Sport

Kutak za ljubitelje Formule 1

miki_the_pirat ned 5.3.2023 18:25

Nezz zašto nekima nije bila dobra utrka. Meni je bila sasvim ok - istina malo sam se i uželio. Bilo je dobrih borbi, strateških nadmudrivanja, prijetnji u poretku. Čak je bio i događaj po kojem će se pamtiti utrka (ALO P3), pa ona njegova pretjecanja (jedno pogotovo zanimljivo), razočarenja (tnx Ferrari, again)... jedino nije bilo sudara - možda je to kriterij za dobru utrku?

RuskeGTT ned 5.3.2023 18:34

vidim ja da biste trebali pocet pratit domaci sim racing :P

da li je dovoljno rec 27 vozaca u 1 sekundi? dvoboji, troboji, 4-5-6-boji kroz cijelu utrku?

isto postoji dominacija sto se pobjede tice, ali sve ostalo je otvorena karta

Maddog_HR ned 5.3.2023 18:43

Lijepo je vidjeti da se jos jedna momcad prikljucila velikoj trojki. Mozemo se samo nadati da ce zadrzati kvalitetu i brzinu kroz cijelu sezonu.

Ono sto nije lijepo vidjeti je predominantan RB i kvarljiv Ferrari. Za Merc je tesko suditi s obzirom da je tek prva utrka, no ocekivao sam veci napredak u odnosu na proslu sezonu.

dad0r ned 5.3.2023 19:06
Maddog_HR kaže...
Lijepo je vidjeti da se jos jedna momcad prikljucila velikoj trojki. Mozemo se samo nadati da ce zadrzati kvalitetu i brzinu kroz cijelu sezonu.

Ono sto nije lijepo vidjeti je predominantan RB i kvarljiv Ferrari. Za Merc je tesko suditi s obzirom da je tek prva utrka, no ocekivao sam veci napredak u odnosu na proslu sezonu.

 

Nažalost ne postoji velika trojka nego Red Bull i ostale kante koje nemogu nista RB-u.

 

Jos jedna dosadna sezona bi ovo moglo biti, ne zanimaju me borbe na sredini nego borba za prvo mjesto koje ne bude jer ovo izgleda isto kao i dominacija mečke, solo trke plus ostala smetala.

Gnjavator ned 5.3.2023 19:17
miki_the_pirat kaže...

Nezz zašto nekima nije bila dobra utrka. Meni je bila sasvim ok - istina malo sam se i uželio. Bilo je dobrih borbi, strateških nadmudrivanja, prijetnji u poretku. Čak je bio i događaj po kojem će se pamtiti utrka (ALO P3), pa ona njegova pretjecanja (jedno pogotovo zanimljivo), razočarenja (tnx Ferrari, again)... jedino nije bilo sudara - možda je to kriterij za dobru utrku?

 Imo je Alonso i "lake sudare" :) samo što se srećom nije razbio pri tome tako da je falilo samo totalno razbijanje.

Korny1603987 ned 5.3.2023 23:06

Alonso se cerekao kao lud jer nije znao tko je je udario. Stroll budala nikako da shvati da s timskim kolegama treba lagano, a ostalo može napucavati. On je kamilica prema svima osim prema timskim kolegama. Skoro je uništio trku Alonsu.

AFARON ned 5.3.2023 23:27
RuskeGTT kaže...

vidim ja da biste trebali pocet pratit domaci sim racing :P

da li je dovoljno rec 27 vozaca u 1 sekundi? dvoboji, troboji, 4-5-6-boji kroz cijelu utrku?

isto postoji dominacija sto se pobjede tice, ali sve ostalo je otvorena karta

 Gdje?

Vandit pon 6.3.2023 09:09

Razočarala me ova prva utrka. Red Bull je predominantan, strašno kako brzo je Verstapen napravio 10 sekundi prednosti. I Ferrari me razočarao - opet. Ostaje nada u troboj Ferrari - Mercedes i Aston Martin.

RuskeGTT pon 6.3.2023 10:40
AFARON kaže...
RuskeGTT kaže...

vidim ja da biste trebali pocet pratit domaci sim racing :P

da li je dovoljno rec 27 vozaca u 1 sekundi? dvoboji, troboji, 4-5-6-boji kroz cijelu utrku?

isto postoji dominacija sto se pobjede tice, ali sve ostalo je otvorena karta

 Gdje?

 SIMmark YT ili ako zelis i ti voziti neki drugi cup/prvenstvo, discord

trenutno vozimo clio cup, utorkom 2030 pocinje stream

Gnjavator pon 6.3.2023 11:34
Helstar kaže...

nemoj zaboraviti da imaju skraćeno vrijeme u tunelu , zamisli kakav bi tek tada bolid bio 

 imaju oni Adriana Neweya koji napravi poso i onda samo stave bolid u tunel da provjere da nisu nešto zeznuili sa materijalima... On jedini od konstruktorske ekipe nije moro puno razmišljat o konstrukciji kako šta napravit, ima iskustva od prije.

GranDaddo pon 6.3.2023 11:35

Podignuta podnica, smanjenje performanse. Yeah right!

 

Q3 2022 vs Q3 2023

 

RB sa manje CFD budgeta rokne 0.9s brži pole!

Najbrži krug je 0.5s brži od 2022. i to Zhou!

Sergio brži i preko 1s

Charles 0.55s

Sainz 0.54s

George i Lewis 0.9s

Ocon brži 0.8s

Lando 0.62s

Lance 2.2s!!!

Alonso (njegovo vrijeme sam usporedio sa Hulkovim iz 2022.) 2.4s!!!

 

 

AFARON pon 6.3.2023 14:51
RuskeGTT kaže...
AFARON kaže...
RuskeGTT kaže...

vidim ja da biste trebali pocet pratit domaci sim racing :P

da li je dovoljno rec 27 vozaca u 1 sekundi? dvoboji, troboji, 4-5-6-boji kroz cijelu utrku?

isto postoji dominacija sto se pobjede tice, ali sve ostalo je otvorena karta

 Gdje?

 SIMmark YT ili ako zelis i ti voziti neki drugi cup/prvenstvo, discord

trenutno vozimo clio cup, utorkom 2030 pocinje stream

 

Asseto Corsa? Nice. Hmm baš me zanima ima li nešto slično za GT7?

lange uto 7.3.2023 06:23
Valentin17 kaže...

Jel na kraju Ferrari kod Leclerca izgubio motor ili nije? U prijenosu sam čuo komentatora kako govori da je, sad po portalima čitam da nije.

komentator samo moze predpostavljati kao i svi mi. navodno motor je ok. struja ih jebala. uvijek nesto

miki_the_pirat čet 9.3.2023 20:10
Korny1603987 kaže...

Ferrari nije napravio ništa godinu dana. Dakle prošle godine imali su problem s potrošnjom guma i učestalim kvarovima. Pogodite koji su glavni problemi ove godine.

 kako ne.. stavili su fokus na potrošnju guma i pouzdanost... vjerujem da su i povjerenstvo osnovali.

dad0r sub 18.3.2023 19:04
x18x05x kaže...

Kada nema Verstappena onda odvrnu pipu na max i onda Perez može do pol pozicije. U suprotnom nebi Max bio prvi stalno. 

 

Verstappen bude svejedno do podija došel jer je smiješno koliko su ostali sporiji od red bulla.

x18x05x sub 18.3.2023 19:08
dad0r kaže...
x18x05x kaže...

Kada nema Verstappena onda odvrnu pipu na max i onda Perez može do pol pozicije. U suprotnom nebi Max bio prvi stalno. 

 

Verstappen bude svejedno do podija došel jer je smiješno koliko su ostali sporiji od red bulla.

Na žalost istina. Vjv i pobjeda sutra. Nadam se nekom sudaru i da ga se izbaci. Jedino tako bude zanimljivo gledati F1.

loky4i4 sub 18.3.2023 19:22
x18x05x kaže...

Kada nema Verstappena onda odvrnu pipu na max i onda Perez može do pol pozicije. U suprotnom nebi Max bio prvi stalno. 

 pa Perez je bio bolji i na treninzima, stvar je u tome što Max bude bolji od Pereza još dodatnih pola sekunde

x18x05x sub 18.3.2023 19:50
loky4i4 kaže...
x18x05x kaže...

Kada nema Verstappena onda odvrnu pipu na max i onda Perez može do pol pozicije. U suprotnom nebi Max bio prvi stalno. 

 pa Perez je bio bolji i na treninzima, stvar je u tome što Max bude bolji od Pereza još dodatnih pola sekunde

 Sada Perez ima isti bolid kao i Max. Zato je tako brz. Kada je Max tu onda sigurno 10% sporiji bolid ima da se ne može boriti sa Maxom. Očito iz aviona.