Slaganje PC konfiguracija

Bluetooth kompatibilnost MBO s zvučnicima

Posmatrač sri 25.1.2023 09:05
love2ml86 kaže...

Pozdrav,

planiram uzeti Gigabyte ploču koja ima BT na sebi.

Može li se to povezati s BT zvučnicima od Logitecha? Logika mi govori da da, ali da budem siguran pa da pitam.

 To sto ima BT ne znaci da moze pustati audio na njega. BT je nacin prenosa podataka a sw odredjuje sta ce ici preko BT....

I kod mene u autu ima BT kao hands free ali muzika ne ide preko njega....

love2ml86 sri 25.1.2023 20:15
Posmatrač kaže...
love2ml86 kaže...

Pozdrav,

planiram uzeti Gigabyte ploču koja ima BT na sebi.

Može li se to povezati s BT zvučnicima od Logitecha? Logika mi govori da da, ali da budem siguran pa da pitam.

 To sto ima BT ne znaci da moze pustati audio na njega. BT je nacin prenosa podataka a sw odredjuje sta ce ici preko BT....

I kod mene u autu ima BT kao hands free ali muzika ne ide preko njega....

Zato i pitam, ne znam da li je BT na MBO samo za prijenos podataka/autentifikaciju korisnika npr. ili je i za zvuk?

Posmatrač čet 26.1.2023 08:14
love2ml86 kaže...
Posmatrač kaže...
love2ml86 kaže...

Pozdrav,

planiram uzeti Gigabyte ploču koja ima BT na sebi.

Može li se to povezati s BT zvučnicima od Logitecha? Logika mi govori da da, ali da budem siguran pa da pitam.

 To sto ima BT ne znaci da moze pustati audio na njega. BT je nacin prenosa podataka a sw odredjuje sta ce ici preko BT....

I kod mene u autu ima BT kao hands free ali muzika ne ide preko njega....

Zato i pitam, ne znam da li je BT na MBO samo za prijenos podataka/autentifikaciju korisnika npr. ili je i za zvuk?

 Pa ocigledno je kod tebe samo za podatke. Mozda mozes tj vjerovatno mozes i bt misa i tastaturu koristiti....

love2ml86 čet 26.1.2023 10:05
Posmatrač kaže...
love2ml86 kaže...
Posmatrač kaže...
love2ml86 kaže...

Pozdrav,

planiram uzeti Gigabyte ploču koja ima BT na sebi.

Može li se to povezati s BT zvučnicima od Logitecha? Logika mi govori da da, ali da budem siguran pa da pitam.

 To sto ima BT ne znaci da moze pustati audio na njega. BT je nacin prenosa podataka a sw odredjuje sta ce ici preko BT....

I kod mene u autu ima BT kao hands free ali muzika ne ide preko njega....

Zato i pitam, ne znam da li je BT na MBO samo za prijenos podataka/autentifikaciju korisnika npr. ili je i za zvuk?

 Pa ocigledno je kod tebe samo za podatke. Mozda mozes tj vjerovatno mozes i bt misa i tastaturu koristiti....

Ma nisam još ni kupio ploču, nego postavljam pitanja prije kupnje :D

Stoja čet 26.1.2023 12:03

Logika mi govori da nebi trebalo biti problema, kao što i bilo koji laptop koji ima bluetooth možeš spojiti na druge uređaje. Nekoliko laptopa sam tako spajao na razne zvučnike. Isto sam imao iskustvo sa onim malim USB bluetooth donglovima koje spojiš u komp i dobiješ bluetooth 

Posmatrač čet 26.1.2023 12:12
Stoja kaže...

Logika mi govori da nebi trebalo biti problema, kao što i bilo koji laptop koji ima bluetooth možeš spojiti na druge uređaje. Nekoliko laptopa sam tako spajao na razne zvučnike. Isto sam imao iskustvo sa onim malim USB bluetooth donglovima koje spojiš u komp i dobiješ bluetooth 

 Kao sto rekoh nije HW u pitanju vec soft. Dobijes BT ali za sta.....

Laptop i dekstop nisu isto. Na lapu je to sve cesce jedini nacin da imas audio jer nema prikljucka za slusalice dok jos uvijek svaka MBO ima audio izlaze sto analogne sto digitalne.....

Stoja čet 26.1.2023 12:22
Posmatrač kaže...

 Kao sto rekoh nije HW u pitanju vec soft. Dobijes BT ali za sta.....

Laptop i dekstop nisu isto. Na lapu je to sve cesce jedini nacin da imas audio jer nema prikljucka za slusalice dok jos uvijek svaka MBO ima audio izlaze sto analogne sto digitalne.....

 Jako čudno, zbilja mi nema logike zašto bi tako ograničili...u tom slučaju najbolje da kolega uzme nešto ovako i onda je miran da će sve raditi