Sport

Kutak za ljubitelje Formule 1

Maddog_HR čet 24.2.2022 13:08

Drugačiji od drugih definitivno. Vidim da se već spominje dupli difuzor, no pretpostavljam da je sve legalno...svakako se nitko nije žalio do sada.

 

Meni je najružniji od svih bolida, zbog tog undercata i sidepodova, no dobro, ljepota je u očima promatrača.

 

Zasad ne pokazuje impresivnu brzinu, vjerojatno nisu sve karte otkrivene.

 

Jutros opet najbrži McLaren.

GranDaddo čet 24.2.2022 16:06

Baš gledam sliku Perezovog zdrobljenca i ne vidim ih. Zanimljivo. 

Alpine ima "nešto". Možda pola veličine prošlogodišnjih.

 

Speed trap figures (kph) from this morning: 

Gasly 326
Schumacher 323
Albon 317
Perez 316
Bottas 315
Sainz 313
Stroll 312
Ricciardo 309
Hamilton 309
Ocon 296

 

Perezu otišao mjenjač, Mazepinu pumpa za gorivo. 

ivanoile pet 25.2.2022 09:02
robogo kaže...
Sebastian Vettel izjavio da se neće utrkivati u Rusiji.

Gene Haas maknuo Uralkali sponzorstva sa svog bolida i sada su opet Haas F1.

 Nevjerovatno kako je "politicka korektnost" brza kada je populizam u pitanju. Nitko nije bojkotirao Tursku, Arabiju ili ostale "demokratske" drzave... ali hej, ako ce fanovi biti sretniji, zasto ne. Sad ce Rusi ubacit malo vise love u F1 i eto utrke.

Maddog_HR pet 25.2.2022 09:37

Te druge drzave nisu izvrsile invaziju na svoje susjede.

I ne bi rekao da je populizam u pitanju, sigurno ne kad je rijec o Vettelu. Covjek je uvijek iskreno iznosio svoje misljenje i uvjerenja i na tome mu svaka cast.

Posmatrač pet 25.2.2022 09:40
Maddog_HR kaže...
Te druge drzave nisu izvrsile invaziju na svoje susjede.

I ne bi rekao da je populizam u pitanju, sigurno ne kad je rijec o Vettelu. Covjek je uvijek iskreno iznosio svoje misljenje i uvjerenja i na tome mu svaka cast.

 On moze to izjaviti jer je suvlasnik tima. Moze li to izjaviti neko novi ili vozaci koji nemaju takav uticaj? Recimo Norris ili Leclerc?

ivanoile pet 25.2.2022 09:48
Maddog_HR kaže...
Te druge drzave nisu izvrsile invaziju na svoje susjede.

I ne bi rekao da je populizam u pitanju, sigurno ne kad je rijec o Vettelu. Covjek je uvijek iskreno iznosio svoje misljenje i uvjerenja i na tome mu svaka cast.

Aha, zato su se svi utrkivali u Saudijskoj Arabiji, Turskoj i ostalim zemljama koje krse osnovna ljudska prava. Ali zastava na kacigi ce to popravit, fino. Osim toga Rusija je odavno u ratu u Ukrajini, od 2014 gdje je poginulo oko 10 tisuca ljudi, pa nikom nije smetalo do sada, kada je lova kapala.

itomic009 pet 25.2.2022 09:52

Ne brani im ugovor da kažu svoje mišljenje. Plus, ugovor obvezuje dvije strane na prava i obveze. Do Sočija još ima vremena, ali ja bi rekao isto kao i Vettel, kakav god ugovor da imam.

Posmatrač pet 25.2.2022 10:01
itomic009 kaže...

Ne brani im ugovor da kažu svoje mišljenje. Plus, ugovor obvezuje dvije strane na prava i obveze. Do Sočija još ima vremena, ali ja bi rekao isto kao i Vettel, kakav god ugovor da imam.

 Kad si cuo nekog vozaca da kritikuje tim? OSim hamiltona vetele ili kimija. Vozaca tog kalibra. Ovi maldji to ne smiju reci ni pod razno....

Prava i obaveze. Upravo tako. Imas obavezu da vozis i pazis sta pricas a prava su novcana naknada za to....

 

x18x05x pet 25.2.2022 12:02
ivanoile kaže...
Maddog_HR kaže...
Te druge drzave nisu izvrsile invaziju na svoje susjede.

I ne bi rekao da je populizam u pitanju, sigurno ne kad je rijec o Vettelu. Covjek je uvijek iskreno iznosio svoje misljenje i uvjerenja i na tome mu svaka cast.

Aha, zato su se svi utrkivali u Saudijskoj Arabiji, Turskoj i ostalim zemljama koje krse osnovna ljudska prava. Ali zastava na kacigi ce to popravit, fino. Osim toga Rusija je odavno u ratu u Ukrajini, od 2014 gdje je poginulo oko 10 tisuca ljudi, pa nikom nije smetalo do sada, kada je lova kapala.

 Debilo je o tome raspravljati. Posebno jer se iz tvoga izlaganja može zaključiti da podržavaš diktatora. Zato okrenuti list i pisati o F1 a politiku i ljudska prava ostaviti političarima. 

formula1live pet 25.2.2022 20:08

Ipak se razgovara o budućnosti Mazepina i to prvenstveno jer su neke vlade počele raditi pritisak na Haas. S obzirom da više nema sponzora na bolidu može se svašta dogoditi. Novac tu igra veliku ulogu i ostajanje bez takvog jednog sponzora bi jako unazadilo cijelu ekipu. S obzirom na pritiske (najvjerojatnije amerike) moglo bi se dogoditi da će dobiti sponzora i time prekinuti suradnju s Uralkaliem i Mazepinom. Teško da će amerikanci dopustiti da za "njihovu" momčad vozi rus

miki1981 pet 25.2.2022 20:08
T-bone's kaže...

Je li bio danas test po mokrome, jer vidi da se prati koliko se tresu bolidi, zbog nove aerodinamike.

Sanzi se treso kao onaj čovječuljak u autu, ali i ostali imaju isti problem.

 

 

Day 2 video i navedei "problem"

 

 

 

 

 Porpoising. Svi imaju taj problem, neočekivano, ali ga imaju...vratio se ground effect, vraćaju se problemi 70tih 

Ali biti će to riješeno do drugog testa. Navodno nisu očekivali tako nešto jer simulacije nisu pokazale, ali je praktički nemoguće simulirati interakciju tolikog broja komponenti (govorimo o interakciji ground effecta, kotača i kompltenog ovjesa) a bez iskustvenih podataka. Sada imaju iskustvene podatke pa će to svi inkorporirati u svoje simulatore i riješiti vrlo brzo.

Neki su se već igrali podom, vjerojanto oni koji su imali najviše problema sa time. 

Maddog_HR pet 25.2.2022 20:24

Da, Mazepin bi mogao out...sto i nije neka steta.

Alonso i Verstappen su se takodjer ocitovali protiv voznje u Rusiji, odluka FIAe je ocekivana.

Hamilton danas najbrzi. Perez brzi od Verstappena.

Envy sub 26.2.2022 00:08
formula1live kaže...

Ako se ovo nastavi može li se dogoditi da će ruski sportaši biti deportirani natrag u Rusiju? Ako recimo SAD zabrani dolazak ruskih državljana u državu?

 

deepshitcro kaže...
Ne

 
Politička i diplomatska pitanja kao i isti odgovori nije mjesto na ovom forumu jer u ovom ludilu koje traje već 2 dana - ništa nije sigurno.

Soči mi je draga staza, sad je otkazana, možda je zamjeni opet ludi Muđelo ili nešto deseto. Ne treba sport i sportaši ispaštati radi političara i vojske.

formula1live sub 26.2.2022 09:17
Envy kaže...
formula1live kaže...

Ako se ovo nastavi može li se dogoditi da će ruski sportaši biti deportirani natrag u Rusiju? Ako recimo SAD zabrani dolazak ruskih državljana u državu?

 

deepshitcro kaže...
Ne

 
Politička i diplomatska pitanja kao i isti odgovori nije mjesto na ovom forumu jer u ovom ludilu koje traje već 2 dana - ništa nije sigurno.

Soči mi je draga staza, sad je otkazana, možda je zamjeni opet ludi Muđelo ili nešto deseto. Ne treba sport i sportaši ispaštati radi političara i vojske.

 Ovo što sam ja napisao nema nikakve veze s politikom kao takvom jer se raspravlja o sponzoru F1 i jednome od vozača. Pitanja su direktno vezana na F1.

deepshitcro sub 26.2.2022 12:10

Kaze osoba koja nije internet heroj, i koja nije znala da mora biti profesionalni vozac F1 da bi komentirala na FORUMU da je netko los vozac. Ociti manjak intelektualne komunikacije te tjera na takve zakljucke i komentare, bar bi ih trebao prikriti a ne ovako javno iznositi...
Btw, da se vratim ontopic... Kaze Binoto: "ISKRENO, MISLIM DA NISMO NAJJAČA MOMČAD. I DALJE SMO AUTSAJDER, A NE FAVORIT.“
Trebali bi se koncentrirat na razvoj bolida za 2026. da bi tada bili konkurenti, floskula koja se ponavlja cijelo desetljece. Mozda da se udostoje priznati da striktno talijanski razvojni i inzenjerski team vise nije na razini ostalih. :D