Sport

MMA (Mixed Martial Arts)

mzopg ned 6.9.2020 04:56

Dobra glavna borba Overeem - Sakai, prava rovovska bitka dva teškaša. Isplati se pogledati. Neću dalje da ne spoilam. 

Pereira isto zabavan kao i obično, malo ozbiljnije izdanje, ali samo malo. 

rooswelt1991 ned 6.9.2020 10:25
mzopg kaže...

Dobra glavna borba Overeem - Sakai, prava rovovska bitka dva teškaša. Isplati se pogledati. Neću dalje da ne spoilam. 

Pereira isto zabavan kao i obično, malo ozbiljnije izdanje, ali samo malo. 

 Ona rušenja reema mogu samo uspjeti u teskoj kategoriji, i to ne protiv svih boraca 

Mogu samo zamisliti kako bi dobio batina da pokusa takvo rusenje protiv Jonesa, DC-a, ili Miočića. Sakai je jednostavno standup borac, sve dolje je pakao za njega.

 

Osim toga prilično dosadna večer, nista spektakularno, par lijepih Sub-ova i to je to.

 Sad se čeka Convikton Woodley, i onda Costa izzy...

mzopg ned 6.9.2020 22:48
rooswelt1991 kaže...

 Ona rušenja reema mogu samo uspjeti u teskoj kategoriji, i to ne protiv svih boraca 

Mogu samo zamisliti kako bi dobio batina da pokusa takvo rusenje protiv Jonesa, DC-a, ili Miočića. Sakai je jednostavno standup borac, sve dolje je pakao za njega.

 

Osim toga prilično dosadna večer, nista spektakularno, par lijepih Sub-ova i to je to.

 Sad se čeka Convikton Woodley, i onda Costa izzy...

Overeem je to dobio na iskustvo, savršeno se prilagodio, pronašao rupe i to iskoristio. Meni su rušenja bila odlična, a G&P jeben. Drago mi je da je dobio, još više žao što su ga s*ebali protiv Rozenstruika jer bi sada čekao za posljednji napad na titulu.

 

E sad ne znam kakve bi batine dobio od navedenih, nabrojao si 3 top borca, pa i nije sramota dobiti batine od njih.

Overeem je nakon poraza od Rothwella skupio 10 pobjeda i 4 poraza. U ta 4 poraza je gubio od Miocica, Ngannoua, Blaydesa i poraz koji to nije trebao biti Rozenstruik.

U 10 pobjeda je nanizao: Struve, Nelson, dos Santos, Arlovski, Hunt, Werdum, Pavlovich, Oleynik, Harris i Sakai.

40 godina mu je i on ide u napad na titulu i kad se uzme još što je već ostvario, mogu samo reći respect.

 

Meni večer nije bila toliko dosadna, imali smo samo 7 borbi, ali od tih 7 imali smo 2 nokauta i 3 poluge. Ne djeluje loše.

Glavna borba je bila jako dobra, Pereira isto vrlo solidno, mada je po meni sudac pogriješio kod prekida, OSP odličan nokaut i preokret.

 

Woodley - Covington je bojim se jednosmjerna borba, posebno ako se Woodley pojavi bez "žara" kao u prethodnim borbama, a Covington nabrijan i agresivan, nema tu Woodley onda šanse, nažalost.

Costa - Izzy će biti spektakl, barem se nadam.

mzopg sub 19.9.2020 22:01
m77 kaže...

Odličan event večeras, sudar svjetova Covington/ Woodley i pitanje hoće li Chimaev u trećoj borbi u ufc-u primiti prvi udarac?

Je, napokon dobar card. Puno dobrih mečeva nas čeka. Počinje i nešto ranije, u 2h.

 

Očekujem iskupljenje Walkera. Cerrone - Price će biti razbijanje, biti će krvi.

Kažu da se isplati kladiti na Geralda, a i po meni je Chimaev tu neopravdano preveliki favorit, a ne vidim to baš tako.

Covington će pregaziti Woodleya, nekako se nadam da će Woodley napokon biti motiviran kako treba i pokazati pravu borbu, mislim ako sad nema motiva protiv Covingtona onda može u mirovinu. Nadam se da će biti obrnuto od mog predviđanja.

 

Dobar event. 

rooswelt1991 ned 20.9.2020 10:41

Kakav card 

 

Nekako mi izgleda da je Woodley fake-ao ozljedu, jer sumnjam da bi se uspio dignuti do kraja borbe...

Coby kao i inače, pritisak od početka do kraja, imam osječaj da može tako se boriti 10 rundi a ne 5....

 

Hoće netko napokon imati borbu s Chimaevom? 3 borbe i ne vjerujem da je primio više o 2 udarca 

 

Šteta za Ceronea i Nice, da nije otišla pobjeda u nekom smjeru, jer mi se ne gleda rematch....

 

 

Edit: zaboravio Walkera, oni laktovi u klinču su bili ubitačni, iako prije njih mi se učinilo da oni hammer fistovi ide u potiljak...

mzopg ned 20.9.2020 16:08

Noćas solidan event.

 

Bektic - Jackson

Dobra borba, Bektic dominantan prve dvije runde, ali vidjelo se da srlja u tu giljotinu, prvih par puta se izvukao, ali u trećoj rundi nije uspio. Šteta, mogao je to i pametnije odraditi. Jackson jako zajeban lik, u stanju je izvući polugu iz svakakvih pozicija.

 

Espinosa - Dvorak

Još jedna dobra borba, bolja od prethodne. Dvorak jako pametno, uništio je Espinosi prednju nogu i usporio ga kako bi mogao dominirati. Zaslužena pobjeda.

 

Holland - Stewart

Počelo je jako dobro, ali kasnije opada kvaliteta. Holland jako nepredvidljiv i čudan borac, zanimljivo ga je gledati.

 

Dern - Markos

Brzo i efektno, odličan submission.

 

Walker - Spann

Luda borba. Spann je demonstrirao kako izgubiti borbu iz pobjedničke pozicije. Dva puta je rušio Walker u nokdaun i onda umjesto da to iskoristi on ulazi u klinč i pokušava rušenje, užasna odluka. Walker ovakvim stilom neće daleko, stand up obrana mu je nepostojeća, a nije u stanju podnijeti ozbiljniji udarac.

 

Chimaev - Meerschaert

17 sekundi, dva udarca. Razočaranje od borbe. Gerald se usrao, odmah od starta krenuo u rikverc, tako se ne bori. Po meni je zaslužio ispisnicu iz UFC-a. Volio bi vidjeti Chimaeva u ozbiljnijoj borbi, da vidimo koliko stvarno vrijedi.

 

Cerrone - Price

Dobra čvrsta borba. Cerrone nažalost bez onog žara koji je imao. Vjerujem da bi to bila prevaga i da bi dobio ovu borbu, ali ovo je bilo odrađivanje s njegove strane. Puno udaraca s jedne i druge strane. Po meni je to isto bilo neriješeno.

 

Covington - Woodley

Nažalost ostvarila su se moja očekivanja. Woodley sramotan nastup. Kad ovdje nije imao motivacije i žara onda ne znam kad će više imati. Ne znam kako on zamišlja pobijediti protivnika bez ofenzive, bez bacanja udaraca,. Hrvanje NULA, ne postojeće. Užas i zasluženo ga je Colby razbio. Još je Woodley odglumio onaj drugi eye-poke, a i ono na kraju je djelovalo dramatičnije nego što mislim da je. Sramota. Covington jedan od lošijih nastupa, nije me oduševio, za razliku od prethodnih nastupa kad je stvarno radio bez prestanka ovdje nije bio na tom nivou, ali za ovakvog Woodleya to mu nije bilo ni potrebno. Nadam se da nećemo gledati Covingtona i Masvidala jer će to biti još jedna laka borba za Colbya. Radije revanš protiv Usmana.

mzopg ned 4.10.2020 19:44
nine kaže...

nitko ne priča o tome kako je ricky martin dobio po nosu?

Rekli bi kod nas "tresla se brda, rodio se miš". 

 

Borba večeri po meni Kai Kara-France vs Brandon Royval.

Puno dinamike, razmjena udaraca.

 

Zatim Reyes - Blachowicz. Poljak je demonstrirao kako se bori za titulu, odmah je pritisnuo, napadao i brzo razbio hype oko Reyesa koji je dobar borac, ali još nije toliko dobar koliko sam misli. Borba protiv Jonesa mu je napravila više štete nego koristi jer je protiv sebe imao lošeg Jonesa, koji se muči već duže, očito je došlo do zasićenja i manjka motivacije. Reyes je iz tog nastupa zaključio da je u rangu s najboljim. Poljak je iskoristio svoju priliku i potpuno zasluženo postao novi prvak, drago mi je zbog njega jer mu je to vjerojatno bila zadnja prilika s obzirom na godine. Dobra borba.

 

I za kraj Adesanya - Costa.

Kakav užas od borbe. S gledišta Izzya to je odrađeno vrhunski, ali meni kao gledatelju je ovo bilo poput gledanja lakšeg treninga. Uopće ne znam gdje je Costa bio tu borbu i tko mu je spremio taktiku. Užas. Potpuno promašeno. Čitao sam negdje da je planirao lagano prve dvije runde pa onda napasti. Tko je to smislio da mi je znati. Imaš borca koji je toliko mišićav da će se ispuhati u dvije runde, protiv "mršavog" atletskog tipa koji može gurati svih pet rundi. Izzy ga je pokosio, a zatim i totalno izdominirao. Costa bez volje, žara, želje. Sada je kao vidio kraj borbe i ruganje protivnika pa traži revanš jer se naljutio.  Ja bi ga sad stavio u čekaonicu, neka dobije 2-3 u nizu pa ćemo vidjeti, nije zaslužio instant revanš nikako, nije pokazao apsolutno ništa.

 

Pogledao sam kasnije presicu, i taj momak (Adesanya) je po ponašanju u rangu petnaestogodišnjaka. Inače mi zna biti zabavan, ali ovo je bilo teško za gledati i slušati.

 

Sinoć novi event.

Vratio se natural born killer Carlos Condit, napokon pobjeda protiv čvrstog McGeea. Solidna borba.

Meni jako drag i atraktivan borac, ali u osjetnom padu zadnjih godina. Ali kad je bio na vrhuncu bio ga je gušt gledati.

 

Todorović - Townsend

Dobra borba i odlična predstava mladog Srbina. Uvjerljivo. Čvrst je Townsend, što je sve progutao i nije pao.

 

Germaine - Pena

Isto solidna borba, odličan submission i to prvi za de Randamie.

 

De Castro - Felipe

Dva teškaša, šteta što nemaju više kondicije jer bi ovo bio pravi vatromet udaraca. Ovako je zanimljivo prvih minutu dvije dok se ne ispucaju. Felipe svakako srdačniji, treću rundu je otvorio jeba*ki, šteta što nije bilo još snage za završiti. De Castro iako favorit nije previše pokazao, brzo je i ostao i bez snage i kasnije samo forsirao klinč. Zanimljiv mi je bio i sudac u ovoj borbi koji je klinč prekidao po meni prebrzo, kao da gledamo kickbox meč.

 

Glavna borba Holm - Aldana

Potpuna dominacija Holm, ali je Aldana pokazala da je itekako čvrsta, na kraju je ipak pobrala solidne batine i malo je nedostajalo da je Holm završi. Dobra borba.

 

 

 

nine ned 4.10.2020 20:51
mzopg kaže...

I za kraj Adesanya - Costa.

 

ma meni je samo smiješno koliko se costa kurčio, na kraju ništa nije pokazao, a sada se još žali kao "something happened before the game" itd..

jasno, svi smo očekivali napet fight, na kraju smo dobili jednostrano, no impresivno deklasiranje..

istina, kao što si rekao, tip je totalni preserant, ali da je top talent i da ima muda mu se mora priznati.. tko normalan uopće dobrovoljno ide izazvati romera na fight 

Shivi pon 12.10.2020 14:19

Ne znam za vas, ali nekako sam nahajpan na borbu Delije i Ganea. Da li je to zato šta otprije znam Deliju ili zato šta nakon nekog vremena ponovno imamo predstavnika u UFC-u, ne znam.

Smatram Ganea favoritom, ali ne treba otpisati Deliju, mislim da bi ga trebao moći rušiti i tamo tražiti svoju šansu.

Makar izgubio, bitno je da ostavi dobar dojam, da pokaže želju i htjenje, da ne prođe kao Pejić u svom debiu pa da mu otkažu ugovor...

mzopg sub 24.10.2020 17:44

Dobro ekipa jeste li spremni za UFC 254. 

 

Nitko ništa ne spominje, a čekaju nas odlične borbe i to u vrhunskom terminu već od 18h kreće uvodni program, a od 20h glavni program. Napokon gledanje u normalno vrijeme uz pizzu i pivu. 

 

Uvodni program, sve zanimljive borbe:

Jung Da Un vs Sam Alvey

Alex Oliveira vs Shavkat Rakhmonov (očekujem odličnu borbu)

Nathaniel Wood vs Casey Kenney (ovo će isto biti zabavno)

Stefan Struve vs Tai Tuivasa (ovdje ne znam što očekivati, Struve je već jednom nogom u mirovini, ali opet se nadam dobroj predstavi)

 

Glavni program:

Magomed Ankalaev vs Ion Cutelaba (napokon repriza onog čudnog nastupa i krivog prekida)

Lauren Murphy vs Liliya Shakirova (ove cure su mi nepoznanica)

Jacob Malkoun vs Phil Hawes (također nepoznanica)

Alexander Volkov vs Walt Harris (ovo će biti zanimljivo, očekujem pobjedu Harrisa)

 

Robert Whittaker vs Jared Cannonier (da li će se Whittaker vratiti na pravi put za novog izazivača prvaka ili će Cannonier u napad na titulu? Očekujem odličnu borbu)

Khabib Nurmagomedov vs Justin Gaethje (unatoč tome što Khabibove borbe znaju biti monotone, ne vidim kako ova protiv Gaethjea može biti nešto manje od napete borbe do zadnje sekunde.)

 

m77 sub 24.10.2020 18:13

Bit' će tvrdo...Gaethje jedini uz Fergusona ima sve moguće alate za dobiti Khabiba, udara jako, ima cardio, hrvanje...dajem prvu rundu Gaethjeu, za ostalo neznam.😁

Hexfire sub 24.10.2020 23:13

Izgleda da stvarno nećemo gledati Khabib vs Ferguson .

 

Vjerojatno je to to, nije on Conor da svako malo odlazi u penziju.

 

Znači Conor vs Porier u siječnju prvi title eliminator. A vjerojatno Justin dobiva odmah novi shot ili će gurnuti Chandlera. Fun times ahead u diviziji jer nema na vidiku nikoga tko bi mogao biti tako dominantan.