Boixus Nois PS čet 24.2.2022 23:44
antimadridista kaže...
Ovaj Ter Stegen nakon ove sezone mora otići. Jednostavno je propao u svakom smislu. Osim njega, ekipa igra nevjerojatno dobro. Xavi je preporodio klub.

 Govorim to vec 2 godine. Ljudi sa Barca foruma to govore vec 4 godine od sezone 2018 i Liverpoola.

 

Bijedan, los, nesiguran golman. Definitvno jedan od najgorih golmana Barcelona u 21 stoljecu. 

 

Jedini njegov highlight je obrana protiv Bayerna i pokoja utakmica iz 2018 do Liverpoola.

antimadridista pon 28.2.2022 00:06

Tim više fascinira ova preobrazba od dolaska Xavija. Čovjek je preuzeo klub u najgorem stanju i ekipu sa igračima koji se nisu mogli sastati s loptom i u par mjeseci napravio ovoliku razliku. Zamisli tek kad dobije vremena i igrače koje želi.

matrix777 pon 28.2.2022 00:53
antimadridista kaže...
Ovaj Ter Stegen nakon ove sezone mora otići. Jednostavno je propao u svakom smislu. Osim njega, ekipa igra nevjerojatno dobro. Xavi je preporodio klub.

 Čekao sam da to izjaviš. Xavi nije preporodio klub, baci oko na igre i rezultate prije zimskog prijelaznog roka. Pouka? Pojačanja su donijela promjene, Xavi nije napravio ništa sa postojećom ekipom otkada je došao, da je napravio, onda bi mu se moglo skinuti kapu. Remont je bio nužan i treba još na ljeto uzeti barem jednu zvijezdu i 2 top igrača ako se misli ići na nešto ozbiljnije.

antimadridista pon 28.2.2022 01:34

Daj molim te. Koeman je isto dobivao pojačanja koja god je tražio i što je napravio? Tko ne vidi razliku između igre sa Koemanom i ove Xavijeve, taj ili je slijep ili nogomet nije pogledao u životu.

matrix777 pon 28.2.2022 10:35
antimadridista kaže...
Daj molim te. Koeman je isto dobivao pojačanja koja god je tražio i što je napravio? Tko ne vidi razliku između igre sa Koemanom i ove Xavijeve, taj ili je slijep ili nogomet nije pogledao u životu.

 Ja te ponovno pitam, što smo vidjeli od Xavijeve Barcelone prije dovođenja igrača u zimskom prijelaznom roku?

antimadridista pon 28.2.2022 11:40

Vidjeli smo igru i stvaranje šansi. Na jednoj od tih utakmica prije prijalznog roka sam bio i uživo i znam što sam gledao. Koemanova Barcelona je znala završavati utakmice bez udarca u okvir.

Del_Boy97 pon 28.2.2022 15:03

jebiga, ter stegen nije isti od prve ozljede koljena. To se više neće promjeniti nažalost i treba dovesti novog golmana a sad je savršena prilika za onanu

 

 

Što se tiče xavija, pa očigledno je to da je zasluzan za dobre igre mnogih igrača. Pa evo prvi primjer su vam sad de jong i dest. Objasnio im je što i kako i sad su miljama bolji nego kod koemana.

 

 

antimadridista pon 28.2.2022 15:58

Igrači pucaju od samopouzdanja. Kod Koemana, formacija je bila fiksna, igrači nisu mijenjali pozicije, previse statični bez lopte, predvidiva igra do bola. Sad je totalno drugačije. Točno se vide neke mehanike igre koje su prepoznatljive.

 

Recimo npr. kako Xavi stvara višak i koristi krila? Pratite malo svaku od ovih zadnjih par utakmica, Xavi postavi igru na lijevoj strani, nagura 6-7 igrača lijevo i odvuče protivnika na tu stranu. I onda Busquets ili De Jong šalju dijagonalu skroz na suportnu stranu do Adame koji ostane 1 na 1 jer su svi fiksirani na lijevu stranu. I onda tu Adama dominira u igri 1 na 1 jer mu je to najjača strana.

 

To je samo jedan element igre koje je očit od dolaska Xavija. Koemanova Barcelona nije imala apsolutno nikakve mehanike igre. Onaj tko je imao loptu, njega se čekalo da napravi neku razliku 1 na 1, a svi drugi stoje.

Mitch pon 28.2.2022 20:30

Ja sam iskreno impresioniran da prije 3 mj. jaka imena i dalje su htjela doci u klub. Povijest kluba je stvarno bitna i drago mi je da novac nije jedini prioritet. Sad kad se zna da cemo vjerojatno igrat LP stvari ce jos biti bolje sto se tice transfera.

matrix777 pon 28.2.2022 23:37
antimadridista kaže...

 

Recimo npr. kako Xavi stvara višak i koristi krila? Pratite malo svaku od ovih zadnjih par utakmica, Xavi postavi igru na lijevoj strani, nagura 6-7 igrača lijevo i odvuče protivnika na tu stranu. I onda Busquets ili De Jong šalju dijagonalu skroz na suportnu stranu do Adame koji ostane 1 na 1 jer su svi fiksirani na lijevu stranu. I onda tu Adama dominira u igri 1 na 1 jer mu je to najjača strana.

 Tebi ovo djeluje kao otkrivanje tople vode? Meni kao za malu djecu. "Nagomilati igrače i namamiti protivnike na jednu stranu da bi druga strana ostala prazna" 🙄 Ne vidim ništa superiorno u tome, iako je tebi ostala takva jedna situacija u glavi pa to spominješ. No tu nije Xavi majstor, već greška protivničke obrane 😎  Ja ne osporavam Xavija, no na početku (par dana prije negoli je došao u klub) sam govorio da ne može napraviti ništa sa ekipom kakvom smo imali, tek nakon nekih transfera je došlo poboljšanje u igri. Svaka čast svakome, no prevagu su donijela pojačanja 75%, 25% trener u ovoj situaciji do sada, samo ne volim kad netko pobere tuđe zasluge. Depay i Aubameyang moramo priznati da nisu svjetski vrh, no dobro su se uklopili u ovakvu momčad, jer ono što smo imali prije teško da može biti gore sa njima.

antimadridista uto 1.3.2022 11:39
matrix777 kaže...
antimadridista kaže...

 

Recimo npr. kako Xavi stvara višak i koristi krila? Pratite malo svaku od ovih zadnjih par utakmica, Xavi postavi igru na lijevoj strani, nagura 6-7 igrača lijevo i odvuče protivnika na tu stranu. I onda Busquets ili De Jong šalju dijagonalu skroz na suportnu stranu do Adame koji ostane 1 na 1 jer su svi fiksirani na lijevu stranu. I onda tu Adama dominira u igri 1 na 1 jer mu je to najjača strana.

 Tebi ovo djeluje kao otkrivanje tople vode? Meni kao za malu djecu. 

 Ti stvarno ne znaš čitati i neda mi se raspravljati s takvim likovima. Nigdje nisam rekao da je otkrivanje tople vode. Samo sam rekao da Koeman to nikad nije radio. Ne znam što ti nije jasno.

Boixus Nois PS uto 1.3.2022 21:36
matrix777 kaže...
antimadridista kaže...

 

Recimo npr. kako Xavi stvara višak i koristi krila? Pratite malo svaku od ovih zadnjih par utakmica, Xavi postavi igru na lijevoj strani, nagura 6-7 igrača lijevo i odvuče protivnika na tu stranu. I onda Busquets ili De Jong šalju dijagonalu skroz na suportnu stranu do Adame koji ostane 1 na 1 jer su svi fiksirani na lijevu stranu. I onda tu Adama dominira u igri 1 na 1 jer mu je to najjača strana.

 Tebi ovo djeluje kao otkrivanje tople vode? Meni kao za malu djecu. "Nagomilati igrače i namamiti protivnike na jednu stranu da bi druga strana ostala prazna" 🙄 Ne vidim ništa superiorno u tome, iako je tebi ostala takva jedna situacija u glavi pa to spominješ. No tu nije Xavi majstor, već greška protivničke obrane 😎  Ja ne osporavam Xavija, no na početku (par dana prije negoli je došao u klub) sam govorio da ne može napraviti ništa sa ekipom kakvom smo imali, tek nakon nekih transfera je došlo poboljšanje u igri. Svaka čast svakome, no prevagu su donijela pojačanja 75%, 25% trener u ovoj situaciji do sada, samo ne volim kad netko pobere tuđe zasluge. Depay i Aubameyang moramo priznati da nisu svjetski vrh, no dobro su se uklopili u ovakvu momčad, jer ono što smo imali prije teško da može biti gore sa njima.

 Cilj svake taktike u nogometu je napraviti visak na odredenom dijelu terena. Po tebi je i Guardiola levat. 

 

Siguran sam da je ostao onaj idiot Koeman da ne bi vidjeli prvih 5 mjesta. 

 

Vidi se promjena, naravno da su pojacanja pomogla, ali vidi se da i Xavi radi dobar posao. Nakon par godina konacno sam uzivao u utakmicama Barcelona gdje se stvara po 15 sansi za gol, a ne Koemanova i Setienova Barca gdje smo gledali kako ljudi stoje u mjestu i dodaju se.

x18x05x uto 1.3.2022 22:59
matrix777 kaže...
antimadridista kaže...

 

Recimo npr. kako Xavi stvara višak i koristi krila? Pratite malo svaku od ovih zadnjih par utakmica, Xavi postavi igru na lijevoj strani, nagura 6-7 igrača lijevo i odvuče protivnika na tu stranu. I onda Busquets ili De Jong šalju dijagonalu skroz na suportnu stranu do Adame koji ostane 1 na 1 jer su svi fiksirani na lijevu stranu. I onda tu Adama dominira u igri 1 na 1 jer mu je to najjača strana.

 Tebi ovo djeluje kao otkrivanje tople vode? Meni kao za malu djecu. "Nagomilati igrače i namamiti protivnike na jednu stranu da bi druga strana ostala prazna" 🙄 Ne vidim ništa superiorno u tome, iako je tebi ostala takva jedna situacija u glavi pa to spominješ. No tu nije Xavi majstor, već greška protivničke obrane 😎  Ja ne osporavam Xavija, no na početku (par dana prije negoli je došao u klub) sam govorio da ne može napraviti ništa sa ekipom kakvom smo imali, tek nakon nekih transfera je došlo poboljšanje u igri. Svaka čast svakome, no prevagu su donijela pojačanja 75%, 25% trener u ovoj situaciji do sada, samo ne volim kad netko pobere tuđe zasluge. Depay i Aubameyang moramo priznati da nisu svjetski vrh, no dobro su se uklopili u ovakvu momčad, jer ono što smo imali prije teško da može biti gore sa njima.

 Do kada više? Ideš u neke krajnosti koje nikakvog smisla nemaju. Tebi forum dođe kao neki ventil da se malo ispušeš. To što te ljudi ne mogu smislit te ne dira? Mene bi bilo sramota..

matrix777 sri 2.3.2022 10:14
Boixus Nois PS kaže...
matrix777 kaže...
antimadridista kaže...

 

Recimo npr. kako Xavi stvara višak i koristi krila? Pratite malo svaku od ovih zadnjih par utakmica, Xavi postavi igru na lijevoj strani, nagura 6-7 igrača lijevo i odvuče protivnika na tu stranu. I onda Busquets ili De Jong šalju dijagonalu skroz na suportnu stranu do Adame koji ostane 1 na 1 jer su svi fiksirani na lijevu stranu. I onda tu Adama dominira u igri 1 na 1 jer mu je to najjača strana.

 Tebi ovo djeluje kao otkrivanje tople vode? Meni kao za malu djecu. "Nagomilati igrače i namamiti protivnike na jednu stranu da bi druga strana ostala prazna" 🙄 Ne vidim ništa superiorno u tome, iako je tebi ostala takva jedna situacija u glavi pa to spominješ. No tu nije Xavi majstor, već greška protivničke obrane 😎  Ja ne osporavam Xavija, no na početku (par dana prije negoli je došao u klub) sam govorio da ne može napraviti ništa sa ekipom kakvom smo imali, tek nakon nekih transfera je došlo poboljšanje u igri. Svaka čast svakome, no prevagu su donijela pojačanja 75%, 25% trener u ovoj situaciji do sada, samo ne volim kad netko pobere tuđe zasluge. Depay i Aubameyang moramo priznati da nisu svjetski vrh, no dobro su se uklopili u ovakvu momčad, jer ono što smo imali prije teško da može biti gore sa njima.

 Cilj svake taktike u nogometu je napraviti visak na odredenom dijelu terena. Po tebi je i Guardiola levat. 

 

Siguran sam da je ostao onaj idiot Koeman da ne bi vidjeli prvih 5 mjesta. 

 

Vidi se promjena, naravno da su pojacanja pomogla, ali vidi se da i Xavi radi dobar posao. Nakon par godina konacno sam uzivao u utakmicama Barcelona gdje se stvara po 15 sansi za gol, a ne Koemanova i Setienova Barca gdje smo gledali kako ljudi stoje u mjestu i dodaju se.

 Vidi se promjena nakon pojačanja, da, prije pojačanja nije ništa bolje Barca izgledala nego pod Komanom. Pogledaj koliko je Barca osvojila bodova pod Xavijem prije dovođenja igrača. No opet će netko tražiti alibi da je trebalo vremena i prilagodbe, puka slučajnost je da je to vrijeme došlo nakon dovođenja igrača? Ne bi rekao. 

 

Krive zaključke donosiš, kolega se osvrnuo na pravljenje viška, poanta mog posta i spominjanja tople vode je u tome da i Krunoslav Jurčić zna da se treba praviti višak, samo to. 😉 No ne možeš praviti čuda i čudesa sa kadrom koji nijedan trener na svijetu ne može posložiti jer nije bilo kvalitete. Ima tu još puno posla.

 

 

 

lithiumion ned 6.3.2022 17:40

Nisam stručnjak, ali i slijep čovjek bi vidio u današnjoj utakmici koliko je Dani Alves spor i loš, a Xavi to ne vidi. 

Ne znam zašto Destu ne daju da igra. Čovjek taman odgira 2-3 dobre utakmice na desnom beku pa ga se prebaci na lijevi bek, pa na klupu. Normalno da čovjek ne može uhvatiti kontinuitet. 

Boixus Nois PS pon 7.3.2022 14:49

Dani Alves je sa loptom i dalje doktor. Oni njegovi dupli pasovi na kratkom prostoru i dalje ga izvlace iz situacija kada protivnici rade presing.

 

Takoder on moze uci u sredinu sa desnog beka i stvoriti visak a to Dest ne moze. 

antimadridista pon 7.3.2022 19:27

Dani Alves je i dalje dobar u utakmicama gdje treba nekakva pomoć u sredini terena i netko tko je dobar na lopti da pripomogne veznom redu. Ali u ovakvim utakmicama kao protiv Elchea koji kampira u svojih 16 i Barca ima totalnu kontrolu, nisam baš siguran za Danija.

 

Inače Barca je odigrala vrhunsku utakmicu, opet pregršt stvorenih šansi i zicera. Ferran je promašio masu toga ali isto tako je on i promijenio utakmicu svojim ulaskom. Čovjek stvarno ima nos za naći se u prilici, odlično se kreće. Kad ga jednom krene te završnica, lik će biti mašina.

LeskiRM čet 10.3.2022 20:23

Ja sam vidio jedno odlično dodavanje koje je Carvajal jedva presjekao. Ti si vidio neštp više? Uglavnom, to niti nije topic, psg je ionako cirkuska atrakcija. Dodite vidjeti nekad najbolje igrace na svijetu, jel dobru igru vidjeti necete.