Sport

Kutak za ljubitelje Formule 1

formula1live sub 18.7.2020 16:13

Aston Martin će druge godine biti jak s obzirom da mogu preuzeti nadogradnje mercedesovog bolida za ovu godinu bez tokena. To znači da će biti puno bolji nego što su sada. Ferrari nema takvih mogućnosti jer već sada voze 2020 bolid (Racing Point koristi još uvijek dijelove mercedesovog bolida iz 2019), tako da mogu samo zaostati za Astonom.

 

Da se malo vratim na mogućnost odlaska Vettela kod aston martina, nadam se da se to neće dogoditi i da Vettel neće zbog svoje pohlepe izbaciti Pereza (ili možda Strolla) iz ekipe. Za mene bi to bilo jako nisko s obzirom da Perez ima ugovor s Racing Pointom. Drugo je dok ekipa ne produži ugovor i uzme drugoga, a drugo je kada te izbace iz ekipe jer je netko postao slobodan, bez obzira što u ugovoru Pereza postoji klauzula da ga se može zamijeniti. To je sport, ali stvarno moraš nisko pasti da to prihvatiš, s obzirom da se Vettel već iskazao i ne trebaju mu novci za preživjeti.

Vandit sub 18.7.2020 17:37
ivanoile kaže...

Mercedes 

 

btw. Albon opet u teskoj sjeni Maxa 

 

Vettel gleda iz prikrajka. :D 

 

Mercedes je toliko nadmoćan da rade anti reklamu F1. Mislim da je ovdje riječ o najsuperiornijem bolidu svih vremena. Gledao sam on board Hamiltona, pa taj bolid k'o da ide po tračnicama. Minimalne korekcije. I onda sam pogledao Verstapenov, bolid je all over the place. A kao glavni su konkurenti Mercedesu. 

 

 

x18x05x sub 18.7.2020 18:17
Vandit kaže...
ivanoile kaže...

Mercedes 

 

btw. Albon opet u teskoj sjeni Maxa 

 

Vettel gleda iz prikrajka. :D 

 

Mercedes je toliko nadmoćan da rade anti reklamu F1. Mislim da je ovdje riječ o najsuperiornijem bolidu svih vremena. Gledao sam on board Hamiltona, pa taj bolid k'o da ide po tračnicama. Minimalne korekcije. I onda sam pogledao Verstapenov, bolid je all over the place. A kao glavni su konkurenti Mercedesu. 

 

 

 Mislim da više nisu. Oni nemaju konkurenciju. RC bude blizu al ova dva budu daleko ispred. Barem bude zanimljivo za best of the rest (treće mjesto).

Del_Boy97 sub 18.7.2020 19:06

A rundown on the Qualifying pace difference between 2019 & 2020 in Hungary

Alfa Romeo                           +0,46s
Red Bull                                  +0,28s
Haas                                        +0,14s
Ferrari                                     -0,27s
McLaren                                 -0,83s
Renault                                   -0,90s
Mercedes                               -1,14s
Torro Rosso Alpha Tauri    -1,18s
Williams                                 -1,33s
Force India Racing Point     -2,73s

Mr. Fugitive ned 19.7.2020 15:48

Najzabavnija stvar u F1 iz utrke u utrku je, ne samo koliko sve više uz mečkinu, suckaju kitu i dodatnih 3 momčadi, nego i vidjeti kako će si Ferrari pucati u nogu, uvijek na novi način... Svaka čast, domišljati su.

dad0r ned 19.7.2020 17:10

F1 je Mercedes a ostali su samo smetala na gridu, prvi put u 20 godina nemam volje gledati F1 tolko mi je ovo vec dosadno i predvidljivo.

 

Jedino kaj je konstantno ko Mercedes u pobjedama jer Ferrari sa zajebima u strategiji 

formula1live ned 19.7.2020 18:44

A dečki nećemo pretjerivati. Nije mercedes kriv što su ostali nesposobni. Takvu dominaciju je imao i Schumacher u ferrariu u zlatno doba ferraria. 

 

Ono što je sigurno je da će sljedeća sezona biti potpuno ista s obzirom na zamrzavanje nekog većeg razvoja bolida. Mercedes će i dalje biti prejak, Aston martin bi trebao napredovati a ostali će teško poboljšati bolid. Kod ferraria je problem, koliko sam je skužio iz izjava, da oni sami ne znaju što je problem? 

 

PS: ja smatram da nema štednje ovoga i onoga i da vozači voze na granici svojih sposobnosti/bolida cijelu utrku, utrke bi bila puno zanimljivije, ako ništa drugo jer bi se događale greške vozača pod pritiskom 

loky4i4 pon 20.7.2020 09:24

Pa najbolje da se ne vozi Formula po vama, uvijek će netko biti prvi, pa ih treba sve poizbacivati, nek Vettel i Leclerc voze sami. Meni je zanimljivo gledati kako se ostali bore, prvog ionako rijetko gledaš u većini utrka od kad znam za sebe. Jedino je problem što se na utrkama kao jučer dešava malo toga ali nije tu krivac Mercedes.

Vandit pon 20.7.2020 09:28

Neka me netko ispravi, ali ne sjećam se da je Ferrari u vrijeme Schumachera u prvom krugu pravio 1+ razlike kao što to danas radi Hamilton sa Mercedesom. 

 

Realno, ovo je sramota F1. Nikada nije postojala tako dominanta momčad kao što je ovaj Mercedes. Ok, uvijek je postojala dominantna momčad, ali ova dominacija uništava sport. Baš kako je netko rekao, čekaš pola godine utrku i onda dobiješ ovo. A Mercedes bi na Silverstonu mogao komotno voziti sa tri kotača, opet će biti prvi. 

 

Nadam se da će se s promjenom pravila koje ide ne znam koje godine stvari značajnije promijeniti. 

ivanoile pon 20.7.2020 09:59

Mislim da je dosta navijaca Mercedesa dvolicno, oni su bili prvi koji su "stenjali" kako je Ferrari bio dominantan. A sada je to "okej" jer nije prvi put da je netko tako dominantan.

 

Iskreno 2010-2013 era je bila gledljivija od ovog, 2010 i 2012 su bile dobre i do kraja napete. 2013 uzasna, ali 2013 imamo zadnjih 5 godina. 

dad0r pon 20.7.2020 14:12
formula1live kaže...

A dečki nećemo pretjerivati. Nije mercedes kriv što su ostali nesposobni. Takvu dominaciju je imao i Schumacher u ferrariu u zlatno doba ferraria. 

 

Ono što je sigurno je da će sljedeća sezona biti potpuno ista s obzirom na zamrzavanje nekog većeg razvoja bolida. Mercedes će i dalje biti prejak, Aston martin bi trebao napredovati a ostali će teško poboljšati bolid. Kod ferraria je problem, koliko sam je skužio iz izjava, da oni sami ne znaju što je problem? 

 

PS: ja smatram da nema štednje ovoga i onoga i da vozači voze na granici svojih sposobnosti/bolida cijelu utrku, utrke bi bila puno zanimljivije, ako ništa drugo jer bi se događale greške vozača pod pritiskom 

 

Pa tko normalan krivi merceces, samo konstatiramo da je ovo uzasno dosadno, neznam kome je super napeto da mecka ima sekundu i i vise prednosti od ostatka grida iz utrke u utrku.

 

Shumi nije imal takvu dominaciju bar me toliko dugo a i sjetimo se koliko su se pravila mjenjala zbog Ferraria ali i drugih momcadi dok se Mecki islo 2-3 puta na ruku koda im je jos to trebalo.

 

Sve super i svaka cast Mercedesu kaj so toliko sposobni ali FIA je mogla malo uskociti sa cescim promjenama pravila, pogotovo ok PU posto je javna tajna  da je Mercedes trazil garanciju da F1 ide u smjeru hibrinde turbo ere i samim time su daleko prije svih poceli to razvijati i sad se svi cude odakle toliko prednost ovih godina.

 

Fali mi Rosberg barem je imal muda, a ne ovaj panj Bottas koji vozi takav svemirski brod od bolida a ostali 10 puta bolji vozaci se muce s kantama.

 

 

Kad se sjetim Schumi vs Hakinnen,Alonso,Kimi,Montoya i jos ostali padobranci kojih je bilo dosta pa to su bile epske borbe, a kaj je ovo danas lik sjedne u bolid i ko po tracnicama brzi od svih 1+ sekundu i tako vec 7 godina.

 

Vandit pon 20.7.2020 14:48

To se i meni ne sviđa. Mislim, boli me briga, pratim sredinu poretka i nove dečke, ali ovo s Mercedesom je komedija. Da, imali su prednost u odnosu na ostale momčadi sa forsiranjem hibridnih motora. A i sada se stječe dojam da FIA pazi da se ne zamjeri Mercedesu. 

 

Meni Hamiltonovi rekordi nikada neće imati vrijednost Schumacherovih rekorda ili nekih ranijih. Ali kada ti na sporijim gumama napraviš sekundu prednosti u odnosu na konkurenciju koja ima brže gume, nemamo o čemu pričati. 

 

E da - Bottas. Osim što vozi najdominatniji bolid svih vremena, Hamilton ima tetkicu od kolege koji mu ne smije prismrditi. Nije bio toliko dominantan dok su mu kolege bili Alonso i Rosberg. 

Xboxn00b pon 20.7.2020 15:37

Pratim F1 od djetinjstva i mogu rec da je postalo stvarno dosadno, cak razmisljam da prestanem pratiti dok se pravila drasticno ne promjene ili da FIA ne prestane ici na ruku Mercedesu jer ovo sto rade je komedija. Što se tice Hamiltonovih obaranja Šumijevih rekorda je stvarno glupo usporedjivat pošto se za vrijeme Šumija vozilo 15 tak utrka u sezoni, a za vrijeme Hamiltona preko 20 tako te mu jos na mlin ide FIA i jadni Bottas koji je vec puno puta bio primoren prepustiti mu prvo mjesto.

ivanoile pon 20.7.2020 15:44

Schumi je vozac koji se borio sa legendama F1, koliko god mlad tada bio jos uvijek je vozio protiv Senne u dobrim danima, Mansela, Prosta i ostale ekipe. Hamiltonu je jedini konkurent Vettel i to samo jedne godine, 2018. Sve prije i poslije, Vettel i Hamilton su osvajali u posebno dominantnim bolidima, pocevsi od Buttona i 2009.

 

 

Naravno Ferrari ima ulogu u tome sa svojom nesposobnoscu, ali zar je moguce da osim Ferrarija nitko drugi nije konkurirao favoritima za naslov 11 godina vec? Pare, pare i parice 

dad0r pon 20.7.2020 16:47
ivanoile kaže...

Schumi je vozac koji se borio sa legendama F1, koliko god mlad tada bio jos uvijek je vozio protiv Senne u dobrim danima, Mansela, Prosta i ostale ekipe. Hamiltonu je jedini konkurent Vettel i to samo jedne godine, 2018. Sve prije i poslije, Vettel i Hamilton su osvajali u posebno dominantnim bolidima, pocevsi od Buttona i 2009.

 

 

Naravno Ferrari ima ulogu u tome sa svojom nesposobnoscu, ali zar je moguce da osim Ferrarija nitko drugi nije konkurirao favoritima za naslov 11 godina vec? Pare, pare i parice 

 

To je upravo razlog zakaj ja ne stavljam Hamiltona rame uz rame sa Schumijem makar smatram da je jedan od najboljih, lik sjedne u bolid i cijelu trku nikoga ne vidi pocevsi u kvalifikacijama sa 1 sekunde prednosti pred svima.

 

U par navrata 2017,18,19 kad su na nekim stazama Red Bull i Ferrari bili konkurentni Mercedesu, pobjedili su Lewisa bez problema tako da je vrlo jasno koliko je stvarno dominantan taj bolid.

 

Ali pazi Ferrari oni kazu da moraju razmotriti ima li potrebe za promjenom i rekonstrukcijom

Arai pon 20.7.2020 20:32

Koliko god se pojedinici trudili biti realni i koliko god ih smeta Hamilton i Mercedes svejedno imaju ozbiljnih problema sa objektivnošću, a sa činjenicama pogotovo.

 

Daleko od toga da današnji Mercedes nije jedan od najbrži bolida ikad, ako ne i najbrži. To i dalje nije nikakav argument svemu ovome što su neki pojedinici prosuli na ovoj stranici. Ovo mi više liči na nekakvo ventiliranje frustracija nego na želju da se argumentirano raspravlja i barata činjenicama. Ako će se u raspravi koristiti neutemeljene gluposti i izblijedjela sjećanja kao zamjena za pravo stanje stvari takva rasprava baš i ne odiše nekom velikom kvalitetom i čisto iz tog razloga tu je za mene priči kraj.

 

Ovako ovlaš mi se čini da ti isti pojedinici nisu toliko upućeni u samu suštinu teme o kojoj pričaju, no to je samo moje viđenje situacije. Forza Ferrari.

 

 

dad0r pon 20.7.2020 21:12

Nema nikakve veze s podcjenjivanjem nego je jednostavno dosadno za gledati i ja ne vjerujem da puno ljudi koji pocinju danas pratiti F1 mogu reci da im je ovo zanimljivo i uzbudljivo.

 

Dominacija Red Bulla je bila donekle slicna ali tamo su barem Webber i Vettel medusobno zakuhali gluposti i trajala je upola manje, Rosberg je radil utrke zanimljivim makar su Mercedesi dominirali, a ovo danas je dosada za nekad najbrzi cirkus na svijetu.

 

 

 

formula1live uto 28.7.2020 18:39

Ferrari je izjavio da fanovi ne trebaju očekivati pobjede bar do 2022., kada se nadaju da će se vratiti na vrh i boriti se za njih. Uz to priznali su otvoreno da su napravili velike greške i u aerodinamici i u razvoju motora. Bar nešto. S obzirom da je razvoj zamrznut do 2022 zbog covida, ne nadaju se nikakvom napretku sljedeće godine

dad0r uto 28.7.2020 19:48
formula1live kaže...

Ferrari je izjavio da fanovi ne trebaju očekivati pobjede bar do 2022., kada se nadaju da će se vratiti na vrh i boriti se za njih. Uz to priznali su otvoreno da su napravili velike greške i u aerodinamici i u razvoju motora. Bar nešto. S obzirom da je razvoj zamrznut do 2022 zbog covida, ne nadaju se nikakvom napretku sljedeće godine

 

Samo isprike vec tamo od 2009 godine, bolje im je da se posla prime vise nego ocito je da je potrebna totalna rekonstrukcija momcadi.