Samsung

Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

zuper čet 10.2.2022 15:14
rambox kaže...

Kaj ti zapravo očekuješ, čuda neviđena i još u situaciji kad imaš novi hardver u sudaru sa raznim softverom.

 

To ti je ista priča kao sa Google Tensor SoC-om. Dakle čekaj vrlo precizne usporedbe, ili eto testove sa raznim korisnim Android aplikacijama u svakodnevnom normalnom korištenju.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/opcenito-o-mobitelima/google-pixel-6-pixel-6-pro/285198.aspx?page=4&jumpto=6439259&sort=asc&view=flat

 

Pa nije to gejming Samsung mob, samo zato kaj eto ima AMD RDNA2 GPU pa mora rasturat u gejmingu.

 

Oko S22 dizajna nema se kaj dodat, osim onoga sasvim očekivano klackave kamera grbe.Google Pixel 6 je bez ikakve dileme i dalje najbolje dizajnirani flegšip mob.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/opcenito-o-mobitelima/google-pixel-6-pixel-6-pro/285198.aspx?page=3&jumpto=6434610&sort=asc&view=flat

 Pa ovo je mislim najmanji pomak između neke generacije procesora unazad nekoliko godina.

I da, očekivalo se puno više, kolko god ti ne priznao. Mislim, najaviš partnerstvo sa AMD i ide njihov RDNA2 GPU, pa naravno da ljudi očekuju nešto. Očekivao je Samsung, ali kad su vidli da ništ od toga, otkazali prezentaciju procesora. Jer pomaka nema. Zapravo da su uzeli gotov dizajn od ARM kao prijašnjih godina, imali bi bolje rezultate. Vidjet ćemo sa Dimensity 9000 jesu li se zeznuli

Ice45 čet 10.2.2022 19:36
Mali322 kaže...
Sredinom 12 mj. bio je S 21 Ultra u Tcom-a na pretplati na 50%...čini mi se oko 3750 kn u Unlimited tarifi(229 kn mjesečno)...mensečini povoljno! 😏

 180KN Mj ja bio uzeo 512gb oko 4100kn

rambox čet 10.2.2022 21:32
zuper kaže...
Pa ovo je mislim najmanji pomak između neke generacije procesora unazad nekoliko godina.

I da, očekivalo se puno više, kolko god ti ne priznao. Mislim, najaviš partnerstvo sa AMD i ide njihov RDNA2 GPU, pa naravno da ljudi očekuju nešto. Očekivao je Samsung, ali kad su vidli da ništ od toga, otkazali prezentaciju procesora. Jer pomaka nema. Zapravo da su uzeli gotov dizajn od ARM kao prijašnjih godina, imali bi bolje rezultate. Vidjet ćemo sa Dimensity 9000 jesu li se zeznuli

Sve ti se svodi na ograničenu potrošnju energije+kapacitet hlađenja, ili kolko dobro možeš/znaš izbalansirat SoC/CPU+GPU performanse u strogo zadanom Smartphone kalupu.Samsung nije car ARM SoC dizajna, to je več odavno poznata priča dakle opet su malo promašili balans performansi.

 

Ako je Exynos 2200 trajanje baterije dobro ili vrlo dobro, i ako mob fotka dobre slike+video sve ostalo je nebitno to sigurno. Realno u praksi, danas je bilo koji Smartphone ARM SoC niže srednje klase i više nego dosta za svakog mob korisnika.

 

Napravit ču posebnu temu na mob djelu foruma. Tamo ču stavit usporedbu ili detalje, dakle bitne razlike oko četri današnjih novih najačih/najpoznatijih Android Smartphone ARM SoC-eva za 2022 godinu.

maks0806 sub 12.2.2022 11:35

Mene vuče Ultra baš zbog S-Pena. Koristim ga nekad jako često, nekad ne, ali kada zatreba jako mi je drago što je tu i ne želim idući mob bez toga. 

 

Imam Note 10+ i nemam neke potrebe mijenjati, ali me jako privlači nova Ultra. Sva ta "inkrementalna" poboljšanja čine razliku (manja potrošnja baterije, adaptivni refresh rate, manji S-pen latency, poboljšanja u kameri itd).

Jedino mi nema smisla nikakvog što je base model 128/8, a moj Note 10+ je base model 256/12, ali jbg. 

Keano16 sub 12.2.2022 16:32
Miha LA kaže...

Ja sam uzeo S22 Ultra crveni (ili bijeli, crnog nije bilo) 12/256 za 7499kn u A1. Javili juće iz HP 24 da su zaprimili i stiže za jedan ili dva radna dana .

 

Pa to je dobra cijena. Slobodan uredjaj?!

mp3david ned 13.2.2022 12:07

Jedno pitanje.
Vezano za ove poklone uz uredaj.
Prednarudzba za Ultru je do 24.2, a za ostale modele do 11.3? Jel?

Eh sad,ako ja kupim recimo mob kasnije zapakiran u oglasu,naravno uz prilozen racun,ja se tada mogu bez problema registrirati za poklon jel?
Samo registraciju moram napraviti kroz members aplikaciju?
Tojest,ne moze osoba koja prodaje to iskoristit umjesto mene,ako je mob zapakiran?
Mora biti bas striktno s novog uredaja uraden zahtjev?

mp3david ned 13.2.2022 12:07

Jedno pitanje.
Vezano za ove poklone uz uredaj.
Prednarudzba za Ultru je do 24.2, a za ostale modele do 11.3? Jel?

Eh sad,ako ja kupim recimo mob kasnije zapakiran u oglasu,naravno uz prilozen racun,ja se tada mogu bez problema registrirati za poklon jel?
Samo registraciju moram napraviti kroz members aplikaciju?
Tojest,ne moze osoba koja prodaje to iskoristit umjesto mene,ako je mob zapakiran?
Mora biti bas striktno s novog uredaja uraden zahtjev?

kapljica ned 13.2.2022 13:07

Možda ovo pripada temi, preporuke kupnje mobitela(moderatori budite blagi), ali mene jako muči ovaj s22+ i ove akcije koje sada imaju u prednarudžbi. Imam stari s7, već godinama i sada je stvarno već lagano dao svoje. Pitanje je uzeti s21+ sa njuskala ili novi s22+ prednarudzbu? S tim da ako i kupim s21+ moram i nove slušalice kupiti. Da li se isplati dati 1.000kn više za ovaj s22.

zuper ned 13.2.2022 13:18
mp3david kaže...
Jedno pitanje.
Vezano za ove poklone uz uredaj.
Prednarudzba za Ultru je do 24.2, a za ostale modele do 11.3? Jel?

Eh sad,ako ja kupim recimo mob kasnije zapakiran u oglasu,naravno uz prilozen racun,ja se tada mogu bez problema registrirati za poklon jel?
Samo registraciju moram napraviti kroz members aplikaciju?
Tojest,ne moze osoba koja prodaje to iskoristit umjesto mene,ako je mob zapakiran?
Mora biti bas striktno s novog uredaja uraden zahtjev?

 Ne treba mu taj mob da ga registrira. Dovoljno mu je IMEI i račun.

Računaj da će večina na oglasu iskoristiti pogodnosti.

R36 ned 13.2.2022 15:17
kapljica kaže...

Možda ovo pripada temi, preporuke kupnje mobitela(moderatori budite blagi), ali mene jako muči ovaj s22+ i ove akcije koje sada imaju u prednarudžbi. Imam stari s7, već godinama i sada je stvarno već lagano dao svoje. Pitanje je uzeti s21+ sa njuskala ili novi s22+ prednarudzbu? S tim da ako i kupim s21+ moram i nove slušalice kupiti. Da li se isplati dati 1.000kn više za ovaj s22.

 Tu moderatori ne postoje...

 

Uvijek se isplati uzeti noviji model...

 

Posto imaš mobitel po par godina...odi na S22...

DaNiTo ned 13.2.2022 15:39
kapljica kaže...

Možda ovo pripada temi, preporuke kupnje mobitela(moderatori budite blagi), ali mene jako muči ovaj s22+ i ove akcije koje sada imaju u prednarudžbi. Imam stari s7, već godinama i sada je stvarno već lagano dao svoje. Pitanje je uzeti s21+ sa njuskala ili novi s22+ prednarudzbu? S tim da ako i kupim s21+ moram i nove slušalice kupiti. Da li se isplati dati 1.000kn više za ovaj s22.

 e tako se koriste mobiteli,a ne svaku seriju kupovat ili mjenjati..bravo!

 

uzmi novi s22+,pa si opet miran godinama