Trica pon 16.3.2020 12:53

U računalu sklopljenom prije 2 godine imam Crucial DRAM 8GB DDR4 2400 MT/s (PC4-19200) CL17 SR

 

Želim ubaciti još jednu pločicu od 8 GB. Što da uzmem? Budzet je oko 400 kn (može i skuplje ako će značajno utjecati na performanse). Po mogućnosti u Linksu ili Mikronisu. Isplati li se kupiti neku jeftiniju s 16 GB i izbaciti ovu staru?

 

cvaja997 pon 16.3.2020 13:10

Probaj se protegnut na gskill aegis ili cjenovno sličnu memoriju (ugl su cl16, 3000mhz, 2x8gb). Ako je previše gledaj uzet istu ovakvu kakvu imaš sada pa zamjeni  (povrat robe unutar 14 dana zbog kupnje na daljinu). Vjerojatno će radit OK.

OBS-84 pet 17.4.2020 16:56

Pozdrav svima,

Frend mi je uletio njegov par RAM-a jer si je on uzeo novi. Trenutno imam Kinghstone Hyperx Savage 2x4GB na 2400 MHz. On mi je dao njegov Geil white dragon GWB48GB2400C16DC, koje je imao nepunih 8 mjeseci. Malo mu je bilo 8 Gb jer ko "treba mi 16 GB za RUST". Jucer sam pokusao stavit ih u slotove i ušli su sasvim normalno ko i kad inace stavljam RAM, ali nakon pritiska za paljenje PC se upalio ali nikakav signal se nije pojavljivao na ekranu. DRAM led je počeo konstantno svijetlit na maticnoj(ASUS Z170 A) i prtisnuo sam gumb MEM OK!.Led je pocela palit i gasit se i nakon 30 - 40 sec opet ostalo na istom konstantnom svjetljenju. Mislio sam da su mi Voltaže na Hyperxu velike pa sam izvadio Geil i u biosu namjestio na 1.2V trenutnu memoriju, PC se normalno Bootao i sve je radilo.Zatim sam ponovno pokusao stavit novu memoriju i opet ista stvar samo što je na jednom od novih Ramova svjetlila plava ledica. Ipak nisam stigo dalje od paljenja i gašenja PC-ja i pritiskanja MEM OK! gumba. Kad sam izvadio "novu" memoriju sve je radilo normalno. Imate li kakav savijet jer bi htio iskoristit tih 8GB kad mi frend daje. Mislim da je CL jedina stvar koja mi se razlikovala i jeli moguce nekako dato onemogućuju rad.

Unaprijed Hvala