Sport

HNK Hajduk Split

Tvpronlem pet 26.5.2023 14:23
cvaja997 kaže...

Da, zabolilo bi ga 100.000 eura, da vise od godine radi za kaznu. Ne, nece se pokajat, to niti nije smisao. Smisao je da bude primjer, ovo nije privatna festa u privatnom narodnjackom klubu. Ovo je javna osoba, u dresu svoga kluba, on je kao  zaposlenik pozivao na nasilni obracun, na terenu, pred publikom. On moze bit navijac, ali je prije svega zaposlenik, igrac, reprezentativac, javna osoba. Redikuli to ne shvacaju. 

 tocno 11. dio place.....mislim da bi ga zabolia k. i za to, jer ga poznajem + takva kazna je nemoguce jer su maksimalne kazne propisane i puuuno su nize od toga

 

ne mozes ti lupetat kazne kako ti se digne neka stvar.....ovome cu 500 eura, ovom cu 100k....

 

Miro pet 26.5.2023 16:55

Rasprava je vrlo toksična - na granici da se tema zaključa.

 

Za sada sam samo obrisao najkrupnije smeće, ako nastavite s ustašama, komunistima i Dinamom, idemo i sa suspenzijama.

 

Osobito mi se ne sviđa kakav ton raspravi daju:

antimadridista 

PzKpfw 

Zaporožac 

 

Shvatite ovo kao javnu prijateljsku opomenu!

PzKpfw sub 27.5.2023 22:08

 

Mislim da ne treba nikoga provocirati. Ak' ekipa reagira burno na šalu, dobro namjerne savjete, na istinu, te ako su osjetljivi, poštovati ću njihove osjećaje.

Samo se snažni i jaki, ljudi ne osvrću na šale i provokacije.

x18x05x sub 27.5.2023 22:34
PzKpfw kaže...

 

Mislim da ne treba nikoga provocirati. Ak' ekipa reagira burno na šalu, dobro namjerne savjete, na istinu, te ako su osjetljivi, poštovati ću njihove osjećaje.

Samo se snažni i jaki, ljudi ne osvrću na šale i provokacije.

 Filozof.

Tvpronlem ned 28.5.2023 14:13
cvaja997 kaže...

Daj frendicu pokazi kad se dignete u 13 sati i krenete na kavicu, uz cakulu. Posto ga dobro poznajes. Siguran sam da bi i njemu bilo smijesno.

 a znam i ti bi tia zivit tako, al jbg rintaj od 6 ujutro kad vec moras, mi cemo uzivat na kavi uz more

Miro ned 28.5.2023 17:10

Svi bi samo o skandalima i gluparijama, a nitko ništa ne piše - o nogometu?

 

Recimo, meni je neobično kako se, općenito, vrlo malo piše o Siguru. Meni osobno je taj dečko možda i najveće iznanađenje među mladima snagama koje su dobile priliku. Čak bih išao tako daleko i reako da mi je ostavio bolji dojam u svojim prvim seniorskim nastupima od Vuškovića i Prpića (ok, i stariji je od njih), da o Capnu i ostalima ne pričam.

 

Definitivno, jako dobar igrač, od kojeg Hajduk može puno očekivati.

BlueMax ned 28.5.2023 19:34

Vlašić je u juniorima bio toliko bolji od ostalih (ne samo Hajdukovih igrača nego cijeli HNL) da se predviđalo kako će biti top igrač. Danas ni jedan igrač toliko ne odskače.

 

Igrač o kojem bi se trebalo govoriti je Benrahou. Kad je doveden svi su napali upravu kako misli pojačati momčad rezervom zadnjeg kluba u 2. francuskoj ligi. Na kraju ispada da je u pitanju fantastičan scouting jer ovaj oduševljava iz utakmice u utakmicu. Današnjih nekoliko proigravanja, greda lobom iz mrtvog kuta i na kraju fantastičan gol - svaka čast. Sve prekide osim penala on izvodi i izvodi ih vrlo dobro.

 

Zaporožac pon 29.5.2023 08:54
Miro kaže...

Svi bi samo o skandalima i gluparijama, a nitko ništa ne piše - o nogometu?

 

 

Je, meni je zanimjivo da nitko od nas, na tri stranice nije izrazio čestitku Hajduku na osvojenome Kupu, čak ni mi Hajdukovci. 

 

Evo, prvi ću; Čestitam Hajduku osvojeni nogometni Kup Hrvatske i to drugi put zaredom !  🍸🍷❤ 💪 👊

 

 

btw;

 

BlueMax 

 

Teško je procijeniti kakvu će imati profesionalnu karijeru bilo koji junior pa tako i Vlašić

Otac mu je vrhunski kondicioni trener, te je zbog toga dominirao u juniorskom uzrastu. U seniorima to nije dovoljno, jer tamo tko hoće može dobiti iste uvjete kakve je njemu pružio otac u juniorskim danima pa i više.

 

Mene nikada nije nešto impresionirao, jer je uvjetno spor veznjak.

On ima jednoličnu konstantu snage, nedostaje mu eksplozivnost u duelima u svojih pet, deset metara radijusa.

Tu vrhunski igrač stvara razliku, a s tom eksplozivnošću se rodiš , ne može mu tu ni tata pomoći.

 

 

plavi08 pon 29.5.2023 09:08

Od mlađih Hajudkovih igrača najviše me se dojmio Pusktaš. Pravi moderni box-box igrač, energija, volja želja. Uvijek je tu gdje treba. Kad drugima nedje on se trudi.

 

Jest da je on tu već 2-3 sezonu? Aali ako ovako nastavi mislim da će biti hit sljedeće sezone i vreća novaca.

BlueMax pon 29.5.2023 10:07
Zaporožac kaže...

 

BlueMax 

 

Teško je procijeniti kakvu će imati profesionalnu karijeru bilo koji junior pa tako i Vlašić

Otac mu je vrhunski kondicioni trener, te je zbog toga dominirao u juniorskom uzrastu. U seniorima to nije dovoljno, jer tamo tko hoće može dobiti iste uvjete kakve je njemu pružio otac u juniorskim danima pa i više.

 

Mene nikada nije nešto impresionirao, jer je uvjetno spor veznjak.

On ima jednoličnu konstantu snage, nedostaje mu eksplozivnost u duelima u svojih pet, deset metara radijusa.

Tu vrhunski igrač stvara razliku, a s tom eksplozivnošću se rodiš , ne može mu tu ni tata pomoći.

 

 

 Nije stvar samo u kondiciji i fizikalijama nego je Vlašić imao vrhunski pregled igre, kretanje sa i bez lopte (nešto na čemu se u Hrvatskoj vrlo malo radi a osnova je modernog nogometa), dribling, šut, nos za ulazak u gol šansu.... sve. Kod njega nije postojao klasični problem prelaska u seniorski nogomet jer je od prvog dana postao najbolji igrač seniorske momčadi Hajduka. Dosta pratim nogomet u mlađim kategorijama i nakon Modrića to je najbolji mladi igrač kojeg sam ikad vidio. Nije njega Everton kupio kao perspektivnog juniora nego kao vrhunskog seniora koji ih je izluđivao u dvije utakmice protiv Hajduka. Najviše upravo svojom eksplozivnošću.

Što se onda dogodilo, ne znam. Umjesto da napreduje ne da je stagnirao nego nazadovao. Psiha? Nikola Vlašić je bio bolji igrač 2017 nego što je danas. Ja nekako vjerujem da će u jednom trenutku karijere eksplodirati i ostvariti barem dio potencijala.

 

 

 

 

 

 

plavi08 pon 29.5.2023 10:26

Vlašić je zahvaljujući svojoj familiji koja je poznata po marljivosti, disciplini i još nekim stvarima jako brzo sazrio i došao do nekog svojeg maksimuma. To je izgledalo impresvino pogotovo jer sa time nije imao konkurencije u svojim uzrastima. Također je djelovalo imresivno u lošem Hajduku. 

 

Kad je došao u jaču konkrenciju nije više napredavo i nije napravio korak više. Nije jedini takav primjer (Halilović, Čorić, Brekalo). Sa time da Vlašić još i dobro stoji.

BlueMax pon 29.5.2023 11:04
plavi08 kaže...

Vlašić je zahvaljujući svojoj familiji koja je poznata po marljivosti, disciplini i još nekim stvarima jako brzo sazrio i došao do nekog svojeg maksimuma. To je izgledalo impresvino pogotovo jer sa time nije imao konkurencije u svojim uzrastima. Također je djelovalo imresivno u lošem Hajduku. 

 

Kad je došao u jaču konkrenciju nije više napredavo i nije napravio korak više. Nije jedini takav primjer (Halilović, Čorić, Brekalo). Sa time da Vlašić još i dobro stoji.

 Čorić, Brekalo, a pogotovo Halilović nikad nisu bili blizu Vlašićevog nivoa. Za Halilovića ću ti reći samo to da su ga mrzili suigrači iz reprezentacije. Jedan (nije Hajdukovac da ne bi pomislio kako je to razlog) mi je rekao da mu je došlo da ga za vrijeme utakmice zvizne šakom u glavu.

Utakmica je biti ili ne biti, lopta izlazi u aut i umjesto da Halilović potrči i izvede aut koji je mogao osigurati kontru on pravi frizuru i čeka da dođe drugi igrač izvesti. Milijun puta je mogao proigrati suigrače za zicer šansu a on nešto filozofira i promaši ili izgubi loptu. Ponašao se kao da se utakmice igraju zbog njega a ne zbog momčadi i države. Totalno lošu energiju je donosio u svlačionicu.

 

Ako ćemo s nekim uspoređivati, prije bi ga usporedio s Oršićem koji je dobar igrač, dobrih fizikalija i tehnike, ali premlad je otišao vani i nigdje nije pokazao što može. Onda je došao u Dinamo i bio najbolji igrač da bi opet napravio transfer u pogrešan klub i ligu. Vlašić je bio igrač čija je karijera bila u strahovitoj ekspanziji i onda je otišao u pogrešan klub i ligu. Navijači Hajduka moraju mu biti vječno zahvalni jer to su bile najteže godine za Hajduka i da nije bilo Vlašića klub danas možda ne bi ni postojao. Žrtvovali su ga protiv njegove volje i to ostavlja trag na psihi. Otišao je u klub i ligu u kojoj nema vremena za prilagodbu, završio na klupi i svijet mu se srušio.

 

BlueMax pon 29.5.2023 16:46

Bio je dobar u dominantnom dinamu gdje je ekipa odrađivala njegov posao u obrani i gdje je bio treći vezni jer je Dinamo sve u HNL-u mogao dobiti takvom igrom.

Koliko je te godine puta bio u prvih 11 u europskim utakmicama? Većinu ih nije ni zaigrao jer Zoran/Zdravko Mamić je vrlo dobro znao što pokušava prodati.

antimadridista pet 7.7.2023 19:22

Od jučer se naveliko priča o povratku Ivana Perišića u Hajduk. Di Marzio rekao da raskida sa Tottenhamom i vraća se u Hajduk. Još uvijek mi to zvuči predobro da bi bilo istina, ali kakav bi to samo posao bio.

Ivane vrime je.

Zaporožac sub 8.7.2023 08:40
BlueMax kaže...

Bio je dobar u dominantnom dinamu gdje je ekipa odrađivala njegov posao u obrani i gdje je bio treći vezni jer je Dinamo sve u HNL-u mogao dobiti takvom igrom.

Koliko je te godine puta bio u prvih 11 u europskim utakmicama? Većinu ih nije ni zaigrao jer Zoran/Zdravko Mamić je vrlo dobro znao što pokušava prodati.

Iako sam Hajdukovac, Halilović je bio trostruko veći talent od Vlašića. Iz Vlašića je tata joško specijalnim režimom treninga izvukao maksimum, Alen je bio prirodni talent, nešto kao Prosinečki.

Ne mogu realnost gledati navijački.

Da je imao disciplinu mogao je biti dvostruko bolji od Modrića, npr. hrvatski Iniesta.

Hexfire kaže...
I ogromna stvar za HNL. Nek se ostvari iako nemam pojma koliko je realno.

Moje mišljenje je da neće doći, jer ima on još nekoliko godina za dati vrhunskog nogometa u jačim EU ligama.

Nije njemu problem novac, nego ode na gostovanje s Hajdukom u neku pripizdinu, gdje ga počnu gađati svih sto gledatelja rajčicama i jajima, zgadi mu se život, doživi kulturološki šok i prestane trenirati..

Za godinu dana bi odustao.

 

Nego, nitko se ne pita; zašto se "veliki" Modrić ne oduži Dinamovim navijačima, pa jednu sezonu odigra za Dinamo ?

Svi su se napalili na Perišića, pogotovo dinamovci..... želeći mu loše treninge, izbacivanje iz repke pa da može na njegovo mjesto u RH koji dinamovac.

Prozirni su.

Hexfire sub 8.7.2023 10:07

Pa Modrić je dao i više nego dovoljno Dinamu tokom svoje karijere. I na terenu i pogotovo izvan njega.

Perišić za Hajduk nije napravio ništa kad već uspoređuješ.

Zaporožac sub 8.7.2023 13:48
Hexfire kaže...
Pa Modrić je dao i više nego dovoljno Dinamu tokom svoje karijere. I na terenu i pogotovo izvan njega.

Perišić za Hajduk nije napravio ništa kad već uspoređuješ.

Modrića nije vanka nitko htio zato je pet godina igrao u Dinamu i,..... kad je mogao otići, recimo nakon tri godine igranja za Dinamo, lopov Mamić mu nije dozvolio.. možemo reći .....platio ga je da ostane "prljavim novcem".

Perišić je bio ultra napredniji igrač od Modrića i već sa 17 godina Hajduk je imao hrpu inozemnih ponuda za njega, a nismo imali krimosa poput Mamića da mu plati 2 mil €▀ ,da čovjek ostane bar do 23 godine.

 

Hajduk inače svoju djecu tjera, tužaka se godinama s njima za razlike u transferima, odnosi se prema bivšim igračima kao prema napuštenim psima, tako da baš Perišić nije Hajduku dužan ništa a Modrić je, pogotovo što je... kako ti kažeš puno dao Dinamu "izvan terena", sa svojom poznatom frazom; "ne sjećam se"..

Bar se treba zbog tih muljaža odužiti BBB.

 

A, možda mu "gazda" ni ne da, da se vrati, tko će ga znati... 

 

C64 sub 8.7.2023 15:20
Zaporožac kaže...
Svi su se napalili na Perišića, pogotovo dinamovci..... želeći mu loše treninge, izbacivanje iz repke pa da može na njegovo mjesto u RH koji dinamovac.

Prozirni su.

Tko želi izbacivanje Perišića iz repke??? Od kuda ti to?

Perišić je uz Modrića i Brozovića, ključan igrač i jedan od najzaslužnijh za uspjehe ove generacije

Čini mi se da je istinski profesionalac, potpuno posvećen nogometu, nesklon ozljedama i da bi mogao imati staž u reprezentaciji sličan Modrićevom.

Zaporožac sub 8.7.2023 21:13
C64 kaže...
Tko želi izbacivanje Perišića iz repke??? Od kuda ti to?

Perišić je uz Modrića i Brozovića, ključan igrač i jedan od najzaslužnijh za uspjehe ove generacije

 

Ispričavam se Dinamovcima koji ne misle tako.

Znam puno BBB kojima je to perfidna želja.; "Vrati se Ivane u ajduka, propast ćeš za godinu dana, a mi imamo našeg dinamovca koji će te zamijeniti."  

cvaja997 sub 8.7.2023 22:51

Koliko bi god meni osobno bilo zanimljivo gledat Perišića u HNLu, još dok nije star i "ubijen", on ima zasad milijun eura mjesečno. On sam zna da bi mogao igrat u dobrom europskom klubu za par milijuna godišnje još godinama. Da ne pričamo o eventualnom transferu u Arabiju ili Ameriku. Iako nema nikakvog govora o tome, moguće je i to. Napisat kako mu novac ništa ne znači, vidim kako je Livaja mogao... Nije svatko isti. Mokar san mi je da Perke dođe. Svjetska kvaliteta u HNLu. 

Miro ned 9.7.2023 09:44

U onoj sezoni kada se Livaja vratio u Hajduk, bio je nezadovoljan što mu Grčkoj nisu htjeli povećati plaću s nekih 700-800k na milijun eura, zato nije htio potpisati novi ugovor i došao je na 6 mjeseci, dok vidi što će dalje (nakon čega ostaje i td...).

A sasvim sigurno nije u tom trenutku dobio manje od 500k, vjerujem i više u Hajduku, pa se uopće to i ne može uspoređivati sa situacijom (financijskom) u kojoj je Perišić.

antimadridista ned 9.7.2023 15:06
cvaja997 kaže...

Koliko bi god meni osobno bilo zanimljivo gledat Perišića u HNLu, još dok nije star i "ubijen", on ima zasad milijun eura mjesečno. On sam zna da bi mogao igrat u dobrom europskom klubu za par milijuna godišnje još godinama. Da ne pričamo o eventualnom transferu u Arabiju ili Ameriku. Iako nema nikakvog govora o tome, moguće je i to. Napisat kako mu novac ništa ne znači, vidim kako je Livaja mogao... Nije svatko isti. Mokar san mi je da Perke dođe. Svjetska kvaliteta u HNLu. 

 Lik ima 34 godine. Sigurno nebi mogao igrati u dobrom eurospkom klubu još godinama.