Brki1994 sri 8.7.2020 14:46

U nekim igrama možda budeš imao bottleneck, th High CPU usage zbog CPU nedostatka  Hyperthreading-a, ali kombinacija je dobra i bez brige.

Da li kupujes obije nove komponente ili nadograđuješ na postojeću konfiguraciju?

Manja opaska, možda bi ti bilo bolje da umjesto 2080 super uzmeš 2070 super. Kartica je isto jaka i financijski puno isplativija.

Brki1994 sri 8.7.2020 15:15

Slažem se s gore navedenim psotom vezano za proc. Oko grafičke imamo isto mišljenje. 2080 Super ti iskreno bacanje novaca. Rađe si s tom razlikom s kojom uzmeš 2070 Super nadogradis CPU i/ili RAM ako ti treba.

Samo reci još koju matičnu imaš pa ćemo ti nešto naći.

Alux sri 8.7.2020 17:43

Malo sam istraživao i u performansama između 2070s i 2080s nema velike razlike, a u cijeni je veća razlika tako da se slažem sa tim da se isplati uzeti 2070s. Matičnu nebi mijenjao, mislim da je dobra, ali pošto ste tražili: ASRock Z370 EXTREME 4, 1151. Imam 16gb rama, tako da mi ni ram ne treba. A imate li kakvih prijedloga za procesor?

 

Hvala. 

Brki1994 sri 8.7.2020 23:12

Najlakše ti mogu ovako objasniti:dual core procesor ti ima 2 jezgre (core). Svaka od te dvije jezgre može simultano izvoditi jedan zadatak i to je to. Tako imaš 2 fizičke jezgre. Sve više od toga znači opterećenje, tj. high cpu usage. Dual core koji podržava hyperthreading ti i dalje ima dvije jezgre, ali svaka ta jezgra umjesto jednog, može simultano izvoditi 2 zadatka. Po tome ti ispada da imas 2 fizičke jezgre i 4 virtualne (4 jer ti svaka jezgra ima 2 "virtualne". Moj ryzen 2600x ti je šestojezgreni procesor s simultaneous multithreading-om (ista stvar kao i hyperthreading) što znači da imam 6 fizičkih jezgra i 12 virtualnih. Ta tehnologija ti omogućava rasterećenje procesora kod bilo kakvog korištenja budući da svaka fizička jezgra može izvršavati 2 stvari paralelno. Moja osobna preporuka ti je da uzmeš prcoesor s hyperthreading-om. Imaš ceš nešto više futureproof platformu i kako igre budu izlazile, bolje ćeš ih generalno pogoniti bez zastajkivanja.