Sport

HNK Hajduk Split

BlueMax ned 26.2.2023 17:44
x18x05x kaže...

Sramota!

 Zašto je sramota? Rezultat apsolutno očekivan. Hajduk nema igrače, a nema ih jer nema novca. Od ono jada što ima pola ih nije moglo igrati. Najbolji Hajdukov igrač ima 16 godina. Pa dvojica od 18. Prije utakmice sam rekao 3:0, ovo je samo nijansu gore. Da su igrali s udarnom postavom za očekivati bi bio poraz 2-3:0. Još kad golman ništa ne obrani ovih 4:0 je bolje nego što je moglo biti.

x18x05x ned 26.2.2023 19:18
BlueMax kaže...
x18x05x kaže...

Sramota!

 Zašto je sramota? Rezultat apsolutno očekivan. Hajduk nema igrače, a nema ih jer nema novca. Od ono jada što ima pola ih nije moglo igrati. Najbolji Hajdukov igrač ima 16 godina. Pa dvojica od 18. Prije utakmice sam rekao 3:0, ovo je samo nijansu gore. Da su igrali s udarnom postavom za očekivati bi bio poraz 2-3:0. Još kad golman ništa ne obrani ovih 4:0 je bolje nego što je moglo biti.

 Sramota i katastrofa. Pa samo do prije dva mjeseca smo se borili za prvo mjesto i imali igru. Danas bi amateri bili bolji od ovog što je Hajduk pokazao.

 

volegradele pon 27.2.2023 08:19

Di nije sramota…bez obzira na nedostatak kvalitete onako odigrat je teska sramota za jednog prvoligasa koji je na pocetku sezone pretendirao na prvo mjesto i dugoocekivani naslov prvaka!
Kako si jedan ozbiljan klub moze dopusti da im u derbiju igra 18godisnji Puktas,Capan i da 16godisnjem Vuskovicu ono jucer bude debi za seniore?!
Nabijem ih sve na kurac Jakobusica,Nikoliciusa i Leku..pa jebote nisi zaboravija igrat balun ako se sistem prominija..

BlueMax pon 27.2.2023 09:35
volegradele kaže...
Di nije sramota…bez obzira na nedostatak kvalitete onako odigrat je teska sramota za jednog prvoligasa koji je na pocetku sezone pretendirao na prvo mjesto i dugoocekivani naslov prvaka!
Kako si jedan ozbiljan klub moze dopusti da im u derbiju igra 18godisnji Puktas,Capan i da 16godisnjem Vuskovicu ono jucer bude debi za seniore?!
Nabijem ih sve na kurac Jakobusica,Nikoliciusa i Leku..pa jebote nisi zaboravija igrat balun ako se sistem prominija..

 I kad gube, i kad gube, i kad gube.... :)

Jebiga, lošiji smo i to je to. Pretendiranje na prvo mjesto je plod isključivo optimizma i euforije. Apsolutno ne postoji realna osnova za to. Ako Dinamo odigra par loših utakmica i Hajduk mu se približi to je zato jer je Dinamo odigrao loše a ne zato jer je Hajduk dobar. Lani se pričalo o tome kako je HNL napokon jak i konkurentan no europske kvalifikacije pokazale su kako to nije istina. Dok Dinamo igra Europu Hajduk ima kolike tolike šanse držati priključak. Kad Dinamo ispadne iz Europe onda je to kraj priče.

A i s navijačke strane je uvik isto. Kad izgubimo s prvom momčadi onda ide kukanje kako su svi preplaćeni starci i da tribaju igrat domaća dica. Kad silom prilika igraju domaća dica onda je ovakav rezultat realnost a kukamo da je sramota.

 

Hajduk je u ovoj sezoni odradio 15mil€ izlaznih transfera a 850k€ ulaznih. Zar stvarno netko može pomisliti da se to neće odrazit na igru i da će bit konkurentan klubu koji kupuje igrače od 4mil€? Pa Osijek i Rijeka su ove sezone potrošili više od Hajduka, šta bi njihovi navijači trebali reći? A zašto se toliko puno prodaje a malo kupuje valjda je jasno, dugovi pristižu a klub mora preživjeti.

 

O trenerima i njihovom sustavu igre: doveden je Leko. Odma se znalo da će on pokušat nametnut svoj sustav. Ako si ga već doveo znači da si pristao na to. Svi smo bili za dovođenje Leke. Treba mu sad dati šansu. Sezona je propala i opet se sve svodi na europske kvalifikacije. Do tada treneru treba dati punu podršku i biti svjestan da je Hajdukova jedina šansa za napraviti nekakav iskorak afirmacija mladih igrača i sudjelovanje u europskim natjecanjima. Da bi afirmirao mlade igrače oni moraju igrati a rezultati će sigurno varirati i bit će poraza i od Istre i Slavena  a ne samo od Dinama. Bilo kakvo razmišljanje o tituli kroz sljedećih par godina je kontraproduktivno tj. destruktivno.

Za osvojiti titulu treba imati momčad, za imati momčad treba imati para. Sad svi ko papagaji govore "ne možeš osvojiti titulu dovođenjem drugoligaških igrača (rezerve zadnjeplasirane momčadi druge lige)". Pa dobro jutro! Ko to ne zna? A kako ćeš dovesti prvoligaškog igrača kad nemaš para a klub ne igra europu što bi možda bilo zanimljivo nekom dobrom mladom igraču. Nije Benrahou doveden kao pojačanje nego kao besplatna zakrpa. To je igrač koji ima potencijal (igrao je za francuske mlade selekcije a to ne možeš tek tako) i ako bljesne Hajduk bi na njemu mogao dobro zaraditi. Ako ne, neće puno izgubiti. Samo da bi zaradio na njemu on mora igrati, a to je problem.

 

 

 

 

 

 

volegradele pon 27.2.2023 10:09

Ja nisam bija za dovođenje Leke..ne zato sta mislim da je los nego sam mislio da je Valdas napokon dugorocno rijesenje!
Iskorak je napravljeni onda u 2-3 mjeseca je sve baceno u vodu!
Valdas odlazi(iz jos nejasnih razloga…sikaniranje momcadi..nezadovoljstvo pojedinaca..nije nas..biraj dalje) i dovodis trenera koji igra totalno drugciji sistem a znas da nemas igraca za to!
Kazem ti nezadovoljstvo je veliko u ekipi sa Lekom..nece to zavrsit dobro!
Nazalost opet cemo minjat trenera..samo dokad…

BlueMax pon 27.2.2023 11:11
volegradele kaže...
Ja nisam bija za dovođenje Leke..ne zato sta mislim da je los nego sam mislio da je Valdas napokon dugorocno rijesenje!
Iskorak je napravljeni onda u 2-3 mjeseca je sve baceno u vodu!
Valdas odlazi(iz jos nejasnih razloga…sikaniranje momcadi..nezadovoljstvo pojedinaca..nije nas..biraj dalje) i dovodis trenera koji igra totalno drugciji sistem a znas da nemas igraca za to!
Kazem ti nezadovoljstvo je veliko u ekipi sa Lekom..nece to zavrsit dobro!
Nazalost opet cemo minjat trenera..samo dokad…

 Pa i ja sam bija za Valdasa ali kad je već otiša onda je Leko od svih opcija koje su se spominjale bija najbolja.

Valdas je otiša/potiran upravo zbog ovoga što spominjen kao največi problem u Hajduku (nakon besparice) - nerealno visoka očekivanja.

 

Dok god se bilo koji igrač, pa i Messi, postavlja iznad trenera, a to znači iznad kluba, nema tu sriće. Čim se stvar postavlja na način "jesu li igrači zadovoljni trenerom" nešto gadno ne štima. Nema šta igrač bit zadovoljan ili nezadovoljan trenerom nego obrnuto. Minjanje trenera ovaj put mora značit minjanje uprave tako da će oni stat iza trenera.

Xserxso pon 27.2.2023 11:38

IZ Splita sam ali nema veze. Nije toliko Hajduk odigrao loše, koliko je Dinamo igrao dobro. Te asistencije, golovi, ma u svemu su nadigrali Hajduk, bilo je gušt gledati. Čudi me da u Europi ne uspijevaju više.

Tututuru pon 27.2.2023 11:48
Xserxso kaže...

IZ Splita sam ali nema veze. Nije toliko Hajduk odigrao loše, koliko je Dinamo igrao dobro. Te asistencije, golovi, ma u svemu su nadigrali Hajduk, bilo je gušt gledati. Čudi me da u Europi ne uspijevaju više.

 Hajduk skoro do kraja utakmice nije poveza 3 dodavanja s namjerom prelaska centra. Kako mislis nije odigra toliko lose?

BlueMax pon 27.2.2023 12:21
Xserxso kaže...

IZ Splita sam ali nema veze. Nije toliko Hajduk odigrao loše, koliko je Dinamo igrao dobro. Te asistencije, golovi, ma u svemu su nadigrali Hajduk, bilo je gušt gledati. Čudi me da u Europi ne uspijevaju više.

 Zato jer mu u Europi protivnici nisu Hajduk. Hajdukovo ogledalo nije utakmica protiv Dinama u kojoj su igrali s pola ekipe i s juniorima nego utakmica prije s Goricom u kojoj su doma, kompletni (jedino je Awaziem falio) protiv zadnjeg na tablici trebali izgubiti. 

C64 pon 27.2.2023 12:30

Hajduku je glavni problem što ima nerealna očekivanja, odnosno što se postavlja kao cilj titula.
Cilj na početku sezone treba biti drugo mjesto i stabilne financije
Sa takvim ciljevima se smanjuje pritisak na trenera, igrače i sportskog direktora, te je lakše afirmirati mlade igrače.
Taktika treba biti prilagođena isključivo Livaji, jer je čovjek za dvije klase iznad ostalih. Pa i Bacelona je prilagođavala taktiku Messiju i imala problema kada igra bez njega.

BlueMax pon 27.2.2023 13:10
C64 kaže...

Hajduku je glavni problem što ima nerealna očekivanja, odnosno što se postavlja kao cilj titula.
Cilj na početku sezone treba biti drugo mjesto i stabilne financije
Sa takvim ciljevima se smanjuje pritisak na trenera, igrače i sportskog direktora, te je lakše afirmirati mlade igrače.
Taktika treba biti prilagođena isključivo Livaji, jer je čovjek za dvije klase iznad ostalih. Pa i Bacelona je prilagođavala taktiku Messiju i imala problema kada igra bez njega.

 - Točno, nerealna očekivanja.

 - Cilj je uvijek kvalificiranje u Europu. Samo tako možeš imat koliko toliko stabilne financije. Ove sezone je Hajduk imao ekipu i igru za kvalificirati se a onda je ždrijeb donio Vitoriju i Villareal i sve se raspalo. Villareal je jednostavno bio prevelik zalogaj. Znalo se da će biti ili kvalificiranje ili raspad sistema i rasprodaja. Ovo što se sad događa je posljedica toga. 

- Taktika se nikad ne prilagođava jednom igraču. Livaja je klasa za HNL ali on nije centarfor. Taktika u kojoj se dugim loptama traži napadač ne prolazi u modernom nogometu a Hajduk nema drugi način da ta lopta dođe do Livaje jer osim Krovinovića cijeli vezni red su destruktivci bez ikakvog talenta za kreaciju. Jedini koji u Hajduku zna iznijeti loptu je Awaziem ali to nije njegov posao, često kiksa i onda ga nema tamo gdje bi trebao biti. A nema nikoga ni na odbijancu jer se Krovinović zabija u šesnaesterac aostatak veze ostaje povučen i svaka "ničija" lopta je protivnikova. Elez također nije loš u iznošenju a ima i vrhunsku dugu loptu pa se previše na to igra a to je odavno pročitano. 

Hajduk s trenutnim kadrom mora igrati s jednim napadačem i tri ofanzivna vezna. Nažalost Kalinić je više nespreman nego spreman a osim njega i Livaje nema tko dati gol pa Livaja glumi centarfora. Prespor je za to.

Ako ćemo još o taktici, problem je i bodovni zaostatak pa se u utakmicu s puno jačim protivnikom ulazi s nekakvom idejom nadmetanja umjesto da se zatvore i vrebaju šansu iz kontre. Samo se onda i Livaja mora vratiti na svoju polovicu ali kako to njemu objasniti?

BlueMax uto 28.2.2023 16:37

Evo pogledao juniore i što reći?! Bez dvojice najboljih igrača su odigrali da je gušt bio gledati. Bilo bi zanimljivo pogledati jednu natjecateljsku utakmicu protiv seniora.

volegradele sri 1.3.2023 09:22

Bravo mladi ali najveca razlika i iskorak je iz juniorskog u seniorski dio u skoro svim sportovima..pogotovo nogometu!
Pa vidise kakav je Hajduk sa par juniora u prvoj momcadi!
Prerano ubacivanje u seniore zna bit dvosjekli mac!
Imali smo Biuka koji je talent ali nakon par dobrih utakmica..par natpisa u novinama …
Pomalo s ovom dicom i pametno

plavi08 sri 1.3.2023 11:46

I taj dio prelaska iz juniora u seniore ste sami još više otežali inzistiranjem da klubovi ne mogu imati 2. ekipe u 2. ligi. Umjesto da se uložilo više novca u to inzistiralo se da se to zabrani jer pojedinima je to samo trošak.

Sad ostaje afirmirat igrače kroz prvu ekipu ili ih pustiti drugima van sustava jer nažalost 3. i ostale lige su pre slabe.

Tvpronlem sri 1.3.2023 14:05
plavi08 kaže...

I taj dio prelaska iz juniora u seniore ste sami još više otežali inzistiranjem da klubovi ne mogu imati 2. ekipe u 2. ligi. Umjesto da se uložilo više novca u to inzistiralo se da se to zabrani jer pojedinima je to samo trošak.

Sad ostaje afirmirat igrače kroz prvu ekipu ili ih pustiti drugima van sustava jer nažalost 3. i ostale lige su pre slabe.

  to nije dozovoljeno u nijednoj ozbiljnoj ligi, ne pricaj gluposti

x18x05x kaže...
PzKpfw kaže...

@plavi08

 

Točno to. Sve se vraća, sve se plaća. 

BTW, mislim da bi bilo bolje da su juniori igrali u derbiju.

 

 Evo te opet.

 matija se uvik vraca, ka i gljivice 

plavi08 sri 1.3.2023 15:14

Nizozemska, Portugal, Španjolska su po meni ozbiljnije od naše lige.

 

Iako i to nije poanta. Poanta je da su i 3. lige tih zamalja jače od naše 2.  Naš bazen nema toliku dubinu i to je pucanje sebi u nogu. 

BlueMax pet 3.3.2023 22:13
Tvpronlem kaže...
BlueMax kaže...

Popularnost na vrhu? Pa nije Hajduk Justin Bieber. Za vrime Jugoslavije i devedesetih je Poljud bija krcat a danas nije ni sjena toga. To što je danas 20 000 ljudi (prvi ja) u klub učlanilo babe, dicu i pase veze s popularnosti nema. Čovik plaća velike pare ko navijač a traži samo da se njegova reklama vidi na stadionu. Ako će neko određivat ko će tu reklamu moć gledat a ko ne, doviđenja. Znat će se malo više o tome kroz nekoliko dana, ako se ne predomisli. Njegovome ocu koji na Hajduka ide od 1950 ste zabranili ulaz.

 Evo vidim

tvoja prorocanstva su se ostvarila 

 

"....prepoznali vrijednost Hajduka i s Klubom potpisali još novi, znatno veći ugovor unatoč tome što smo imali važeći."

 


https://hajduk.hr/vijest/supersport-postao-financijski-najveci-sponzor-hajduka/15559?fbclid=IwAR345jAGDQ5CN_o7okW1vw-lvh4NZ0ib44Ye7xhSARe1tClUKRJV2VeUrv0

 29. 01. 2023:

 

https://slobodnadalmacija.hr/sport/hajduk/predsjednik-jakobusic-o-odluci-da-samo-clanovi-mogu-kupiti-ulaznicu-ovo-je-imalo-poslovno-i-operativno-opravdanje-1260447

 

03. 03. 2023:

 

Luka jakobušić:

 

Odluka o kartama mislim nije dobra jer dijeli društvo i navijače. Nije odluka koja dijeli puk nije dobra. Donesena je na temelju procjena. Zanemario sam to da su to ljudi shvatili kao zabranu. Pa nije zabrana. Može se kupiti članska iskaznica, kao i u knjižnici. Mislio sam da će turist htjeti dati 20 eura za članstvo i 5-7 za kartu. Sve to skupa nije dobra odluka jer je izazvala podjele. Možda je to jedina stvar koju bih promijenio.

Da, mogu je promijeniti. Očito još nije sazrelo da možemo imati taj model, mi smo narodni klub. Ispalo je da je to zabrana. Ako mislite da treba, mi je danas možemo povući.

_____________________

 

Znači i udruzi je došlo iz guzice u glavu da se navijači ne daju ucjenjivati. Par razgovora sa sponzorima i okreče se ploča. Drago mi je da je Jakobušić ovdje spomenuo turiste. U zadnjih desetak godina većinu utakmica sam bio upravo zbog turista. Žele osjetiti tu atmosferu i otići na Poljud. I tu je udruga vidjela način za friziranje broja članova. Strancu je ništa dati 20€+30kn kad je njemu doma karta 70-100€. I tako bi ja trebao svoje goste na prevaru učlanjivati u Hajduka kako bi se udruga mogla hvaliti s jedinim u čemu su uspješni ali vide da tome dolazi kraj jer ko se htio učlaniti taj se učlanio. Oni bi malo "sa strane". E ne može! Moji gosti neće ići na utakmicu ako ne idem ja a neće se ni učlanjivati na prevaru jer ću im objasniti u čemu je stvar.

 

Nek objave kako se kreću brojke članova od kad su donijeli ovu debilnu odluku. Umjesto više članova, sad su ih počeli gubiti. Kako to? On je zanemario da su ljudi #ne možeš na stadion ako nisi član" shvatili kao zabranu.

Vrime je.

 

volegradele pet 3.3.2023 22:54

Cekaj jel ukinio onda tu debilnu odluku ili nije!?

Ja kad sam vanka volim otic na utakmicu ako je ima za vrijeme doka sam tamo ali ne pada mi na pamet se uclanjivat u bilo koji klub radi kupnje karte!

bruno11 pet 3.3.2023 23:29

"Ako mislite da treba, mi je danas možemo povući."

Po ovome bi reka da nije povukao odluku, ali sad nema učinka ni da povuče. Poslje *ebanja nema kajanja.
Ni prije ovoga nisan bija neki pobornik udruge ali ovo mi ih je zgadilo do kraja. Dioničar sam Hajduka, istina simboličan broj dionica, a ne mogu na utakmicu bez plaćanja reketa udruzi.

Tvpronlem pon 6.3.2023 09:09
BlueMax kaže...
Tvpronlem kaže...
BlueMax kaže...

Popularnost na vrhu? Pa nije Hajduk Justin Bieber. Za vrime Jugoslavije i devedesetih je Poljud bija krcat a danas nije ni sjena toga. To što je danas 20 000 ljudi (prvi ja) u klub učlanilo babe, dicu i pase veze s popularnosti nema. Čovik plaća velike pare ko navijač a traži samo da se njegova reklama vidi na stadionu. Ako će neko određivat ko će tu reklamu moć gledat a ko ne, doviđenja. Znat će se malo više o tome kroz nekoliko dana, ako se ne predomisli. Njegovome ocu koji na Hajduka ide od 1950 ste zabranili ulaz.

 Evo vidim

tvoja prorocanstva su se ostvarila 

 

"....prepoznali vrijednost Hajduka i s Klubom potpisali još novi, znatno veći ugovor unatoč tome što smo imali važeći."

 


https://hajduk.hr/vijest/supersport-postao-financijski-najveci-sponzor-hajduka/15559?fbclid=IwAR345jAGDQ5CN_o7okW1vw-lvh4NZ0ib44Ye7xhSARe1tClUKRJV2VeUrv0

 29. 01. 2023:

 

https://slobodnadalmacija.hr/sport/hajduk/predsjednik-jakobusic-o-odluci-da-samo-clanovi-mogu-kupiti-ulaznicu-ovo-je-imalo-poslovno-i-operativno-opravdanje-1260447

 

03. 03. 2023:

 

Luka jakobušić:

 

Odluka o kartama mislim nije dobra jer dijeli društvo i navijače. Nije odluka koja dijeli puk nije dobra. Donesena je na temelju procjena. Zanemario sam to da su to ljudi shvatili kao zabranu. Pa nije zabrana. Može se kupiti članska iskaznica, kao i u knjižnici. Mislio sam da će turist htjeti dati 20 eura za članstvo i 5-7 za kartu. Sve to skupa nije dobra odluka jer je izazvala podjele. Možda je to jedina stvar koju bih promijenio.

Da, mogu je promijeniti. Očito još nije sazrelo da možemo imati taj model, mi smo narodni klub. Ispalo je da je to zabrana. Ako mislite da treba, mi je danas možemo povući.

_____________________

 

Znači i udruzi je došlo iz guzice u glavu da se navijači ne daju ucjenjivati. Par razgovora sa sponzorima i okreče se ploča. Drago mi je da je Jakobušić ovdje spomenuo turiste. U zadnjih desetak godina većinu utakmica sam bio upravo zbog turista. Žele osjetiti tu atmosferu i otići na Poljud. I tu je udruga vidjela način za friziranje broja članova. Strancu je ništa dati 20€+30kn kad je njemu doma karta 70-100€. I tako bi ja trebao svoje goste na prevaru učlanjivati u Hajduka kako bi se udruga mogla hvaliti s jedinim u čemu su uspješni ali vide da tome dolazi kraj jer ko se htio učlaniti taj se učlanio. Oni bi malo "sa strane". E ne može! Moji gosti neće ići na utakmicu ako ne idem ja a neće se ni učlanjivati na prevaru jer ću im objasniti u čemu je stvar.

 

Nek objave kako se kreću brojke članova od kad su donijeli ovu debilnu odluku. Umjesto više članova, sad su ih počeli gubiti. Kako to? On je zanemario da su ljudi #ne možeš na stadion ako nisi član" shvatili kao zabranu.

Vrime je.

 

 ajmo opet

1. nijednog sponzora nije briga za ljude koji uživo vide reklamu jer su to promili od ukupne mase. To ti govorim kao netko ko plaća za marketing

2. ja sam reka prvi da je odluka glupa, ali utjecaja na sponzorstva nece imat, a to je bila tvoja tvrdnja

3. clanstvo ide vrhunski, trend je i dalje snažan, to sta ti osjecas inat i neces se uclanit zbog toga, 99,5% ljudi nije briga i ne razmislja tako.