rappy sub 18.9.2010 18:20

evo ovako pokupio sam virus trojan

i sve bi bilo ok da se on nije razmnozio

kao mravi, tako da svaki dan kad skeniram s

antivirusom imam ih oko 70-do-80

komada, probo sam mnoge antiviruse

neki su bolje radili neki losije

ali svi su na kraju samo blejili 

u virus koji su nasli.  ali ga nisu obrisali

na kraju svega pored avg avasta nod 32

trojan removera, malwarebytes, a-squared,

ovaj se virus sve vise razmnozava da ga niti jedan

antivirus ne sprijecava svaki dan sve vise i vise

stvarno vise ne znam sta da ucinim,

sve mi je zarazio od kljuceva u windowsima

do programa.

 

zato trebam savjet pod hitno

kako da obrisem tu gamad

s mog laptopa a da ne obrisem nesta sto je

potrebno za rad mog racunala, da ne izbrisem

windowse i programe koje imam instalirane.... 

 

blackalbum sub 18.9.2010 18:26

nisam baš stručnjak za viruse ali to trojan vjerovatno s interneta skida viruse,najbolje ti je ponovno instalirati windowse ili još bolje pređi na linuxe tamo nećeš nikad 70 virusa pokupiti

BlackFoot sub 18.9.2010 20:28
rappy kaže...

evo ovako to izgleda svaki dan nakon skeniranja

 

 

 Da li dobro vidim ili to u ovome redu piše Rustock.

 

Ako se radi o njemu, a slične pi**arije on može izvoditi probajte skenirati s ovim scannerom. Link.  

deadman sub 18.9.2010 21:55

Ne znam. Meni i nakon skeniranja MBAM-om na teško zaraženom kompu (uvijek prvo idem njime) SAS pronalazi još nešto, ali ovo je prvi put da MBAM nije pronašao apsolutno ništa, a ima puno toga.

kingmedo sub 18.9.2010 21:56
deadman kaže...

Ne znam. Meni je i nakon skeniranja MBAM-om na teško zaraženom kompu (uvijek prvo idem njime) SAS pronašao još nešto, ali ovo je prvi put da MBAM nije pronašao apsloutno ništa, a ima puno toga.

Uglavnom, jeste li riješili stvar?

deadman sub 18.9.2010 21:59
kingmedo kaže...

Uglavnom, jeste li riješili stvar?

  Jesmo, viruse smo uklonili, a sutra ću mu još staviti Avasta i ClamAV. Ne znam zašto ne želi staviti WOT na Google Chrome; bacilo je neku grešku. Sutra javim koju ako ne uspijem riješiti.

rambox sub 18.9.2010 22:03
deadman kaže...

Quick scan MBAM-om NIŠTA nije našao, a SAS-om 15-ak trojana i razne ostale gamadi. WTF?

SAS puno bolje detektira Trojane, on je opceniti alat za sve pomalo raznu gamad dok Malwarebytes to bas i nije to se zna itekak.Cool

Captain.Price ned 19.9.2010 00:14

Imao sam slican problem samo sto kada mi se pojavio virus trojan,automatski mi se instalirao antivirus,neki cudni i svakih 5 minuta mi nesto izlazi na kompjuteru da sam dobio virus,nakupio sam ih oko 800 i instalirao novi sistem Namigiva

rambox ned 19.9.2010 00:27
seneka kaže...
deadman kaže...

Quick scan MBAM-om NIŠTA nije našao, a SAS-om 15-ak trojana i razne ostale gamadi. WTF?

trojan.agent?.pih
mbam je zadužen za opasniju gamad,piznaj rambox..

Ne bas u zadnje vrjeme je drukcije, cesto se dogodi da SAS ocisti ono kaj ne moze ili uopce ne vidi Malwarebytes zato se i koriste oba skenera kad zatreba.Cool

seneka ned 19.9.2010 00:30
rambox kaže...

Ne bas u zadnje vrjeme je drukcije, cesto se dogodi da SAS ocisti ono kaj ne moze ili uopce ne vidi Malwarebytes zato se i koriste oba skenera kad zatreba.Cool

editirao sam poruku..
da treba čistiti s oba skenera,to definitivno

Hot uto 16.8.2011 17:58

imam ja nekih problema s trojancem pa ako itko moze pomoci.

 

uglavnom avg ga detektira i kao rijesi al se svakim ukljucivanjem bilo kojeg mog usb stika ponovno pojavi.

 

pretpostavljam da se trojanac nalazi na stikovima.

 

evo sto mi izbacuje svaki put:

 

Trojan horse cryptic.CYT

 

zanimljivo di ga uvjek nađe:

 

h:\siljo\kramponja.exe 

 

svaki put kad ga pokusam izbrisat to mi kao i pode za rukom. ponovnim skeniranjem stikova nema nista na njima

i naravno nakon nekog vremena je opet tu.

 

 

softwaremaniac uto 16.8.2011 18:06
Hot kaže...

imam ja nekih problema s trojancem pa ako itko moze pomoci.

 

uglavnom avg ga detektira i kao rijesi al se svakim ukljucivanjem bilo kojeg mog usb stika ponovno pojavi.

 

pretpostavljam da se trojanac nalazi na stikovima.

 

evo sto mi izbacuje svaki put:

 

Trojan horse cryptic.CYT

 

zanimljivo di ga uvjek nađe:

 

h:\siljo\kramponja.exe 

 

svaki put kad ga pokusam izbrisat to mi kao i pode za rukom. ponovnim skeniranjem stikova nema nista na njima

i naravno nakon nekog vremena je opet tu.

 

 

Skeniraj MBAM-om update prije skena,napravi brzi sken i ukloni sve što nađe i zalijepi log ovdje.

Hot uto 16.8.2011 18:15

a gle kad mi ga nade avg ja ga pobrisem, tako sam napravio i ovaj put. kad sad skenirao sa MBAM-om nista vise nije nasao.

 

al to ce se ponovit za koj dan. ne kuzim.

 

sad bas gledam ja imam tu nepostojecu datoteku na usbu. taj siljo al u njoj nema nista, niti ju mogu zbrisat ni otkrit jer nije

 

hidden a mogu uc u nju samo da upisem njeno ime u adress bar.

softwaremaniac uto 16.8.2011 18:46
Hot kaže...

a gle kad mi ga nade avg ja ga pobrisem, tako sam napravio i ovaj put. kad sad skenirao sa MBAM-om nista vise nije nasao.

 

al to ce se ponovit za koj dan. ne kuzim.

 

sad bas gledam ja imam tu nepostojecu datoteku na usbu. taj siljo al u njoj nema nista, niti ju mogu zbrisat ni otkrit jer nije

 

hidden a mogu uc u nju samo da upisem njeno ime u adress bar.

Skeniraj još i sa Hitman Pro

Hot uto 16.8.2011 20:04

vecinu problema rijesavam upravo tako al u viruse i sl. se ne kuzim previse pa reko mozda ovdje ima neko pametniji ko mi moze brze pomoc.

 

hvala na linku moram to malo proucit.