Slaganje PC konfiguracija

Razlike cijena stranci i domaci

Kiso94 sub 24.7.2021 18:09

 imam pitanje oko budžetiranja računala , koliko sam primjetio kod nas se ide na dobar proc dobar gpu i sve ostalo među jeftinijim valjda,

dok kada gledam preporuke stranaca na redditu svaki dio ispadne skup a proc i gpu ispadnu lošiji u takvim predloženim konfiguracijama

 

primjer dosta konfiguracija od 1000 eura na redditu ima gold psu,

dok ovdje je bronze valjda do 2000 eura, takvo isto stanje sa matičnama i RAM, ili sam ja nešto previdjeo ili krivo razumio??

Kolacic sub 24.7.2021 19:02

Kad slazes racunalo bitno je za sto ga slazes. 

Npr. Isti 8GB ddr4 RGB RAM ili bez RGB isto ce raditi dok je razlika u cijeni.

Mogu navesti bar 73 primjera,imas temu za slaganje konfi. 

Najbitnije je ova prva recenica. Od tud poceti pa onda postavljati pitanja. Najjednostavnije.

SamoPitam3 sub 24.7.2021 21:01
Kiso94 kaže...

razumijem, hoću reći da ukoliko netko pita za preporuku ovdje i recimo na stranoj stranici / dc serveru

dobiti će drukčije preporuke za istu / sličnu stvar. 

 Za vrijeme starog dobro useneta uvijek se preporucavala dobra MBO, a tu, well... Neko drugo vrijeme doslo, neka druga djeca izrasla, neka...

cvaja997 sub 24.7.2021 22:54

Nema smisla tema, svaki tjedan su drugačije cijene HWa. Pogotovo zbog kripta. Polovna RX 580 koju sam kupio kao place holder prodavala se po 2500 HRK prije koji mjesec. Ja sam je platio 650. 1660S košta kao 2060S prije mininga. Dalje, budget od 1000 eura je malen. RGB i "bolja" matična ti neće dat više sličica u sekundi, ako je gaming bitan. Dalje, HW Unboxed, Gamers Nexus, LTT (u nekim videima) svi preporučuju balans. Ako ćeš dat 6000HRK za 5950X, sigurno nećeš škrtarit na ploči i platit je 100 eura. 10400f nećeš stavljat na ultra ploču poput ROG RGB bla bla Z ploče sa thunderboltom i uber chipsetom. Gold napajanje je standard, ne znam gdje si ti ovdje čitao o konfiguraciji sa bronze napajanjem. Možda se varam, nisam dugo gledao preporuke jer nemam novaca za GPU koji košta 8000HRK, a vrijedi 3500. Slaži kako želiš, ali ekstremi i pretjerivanja nemaju smisla. 1000 eura je nažalost danas niži segment PC gaminga...

Kolacic ned 25.7.2021 02:27

Tenisice za "nositi" od 350 kuna ili tenisice od 1500 kuna. Svejedno,za isto sluze. Opet kako te sreca uhvati mozda se raspadnu prije one jeftinije pa ih neces nekome preporuciti,nekome drugom je obrnuto. Tako je i za slaganje konfi. 

Ili radi ili ne radi. Garancija ili si sam pretjerao s necim. 

OC,ured,gejmanje,itd...

Proc,GPU,mbo, PSU. 

Ne znam kako objasniti a da nije kao Ihush-ov post. 

Odlucio si se za "taj proc",ostatak konfe je vec na minimum potreban slozen a mozes ustediti jos na maticnoj i u toj razlici uzeti bolji GPU,zasto ne?

Na skupljim konfama ne vidim razlog zasto ne bi netko preporucio Gold ili Plat Modularno. 

Ima puno razlike i u onima koji preporucuju overkill napajanja. Mozda tu nekad vidis razliku. Kao bolje uzmi ovo 800w Bronze nego 600w Gold. Futurebalbla. 

Mozda netko ima veze s nekom trgovinom i onda nesto. 

Ne mozes objasniti ljudi smo. Posao,novac,vrijeme,vlastita iskustva,zelje,cak i mrznja.