Škola - osnovna, srednja, faks

Koje su dobre gimnazije u Zagrebu?

luckyman pon 1.4.2013 20:13

Pokrečem ovu temu jer sam u nedoumici koju gimnaziju izabrati.Sad sam pri kraju osmog razreda i još nisam siguran koje su gimnazije dobre.

Važno mi je da je društvo u redu, profesori nisu govna i da se nešto može zapravo naučiti.Što se tiče bodova tu sam prilično siguran i po novom zakonu imam 

oko 80 bodova.Unaprijed hvala na odgovoru. 

 

ICT Sith uto 2.4.2013 15:25

XV. i V. su najbolje u Zagrebu, ali i cijeloj Hrvatskoj. Ako te zanima matematika, informatika i fizika (ne znam da li te zanima, ali onako stereotipno pretpostavljam s obzirom da si na Bug forumu) , onda je to najbolji izbor za tebe i tvoju budućnost ako planiraš upisati FER, FSB, PMF...

david7 uto 2.4.2013 22:00

Mioc ili Peta, ja idem u Petu, trebaš učiti sve predmete, ali isplatit će se jednom... U Miocu su ti više okrenuti ka matematici, fizici i tim predmetima...

david7 sri 3.4.2013 12:50

Koliko ćeš bodova imati? Sad je novo bodovanje, ali prošle godine ni u V. ni u Miocu nije upao nitko ispod 61 bod, bilo da su imali 5.0 i uzorno vladanje, bilo da su imali dodatne bodove... Ako imaš 5.0, nemaš razloga za brigu... A sad, za informatiku i matematiku uzmi neku prirodoslovno matematičku gimnaziju ili odi u neku tehničku poput Ruđera... Moj cimer je završio Ruđer, sad je na FER-u...

ICT Sith sri 3.4.2013 14:21

Ne znam koliko ti ide matematika, ali ako imaš 4 iz biologije, past će ti niže od 79.6 jer se boduje i prosjek. Trebaš računati koliko predmet bodova nosi plus još koliki iznosi bodova jedan predmet u ukupnom prosjeku.

Ne znam ni da li si učio drugi strani jezik, ali i za to dobivaš bodove ukoliko si učio najmanje 4 godine.

Možeš još i u Gimnaziju Lucijana Vranjanina, tamo je isto dosta dobro.

luckyman sri 3.4.2013 19:29

Da strani jezik sam učio 4 godine,ali od 4-7razreda prestao sam u osmom jer me profesorica nije ništa naučila.Ovisi dali se u te godine ubraja i četvrti ili sam morao ostati do osmog.

Takoder me zanima što mislite o II gimnaziji prijatelji su mi rekli da je i ta gimnazija dosta dobra.

david7 sri 3.4.2013 20:12
duzda kaže...

Istina ruđer je odlična teh. škola isto tako cimer završio ruđer i sad je na feru

Govorimo o istom liku {#}

Šta nije da max postaje 60 bodova, ali da su nekako drugačije raspoređeni?

ICT Sith sri 3.4.2013 21:28
luckyman kaže...

Da strani jezik sam učio 4 godine,ali od 4-7razreda prestao sam u osmom jer me profesorica nije ništa naučila.Ovisi dali se u te godine ubraja i četvrti ili sam morao ostati do osmog.

Takoder me zanima što mislite o II gimnaziji prijatelji su mi rekli da je i ta gimnazija dosta dobra.

Onda ništa, vrijedi samo za najmanje posljednja 4 razreda osnovnoškolskog obrazovanja. 

II gimnazija je opća gimnazija i samim time loš izbor ako te zanimaju informatika, fizika i matematika.

 

@david7       Bilo je u predjlogu zakona 60 bodova, ali je u konačnom zakonu stavljeno 80 bodova za četverogodišnje i 50 za trogodišnje.

nixass pet 5.4.2013 12:59

uz XV. i V. jos su dobre II., VII., III. (kuslanova, dosta rade na sportu)..
Kaj se struke tice, Tesla nije uopce losa, nimalo losija od rudjera.. Samo treba htjet ucit i kasnije na feru i srodnim fakultetima nema problema..

ABNOGU čet 23.5.2013 18:49

Imam dosta potencijala i najvjerovatnije cu proc s 5.0. mislim da mi se ne isplati ic u mioc il V. jer mi se neda ucit bas non-stop. rekli su mi da je dobra kuslanova III., pa ak ides tamo il znas jos nesto... po forumu nitko ne pise o III. :/

gamer34 ned 26.5.2013 15:53

Evo moj savjet, ako ste sigurni da bi neki informatički fakultet ne isplati se ic u gimnazije jer se previše uce i forsiraju stvari koje za te fakultete nisu potrebne. Dusu cete ispustiti na predmetima koji vam nece trebate i zato bi ja rade preporučio ruđer ili testu, ili ako bas u zelite gimnaziju v. ili xv. posto se u njima dobiva odlično znanje iz matematike, informatike i fizike ali se treba jako potrudit i za druge predmete.

Edge ned 26.5.2013 17:02
gamer34 kaže...

Evo moj savjet, ako ste sigurni da bi neki informatički fakultet ne isplati se ic u gimnazije jer se previše uce i forsiraju stvari koje za te fakultete nisu potrebne. Dusu cete ispustiti na predmetima koji vam nece trebate i zato bi ja rade preporučio ruđer ili testu, ili ako bas u zelite gimnaziju v. ili xv. posto se u njima dobiva odlično znanje iz matematike, informatike i fizike ali se treba jako potrudit i za druge predmete.

 

 

Slazem se s kolegom, sve je dobro reko, toliko nepotrebnih predmeta i gubitka vremena. Govorim iz iskustva jer sam iso u gornjogradsku gimn (sad sam 1. god faksa)

Bera uto 28.5.2013 09:18

AKo ne uspiješ u V ili XV, možeš upisati X, gimnaziju isto ima prirodoslovni smjer, jos umjesto jezika uzmes dodatnu mat. i inf, tako se pegla sve godine.

Emm14 ned 9.6.2013 20:02

ja se nikako ne mogu odlučiti između pete gimnazije i prirodoslovne škole vladimira preloga. kasnije želim ići na PMF, smjer biologija. koja od ove dvije škole će me bolje pripremiti za taj fakultet? molim vas, ako netko ide u neku od navedenih škola neka  mi kaže sve što bih trebala znati o školi, kakvi su profesori, društvo, prostori... sve ono što biste vi htjeli znati da ponovno upisujete i ne znate što vas čeka.

xeniorn čet 13.6.2013 12:23

Neće ti netko tko trenutno ide u V. ili XV gimnaziju znati odgovoriti na to pitanje - ljudi dok su u srednjoj školi nemaju zapravo osjećaj za to što će odabrani fakutet od njih očekivati. PMF biologija nije zahtjevan smjer po pitanju matematike, fizike i sličnih predmeta koji zahtijevaju dublje razumijevanje. Dobro poznavanje kemije pomaže, naravno, a to ćeš dobiti i više nego dovoljno i u V. i u XV. gimnaziji. Ja sam upravo na kraju PMF kemije i išao sam u V. gimnaziju, no znam puno ljudi iz XV. pa sam dobro upućen u to koliko su pripremljeni za PMF biologiju. Ako ćemo pravo, za PMF biologiju treba ti kapacitet da učiš oveći broj suhoparnih činjenica i da te to zaista zanima kako ti sve skupa ne bi bila tlaka. 

jazavac.123 čet 28.11.2013 20:42

Ja sam sve do sad prošo s 5.0 i kak sam krenuo čini mi se i osmi razred.Dosta sam razmišljao o miocu i 5. gimnaziji (ali i o nekim tehničkim školama). Jedini mi je problem što nema ni želje ni volje npr latinski itd ...Savijet ??

 

Mitch pet 29.11.2013 11:48
maks0806 kaže...

Latinski u V.gimn je najtezi predmet prve dve godine. al skola je super. drago mi je da sam ju zavrsio

Hahahah

 

 

Nego, ja sam sad 2. raz, latinski mi dobro ide, a kaj bitno da je pozitivno

nemas se kaj tu zivcirat

Mitch pet 29.11.2013 22:07
maks0806 kaže...

jesi imo Jelicčku iz latinskog? xD

nego ja sam malo opusteno kroz skolu iso i upiso FSB bez problema

Haha pa naravno da je imam, pretpostavljam da si ti onaj div Maks? :D