Sport

Kutak za ljubitelje Formule 1

HenryF pon 13.12.2021 17:27

Čestitam na volji. A Mercedes potpuno razumijem ako se odluče tražiti pravdu na sudu. Svemu je kriv Masi koji se totalno pogubio. Možda je trebao redflegati nakon udesa Latifija jer se odmah vidjelo da će čišćenje staze potrajati. Tako bi dobili ravnopravniji dvoboj do kraja trke, a ne ovako gdje je Lewis bio sitting duck. A kad se već odlučio na SC onda se držati osnovnih propisa po kojima bi trka završila pod SC-om ili krug prije kraja poslati SC in i pustiti kolonu da završi zadnji krug. Teško je prihvatljiva činjenica da pet sekunda nakon Hornerove rečenice "sve što trebamo je jedan krug" Masi dopušta unlapping samo petorci vozača. Druge odluke u korist Mercedesa tijekom prvenstva će se zaboraviti, ali ova, ako ostane, o njoj će se uvijek pričati u negativnom svijetlu. Po meni bi se veća šteta po F1 napravila prihvaćanjem jučerašnjeg rezultata na stazi nego izmijenjenog rezultata trke na sudu. Svatko se sprda s ovim plemenitim sportom zbog nevjerojatno idiotskih pravila.

BlueMax pon 13.12.2021 17:33
loky4i4 kaže...
Smooth Operator kaže..

 

U cilju kreiranja spektakla, FiA i Massi su napravili više kontrovezi, pa neupućeni u F1 pričaju o F1, ali pravim starim zadrtim fanovima je više pun racku WWE scenarija. Idemo na iduću godinu!

 Doslovno sam isto htio napisati, znači ak FIA ne skine Masia, onda možemo samo očekivati nastavak cirkusa bez pravila i dobit ćemo kroz par godina upravo WWE, ili nekog McGregora kao u UFC-u sve zarad klikova i pregleda koji su jučer bili na samom vrhu što odgovara medijima i stakeholderima.

 Nažalost, to je jedini način da F1 opstane. Autoindustrija se mijenja i nema više onoga "što danas vidite u F1 za 5 godina ćete imati u svom automobilu". Ulagati u razvoj benzinskih motora postalo je besmisleno. Utrkivanje automobila koji će za 10 godina otići u povijest sponzorima je postalo nezanimljivo, da ne kažem kontraproduktivno jer se svi trude prikazati sebe što zelenijima. Ostaje lova od publike pred ekranima a publika, htjeli mi to priznati ili ne, traži dvoboj za prvaka u zadnjem krugu sezone. Ove godine je puno toga režirano, dogodine će biti i gore.

JohnnyBlaze pon 13.12.2021 17:43
rooswelt1991 kaže...

 

Uh, ovo će biti malo duži post, pa pretpostavljam da svi naće čitati, zato TLDR; Sranje kao i cijela sezona, režirano od strane FIA-e i netflixa. Max zaslužio titulu cijelu sezonu gledajući, ali ne ovako. Toto je kreten. Masi je kreten. Russel se već počeo uvlačit mečki u stražnjicu.

 

 

 Ja bi nadodao onaj sudar gdje je Bottas izbacio 4 bolida i sudar kad je Lewis razbio Maxa. Zbog ogranicenja u budzetu RB je tu izgubio, uz ostale ukljucene ekipe, dobar dio novca koji bi isao na upgrade. To su spominjali jucer na skysportsu jer nije u redu prema timovima koji ni krivi ni duzni zavrse razbijeni gube novac za daljnji razvoj zbog toga.

BlueMax pon 13.12.2021 17:45
HenryF kaže...

Čestitam na volji. A Mercedes potpuno razumijem ako se odluče tražiti pravdu na sudu. Svemu je kriv Masi koji se totalno pogubio. Možda je trebao redflegati nakon udesa Latifija jer se odmah vidjelo da će čišćenje staze potrajati. Tako bi dobili ravnopravniji dvoboj do kraja trke, a ne ovako gdje je Lewis bio sitting duck. A kad se već odlučio na SC onda se držati osnovnih propisa po kojima bi trka završila pod SC-om ili krug prije kraja poslati SC in i pustiti kolonu da završi zadnji krug. Teško je prihvatljiva činjenica da pet sekunda nakon Hornerove rečenice "sve što trebamo je jedan krug" Masi dopušta unlapping samo petorci vozača. Druge odluke u korist Mercedesa tijekom prvenstva će se zaboraviti, ali ova, ako ostane, o njoj će se uvijek pričati u negativnom svijetlu. Po meni bi se veća šteta po F1 napravila prihvaćanjem jučerašnjeg rezultata na stazi nego izmijenjenog rezultata trke na sudu. Svatko se sprda s ovim plemenitim sportom zbog nevjerojatno idiotskih pravila.

 Pravila jesu idiotska ali opet su pravila. Je li idiotski da jednako ograničenje brzine vrijedi za novog Porschea s profesionalnim vozačem i za djedicu u Ladi kojoj kočnice nisu radile ni kad je sišla s tvorničke trake? U situaciji u kojoj će Porsche stati u 20m djedica će proći 100m bez da shvati što se događa i još 100 pod kočnicom. No granice se negdje moraju postaviti.

Da su uloge bile obrnute danas bi se Red Bull žalio a Mercedes slavio.

Ne pašu ti pravila? Smatraš da jedan čovjek ne smije imati tolike ovlasti? Nešto treće? Slobodno se žali prije početka sezone. Ako si u sezonu ušao znači da pristaješ na sve. Žaliti se kad izgubiš utrku a ne žaliti se kad pobijediš, iako su u obje utrke pravila bila ista, je licemjerno.

 

loky4i4 pon 13.12.2021 18:23
BlueMax kaže...

 Pravila jesu idiotska ali opet su pravila

 Stvar je u tome što ta pravila ne postoje tako da nitko nije ni pristao na njih. S pravom se imaju za žaliti i Horner i Toto kad je retard na mjestu direktora trke. Uostalom skužili su da ga mogu povlačiti za rukav kad hoće zato je button prema FIA-i odnosno Masiu toliko često i upotrebljavan.

BlueMax pon 13.12.2021 18:36
loky4i4 kaže...
BlueMax kaže...

 Pravila jesu idiotska ali opet su pravila

 Stvar je u tome što ta pravila ne postoje tako da nitko nije ni pristao na njih. S pravom se imaju za žaliti i Horner i Toto kad je retard na mjestu direktora trke. Uostalom skužili su da ga mogu povlačiti za rukav kad hoće zato je button prema FIA-i odnosno Masiu toliko često i upotrebljavan.

 Postoji pravilo da direktor utrke odlučuje o svemu. Oni se žale zašto je odlučio da se ukine Hamiltonova prednost i onda vozi zadnji krug. Pa valjda je svima jasno zašto.

rooswelt1991 pon 13.12.2021 19:27
loky4i4 kaže...
BlueMax kaže...

 Pravila jesu idiotska ali opet su pravila

 Stvar je u tome što ta pravila ne postoje tako da nitko nije ni pristao na njih. S pravom se imaju za žaliti i Horner i Toto kad je retard na mjestu direktora trke. Uostalom skužili su da ga mogu povlačiti za rukav kad hoće zato je button prema FIA-i odnosno Masiu toliko često i upotrebljavan.

 Pravila su takva kakva jesu, i na njih se žali prije sezone, u sred sezone nemože se mjenjati pravilnik kako vjetar puše.

Najviše je svemu tome kirv sam Masi. Charlie Whiting bi ih obojicu stjerao u tri prekrasne. Vjerovatno bi barem jednom DQ i Hama i Maxa, i nebi bilo ovih sranja koja danas gledamo.

Baš me zanima dali bi se netko usudio dovesti odvjetnike na utrku dok je Bernie to sve vodio.

 

Nadam se da će nešto naučiti iz ovog svega, i da će sljedeća godina biti bolja. osim naravno ako opet lova ne presudi, jer Netflixu ovo odgovara više nego normalna sezona. Kad kažem netflix, ne mislim samo na njih, cijeli sport dobija više gledatelja kad se nešto odlučuje u zadnjem krugu zadnje utrke, nego 5 utrka prije kraja.

Istina da to za sport nije dobro, ali sport je doavano postao biznis. Ne samo F1, nego i sve ostalo....

Maddog_HR pon 13.12.2021 20:34

Na ovom topicu se Hamiltona u vise navrata grubo prozivalo zato sto je crnac, samo u zadnjih par mjeseci je toga bilo jako puno. I da - to je rasizam. Ako ne znas sto je rasizam i sto se karakterizira rasizmom - prosurfaj. Mozda nesto naucis.

A ovo "tetkica" - zasto? Zato sto sam kulturan i uljuđen? Odmjeren u komunikaciji?

Ne znam tko je huskao oruzjem - ja sigurno nisam. Tako da pretpostavljam da je ovo islo nekog drugog.

Zapravo uopce ne znam sto mi pokusavas reci. Na forumu iznosim svoja misljenja, koja su - pazi ovo - misljenja. Znaci moj subjektivan dozivljaj neceg. Misljenje ne mora nuzno biti potkrijepljeno argumentima, zato sto je samo necije misljenje.

Tincha pon 13.12.2021 20:47

U moru nizozemaca, crnaca, ku*aca, palaca, ja ću se ubacit s jednim odavanjem počasti čovjeku zbog kojeg već 17 godina pratim formulu.

Kimi, mašina koja me zabavljala komentarima, kreativnim potezima i simpatično arogantnim pristupom sportu i životu.

Čovjek je bio original, naklon do poda.

 

Čestitke Maxu i svima ostalima koji su sudjelovali.

 

sudy_freak pon 13.12.2021 20:54

rooswelt1991 od riječi do riječi se slažem. Pogotovo dio za FIA-u koja se izgubila.
Upravo to što kažeš, Horner i Wolff su vodili ovu sezonu a ne FIA. I tome treba stati na kraj. Također sam mišljenja da ovaj pilot-projekt radio komunikacije FIA/timovi treba maknuti.

Vidjeli smo dovoljno kako to funkcionira i ne trebamo više.

 

Predivan rezime i uz nešto malo dorade, ovo može biti članak na bilo kojem F1 portalu, objektivan pregled ove lude i zanimljive sezone.

 

1) Lando je u Rusiji odbio otiči po interice

2) podosta komentara (koji mogu biti suluda teorija zavjere kao da je Latifijev crash izrežiran), govori da je Perez retirean zato što je bio na granici s gorivom.

Nakon što su ga smjestili u boks, izbjegli su vaganje i potencijalnu kaznu. Što misliš o tome?


Was Lewis Hamilton ROBBED? | The F1 Breakdown | Abu Dhabi GP - YouTube

driver61 je konačno objavio svoj overview

rooswelt1991 pon 13.12.2021 21:31
sudy_freak kaže...

rooswelt1991 od riječi do riječi se slažem. Pogotovo dio za FIA-u koja se izgubila.
Upravo to što kažeš, Horner i Wolff su vodili ovu sezonu a ne FIA. I tome treba stati na kraj. Također sam mišljenja da ovaj pilot-projekt radio komunikacije FIA/timovi treba maknuti.

Vidjeli smo dovoljno kako to funkcionira i ne trebamo više.

 

Predivan rezime i uz nešto malo dorade, ovo može biti članak na bilo kojem F1 portalu, objektivan pregled ove lude i zanimljive sezone.

 

1) Lando je u Rusiji odbio otiči po interice

2) podosta komentara (koji mogu biti suluda teorija zavjere kao da je Latifijev crash izrežiran), govori da je Perez retirean zato što je bio na granici s gorivom.

Nakon što su ga smjestili u boks, izbjegli su vaganje i potencijalnu kaznu. Što misliš o tome?


Was Lewis Hamilton ROBBED? | The F1 Breakdown | Abu Dhabi GP - YouTube

driver61 je konačno objavio svoj overview

1. Da znam, mislimd aje bio njegov call

2. Teškom, kazna za manjak goriva je diskvalifikacija, tako da u svakom slučaju je isto. Prije bi rekao da su ga maknuli da Verstapen ima manje čovjeka za proći...

 

 

Što se tiče članaka, čak sam jedno vrijeme razmišljao pokrenuti Youtube kanal s analizama, i malo s objašnjenjima kako što se radi. Danas je teško naći neki normalni kanal.

Naravno, govorim kanal na engleskom...

Međutim, ja uvijek teško zašutim kad počnem pričati, pa bi se ubio skračujući priče 

sudy_freak pon 13.12.2021 22:29
rooswelt1991 kaže...
sudy_freak kaže...

rooswelt1991 od riječi do riječi se slažem. Pogotovo dio za FIA-u koja se izgubila.
Upravo to što kažeš, Horner i Wolff su vodili ovu sezonu a ne FIA. I tome treba stati na kraj. Također sam mišljenja da ovaj pilot-projekt radio komunikacije FIA/timovi treba maknuti.

Vidjeli smo dovoljno kako to funkcionira i ne trebamo više.

 

Predivan rezime i uz nešto malo dorade, ovo može biti članak na bilo kojem F1 portalu, objektivan pregled ove lude i zanimljive sezone.

 

1) Lando je u Rusiji odbio otiči po interice

2) podosta komentara (koji mogu biti suluda teorija zavjere kao da je Latifijev crash izrežiran), govori da je Perez retirean zato što je bio na granici s gorivom.

Nakon što su ga smjestili u boks, izbjegli su vaganje i potencijalnu kaznu. Što misliš o tome?


Was Lewis Hamilton ROBBED? | The F1 Breakdown | Abu Dhabi GP - YouTube

driver61 je konačno objavio svoj overview

1. Da znam, mislimd aje bio njegov call

2. Teškom, kazna za manjak goriva je diskvalifikacija, tako da u svakom slučaju je isto. Prije bi rekao da su ga maknuli da Verstapen ima manje čovjeka za proći...

 

 

Što se tiče članaka, čak sam jedno vrijeme razmišljao pokrenuti Youtube kanal s analizama, i malo s objašnjenjima kako što se radi. Danas je teško naći neki normalni kanal.

Naravno, govorim kanal na engleskom...

Međutim, ja uvijek teško zašutim kad počnem pričati, pa bi se ubio skračujući priče 

Ma znam, samo kažem koliko ljudi idu u krajnosti s teorijama zavjere :D

kratos091 kaže...

Koja je fora sa Netflixom? Vidim da ga svi spominju, nije mi baš jasno zašto.

Drive to survive.

Formula 1: Drive to Survive - Wikipedia

serijal koji je krenuo prateći zbivanja od prvenstva 2018.

Zapadnjački pristup približavanja formule širim masama.

rooswelt1991 pon 13.12.2021 22:33
kratos091 kaže...

Koja je fora sa Netflixom? Vidim da ga svi spominju, nije mi baš jasno zašto.

Netflix ima emisiju koju vodi svake sezone u kojem prate utrku šta se dešava iza kulise.

U biti, pokušavaju približiti F1 više američkoj publici naviknutoj na nascar i indy.

 Uz to, netflix emitira svugdje u svijetu ovu seriju, i dosta dobar marketing za F1, s novim vlasnicima.

 

Nažalost, netflix ne pravi baš dokumentarce, već se baziraju čisto na "drami". Već je par vozača odbilo sudjelovati u njihovim serijama, jer su im prethodnih godina izvratili riječi i vadili iz konteksta da bi iscenirali neku dramu.

U biti, novi menadžment f1 pokušava što više populizirati F1, i napraviti je mainstream, a samim time bi izgubila određenu žar koju je imala prije. Čak su i nova pravila rađena s naglaskom da moraju izgledati ljepše od trenutnih bolida....

loky4i4 pon 13.12.2021 22:38
rooswelt1991 kaže...

 

Što se tiče članaka, čak sam jedno vrijeme razmišljao pokrenuti Youtube kanal s analizama, i malo s objašnjenjima kako što se radi. Danas je teško naći neki normalni kanal.

Naravno, govorim kanal na engleskom...

Međutim, ja uvijek teško zašutim kad počnem pričati, pa bi se ubio skračujući priče 

 ma slobodno ubij pričom, očito imaš o čemu, go for it 

BlueMax pon 13.12.2021 22:38
Maddog_HR kaže...
Na ovom topicu se Hamiltona u vise navrata grubo prozivalo zato sto je crnac, samo u zadnjih par mjeseci je toga bilo jako puno. I da - to je rasizam. Ako ne znas sto je rasizam i sto se karakterizira rasizmom - prosurfaj. Mozda nesto naucis.

A ovo "tetkica" - zasto? Zato sto sam kulturan i uljuđen? Odmjeren u komunikaciji?

Ne znam tko je huskao oruzjem - ja sigurno nisam. Tako da pretpostavljam da je ovo islo nekog drugog.

Zapravo uopce ne znam sto mi pokusavas reci. Na forumu iznosim svoja misljenja, koja su - pazi ovo - misljenja. Znaci moj subjektivan dozivljaj neceg. Misljenje ne mora nuzno biti potkrijepljeno argumentima, zato sto je samo necije misljenje.

 Pitanjce, po tvom mišljenju: što misliš za koga je ogromna većina crnaca, kladio bi se i nizozemskih, navijala i je li to rasizam?

Je li ovo moje pitanje rasizam?

 

Pa 90% ljudi koji ne vole Lewisa ne vole ga jer je crnac. To po meni nije rasizam.

Maddog_HR pon 13.12.2021 22:48

Ne razumijem kakve veze ima tko za koga navija sa rasizmom. Ja sam se referirao na rasisticke komentare koji se mogu citati po ovom topicu.

I da - rasizam je ako nekoga ne volis zbog boje njegove kože. To je valjda skolska definicija rasizma. Upravo je problem u tome sto se to ne prepoznaje kao rasizam, vec se u zaostalim drustvima poput naseg smatra normalnim.

BlueMax pon 13.12.2021 23:08
Maddog_HR kaže...
Ne razumijem kakve veze ima tko za koga navija sa rasizmom. Ja sam se referirao na rasisticke komentare koji se mogu citati po ovom topicu.

I da - rasizam je ako nekoga ne volis zbog boje njegove kože. To je valjda skolska definicija rasizma.

 A ako nekoga voliš zbog njegove boje kože?

 

Kad su boksali Joshua i Usyk, misliš li da je iti jedan crnac na kugli zemaljskoj navijao za Usyka?

 

Jesu li svi oni rasisti zato što su birali po boji kože? Moje životno iskustvo me naučilo da su crnci veći rasisti od bijelaca. Samo što su bijelci opasniji, skloni ugnjetavanju drugih rasa ali i to je proizašlo iz povijesnih pozicija moći.

 

Da ne bi došao u nekakvu zabludu, ja sam totalni antirasist i prezirem rasizam u kojem ćeš nekome nešto nažao napraviti zbog druge boje kože, no u sportu je biranje favorita po boji kože sasvim normalna stvar a pošto se u sportu pljuje po onome za koga ne navijaš normalno je i to. Naročito u zemlji nepismenih seljačina.

marushin uto 14.12.2021 01:05

Ja Lewisa ne volim jer je bezličan, instruiran.. Svi njegovi post race intervjui (u zadnje vrijeme) moraju završiti sa nekim polu političkim pacifističkim doskočicama tipa "i hope everyone is safe in this time" itd. U rangu misica kad govore protiv globalnog zatopljenja, za spas delfina i mir u svijetu..

Nema (publici interesantan) karakter (bar ne javno) i to mu zamjeram, ali opet, ko sam ja.. boli njih dupence za sve. Kimi je postao takva legenda jer je poseban, na pitanje dal smatra dal će ući u legendu je rekao da ga iskreno boli briga dal će ga ko pamtiti.

Karakter, dosljednost popraćena uspjehom i kontroverzama stvara legende. Lewis je stroj ali jednostavno nemam neki afinitet prema njemu kao osobi kao prema ostalima iz grida. 

Mitch uto 14.12.2021 03:54
rooswelt1991 kaže...
sudy_freak kaže...

rooswelt1991 od riječi do riječi se slažem. Pogotovo dio za FIA-u koja se izgubila.
Upravo to što kažeš, Horner i Wolff su vodili ovu sezonu a ne FIA. I tome treba stati na kraj. Također sam mišljenja da ovaj pilot-projekt radio komunikacije FIA/timovi treba maknuti.

Vidjeli smo dovoljno kako to funkcionira i ne trebamo više.

 

Predivan rezime i uz nešto malo dorade, ovo može biti članak na bilo kojem F1 portalu, objektivan pregled ove lude i zanimljive sezone.

 

1) Lando je u Rusiji odbio otiči po interice

2) podosta komentara (koji mogu biti suluda teorija zavjere kao da je Latifijev crash izrežiran), govori da je Perez retirean zato što je bio na granici s gorivom.

Nakon što su ga smjestili u boks, izbjegli su vaganje i potencijalnu kaznu. Što misliš o tome?


Was Lewis Hamilton ROBBED? | The F1 Breakdown | Abu Dhabi GP - YouTube

driver61 je konačno objavio svoj overview

1. Da znam, mislimd aje bio njegov call

2. Teškom, kazna za manjak goriva je diskvalifikacija, tako da u svakom slučaju je isto. Prije bi rekao da su ga maknuli da Verstapen ima manje čovjeka za proći...

 

 

Što se tiče članaka, čak sam jedno vrijeme razmišljao pokrenuti Youtube kanal s analizama, i malo s objašnjenjima kako što se radi. Danas je teško naći neki normalni kanal.

Naravno, govorim kanal na engleskom...

Međutim, ja uvijek teško zašutim kad počnem pričati, pa bi se ubio skračujući priče 

 BTW zar nisu na briefingu u petak rekli (i svi race engineeri) potvrdili da ako izade SC da preferiraju racing ASAP?

BlueMax uto 14.12.2021 07:38

Ne znam što vam nije jasno. Ako voljeti nekoga zbog boje kože nije rasizam onda i ne voljeti nekoga zbog boje kože nije rasizam.

Lewis je nekim navijačima odbojan zato što je Englez (a njih nitko ne voli osim njih samih), nekima zato što je ziheraš, nekima je dosadio, neki jednostavno vole neke  druge vozače i timove pa im je on neprijatelj i zato ga vrijeđaju a vrijeđanje onih za koje ne navijaš je u sportu, nažalost, normalna pojava.

Postoje čak i bijelci koji za njega navijaju samo zato što je crnac jer znaju, koliko je ta rasa kroz povijest propatila i drago im je što svojim uspjesima nanosi bol rasistima, no kad razmisliš i takav način razmišljanja je rasizam. Nekako pozitivan ali ipak rasizam.

Ja u F1 ne navijam za nikoga. Da moram birati, pošto "naših" nema, izabrao bi nekog mladog talentiranog vozača čiji mi se stil na stazi i izvan staze sviđa. No moram priznati da mi je Lewis drag. A zašto mi je drag? Pa upravo zato što je crnac i što njegovi uspjesi nerviraju ljude koje prezirem. To me, u biti, čini rasistom jer da Lewis Hamilton nije crnac nego neki blijedi Englez sigurno mi ne bi bio simpatičan.

 

Gađanje Dinamovog crnca bananom je rasistički potez iza kojeg ne mora nužno stati rasist. Ako taj isti ne želi da u Hajduku igra crnac, to je pravi rasizam.

Maddog_HR uto 14.12.2021 07:51

Imas logicki problem u svom tumacenju.

Po tvojoj analogiji je npr. homofob onaj koji ne voli osobe homoseksualne orijentacije, ali i onaj koji ih voli bas zato sto su homoseksualne orijentacije.

Sto je naravno pogresno.

Shaka111 uto 14.12.2021 09:24
BlueMax kaže...

Ajde da ova tema ne ode u krivom smjeru. 

 Isprva sam se malo zamislio na tvoju konstataciju u vezi svega toga.

 

Onda te maddog poklopio.  

 

Kanite se pederluka i rasizma u ovoj temi...

dick_of_the_sheep uto 14.12.2021 09:35

... izgleda da je i Verstappen "nakon prespavane noći" shvatio da nije sve prošlo kako bi trebalo za potpuno uživanje u tituli:

“There was one side that was incredibly happy, and one side that was disappointed,” he said on Monday during a chat with selected media to reflect on his world title success.

rooswelt1991 uto 14.12.2021 10:17
Mitch kaže...

 BTW zar nisu na briefingu u petak rekli (i svi race engineeri) potvrdili da ako izade SC da preferiraju racing ASAP?

 Ne, to je generalno pravilo. Masi je samo ponavljao pravila ovaj tjedan, jer je iz nekog razloga strahovao da će se neka morati upotrebljavati. Tipa oduzimanje bodova, upotrebe crvene zastave, safety i slično. Čovjek jednostavno nije kalibar za svoju poziciju.

dick_of_the_sheep kaže...

... izgleda da je i Verstappen "nakon prespavane noći" shvatio da nije sve prošlo kako bi trebalo za potpuno uživanje u tituli:

“There was one side that was incredibly happy, and one side that was disappointed,” he said on Monday during a chat with selected media to reflect on his world title success.

Pa to se vidjelo i poslije utrke, nije ovo bilo ni za njega ni za Hamiltona dobro.

Isto bi bi se osječao hamilton, ako ne i gore da je on kasnije dobio titulu. Pogtovo ako se Mercedes sad žali, 3 dana kasnije.

Uglavnom, nedoslijedno suđenje je uništilo ovu sezonu. Sve je počelo onom smješnom kaznom za Hamiltona u silverstoneu gdje je zaslužio DQ, ali to se ne može napraviti britancu u britaniji, i onda je krenuo čitav show s kaznama, ne-kaznama, i ostalim glupostima.

Za sljedeću sezonu će biti isto, rekao bi da F1 više treba promjenu u vođenju utrka, nego promjenu pravila...

 


Edit: slika