duma.ivan sri 12.6.2013 09:57

Evo ovako ljudi, slažen si Mini-ITX PC koji će mi koristiti uglavnom za rad, a kasnije si mislim ubacit grafulju za gejmat...

Za sad mi nije potrebna, samo mi je potrebno da imam PC na kojem ću moć normalno radit, uglavnom Premiere, Photoshop, i tako te stvari.

Znači, treba mi: CPU, MBO, RAM-i, PSU, SSD, kućište koje uzimam je Bitfenix Prodigy (ne još, za početak će stat na benchmark stolu kojeg ću moć nastavit radit).

Ja san si nešto slaga, u ADM-a nisan uspija nać neku Mini-ITX ploču, dok je u Linksa ima već za 300 i kusur kuna...

Sad ovako, ja san si slaga nešto, sad vi vidite jel to za te pare:

 

CPU ovaj

MBO ova

RAM ovaj (stavio sam 1x8GB zbog kasnije nadogradnje na 16GB)

SSD ovaj

 

Isto tako, kuler koji ću koristit je Noctua NH-D14, zbog toga su je i Low Profile ram.

E sad, šta mislite?

rooswelt1991 sri 12.6.2013 10:04

Inačee, bitfenix prodigy ti baš i nije tak malo kučište kako misliš.

On jest osmišljen samo za itx ploče, ali to kučište je sve samo ne malo.

Imam dotično kučište, pa nam o čemu pričam {#}

 

Što se tiče ploče, imam istu, ali samo privremeno, na tvom mjestu ja bi išao na neku malo bolju od h61 serije. Recimo u edigital dučanu imaš b75 i h77 od gigabyte-a, od asus-a, od asrocka i msi-a, ako se ne varam.

Pogledaj malo tamo, bolje je uložiti u dobru ploču, jer ova koja si naveo ne podržava sata3, kao ni usb 3.0.

duma.ivan sri 12.6.2013 10:15
rooswelt1991 kaže...

Inačee, bitfenix prodigy ti baš i nije tak malo kučište kako misliš.

On jest osmišljen samo za itx ploče, ali to kučište je sve samo ne malo.

Imam dotično kučište, pa nam o čemu pričam {#}

 

Što se tiče ploče, imam istu, ali samo privremeno, na tvom mjestu ja bi išao na neku malo bolju od h61 serije. Recimo u edigital dučanu imaš b75 i h77 od gigabyte-a, od asus-a, od asrocka i msi-a, ako se ne varam.

Pogledaj malo tamo, bolje je uložiti u dobru ploču, jer ova koja si naveo ne podržava sata3, kao ni usb 3.0.

Znam da je malo veće kućište, zbog toga ide i Noctua na proc. :D

Aham, baš ću provjeriti, hvala! :)
Pa da, nisam znao koju da stavim, ovaj je bila bolja od te za 300 i kusur kn, tako da nisan ima šta stavit...

 

EDIT:
Šta mislite na ovo?

TheAtomicMiner ned 16.6.2013 12:30
duma.ivan kaže...
rooswelt1991 kaže...
duma.ivan kaže...

To je več puuuno bolje, samo nemoj to napajanje, za te novce ima puno boljih napajanja {#}

Rekao mi je to i kolega @athlon64, rađe da uzmem XFX-a, da je puno bolji...

Definitivno uzimaj XFX 550w, ja ga imam i napajanje je trenutni best-buy u tom cjenovnom rangu. Sva elektroniku unutra proizvodi Seasonic, a XFX sastavlja