Sport

Kutak za ljubitelje Formule 1

lange sub 1.4.2023 09:22
NathanDrek kaže...
GranDaddo kaže...

Seb nije osvojio zbog dominantnog RB? 

Max nije osvojio prošlu godinu zbog dominantnog RB?

Mansell i Hill zbog dominantnog Williamsa?

Senna i Prost zbog dominantnog McLarena?

 

Bi li Jordan bio prvak s Timberwolvsima? Da li su Bullsi osvojili prvenstvo samo zbog njega?

Bi li Messi osvojio LP sa Goricom? Da li je Barcelona osvojila LP samo zbog njega?

 

Daj ohladite. Čovjek je u 0.00001% svih trkačih vozača na svijetu i bio je u pravom bolidu u pravo vrijeme. Da nije njegovog feedbacka, možda bi dominacija manje trajala. Baš kao i kod RB. Da je Perez RB vozač #1, mnogi bi još bili pozitivni da se godina da okrenuti.

Činjenica da je Mercedes loš već drugu sezonu a da su drugi u poretku valjda nešto znači da su Hamilton i George jako dobri. 

 

Ohladite kolega. Ima tu tema za pričati. 

Strollova renesansa? 

Novi vozači?

Alonso odrastao?

Charles i Lando u psihičkim krizama?

Carlos?

Perez bolji #2 nego je Bottas ikad bio?

 

 A di mu je sad feedback? Može ga se zvati najuspješnijim vozačem svih vremena, najboljim nikako ili možda. 5-10 vozača na gridu bi bilo svjetski prvak s tim bolidom kad i on. U F1 bi se trebao koristiti samo termin "najbolja momčad" (u koji spadaju bolid, vozač, tim). Nitko nije iz ničega napravio nešto. Kad ploviš naprijed s bolidom bržim po sekundu, nije isto ko kad bolid ne ide, kvari se, spor je, ti želiš, a nema odaziva, stvoriš poziciju za preticanje, a nema snage ni brzine, pa dolazi frustracija, reade se pogreške. Alonzo u usranom bolidu je "gotov", "ispran", sad u solidnom je "preporođen", "sazrio", "konkurent". U Red Bullu bi bio prvak.

Messi bio u Barceloni ili u Gorici je najbolji igrač na terenu, ali ako mu daš probušenu loptu...

 LH je najuspjesniji vozac u f1. Mislim,brojke ne lazu. A dali je najbolji?nije! Jedan od najboljih!!

Zaporožac ned 2.4.2023 09:32
NathanDrek kaže...

 A di mu je sad feedback? Može ga se zvati najuspješnijim vozačem svih vremena, najboljim nikako ili možda. 5-10 vozača na gridu bi bilo svjetski prvak s tim bolidom kad i on. U F1 bi se trebao koristiti samo termin "najbolja momčad" (u koji spadaju bolid, vozač, tim). Nitko nije iz ničega napravio nešto. Kad ploviš naprijed s bolidom bržim po sekundu, nije isto ko kad bolid ne ide, kvari se, spor je, ti želiš, a nema odaziva, stvoriš poziciju za preticanje, a nema snage ni brzine, pa dolazi frustracija, reade se pogreške. Alonzo u usranom bolidu je "gotov", "ispran", sad u solidnom je "preporođen", "sazrio", "konkurent". U Red Bullu bi bio prvak. Messi bio u Barceloni ili u Gorici je najbolji igrač na terenu, ali ako mu daš probušenu loptu...

Neka si dobio 7 minusa, imamo potpuno isto mišljenje.

 

Neka se sejte vozača kao što je bio Felippe Massa.. vozo je za tadašnji Sauber i završavao utrke 15,16... rekli bi, loš vozač...

Postao je iznenada test fozač Ferrarija, i u jednoj utrci je zamijenio ozlijeđenog drugog vozača Ferrarija (zaboravio sam kojega) i gle čuda, eto Masse na postolju...

Poslije je potpisao s Ferrarijem i mislim da je ostvario nekih 11 pobjeda i još hrpu odličnih rezultata..

Poslije, čim je otišao iz tada vrhunskog Ferrarija opet je potonuo u prosjek, kao što potonu svi koji odu u slabiji AUTOMOBIL.

 

Svi koji upadnu u F1 su ultravrhunski vozači, pitanje je što voze, u kojemu su timu.

 

Ne znam, kad bi mogli svima dati nekakve generičke odn. tvorničke automobile s potpuno istim performansama, tek tada bih se mogao diviti vještinama nekog vozača koji završi sezonu s 9 pobjeda...

Ovako NE.

Možete se diviti genijalnim konstruktorima koji su nepravedno zapostavljeni u cijeloj priči.. koji poboljšaju i aerodinamiku, motor, itd...

Vozač je u današnjoj F1 meni nebitan...

 

E, sad neka fanatici zaljubljeni u Hamiltona, Verstappena,  lupaju i meni TD, uživajte.

Mislite da su Bottas, Perez i Alonso zaboravili pobjeđivati, zaboravili kako se vozi ?!

 

Nemojte biti djeca...

x18x05x ned 2.4.2023 14:04

Ferrari izbačen, jednom Stroll drugi od FIA. Stroll za isto sranje nije dobio ništa a Sainz 5 sekundi. Utrka pravo sranje.

Jedina svijetla točka je Hamilton i Alonso.

loky4i4 ned 2.4.2023 16:32
x18x05x kaže...

Ferrari izbačen, jednom Stroll drugi od FIA. Stroll za isto sranje nije dobio ništa a Sainz 5 sekundi. Utrka pravo sranje.

Jedina svijetla točka je Hamilton i Alonso.

 ni blizu isto

Korny1603987 ned 2.4.2023 18:28

Vjerovatno sam ponajveći navijač Ferrarija ovdje na grupi, cca 25 godina aktivnog navijanja za crvene. Da se ne kaže da sam neki mrzitelj crvenih.

 

a) Leclerc je sam kriv jer je naivno ušao u sendvič s Aston Martinima, doveo Strolla neugodnu situaciju i doveo sebe da ovisi o tutleku Strollu koji nikada nije znao biti suptilan u svojoj vožnji.  Sumarum: sam si je kriv.

 

b) Što se tiče tiče sudara 2 španjolca: Sainz je imao mnogo više mjesta i mnogo više alternativa nego što je imao Stroll u prvom slučaju. Nije trebao odalamiti Fernanda. Isključivo je njegova krivnja.

 

Žalosti me još jedna loša utrka za Ferrari, još jedna loša sezona. Ambicije velike, izvedba nula. Kao da navijam za Hajduk, bez da navijam za Hajduk.

sudy_freak ned 2.4.2023 22:58
Korny1603987 kaže...

Vjerovatno sam ponajveći navijač Ferrarija ovdje na grupi, cca 25 godina aktivnog navijanja za crvene. Da se ne kaže da sam neki mrzitelj crvenih.

 

a) Leclerc je sam kriv jer je naivno ušao u sendvič s Aston Martinima, doveo Strolla neugodnu situaciju i doveo sebe da ovisi o tutleku Strollu koji nikada nije znao biti suptilan u svojoj vožnji.  Sumarum: sam si je kriv.

 

b) Što se tiče tiče sudara 2 španjolca: Sainz je imao mnogo više mjesta i mnogo više alternativa nego što je imao Stroll u prvom slučaju. Nije trebao odalamiti Fernanda. Isključivo je njegova krivnja.

 

Žalosti me još jedna loša utrka za Ferrari, još jedna loša sezona. Ambicije velike, izvedba nula. Kao da navijam za Hajduk, bez da navijam za Hajduk.

Amen to that.

I LEC i SAI su sami sebi presudili.
Agonija LEC-a je bila gadna, ali kratkotrajna.
SAI je morao proživjeti cijelu utrku da bi na kraju završio izvan bodova, radi loše procjene prostora.
I taj kontakt nakon restarta ALO/SAI je dalje prouzročio ovaj carnage kojem smo dalje svjedočili.

 

 

Utrka vrijedna Netflixovog shitshowa za američane.

Ono što mene više brine je što je FIA ovdje sve "postupila" prema pravilima. Što su u nekoliko navrata i kasnijom analizom potvrđivali. 

GranDaddo pon 3.4.2023 12:05

Pristojno zabavna utrka. 

 

Perez je napravio glupost. Ispao blesav optužujući RB za izlijetanje u kvalifikacijama. U utrci nije bio ni upola dojmljiv. Možda ipak svaki F1 vozač u najboljoj formuli ne može biti prvak.

Max radio dosta grešaka. Startevi su bili katrastrofalni, no na kraju je nekako postao novi Lewis. Nije blesavo agresivan, zna da ima fomulu koja će ga dovesti do prvog mjesta i izjave su mu u skladu s tim.

 

Aston i dalje radi dobro. Da je Ferrari malo spremniji, imali bi divnu borbu za #2 postolje.

 

Williams (Albon) je bio odličan do izlijetanja. Mogli su zaraditi dosta bodova jučer.

 

Idemo u Baku. Baš me interesira hoće li porpoising biti problematičan. 

x18x05x sub 6.5.2023 23:11

Ovaj vikend Lec se više vozio na onom skuteru nego u svom bolidu.

Sjajan posao sviju u kvalifikacijama. Samo šteta što Max bude već u petom krugu iza Pereza i onda ubiju čar F1.

dad0r ned 7.5.2023 07:48
x18x05x kaže...

Ovaj vikend Lec se više vozio na onom skuteru nego u svom bolidu.

Sjajan posao sviju u kvalifikacijama. Samo šteta što Max bude već u petom krugu iza Pereza i onda ubiju čar F1.

 

Malo se previse razbija ali to je zato jer vozi taj Ferrari van mogućnosti bolida kaj mi je ubiti i drago jer zna da je Red Bull svjetlosne godine iznad svih pa vozi na sve ili ništa kaj ima smisla.

 

Super da opet imamo nekoga s tim mentalitetom ili si prvi ili nisi, pamte se pobjednici.

 

Ako ništa drugo barem je malo zanimljivije makar danas ne bude Max imal previse problema se probijati kraj drughi kanti.