Samsung

Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

mp3david uto 31.5.2022 10:35

Samsung sada na sluzbenom webshopu daje poklone koji se inace dobiju u promocijama uz kupnju uredaja.

Recimo u pocetku prodaje se djelio galaxy watch 4 i cijene su bile 1000kn nize, sad su uredaji po punoj cijeni i sad kao dijele poklone..kako god da okrenes jeftinije je i jedno i drugo uzeti preko oglasa nego preko samsung web shopa.

Vapor sri 1.6.2022 01:33

Da se nadovežem na uzavrelu temu o baterijama, i općenito oko odabira Samsunga.

 

3 godine sam koristia S10+ te nakon te 3 godine battery health mi je bio na 92%, proslijedia sam ga bratu koji uvati 4.5 do 5.5h SoTa sa njim od 6 ujutro do 11 navečer. Dok je bio na Tele2 mobitel bi već oko 8 bio mrtav, sad na A1 znatno duže traje baterija.

 

Odličan mobitel iz svih aspekata, da ima SPen, doslovno bi ga moga nastavit koristit za sve šta koristim Ultru (naravno lošiji ekran, kamera).

 

Bixby before bed rutina i iza ponoć, fast charging ugašen.

Na poslu(uredski), bežični punjač na stolu koji je punia mob do 85%, jednostavno stavim mob na punjač i miran sam ako se bilo di zalomi taj dan bilo šta da do sljedećeg jutra imam baterije.

Sve priko 4.5h SOTa mi je bilo zadovoljavajuće tokom dana bez nadopunjavanja, ali realnog SOTa korištenja tokom cilog dana, sa doslovno svime upaljenim, 4G i 5 mail računa. Nije isti takav use case, ili netko ko na WiFiu provede 3h na YT, SoT-wise. Puno je bitniji stand by time.

 

Priče o updateovima i rušenju battery lifea. Od prvog dana kad sam uzea S10+ doslovno sam dobia 10ak novih featurea(Pro mode, poboljšan night mode, više opcija u nativnim aplikacijama) koji nisu postojali u trenutku kupovine, battery life se konstanto produživa, doslovno sam gušta kad bi doša update vidit šta je novo. Skidam kapu Samsungu tu, iako zadnji OneUI update prije koji mjesec je narušia battery life za nekih 15ak posto, nisam popratia dovoljno da vidim jesu li popravili, ili je đabarska taktika namjernog throttlanja.

 

 

 

 

Trenutno na S22 Ultra, možda sam primjetia 10ak posto lošiji battery life nego na s10+, ali razumljivo s obzirom na peak brightness i 120Hz i veličinu samog displaya. Isto tako, tek ga koristim 15ak dana, tako da će se vjerojatno produljit šta updateovima, šta kad nauči kako koristim mob.

Šta se tiče punjenja i korištenja baterije, isto ko i sa s10+.

 

Sad, poanta priče je - gore navedeno su nekome kompromisi iz baterijskog aspekta, nekome nisu.

 

 

Tipa, da ti radni dan kreće od 6 i cili si dan bez lakog pristupa punjaču, mislia bi se bili uzea Samsunga. Opet, Samsungova A serija ima odličan battery life, tako da pričamo samo o flagship liniji.

 

U mojoj situaciji di ga do 15,16h mogu nadopunit bilo kad na poslu, di mi je tokom cilog dana dostupan ruksak u kojem je power bank koji je uvik spreman napunjen(rijetko se koristi, nadopunjavan jednom mjesečno), punjač, baterija jednostavno nije toliko bitan aspekt kod odabira mobitela.

Da prne nakon 2h SoTa, to bi bia problem, ovako podnošljivo.

SPen, prva liga stvar za korištenje u Google Sheetsima, podcrtavanje u dokumentima...

 

Baterija je jeftin dio svakog mobitela, i istu bateriju(komponentu) može imat mobitel od 2500kn i od 11 tisuća kuna. Featuri koji se naslanjanju na tu bateriju su druga priča i jednostavno triba bit realan, bez obzira na cijenu mobitela.

Cijenu mobitela isto tako treba promatrat iz aspekta svjetskog standarda, ne lokalnog.

 

Bi li mi bilo draže da je baterija 20, 30 posto bolja? Normalno. Je li odlična? Ni blizu.

 

Nije sve na papiru. Proba sam sve, od EMUIa, do MIUIa, custom ROMova i po meni je OneUI najispeglaniji software na Androidu daleko. Neznam jedino za OxygenOS, nisam ima priliku.

OneUI, ogroman broj featurea, pokriva doslovno sve aspekte od power usera do najobičnijeg korisnika.

Jednostavan za korištenje, a to govorim iz aspekta obučavanja starijih ljudi u familiji kako da koriste mobitele, dosad najlakša iskustva su mi bila sa OneUI jer je intuitivan i dobro dizajniran.

 

Tako da, svako sa svojim novcima, prema svojim potrebama, uzima šta mu paše.

Razmišlja sam i o iPhoneu, ali Android i Googleov ekosistem su mi toliko uvezani u workflow da mi se jednostavno nije dalo prebacivat i privikavat.

 

Dok god nešto grdo ne zaje*u, moj odabir je Samsung.

 

3dfx sri 1.6.2022 07:57
Vapor kaže...

Da se nadovežem na uzavrelu temu o baterijama, i općenito oko odabira Samsunga.

 

3 godine sam koristia S10+ te nakon te 3 godine battery health mi je bio na 92%, proslijedia sam ga bratu koji uvati 4.5 do 5.5h SoTa sa njim od 6 ujutro do 11 navečer. Dok je bio na Tele2 mobitel bi već oko 8 bio mrtav, sad na A1 znatno duže traje baterija.

 

 

 

 nakon ove recenice sve sto si napisao je irelevantno 

MasterOfDisaster sri 1.6.2022 08:01
Vapor kaže...

Da se nadovežem na uzavrelu temu o baterijama, i općenito oko odabira Samsunga.

 

3 godine sam koristia S10+ te nakon te 3 godine battery health mi je bio na 92%, proslijedia sam ga bratu koji uvati 4.5 do 5.5h SoTa sa njim od 6 ujutro do 11 navečer. Dok je bio na Tele2 mobitel bi već oko 8 bio mrtav, sad na A1 znatno duže traje baterija.

 

Odličan mobitel iz svih aspekata, da ima SPen, doslovno bi ga moga nastavit koristit za sve šta koristim Ultru (naravno lošiji ekran, kamera).

 

Bixby before bed rutina i iza ponoć, fast charging ugašen.

Na poslu(uredski), bežični punjač na stolu koji je punia mob do 85%, jednostavno stavim mob na punjač i miran sam ako se bilo di zalomi taj dan bilo šta da do sljedećeg jutra imam baterije.

Sve priko 4.5h SOTa mi je bilo zadovoljavajuće tokom dana bez nadopunjavanja, ali realnog SOTa korištenja tokom cilog dana, sa doslovno svime upaljenim, 4G i 5 mail računa. Nije isti takav use case, ili netko ko na WiFiu provede 3h na YT, SoT-wise. Puno je bitniji stand by time.

 

Priče o updateovima i rušenju battery lifea. Od prvog dana kad sam uzea S10+ doslovno sam dobia 10ak novih featurea(Pro mode, poboljšan night mode, više opcija u nativnim aplikacijama) koji nisu postojali u trenutku kupovine, battery life se konstanto produživa, doslovno sam gušta kad bi doša update vidit šta je novo. Skidam kapu Samsungu tu, iako zadnji OneUI update prije koji mjesec je narušia battery life za nekih 15ak posto, nisam popratia dovoljno da vidim jesu li popravili, ili je đabarska taktika namjernog throttlanja.

 

Malo da prokomentiram post. Osobno nemam ništa protiv Samsunga jedino što sam imao loša iskustva sa mobitelima. Imam Samsung TV i odličan je, dobri su im frižideri, soundbar-ovi, SSD i ostalo da sad ne idem u nabrajanja.

Ono što mi je čudno u tvojem postu gdje kažeš da ti je zdravlje baterije nakon 3 godine bilo na 92% to mi je jednostavno nevjerojatno i nemoguće, ali ako ti kažeš da je tako onda je valjda tako.

Nadalje kažeš da imaš SOT-a preko 4,5 h  sa svime upaljenim od 4G, 5 mail-ova i svim ostalim, to misliš kada si uzeo mob ili sada nakon 3 godine, jer hrpa novih Samsung mobitela teško dođe do 4,5 h SOT-a sa svime time upaljenim.

Drago mi je da si zadovoljan sa svojim Samsung mobitelima, na žalost kod mene to nije bio slučaj.

Vapor sri 1.6.2022 11:29

Krknia sam ga na tvornicke i da bratu tako da je Accu battery izbrisan, ali rec cu mu da ga instalira pa reportam nazad kroz 15ak dana.

 

@3DFX Slikam ti accu battery kroz 15ak dana kad prodje dovoljno ciklusa

 

MasterOfDisaster  Nakon 3 godine, 4 gmail racuna, 1 IMAP, lokacija upaljena, BT upaljen(al spojen na auto možda sat vrimena u danu). 

maks0806 sri 1.6.2022 12:05

Taj battery life je presubjektivan da ga toliko žvačemo koliko ga žvačemo. Ima testova na netu koliko traje u kontroliranim uvjetima pod određenim opterećenjem. Ostalo je nebitno i neusporedivo.

Meni nije jasno npr kako netko u prosječnom danu sabije bateriju na mobu tipa s21+/s21u/s22+/s22u.

Nije mi jasno kako je nekom 8h Sot-a u jednom danu nešto normalno. Ili ga dotični/a stalno drži upaljenog?

Ja sam jučer+prekjučer koristio mob i dobio 5h sot i 20% preostale baterije. Meni je vrh, a u slučajevima kad znam da sam bez struje nekoliko dana (kampiranje i slično) ponesem powerbank iako na kampiranju ni ne želim koristiti mob. Na poslu nekad trebam hotspotati što brže troši bateriju, ali spojim ga u struju. One spike da 500mah u samsungu je 1000 manje nego kod drugih proizvođača su mi poseban urnebes

 

Tl:dr svi koristimo mob drugačije, uz drugačije aplikacije i drugačija sranja u pozadini tako da su ove rasprave generalno besmislene. Tko želi navući dobar sot samo da opravda svoj omiljeni brand, može stoga svi screenshotovi se mogu baciti u vodu realno.

Bitanga čet 2.6.2022 00:45
mp3david kaže...
Ja sam na svim S serijama koje sam imao, imao max 4:15min on screen, da bi nakon godinu/godinu ipo bili jos losiji rezultati...

 
Nevjerojatno, uređaji troše struju kad rade, pa to svarno nisam očekivao.

MasterOfDisaster čet 2.6.2022 07:25
Bitanga kaže...
mp3david kaže...
Ja sam na svim S serijama koje sam imao, imao max 4:15min on screen, da bi nakon godinu/godinu ipo bili jos losiji rezultati...

 
Nevjerojatno, uređaji troše struju kad rade, pa to svarno nisam očekivao.

Smiješan si sa svojim komentarima.

Ovdje nema faboy-izma prema nekom proizvođaču nego samo komentiramo da premium uređaji od Samsunga koji koštaju preko 1.000€ bi ipak trebali imati jaču bateriju (ili bolju optimizaciju software-a) jer ih kinezi sa jačim CPU-om (znači i veća potrošnja) debelo deru u SOT-u - što je apsurdno.

To što si se ti zatvorio u svoj neki svijet i pravdaš inertnost Samsunga po tom pitanju je tvoj problem.

Bitanga čet 2.6.2022 09:23
MasterOfDisaster kaže...

Smiješan si sa svojim komentarima.

Ovdje nema faboy-izma prema nekom proizvođaču nego samo komentiramo da premium uređaji od Samsunga koji koštaju preko 1.000€ bi ipak trebali imati jaču bateriju (ili bolju optimizaciju software-a) jer ih kinezi sa jačim CPU-om (znači i veća potrošnja) debelo deru u SOT-u - što je apsurdno.

To što si se ti zatvorio u svoj neki svijet i pravdaš inertnost Samsunga po tom pitanju je tvoj problem.

 

Hvala, poanta je i bila da budem smiješan! 

 

Jača baterija donosi veću težinu, i to drastično.

Optimizacija softvera je relativan pojam. Niti je sav softver na mobitelu samsungov, niti se neke stvari mogu optimirati da ne troše bateriju.

Ja odmah pogasim na mobitelu sve "optimizacije potrošnje", suspendiranja background appsa koji se ne koriste često jer mi je to neprihvatljivo i stvaralo mi je probleme... 

Meni sve super radi.

 

Za screen on-time imam ipad. 4h na mobitelu dnevno, i još vam je malo. Nevjerojatno. Niti ipad sa 11Ah baterijom ne bi izdržao 5-6 sati screen on-timea u nekoj igri. Hearthstone na iPad Pro 12.9'' na high framerateu mi pojede po 10% baterije u pol sata.

Sreća pa postoji izbor jeftinih kineza s boljim baterijama.

mp3david čet 2.6.2022 10:30

Nevjerojatno je kako mi trenutni oneplus 8 star vise od godinu daje preko 5h on screen, naspram samsunga koji ni nov ne moze dati toliko.

Ovo je bio cisto komentar vezan za komentare iznad, a ne za glupo raglabanje kakav je tko fanboy ovoga i onoga.

Bitanga čet 2.6.2022 11:56
mp3david kaže...
Nevjerojatno je kako mi trenutni oneplus 8 star vise od godinu daje preko 5h on screen, naspram samsunga koji ni nov ne moze dati toliko.

Ovo je bio cisto komentar vezan za komentare iznad, a ne za glupo raglabanje kakav je tko fanboy ovoga i onoga.

 

Screen on time ne znači ništa bez informacije o hrpi drugih parametara, čak i o temperaturi okoline i uređaja.

Nekom je možda to najbitniji parametar kod kupovine uređaja, a nekom nije ni u prvih 10.

mp3david čet 2.6.2022 22:37

Zadnji samsung koji sam imao je bio iz s10 serije, sad trecu generaciju poslije opet razmisljam o samsungu jer mi jednostavno on dimenzijama odgovara i znam da je u svemu odlican osim po pitanju baterije, a opet S22+ je zlatna sredina pa se nadam da on ima bolju bateriju od obicnog modela...ili da uzmem iphone 13 pa ako mi ne pase da ga mjenjam za samsunga...nisam pametan,jer konkurencija je po meni slaba.
Tolko poznatih proizvodaca nema na trazistu kao nekada..osim sonya cija nova xperia kosta 11 tisuca kuna.

Tionio sub 4.6.2022 09:57

Pozdrav ekipa, ima li netko od vas ovdje običan S22? Ja ne znam dal mene netko sprda, ali ja ga punim po 2-3 puta na dan. Došao sam sa prastarog Huaweia Mate 20 Pro, koji mi je bez problema (sa istim korištenjem) držao cijeli dan. Prije toga sam od Samsunga imao i S10+ i S9+ koji su mi također bez problema držali cijeli dan. Kolege imaju S21 obični, i kad uspoređujemo one patterne korištenja baterije, njihova ravno DUPLO duže traje, postoji li nekakva nada za software optimizacijom u skorije vrijeme ili? Kakva su vaša iskustva, molim samo korisnike S22 malenog, plus i ultra su ovdje van konkurencije zbog svoje veličine

Pero Dinamit sub 4.6.2022 10:28

Zena i ja ga imamo. Punimo ga jednom dnevno, zena je vise na njemu nego ja. Prije toga imali s7.
Nama bat nije toliko bitna jer izdrzi jedan dan sto je nama dovoljno.

Ne znam sto radis na njemu toliko da ga punis nekoliko puta dnevno, to nije u redu nikako.

Edit: bas gledam, screen time mi je oko 3h i bat mi bude oko 15-20% kada ga idem puniti.

Tionio sub 4.6.2022 10:46

Hvala ti na odgovoru, zapravo ništa naručito...kad imam nekih 1:30h screen-on time-a..jedva mi izdrži dan, primjećujem veliku potrošnju tog nekog smart suggestions-a i Google play servicesa u backgroundu...samo to dvoje poždere i do 20% baterije, što je upravo ovo koliko tebi ostane na kraju dana...

uz to, mobitel užasno lagga i svako toliko zatrokira kad se krećem po meniu, naravno uz ovo je ISKLJUČEN 120hz jer onda bi ga valjda punio 5 puta na dan...

EDIT: također sam ugasio sinhronizaciju svih mailova, kalendara, kontakata i photosa (svih tih popratnih GOOGLE sadržaja) ali svejedno imam po 10ak % potrošnje baterije na google servisima...jučer sam ugasio i smart suggestion, pa sada konačno imam jednog potrošaća manje..

display name ivo sub 4.6.2022 10:50

Te priče oko trajanja baterije su meni toliko besmislene... Trajanje baterije ovisi o toliko faktora da se nema smisla uspoređivati s bilo kim drugim ako sve ostalo nije identično a nije. Već neko vrijeme je prisutan trend unprijeđivanja brzine punjenja baterije a manje se radi na povećanju kapaciteta baterije jer se njime nužno povečavaju i gabariti samog uređaja. Tako da je logičnije uskladiti se s vremenima a ne navoditi mobitele od prije 5 godina kada niti su aplikacije sisale toliko baterije, niti su ekrani imali tolika osvjetljenja koja imaju današnji, niti su bili 4G i 5G signali, VOLTE, pametni satovi i tko već šta koristi. Pa onda kojekakve maliciozne aplikacije na koje svi skaču jer imaju neki foru što ih zabavlja. Tako da te usporedbe meni traje toliko a tebi toliko i sad zbog sat vremena više ili manje SOT-a nečiji mobitel ne valja.

 

EDIT: netko tko baš ima drastičnih problema sa novim mobitelom trebao bi ga tvornički resetirati ili čak flashati novi software, pa ako ni to ne pomogne onda reklamacija. Ili u servis da oni to odrade.

Tionio sub 4.6.2022 10:53
display name ivo kaže...

Te priče oko trajanja baterije su meni toliko besmislene... Trajanje baterije ovisi o toliko faktora da se nema smisla uspoređivati s bilo kim drugim ako sve ostalo nije identično a nije. Već neko vrijeme je prisutan trend unprijeđivanja brzine punjenja baterije a manje se radi na povećanju kapaciteta baterije jer se njime nužno povečavaju i gabariti samog uređaja. Tako da je logičnije uskladiti se s vremenima a ne navoditi mobitele od prije 5 godina kada niti su aplikacije sisale toliko baterije, niti su ekrani imali tolika osvjetljenja koja imaju današnji, niti su bili 4G i 5G signali, VOLTE, pametni satovi i tko već šta koristi. Pa onda kojekakve maliciozne aplikacije na koje svi skaču jer imaju neki foru što ih zabavlja. Tako da te usporedbe meni traje toliko a tebi toliko i sad zbog sat vremena više ili manje SOT-a nečiji mobitel ne valja.

 joj sad si me sjetio još jednog problema koji imam..dakle na SUNCU, S22 pojača svjetlinu i lijepo je vidljivo..ali to traje možda minutu-dvije..nakon toga se mobitel usije i smanji svjetlinu tako da jedva vidim ekran, to mi se nikad niti na jednom mobitelu nije dešavalo, ima li još netko takav problem? 

a usporedbu koju ja radim je sa mobitelom iz 2018. kojeg sam koristio do jučer, i na kojeg ću se vj ponovno vratit, jer ovo što mi S22 priutši u toku dana je smijeh!

Bitanga sub 4.6.2022 11:18
Tionio kaže...

Hvala ti na odgovoru, zapravo ništa naručito...kad imam nekih 1:30h screen-on time-a..jedva mi izdrži dan, primjećujem veliku potrošnju tog nekog smart suggestions-a i Google play servicesa u backgroundu...samo to dvoje poždere i do 20% baterije, što je upravo ovo koliko tebi ostane na kraju dana...

uz to, mobitel užasno lagga i svako toliko zatrokira kad se krećem po meniu, naravno uz ovo je ISKLJUČEN 120hz jer onda bi ga valjda punio 5 puta na dan...

EDIT: također sam ugasio sinhronizaciju svih mailova, kalendara, kontakata i photosa (svih tih popratnih GOOGLE sadržaja) ali svejedno imam po 10ak % potrošnje baterije na google servisima...jučer sam ugasio i smart suggestion, pa sada konačno imam jednog potrošaća manje..

 

Pogasi location history i takve gluparije što googleu šalju tvoju lokaciju, ako ti je upaljeno.

Google play services obično na to troši puno. Pogasi i deinstaliraj što ti ne treba.

 

Sync ostavi, to ne troši. Koja je poanta moba ako pogasiš sync kontakata, kalendara i mailova. Moš ga bacit u smeće onda :-)

 

Baš gledam, ja imam dnevno u prosjeku 35 minuta screen-on timea, ne koristim mob više od toga, a od toga mi je najveći potrošač always-on display :-D

Bitanga sub 4.6.2022 11:27
Tionio kaže...
display name ivo kaže...

Te priče oko trajanja baterije su meni toliko besmislene... Trajanje baterije ovisi o toliko faktora da se nema smisla uspoređivati s bilo kim drugim ako sve ostalo nije identično a nije. Već neko vrijeme je prisutan trend unprijeđivanja brzine punjenja baterije a manje se radi na povećanju kapaciteta baterije jer se njime nužno povečavaju i gabariti samog uređaja. Tako da je logičnije uskladiti se s vremenima a ne navoditi mobitele od prije 5 godina kada niti su aplikacije sisale toliko baterije, niti su ekrani imali tolika osvjetljenja koja imaju današnji, niti su bili 4G i 5G signali, VOLTE, pametni satovi i tko već šta koristi. Pa onda kojekakve maliciozne aplikacije na koje svi skaču jer imaju neki foru što ih zabavlja. Tako da te usporedbe meni traje toliko a tebi toliko i sad zbog sat vremena više ili manje SOT-a nečiji mobitel ne valja.

 joj sad si me sjetio još jednog problema koji imam..dakle na SUNCU, S22 pojača svjetlinu i lijepo je vidljivo..ali to traje možda minutu-dvije..nakon toga se mobitel usije i smanji svjetlinu tako da jedva vidim ekran, to mi se nikad niti na jednom mobitelu nije dešavalo, ima li još netko takav problem? 

a usporedbu koju ja radim je sa mobitelom iz 2018. kojeg sam koristio do jučer, i na kojeg ću se vj ponovno vratit, jer ovo što mi S22 priutši u toku dana je smijeh!

 

Svi novi uređaji imaju zaštitu od pregrijavanja da smanjuju brightness nakon što se uređaj zagrije, a pogotovo na suncu se zagrije začas.

To mi je toliko bilo iritantno na Galaxy Tab S7+ da sam ga se morao riješiti. I iPad Pro smanji svjetlinu kad se zagrije, ali ne toliko iritantno kao na Samsung amoled tabletima.

display name ivo sub 4.6.2022 17:28

Malo se osjećam ko uljez tu u temi za Samsung... pratim jer je žena uzela S22+ pa da vidim šta se piše. :D Inače preferiram Xiaomi, već godinama kupujem njihove flagshipe, trenutno imam Xiaomi 12. Zanimljivo mi je da ispada da Samsung ima svojih boljki iako sam mislio da je sve više ispolirano kod tako renomiranog branda, nego kod recimo Xiaomija i drugih konkurenata.

mzopg sub 4.6.2022 18:18
Tionio kaže...

Hvala ti na odgovoru, zapravo ništa naručito...kad imam nekih 1:30h screen-on time-a..jedva mi izdrži dan, primjećujem veliku potrošnju tog nekog smart suggestions-a i Google play servicesa u backgroundu...samo to dvoje poždere i do 20% baterije, što je upravo ovo koliko tebi ostane na kraju dana...

uz to, mobitel užasno lagga i svako toliko zatrokira kad se krećem po meniu, naravno uz ovo je ISKLJUČEN 120hz jer onda bi ga valjda punio 5 puta na dan...

EDIT: također sam ugasio sinhronizaciju svih mailova, kalendara, kontakata i photosa (svih tih popratnih GOOGLE sadržaja) ali svejedno imam po 10ak % potrošnje baterije na google servisima...jučer sam ugasio i smart suggestion, pa sada konačno imam jednog potrošaća manje..

Očito nešto nije u redu sa tvojim uređajem, e sad je li hardware ili software u pitanju. Mislim da će prije biti software. Kao i kod drugih uređaja može se nešto zblesati i eto problema. Moj savjet je factory reset, stavi sve nadogradnje pa ga koristi koji dan da vidiš kako traje baterija i onda kreni stavljati aplikacije koje ti trebaju i nakon svake pogledaj stanje baterije, tako ćeš najbrže otkriti gdje je problem.

 

Taj uređaj ne smije laggati, štekati i slično, a gašenje svega što mu je prednost i osnovnih aplikacija i upotreba poput sinkronizacije ti onda uređaj pretvara u low-budget koji si mogao imati za 3 puta manje novaca i to nema nikakvog smisla.

 

display name ivo kaže...

Malo se osjećam ko uljez tu u temi za Samsung... pratim jer je žena uzela S22+ pa da vidim šta se piše. :D Inače preferiram Xiaomi, već godinama kupujem njihove flagshipe, trenutno imam Xiaomi 12. Zanimljivo mi je da ispada da Samsung ima svojih boljki iako sam mislio da je sve više ispolirano kod tako renomiranog branda, nego kod recimo Xiaomija i drugih konkurenata.

Svi proizvođači imaju određenih problema, ali doslovno svi. Problem je što kupci uvijek misle kad nalete na nekakav problem da je kod drugih "trava zelenija" i onda se prebace pa brzo shvate da i tamo ima problema. Druga situacija je kada pogode uređaj kod recimo Xiaomija koji ima nekakav problem i onda se prebace na Samsung i tamo nema problema, ali isto je moglo biti i obrnuto i ima hrpa korisnika koja će imati problem kod Samsunga i kad se prebace na Xiaomija neće biti problema. Previše je faktora u igri koji mogu utjecati na pojavu nekakvog problema, a korisnici to ne kuže.