Sport

Hrvatska nogometna reprezentacija

antimadridista uto 20.12.2022 14:22
BlueMax kaže...
antimadridista kaže...

 I Livaković se nabranio zicera i penala ovo prvenstvo , a imao je i bolju statistiku , realno za najboljeg golmana je zaslužio Livaković ili golman Maroka Bono .

 Nisam rekao da Livaković nije branio dobro. Ali utakmica finala SP-a nosi veću težinu od onih u ranijoj fazi natjecanja. Zamisli da smo mi bili u finalu i da je Livaković skinuo zicer Francuzima u zadnjoj sekundi i onda još u raspucavanju branio i doveo nas do trofeja. Martinez je apsolutno uz Messija ključan igrač Argentine koji ih je doveo do trofeja.

 

Jedino nagrada za najboljeg mladog igrača je trebala ići Gvardiolu.

 Ako je za najboljeg golmana argument da je nastupio u finalu, zašto to ne bi bio argument i za najboljeg mladog igrača? Nije Fernandez dobio nagradu bez razloga. Odigrao je barem jednako dobro kao Gvardiol, a igrao je u finalu.

 Nije argument samo da je nastupio u finalu, nego da je obranio zicer za pobjedu Francuza u zadnjoj sekundi i onda još i u raspucavanju obranio penal. U osmini finala protiv Australije je isto u zadnjoj minuti obranio zicer za 2-2. Pa protiv Nizozemske u sljedećem krugu obranio 2 ili 3 penala (ne sjećam se točno). Ne može se samo staviti statistika na papir bez ikakvog konteksta. Neke obrane nose veću težinu. Da je lik ljigav, to sasvim sigurno jest. Ali je čovjek izdominirao u najvažnijim trenucima.

 

Što se tiče Gvardiola i Fernandeza, po meni je Gvardiol imao bolji turnir. Fernandez čak neke utakmice nije ni započeo od prve minute dok je Gvardiol bio naš glavni i po meni najbolji igrač na turniru. 

Gogy7 uto 20.12.2022 15:22

Kao sto je netko rekao prije, pamti se rezultat, ne kako su dosli do rezultata.
Nitko se nece sjecati kako je Argentina dosla do osvajanja prvenstva i kako su njihovi igrači osvojili individualne nagrade. Povijest pišu pobjednici, tako i u nogometu.

BlueMax uto 20.12.2022 15:28

Je, ali oni su turnir osvojili a Gvardiol nekoliko puta, posebno u utakmici protiv Argentine, nije bio tamo gdje je trebao biti + onaj Messijev ringišpil.
Da nije dobio Fernandez vjerojatno bi dobio Tchouameni jer su osvojili drugo mjesto.

mar123 sri 21.12.2022 00:04

a kog uopce briga za te nagrade, bitno je da mi imamo stopera od 20 godina kojem se predvida svjetla buducnost, glavno da imamo golmana koji je cisto okej, glavno da imamo nove igrace koji ce zamjenit ove stare barem u zadnjem redu, a i sad idemo u lov na mlade napadace koji ce se valjda iskazat slj godine na euru u21. nismo mrtva ekipa ko argentina kojoj kad messi ode nemaju adekvatnu zamjenu za sve sto on radi na terenu, ekipa smo koja lagano kad modric ode ima kovacica koji ce kolko tolko preuzet ulogu. 

antimadridista sri 21.12.2022 00:11
mar123 kaže...

a kog uopce briga za te nagrade, bitno je da mi imamo stopera od 20 godina kojem se predvida svjetla buducnost, glavno da imamo golmana koji je cisto okej, glavno da imamo nove igrace koji ce zamjenit ove stare barem u zadnjem redu, a i sad idemo u lov na mlade napadace koji ce se valjda iskazat slj godine na euru u21. nismo mrtva ekipa ko argentina kojoj kad messi ode nemaju adekvatnu zamjenu za sve sto on radi na terenu, ekipa smo koja lagano kad modric ode ima kovacica koji ce kolko tolko preuzet ulogu. 

 Boli njih tuki realno, oni su uzeli zlato sa Messijem a kasnije što bude. Ekipa se gradi sa ciljem da se postane prvak. Oni su to napravili. Sad će vjerojatno čekati idućih 50 godina da opet osvoje ali vrijedilo im je.

mar123 sri 21.12.2022 13:35
antimadridista kaže...
mar123 kaže...

a kog uopce briga za te nagrade, bitno je da mi imamo stopera od 20 godina kojem se predvida svjetla buducnost, glavno da imamo golmana koji je cisto okej, glavno da imamo nove igrace koji ce zamjenit ove stare barem u zadnjem redu, a i sad idemo u lov na mlade napadace koji ce se valjda iskazat slj godine na euru u21. nismo mrtva ekipa ko argentina kojoj kad messi ode nemaju adekvatnu zamjenu za sve sto on radi na terenu, ekipa smo koja lagano kad modric ode ima kovacica koji ce kolko tolko preuzet ulogu. 

 Boli njih tuki realno, oni su uzeli zlato sa Messijem a kasnije što bude. Ekipa se gradi sa ciljem da se postane prvak. Oni su to napravili. Sad će vjerojatno čekati idućih 50 godina da opet osvoje ali vrijedilo im je.

je, slazem se sa tim sto kazes, ali samo ocu rec da je ova njihova ekpa bez messija jedna prosjecna ekipa, ima i tu mladih i nece oni bit losi pogotovo u j.americi. mi s druge strane smo, na moje iznenadenje, skroz dobro obnovili ekipu, obrana je vec sada najbolja koju smo imali u povijesti pogotovo kad lovren jos ode i dodu ovi mladi, tu ima talenta i za zamjene a kamoli prva postava. u vezi ce modric falit, ali budimo realni modric na ovom prvenstvu vec nije bio na razini ko 2018.(sto je logicno), a kovacic je naprema 2018. sasvim drugi igrac, dobro ce on zamjenit modrica, ljudi gledaju kako ne zabija, ali ni ne mora njegova uloga bit uopce da daje golove, za to moramo pronac koji od ovih mladih igraca ce bit spreman za seniorsku repku i nadat se da cemo to rjesit do eura 2024. broz ce vjerojatno ostat jos neko vrijeme, perisica imamo sigurno za euro, a mozda se i dalic pomiri s rebicem pa imamo i krilo(sjetite se da je s benzemom bila ista situacija u francuskoj pa ga je trener ipak odlucio zvat 2018. i taj benzema je uvelike doprinjeo zlatu). 

60nine sri 21.12.2022 15:32

svi pričate o Kovačiću, a nitko Majera ne spominje :)

 

imamo dobru budućnost u mladim igračima, samo da se još malo ispeglaju iskustvom, a za to je idealna prilika ovaj final four Lige nacija i nadolazeći U21 Euro...

The_K sri 21.12.2022 17:41
mar123 kaže...
a mozda se i dalic pomiri s rebicem pa imamo i krilo(sjetite se da je s benzemom bila ista situacija u francuskoj pa ga je trener ipak odlucio zvat 2018. i taj benzema je uvelike doprinjeo zlatu). 

 Ne znam da li je ovo sarkazam ali Benzema nije igrao 2018 vec im je Giroud bio glavni napadac, Benzema se tek vratio prosle godine u repku

Zaporožac čet 22.12.2022 09:22
60nine kaže...

svi pričate o Kovačiću, a nitko Majera ne spominje :)

 

imamo dobru budućnost u mladim igračima, samo da se još malo ispeglaju iskustvom, a za to je idealna prilika ovaj final four Lige nacija i nadolazeći U21 Euro...

 Da, obojica su dobri, no zar treba Kovačiću iskustvo ?!

Ima 28 godina i bezbroj utakmica u nogama.

Čovjeku treba agresije, i muda za iskoristiti svoju vrhunsku tehniku, da bi bio veznjak kao što je bio npr...Zinedine Zidane.

C64 čet 22.12.2022 12:32

Treba smanjiti oćekivanja od Kovačića i nadati se da će biti kao Modrić ili maloprije spomenuti Zidane.

Da je takav, ostao bi u Realu.

Odličan igrać, ali ne vrhunski za top 5 klubova u svijetu.

Pusti te ga da igra opušteno svoju igru, ne stavljati stalno pritisak na njega i dobit ćemo puno

ibme74 čet 22.12.2022 13:40

Budući trokut bi tu mogao biti Brozović - Kovačić - Sučić.
Brozović kao izraziti zadnji vezni, Kovačić kao zadnji vezni ali sa malo više slobode da krene naprijed s loptom i Sučić kao ofenzivni veznjak.

Mali Sučić ako se nastavi razvijati za koju godinu će biti paklen igrač.

Zaporožac čet 22.12.2022 14:32
ibme74 kaže...

A dobro, šta je tu je.

Ima tek 20 godina, ima prvenstava za naigrat se još koliko hoće, pogotovo ako ovo prođe klik.

 Ma, pusti...

Najbolji igrači u povijesti nogometa su već s 19 bili formirani igrači (nije im trebala 28 godina, da bi pistali "igrači s iskustvom")

Sve ok, poštivam te, svatko ima svoje mišljenje, ali "naše"  je uglavom OK. 

60nine čet 22.12.2022 15:09
Zaporožac kaže...

 Da, obojica su dobri, no zar treba Kovačiću iskustvo ?!

Ima 28 godina i bezbroj utakmica u nogama.

Čovjeku treba agresije, i muda za iskoristiti svoju vrhunsku tehniku, da bi bio veznjak kao što je bio npr...Zinedine Zidane.

 

sve to stoji, ali nisam tu mislio na Kovačića i ove malo "starije" već na ove 20-22 godine koji dolaze - tipa Gvardiol... i pod iskustvo - iskustvo u repki, ne u klubovima...

DarthMarkus pet 23.12.2022 16:55
Zaporožac kaže...
ibme74 kaže...

A dobro, šta je tu je.

Ima tek 20 godina, ima prvenstava za naigrat se još koliko hoće, pogotovo ako ovo prođe klik.

 Ma, pusti...

Najbolji igrači u povijesti nogometa su već s 19 bili formirani igrači (nije im trebala 28 godina, da bi pistali "igrači s iskustvom")

Sve ok, poštivam te, svatko ima svoje mišljenje, ali "naše"  je uglavom OK. 

 Pa evo Modrić je jedan od late bloomera. Lik je najbolji nogomet počeo igrat sa valjda 30 (karikiram).

 

Kovačiću su uvijek samo falila mude. On mi je nešto ko Čilić. Vidit ćemo kad se Lukita povuče koliko će preuzet inicijativu, ali tu prije vidim Gvardijola kao budućeg kapetana.

Gogy7 pet 23.12.2022 17:50

Kaze luis ibanjez da je sreo orsata i pitao ga za onaj penal. Rekao je da je mislio da je penal i da ga je svirao pa cekao da mu VAR javi. No var se nije oglasio pa je mislio da je siguran penal.

BlueMax pet 23.12.2022 18:32
60nine kaže...

svi pričate o Kovačiću, a nitko Majera ne spominje :)

 

imamo dobru budućnost u mladim igračima, samo da se još malo ispeglaju iskustvom, a za to je idealna prilika ovaj final four Lige nacija i nadolazeći U21 Euro...

 Mene Majer nimalo nije impresionirao.

BlueMax pet 23.12.2022 18:36
DarthMarkus kaže...

 Pa evo Modrić je jedan od late bloomera. Lik je najbolji nogomet počeo igrat sa valjda 30 (karikiram).

 

Kovačiću su uvijek samo falila mude. On mi je nešto ko Čilić. Vidit ćemo kad se Lukita povuče koliko će preuzet inicijativu, ali tu prije vidim Gvardijola kao budućeg kapetana.

 Modirić late boomer? Ajde da to kaže netko iz Azije ko ga je prvi put vidio u Realu. Ja sam kad je iz Dinamo odlazio rekao da je najbolji hrvatski igrač ikad.

C64 pet 23.12.2022 19:07
BlueMax kaže...
60nine kaže...

svi pričate o Kovačiću, a nitko Majera ne spominje :)

 

imamo dobru budućnost u mladim igračima, samo da se još malo ispeglaju iskustvom, a za to je idealna prilika ovaj final four Lige nacija i nadolazeći U21 Euro...

 Mene Majer nimalo nije impresionirao.

 Majer je tip igrača kojeg vrlo često primjetiš tek kada izađe i onda shvatiš da bez njega izgubiš sredinu terena.

Nisam jednom vikao kada je igrao za Dinamo, da ga izvade jer nije "ništa" napravio i onda kada izađe, Dinamo se raspadne u sredini.

I protiv Kameruna smo izgubili sredinu i posjed u drugoj polovici drugog poluvremena. Zanimljivo, tada je izašao Majer. Naravno, teško mi je tvrditi da je to zbog njega, ali iskustvo je zajebana stvar.

DarthMarkus pet 23.12.2022 21:02

Blue, govorim o njegovoj igri. Tek je u zrelim godinama otišao na razinu više. Ne sporim da je bio neupitan talent još dok je na posudbi bio u BiH. Mislim, da od Kovačića tek sad možemo očekivati.

Ili ne...

BlueMax pet 23.12.2022 22:53

Kovačić ima 28 i još ga se čeka. Modrić je sa 24 bio bog nogometa. Da je on u Real došao u godinama u kojima je Kovačić došao danas ne bi bilo spora ko je najveći veznjak ikad.

Jack Sparrow sri 28.12.2022 19:56
BlueMax kaže...
Kovačić ima 28 i još ga se čeka. Modrić je sa 24 bio bog nogometa. Da je on u Real došao u godinama u kojima je Kovačić došao danas ne bi bilo spora ko je najveći veznjak ikad.

 Modrić je sa 24 tek prešao u Totteham, sa 27 ili 28 u Real, te bio proglašen promašajem od transfera te iste godine. Tek je godinu dana kasnije, znači kad je imao 29 godina osvojio prvi trofej van Hrvatske i ligu prvaka. 

 

Kovačić mi nije ni sličan Modriću po stilu igre. Niti će ikada biti, ali Modrić baš i nije bio bog nogometa sa svojih 24. Tek je sad kasnije sa 28-29 i na dalje blistao, tek kad je nakupio iskustva. Sjetite se onih promašenih penala za repku i sličnih stvari, sve to ga izgradilo u ovo danas. 

BlueMax sri 28.12.2022 22:02

Ne znam koliko dobro poimaš igrača i njegovu igru. Modrić nije u Real doveden kao potencijal nego kao gotov igrač. Neke od najboljih partija u životu odigrao je u Tottenhamu. Kovačić je premekan za totalni nogomet. Uvijek je bio i uvijek će biti.

antimadridista sri 28.12.2022 22:24

Kovačić u nogama ima sav talent svijeta ali nema Modrićevu nogometnu inteligenciju. Nema to što ima Luka da vidi i razmišlja 3 koraka unaprijed. Zbog toga Modrić i dan danas sa 37 godina igra na toj razini. Kovačić nije nikad bio ni blizu u tom aspektu.

C64 sri 4.1.2023 13:18
loky4i4 kaže...
C64 kaže...

Odličan igrać, ali ne vrhunski za top 5 klubova u svijetu.

 hahah smiješan si, gdje su ti top5 klubovi ovdje ? ah da ovaj tvoj je ispao u polufinalu https://en.wikipedia.org/wiki/2021_UEFA_Champions_League_Final 

Kovačića se čeka ? možda ga čekaju osobe koje nemaju pojma o nogometu ili osobe koje žele da radi nešto što on ne radi

Ne zam dali si primjetio, ali Chelsea je tenutačno 10-i? Mojih nema. Navijam samo za Dinamo i Hrvatsku. 

Sa ovim se apolutno slažem: možda ga čekaju osobe koje žele da radi nešto što on ne radi. Tu je najveći problem novinara i javnosti.