:24
Shivi kaže...
toxic kaže...

Glover 

 

Nego ljudi, sto se to dogada s Hrvatima? Evo gledam match Hrgovica i decko zaista dobro boksa ima amatersku pozadinu itd...

No međutim svaki puta kada netko uspije nebitno dal se radi o Hrgovicu o nekom drugom sportašu, klincima koji su nešto napravili ili bilo cemu drugome, Hrvati doslovno pljuju po raznim portalima forumima itd...

Sta smo tolko mentalno zaostali (u prosjeku), zast smo tolko zavidni jedni drugima - nemam drugog objasnjenja za sve one komentare itd...

 

Evo cak i na ovom forumu u drugim temama mozete prepoznati taj uzorak... limitirani ljudi...

Nažalost takvi smo kao narod i zbog toga nećemo nikad naprijed jer ne možemo podnijeti uspjeh drugoga, a veselimo se i navijamo za tuđu nevolju ili kako bi rekli u mom kraju - ak meni crkne krava, neka susjedu bar dvije.

Ne pratim tu razinu boksa, tj. te mečeve koji nemaju smisla i sumnjam da ikog interesiraju, te služe za nabijanje scorea.

 

Niti ne čitam komentare po Indexu pa ne znam kaj pišu o njemu, dal ga vrijeđaju itd itd...Ali meni lik dijeluje kao totalni krkan. Antipatičan, dosadan i bez imalo karizme...Kad vidiš njegove presice, to je teleći pogled u daljinu i monotonim glasom izbacuje sve one generične fraze iz boksačkog svijeta. Ne znam kako on može privuči fanove, bori se protiv likova koje nađu na cesti, nije nekakva KO mašina i dosadan je. On je top 10 u HW-u i na tome mu svaka čast, ali van toga lik me uopće ne interesira pogotovo kad je još u ovakvim blesavim mečevima.

 

Vezano uz UFC, razočarao me Santos. To što ga je Teixeira izdominirao na podu u 2. rundi ga nije naučilo ničem. I nakon postignutog knockdowna u 3. rudni trebao ga je pustiti da se digne i završiti ga na nogama, no se odlučio na borbu na parteru gdje ga je rundu prije Teixeira ubio.

 

Ako će Izzy dobiti title shot u LHW, ni Blachowicz ni Teixeira nemaju šanse. Razlika u brzini je ogromna.

 

 

mzopg ned 8.11.2020 22:16
Promster kaže... 

Vezano uz UFC, razočarao me Santos. To što ga je Teixeira izdominirao na podu u 2. rundi ga nije naučilo ničem. I nakon postignutog knockdowna u 3. rudni trebao ga je pustiti da se digne i završiti ga na nogama, no se odlučio na borbu na parteru gdje ga je rundu prije Teixeira ubio.

 

Ako će Izzy dobiti title shot u LHW, ni Blachowicz ni Teixeira nemaju šanse. Razlika u brzini je ogromna.

Pa ne znam baš, prvu rundu je Santos skoro završio u stand up borbi, ali je Teixeira koji je bio na rubu poraza nekakvim čudom i iskustvom iskoristio poziciju i prebacio iz stojke u parter i tamo ga držao do kraja runde.

 

Onda druga runda opet iz stojke Teixeira prebacuje u parter i gotovo cijelu rundu ga terorizira i na kraju bi ga završio da je bila još koja sekunda.

 

Treća runda Santos baca dobar direkt Teixeira je na podu i nema se tu Santos što misliti ima dominantnu poziciju i upravo ovdje nanosi najveću štetu Teixeiri. Dva puta je Santos išao na stand up borbu i oba puta ga je Teixeira rušio, sada je imao priliku gdje je on u dominantnoj poziciji i Teixeiru u polunokautu ili ga pustiti da se ustane i vjerojatno opet biti srušen i završiti u donjoj poziciji.

 

Njegov problem je kardio i kriva priprema, previše ulaže u snagu, a premalo u izdržljivost i to ga je koštalo, već na kraju druge runde je jedva disao, a u trećoj kad je trebao završiti borbu je ostao bez snage i legao par puta na protivnika tražeći oporavak.

 

Svaki stand up borac bi rado sve odradio na nogama, ali nije to samo do njega i njegov izbor. Pogledaj drugo rušenje, Teixeira napada i baca direkt koji pogađa i odmah se baca na noge Santosa i ruši ga.

 

Po pitanju Izzya ne bi stavio ruku u vatru da ga Blachowicz neće dobiti, jasno je da će on tražiti distancu i kickovima razbijati protivnika, ali Blachowicz je dosta pokretan i ima netipično kretanje uz to je velika razlika u snazi.

Imali smo priliku to nedavno gledati u boxu Usyk vs Chisora, gdje je Usyk bio u velikim problemima i unatoč tome što je daleko brži i jedan od najpokretljivijih boraca u svojoj kategoriji ovdje je imao puno problema i primio je dosta ozbiljnih udaraca, na kraju je dobio na jedvite jade, minimalnom razlikom, ali takvim pristupom neće imati previše šanse među teškašima.

mzopg ned 8.11.2020 23:28

Pogledao upravo Ortiz - Flores, pa ako ono nije predana/namještena borba onda ne znam što je. Čovjek glumi da je KO, a noge i ruke mu rade savršeno dok pada na pod... 

Dario7 sub 14.11.2020 13:13

Sumnjam da će samo Soldica prenosit. Počinje prijenos u 22:30 a zavrsava u 00:15, ne traje toliko jedan meč.
Mislim da će prenosit Pejića, Barria i Erslana.

Ovo je sa stranice RTL-a

“ MMA KSW spektakl s naša četiri vrhunska borca ne propustite gledati večeras od 22:30 na RTL2

RTL2 večeras prenosi 56. KSW event u poljskog Łódźa na kojem su organizatori okupili čak četiri hrvatska MMA izazivača za poljske borce. Nakon objave organizatora kako nas očekuje MMA dvoboj Poljske i Hrvatske krenula su podbadanja i navijanja kako će konačni rezultat biti 0:4. ”

Snoozly sub 14.11.2020 13:31

Event počinje u 20h i ne traje do 00:30 tako da je nemoguće da prenose uživo. Pejić je 3. borba što znači da bi on trebao biti oko 21h. Moguće je da prenose više borbi, ali ne uživo već s zakašnjenjem od sat-dva kao što su nedavno prenosili EMC 5.

Shivi sub 14.11.2020 18:00

Ma RTL će napravit debilanu od "prijenosa". Ako sam dobro pročitao na portalima, prenosti će se sunaslovna i naslovna borba, a ostale naše će pustit u snimci iza tih borbi pa zato traje kao do 00:15.

Kill Frenzy sub 14.11.2020 19:25
Shivi kaže...

Ma RTL će napravit debilanu od "prijenosa". Ako sam dobro pročitao na portalima, prenosti će se sunaslovna i naslovna borba, a ostale naše će pustit u snimci iza tih borbi pa zato traje kao do 00:15.

 tak sam i mislio da ce bit

Hexfire sub 21.11.2020 19:33
m77 kaže...
Ferguson/Oliveira, UFC 256, 12.12.

Slasno ovo izgleda.

A vjerojatno će biti i puno kompetitivnije od glavne borbe koja je otpala. Oliveira je na iznenađujuće dobrom run-u, pobjedom možda dobiva i mjesto u borbi za pojas.

mzopg sub 16.1.2021 23:49
JohnnyBlaze kaže...

Kakva borba Hollowaya. Nisam jos vidio da je netko nekog prebio kao Max Kaddara.

Jebeno, kakva bitka, svaka čast i Kattaru na srčanosti i izdržljivosti. 

mzopg sub 16.1.2021 23:58

Ova dvojica će imati veselu starost. 

Mislim da je Kattar progutao preko 300 udaraca, strašno, a nije ni Holloway prošao lišo.

Nije ni krenula godina, a imamo borbu godine. 

 

Jako dobar event, Soriano - Todorović, Buckley - Di Chirico, Condit - Brown, Ponzinibbio - Jingliang, sve dobre borbe.

 

Za 4 dana novi event, a onda sljedeći vikend UFC 257.

m77 ned 17.1.2021 11:00

Bome tko je gledao sinoćnji event je imao što vidjeti, odlične borbe, nokauti, iznenađenja...Max je bio fenomenalan, onaj trenutak kad je razgovarao s komentatorima i bez gledanja napucao Kattara, pa odmah potom izbjegao 2-3 udarca, baš badass do kosti.😎

U vezi idućeg tjedna, kad sam prije cca mjesec dana gledao raspored tog fight weeka, najiščekivanija borba mi je bila ona Chimaeva i Edwardsa...McGregora i Poiriera sam već gledao, vidio sam kako je prošlo i ne zanima me.

Nakon Cowboya još jedan po mjeri sašiven protivnik za McGregora, jer ono, ufc ne treba riskirati novi poraz zlatne koke pa da trash talk fanovi dignu ruke od ppv-a.

Hexfire ned 17.1.2021 14:21
m77 kaže...
Bome tko je gledao sinoćnji event je imao što vidjeti, odlične borbe, nokauti, iznenađenja...Max je bio fenomenalan, onaj trenutak kad je razgovarao s komentatorima i bez gledanja napucao Kattara, pa odmah potom izbjegao 2-3 udarca, baš badass do kosti.😎

U vezi idućeg tjedna, kad sam prije cca mjesec dana gledao raspored tog fight weeka, najiščekivanija borba mi je bila ona Chimaeva i Edwardsa...McGregora i Poiriera sam već gledao, vidio sam kako je prošlo i ne zanima me.

Nakon Cowboya još jedan po mjeri sašiven protivnik za McGregora, jer ono, ufc ne treba riskirati novi poraz zlatne koke pa da trash talk fanovi dignu ruke od ppv-a.

 Kad je Max "in the zone" to je uvijek spektakl. Samo što sad dalje... ne vjerujem da će ubrzo dobiti treću šansu protiv Volkanovskog.

 

Ne bih baš otpisivao Poriera samo tako. Prošle su godine od tog meča, a i sad je druga divizija. Nadam se da bude kompetitivno. Khabibi je najavio da će se vratiti, ako netko u subotu u main/com-main eventu napravi nešto veliko. Iako bih radije da Oliveira dobije šansu.

 

Godina je odlično počela i samo neka nastavi u tom smjeru.  

m77 ned 17.1.2021 18:46

Nije baš da je Conor zadnjih šest godina proveo u vremenskoj kapsuli pa da nije dobio ništa na kilaži, znanju i iskustvu.

Poirierov stil gdje je glava naprijed, brada gore i sve to popraćeno širokim udarcima, je poslastica za kontraša sa odličnim mma boksom.