Brki1994 sri 5.5.2021 12:09

Kao ĆĄto je navelo kolega iznad, ubaci RAM-a joĆĄ unutra da imaĆĄ 16 gb ili 32gb (doduĆĄe 32 je overkill, ali ako ga upikneĆĄ za malu lovu zaĆĄto ne).

Temperatura proca ti je neĆĄto veća. To ti je u idle ili? Ako je, onda je moj savjet da zamjeniĆĄ pastu na procesoru i eventualno uzmeĆĄ neki bolji hladnjak (neznam koji imaĆĄ sada). 

Ti stariji Intelovi procesori imaju naĆŸalost loĆĄe integrirano termalno rjeĆĄenje, tj. pastu ispod heatspreadera koja s godinama gubi svojstva pa se radi delid procesora gdje se miče heatspreader i stavlja nova i bolja termalna pasta. To je krajnje rjeĆĄenje pa dok ti sve dobro radi nemaĆĄ potrebe za time.

 

Sve ostalo ti je i viĆĄe nego okej. Jedino da moĆŸda ubaciĆĄ veći SSD budući da većina novijih igara traĆŸi SSD radi fluidnijeg izvođenja.

MGloc sri 5.5.2021 12:11

Najbolje bi bilo to prodat i kupit novu ddr4 platformu sa i5 10400f sa 16gb ddr4.

 

Realno CPU je već najjači ĆĄto moĆŸe biti na tome socketu i sam ga imam.Nazalost pregazilo ga je vrijeme iako se joĆĄ donekle dobro drĆŸi.Mozes eventualno ubaciti joĆĄ 8gb Rama tako da imaĆĄ dvokanalnu memoriju 2x8gb.Graficku moĆŸda probat RTX 2060 to bi bio neki Maximum i optimum na 1080p.

Brki1994 sri 5.5.2021 12:20

Pretpostavljam da nije zahtijevan korisnik pa ne vidim smisao da radi upgrade, barem ne joơ godinu dana. Tada dolazi nova ddr5 platforma i sve ostale blagodati pa će moći birati to ili jeftiniju ddr4.

Stabilizirati će se moĆŸda i grafe iduće godine pa će imati viĆĄe smisla za upgrade.

 

DoduĆĄe, moĆŸe na njuĆĄki pronaći jeftini ryzen 6/12 s basic b450 i 14 gb i miran je...

renato1977 sri 5.5.2021 12:42

ZaĆĄto kupovati 6/12 amd ili intel te bacati novac bez veze!?Dečko/ili tko god kaĆŸe da mu treba za gaming Warzone i to..NečeĆĄ nikakve bolje performanse dobit sa ne znam kak jačim procesorom sve dok si gpu bound,jedino da ima neku ĆŸeơču grafičku koju ovaj i7 ne moĆŸe iskoristit onda bi bila preporuka da mijenja cpu i ostalo,ovak nema smisla..Samo joĆĄ ubaci rama-16gb i to je to..Miran si joĆĄ neko vrijeme.