babumts pon 25.11.2019 16:03

Pozdrav, idem u 3. srednje i zanima me koliko je tesko upisati istrazivacki smjer fizike na PMF-u u Zagrebu. Prvi razred sam prošo sa 4.00 a drugi sa 4.13, a kako je krenulo mislim da ni ove godine neće biti bolje. Moje ocjene su mi oduvijek bili izvor anksioznosti a sada više nego ikada. Želim toj anksioznosti stati na kraj, a da to napravim trebam znati imam li realne šanse za upis u taj smjer da mogu napokon krenuti dalje i naći nešto drugo ako je ovo izgubljeni slučaj. Hvala unaprijed

Top Bugovac pon 25.11.2019 16:17
babumts kaže...

Pozdrav, idem u 3. srednje i zanima me koliko je tesko upisati istrazivacki smjer fizike na PMF-u u Zagrebu. Prvi razred sam prošo sa 4.00 a drugi sa 4.13, a kako je krenulo mislim da ni ove godine neće biti bolje. Moje ocjene su mi oduvijek bili izvor anksioznosti a sada više nego ikada. Želim toj anksioznosti stati na kraj, a da to napravim trebam znati imam li realne šanse za upis u taj smjer da mogu napokon krenuti dalje i naći nešto drugo ako je ovo izgubljeni slučaj. Hvala unaprijed

 Upadas bez problema! :)

Samo napisi maturu >80% matematika i fizika i to je to

 

Nemoj dopustiti da ti nesto fiktivno kao ocjene uniste volju za istrazivanjem i gustanjem, odnosno "igrom". Da bi bio dobar istrazivac/inzenjer to ti je vaznije od svega.

bugovac222 pon 25.11.2019 16:19

Ma tko ti god kaže da je nešto izgubljen slučaj zbog ocjena ignoriraj ga taj ionako nema pojma. Te ocjene su bezveze! Nikakva anksioznost, vidjet ćeš koliko glupljih ljudi od tebe radi po fakultetima i ima razne titule koje su opet bezveze. Ukoliko te nešto zanima nije NIKAD izgubljen slučaj ni sa 50 godina. Glavu gore i pripremi se za prijemni. Već sada možeš naći stare prijemne i vježbati a kada upadneš radi i uči što te zanima a ne radi ocjena. Vidjet ćeš koliko se ti prijemni zadaci zapravo ponavljaju ili su slični. Prođi sve do jednog i štopaj si vrijeme i probaj baš razumjeti. Nakon toga ionako sve te dosadašnje ocjene možeš baciti u smeće skupa sa anksioznošću 😉

babumts pon 25.11.2019 16:38

Hvala na odgovorima, nemate pojma koliki ste mi kamen maknuli sa srca. Neznam što bi drugo radio osim ovog i smatram ovo svojim zvanjem, i puno mi znači što imam neki jasno definirani put koji mogu slijediti. Hvala još jednom :)