Samsung

Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

mto ned 22.8.2021 08:29

Pozdrav..

da li je netko inao problema sa s21?

jucer sam u A1 uzeo s21. i krenuo sam normalno instalirat aplikacije(nis pretjerano wap, instagram rezultati itd..) i postavke namjetat..i nakon nekog vremena se zaledio i resetiro.. reko sam necu panicarit možda je zbog svih silnih instaliranja zasteko pa se ugasio.. nakon toga to se desilo jos 2 3 puta dok se nije ispraznio..kasnije sam ga stavio na punjac i napunio se na 100% i otvorio sam whatsup i uso u jedan chat i zabrlokira opet.. i kad se upalio nakon 2 3 min opet.. i tak 3 4 puta dok nisam otiso spavat.. ujutro se probudim i ocu ga otkljucat i opet se zamrzne.. Jel znate mozda u cemu je problem?

digitall ned 22.8.2021 10:03
mto kaže...
Pozdrav..

da li je netko inao problema sa s21?

jucer sam u A1 uzeo s21. i krenuo sam normalno instalirat aplikacije(nis pretjerano wap, instagram rezultati itd..) i postavke namjetat..i nakon nekog vremena se zaledio i resetiro.. reko sam necu panicarit možda je zbog svih silnih instaliranja zasteko pa se ugasio.. nakon toga to se desilo jos 2 3 puta dok se nije ispraznio..kasnije sam ga stavio na punjac i napunio se na 100% i otvorio sam whatsup i uso u jedan chat i zabrlokira opet.. i kad se upalio nakon 2 3 min opet.. i tak 3 4 puta dok nisam otiso spavat.. ujutro se probudim i ocu ga otkljucat i opet se zamrzne.. Jel znate mozda u cemu je problem?

 Odmah traži drugi dok imaš pravo na povrat.

Eventualno probati vratiti na tvorničke postavke (to će ti odmah reći u trgovini/servisu), ali ni to baš nema smisla jer je novi..

mto ned 22.8.2021 19:59

doso sam u a1 i rekli su mi da ne mogu dobit novi mobitel jer je ovaj vec upaljen. Rekli su mi da napravim hard reset.. napravio sam i opet se zaledi i ugasi.. Jel ima neko neki savjet šta napravit? Kažu da ako se nastavi to dešavat nakon reseta da ga odfuram na servis na nekakvu dijagnlstiku i da to traje 10-14 dana.. Jel postoji kakvo alternativno riješenje?

ivicask ned 22.8.2021 22:28
mto kaže...
doso sam u a1 i rekli su mi da ne mogu dobit novi mobitel jer je ovaj vec upaljen. Rekli su mi da napravim hard reset.. napravio sam i opet se zaledi i ugasi.. Jel ima neko neki savjet šta napravit? Kažu da ako se nastavi to dešavat nakon reseta da ga odfuram na servis na nekakvu dijagnlstiku i da to traje 10-14 dana.. Jel postoji kakvo alternativno riješenje?

 Telefon je neispravan nema tu ništa za napravit se, a ovi novi zakoni ne pomažu baš, novi telefon i moraš cekat servis.. Ili će ga popraviti ili dat ti novog. 

ministar pon 23.8.2021 08:25
mto kaže...
doso sam u a1 i rekli su mi da ne mogu dobit novi mobitel jer je ovaj vec upaljen. Rekli su mi da napravim hard reset.. napravio sam i opet se zaledi i ugasi.. Jel ima neko neki savjet šta napravit? Kažu da ako se nastavi to dešavat nakon reseta da ga odfuram na servis na nekakvu dijagnlstiku i da to traje 10-14 dana.. Jel postoji kakvo alternativno riješenje?

Trebaš se pozvati na materijalni nedostatak i tražiti novi uređaj. Javi se tu u temu ako trebaš pomoć vezano za to što trebaš tražiti: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

ivicask kaže...
mto kaže...
doso sam u a1 i rekli su mi da ne mogu dobit novi mobitel jer je ovaj vec upaljen. Rekli su mi da napravim hard reset.. napravio sam i opet se zaledi i ugasi.. Jel ima neko neki savjet šta napravit? Kažu da ako se nastavi to dešavat nakon reseta da ga odfuram na servis na nekakvu dijagnlstiku i da to traje 10-14 dana.. Jel postoji kakvo alternativno riješenje?

 Telefon je neispravan nema tu ništa za napravit se, a ovi novi zakoni ne pomažu baš, novi telefon i moraš cekat servis.. Ili će ga popraviti ili dat ti novog. 

Ovisi što tražiš, i od koga.

Ezio pon 23.8.2021 22:40
mto kaže...
doso sam u a1 i rekli su mi da ne mogu dobit novi mobitel jer je ovaj vec upaljen.

 Kakva stoka...

Valjda trebaš biti vidoviti milan pa znati da je neispravan prije nego ga upališ...

mika2210 uto 24.8.2021 07:16
mto kaže...
doso sam u a1 i rekli su mi da ne mogu dobit novi mobitel jer je ovaj vec upaljen. Rekli su mi da napravim hard reset.. napravio sam i opet se zaledi i ugasi.. Jel ima neko neki savjet šta napravit? Kažu da ako se nastavi to dešavat nakon reseta da ga odfuram na servis na nekakvu dijagnlstiku i da to traje 10-14 dana.. Jel postoji kakvo alternativno riješenje?

 

Ma nemoj se dati zezati sa servisom. Imao sam ja sličan slučaj, samo sa Sancta Domenicom.

 

Kupio sam S8 kod njih, i nakon 2 dana skužio sam da ne valja mikrofon na mobitelu, svi s kojima sam pričao telefonom govorili su mi da krči jako i da me niš ne razumiju. Kako sam ja imao novi mobitel prvo sam bio uvjeren da je problem kod njih. Nakon 2 dana sam tek skužio da je problem u mojem mobitelu. 

Odmah sam išao u Sancta Domenicu i tražio novi uređaj, jer je ovaj očito neispravan. Prvo su mi rekli da mi ne mogu pomoći i da uređaj šaljem na servis, na kaj sam ja popi*dio i reko im da nema šanse da novi mobitel šaljem na servis. Nakon cca 15 minuta prepiranja lik koji radi na blagajni zvao je šefa koji je onda odobrio zamjenu mobitela i dobio sam novi uređaj.

 

INKOGNITO3 sub 28.8.2021 23:08

Pozdrav svima 

 

Pitanjce vezano da default notifications sound za sve aplikacije. Ili sam ja ili mi je sa.prijasnjeg moba povuklo da mi sve notifikacije imaju isti sound. E sada kako vratiti na njihov default sound (facebook, instagram itd) kada odem u apps pa notification npr od facebooka, makar izaberem default, on uvijek izabere sound koji je u settingsima u  sound and vibrations. Nikako da se prebaci na drfault od svoje app

 

 

 

Nocio čet 2.9.2021 22:13

Pozdrav ekipa, imam priliku produžiti ugovor u A1 i za oko mi je zapeo S21 po relativno dobroj cijeni sa popustima i tako to.

Zanima me kakvi su vaši uticati sa exynos procesorom, kakvo je stanje sa baterijom tj kako se mob ponaša, kako baterija drži, koliki je SoT i takve stvari.

 

Hvala vam :)

d666sermek pet 3.9.2021 11:38

flagship ko flagship, trenutno sve leti.

cip je ok, ne grije se ni priblizni tolko kao S20 serija. performanse slicne SnapDragonu.

baterija ti na nijednom uredaju iz ove generacije nece oduzeti dah, cijena performansi. ali eto, meni jos nijednom nije bilo da bi trebao punjac prije spavanja. ako te baterija muci obavezno S21Ultra, tamo je situacija puno bolje.
ali kraljevi baterije su ionako Huawei uredaji

SOT 5-8h, sve ovisi koliko i s cime ga cijedis.

vagao sam izmedu OP9, Mi11 i S21+. nisam pogrijesio :D

Slow Rodriguez ned 12.9.2021 16:06

Pozdrav svima, imam par pitanja u vezi S21, koristim cijelo vrijeme iPhone, još od 3GS modela, i nikada nisam bio na Samsungu, pa bi čisto da probam nešto novo uzeo S21 ili S21+, dosta prijatelja mi koristi Samsung i ono što me kod njega najviše se dojmilo, to je Amoled ekran, ne znam da li mi se čini ili je on nekako življi nego na iPhone-u?

 

Drugo - prijateljica mi ima neki jeftinjak mislim da je Samsung A31, pa sam primjetio što se tiče on ima onaj "Virtual proximity sensor", dok vidim da u specifikacijama S21 nema taj "Virtual proximity sensor", šta hoću reći, ono to mi na tome A31 i ne šljaka baš svaki puta 100%, pa me zanima da li je to na S21 bolje riješeno? Jel radi besprijekorno pri pozivu kada se primakne licu i kada se prekine poziv ili? Što se tiče iPhone-a to radi savršeno bez greške, pa eto vi koji imate S21 da kažete koju riječ?

 

Treće - na tome prijateljicinom A31 je uključeno da automatski updejtuje aplikacije, i njoj se desi kada se to automatski samo updejtuje, izbaci ju iz aplikacije i mora ući u nju ponovno, i to je to, i dalje sve savršeno radi. Pa me zanima da li je to normalno? Jel se to riješi da se uključi ručno ažuriranje aplikacija?

 

i još ono najvažnije, četvrto, kakva je baterija na S21, a kakva na S21+? Jel se isplati uzeti S21+ zbog bolje baterije?

 

Eto toliko od mene. :)

 

Nadam se da će netko dati kakav savjet. :)

morrisoN ned 12.9.2021 19:14

Odmah da kažem da nemam s21. Naime imam s9+, koji je poprilično stari samsungov flagship, koji me odlično služi, izuzev baterije, što je razumljivo za telefon koji je već dugo u upotrebi.

Dakle, ne možeš telefon iz donjeg segmenta (a31) uzimati kao mjerodavan kada želiš kupiti flagship.

Proximity senzor, kao i sve drugo će na s21 raditi parfektno. Sve aplikacije će raditi odlično. Sve će se izvoditi maksimalno brzo. U tom aspektu ne trebaš brinuti nimalo.

Ono što bi ti mogao biti problem, kao dugogodišnjem iPhone korisniku je navikavanja na korisnički interface, i Samsungov/Google-ov ekosustav.

Što se tiče baterije, o tome mogu pisati vlasnici s21.

S21 je beštija gladna struje, i iako mnoge tehnologije pokušavaju pametno upravljati potrošnjom, vjerovatno se nećeš pohvaliti trajnošću baterije.

Postoje dva tipa korisnika telefona, pogotovo flagship Androida:

1. Svjetlina ekrana na minimumu, pogašene sve blagodati telefona da bi se dobio dodatni sat dva trajanja baterije.

2. Sve upaljeno - kad je bal nek je maskenbal. Baterija nek traje dok traje, svakako ima brzo punjenje.

Ja sam ovaj drugi. Zašto imati telefon s najboljim procesorom, kamerom, silom drugih tehnologija, a onda ga svesti na slabiji telefon gašenjem svega i svačega. Pa onda je bolje kupiti telefon iz donjeg/srednjeg segmenta i sigurno imati bolje trajanje baterije.

Slow Rodriguez ned 12.9.2021 19:53

Ma sve 5, razumijem ja da su to dva drugačija cijenovna ranga(A31-S21). Samo kažem koje informacije imam.

 

A reci mi što sam pitao za updejt aplikacija, jel normalno kada je uključeno automatsko ažuriranje, i recimo koristim neku aplikaciju, ona se refrešira, kad prođe updejt i dalje nastavim normalno koristiti? Ili? Kad bi stavio na ručno ažuriranje, toga ne bi bilo? Malo mi je nezgodno da mi se u pola nekog rada refrešira aplikacija.

 

I usput malo sam danas istraživao, gledam recimo ovaj novi A52S 5G ili A72, njih mogu dobiti za duplo manje novaca od običnog S21, jel baš jako velika razlika između tih uređaja? Koji su vaši savjeti?

 

Možda su pitanja glupa, ali nisam imao nikada Samsunga, pa pitam.

 

Lako se vratim na iPhone, ako sa Samsungom ne budem zadovoljan, oni se lako prodaju.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dr. Vicko ned 12.9.2021 22:36
Slow Rodriguez kaže...

Ma sve 5, razumijem ja da su to dva drugačija cijenovna ranga(A31-S21). Samo kažem koje informacije imam.

 

A reci mi što sam pitao za updejt aplikacija, jel normalno kada je uključeno automatsko ažuriranje, i recimo koristim neku aplikaciju, ona se refrešira, kad prođe updejt i dalje nastavim normalno koristiti? Ili? Kad bi stavio na ručno ažuriranje, toga ne bi bilo? Malo mi je nezgodno da mi se u pola nekog rada refrešira aplikacija.

 

I usput malo sam danas istraživao, gledam recimo ovaj novi A52S 5G ili A72, njih mogu dobiti za duplo manje novaca od običnog S21, jel baš jako velika razlika između tih uređaja? Koji su vaši savjeti?

 

Možda su pitanja glupa, ali nisam imao nikada Samsunga, pa pitam.

 

Lako se vratim na iPhone, ako sa Samsungom ne budem zadovoljan, oni se lako prodaju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 KOd mene ti je S21 Ultra kojeg koristim neka dva i po do tri mjeseca i fakat ne mogu reci da sam ikada primjetio da mi se aplikacija update-ovala za vrijeme koristenja i da se samim time zatvorila i da sam morao opet nesto ispocetka. 

Cak te update radi negje u pozadini da i ne primjetim kada se rade. Jedino sto me obavijesti je jednom mjesecno kada skine nadogradnju sistema i samo Android software-a i tada mi izbaci obavijest da postoji nadogradnja da je skinuta i pita me samo da li zelim odmah izvrsiti nadogradnju ili da odaberem neko vrijeme kada ce on to sam da odradi.

 

S21U ima najbolju bateriju na 21 modelima ali i najbolji ekran sto se tice rezolucije koji cucla malo vise od FHD+ pa bih rekao da je ekvivalentna sa 21+ modelom i odlicna ti je, ja ne pamtim kada sam zavrsio dan sa ispod 40% baterije (doduse ne igram se na mobu).

 

A52 i 72 su odlicni mobiteli ali su ipak midrange, osjeti se kvaliteta izrade, kamere i sam procesor mada i na njima sve stvari rad ei sljakaju odlicno ali eto nemaju status flagship modela.

Svako poredjenje A31 sa 21 serijom pa cak i sa A52 modelom je besmisleno jer to je mob iz donjeg segmenta i iako je dobar mob ne moze parirati ovim navedenim.

 

Ako imas novca i zanima te slobodno probaj kao sto i sam kazes uvijek uz neku manju doplatu mozes uzeti ponovo iPhone. Kao sto je kolega iznad naveo i ja mislim da ce kod tebe najveci problem biti prelazak na ekosistem Androida jer isto tako sam ja sada kada sam mijenjao mob htio malo preci na Jabuku ali na kraju sam se odlucio ostati u Android taboru samo radi postojecih aplikacija i ekosistema na koji sam se uveliko navikao. Ali ja sam jednog kolegu iz firme prije par godina nagovorio da predje na Andorid, on je tada uzeo Galaxy S9 klasicni i eno jos uvijek je na Andoridu pa nikada se ne zna. 

Slow Rodriguez sri 15.9.2021 18:36

Opet ja.. :)

 

Evo prijateljica je nešto malo istraživala zašto joj se sruši aplikacija u tijeku korištenja, pa je vidjela da je to možda do one sistemske aplikacije Webview system(valjda bi ju trebalo updejtati)? Navodno su ovi iz Androida još u 3 mjesecu ove godine izdali neku novu verziju, pa zbog toga dolazi do rušenja.

 

Jel ima tko kakvog pojma o tome? Jel ima tko iskustva s tim?

 

A što se tiče mene, 99% sam siguran da ću čak ići na S21 Ultra, ipak ima 12GB Ram-a, a i čitam da je što se tiče S21 serije, on najbolje zaokružen.

 

Nefil sri 15.9.2021 19:15

Kakav je to update?

Danas stigao na T-mobile (S21 Ultra). Mislio sam da je AUHB sa rujanskim sig. zakrpama.

Kad ono još uvijek kolovoz  i to preko 900 MB. Sad da je greška...rek'o ne vjerujem da bi napravili takvu grešku sa nazivom pogrešnog mjeseca za sig. zakrpu. Osim toga u opisu bi napisali da je nadograđen na novu sig.zakrpu.

 

Ezio sri 15.9.2021 23:07
Nefil kaže...

Kakav je to update?

Danas stigao na T-mobile (S21 Ultra). Mislio sam da je AUHB sa rujanskim sig. zakrpama.

Kad ono još uvijek kolovoz  i to preko 900 MB. Sad da je greška...rek'o ne vjerujem da bi napravili takvu grešku sa nazivom pogrešnog mjeseca za sig. zakrpu. Osim toga u opisu bi napisali da je nadograđen na novu sig.zakrpu.

 

 meni se to instaliralo prošli tjedan. ne pratim razvoj novog androida i u kojoj je fazi izdavanje pa sam pomislio da je to novi. al štanga.

očito 900 mb zakrpe za chrome da radi na 120 hz;)

Slow Rodriguez čet 16.9.2021 13:53

@d666sermek i @malina22, hvala na odgovorima dečki, može samo još vaš savjet, da li da prebacimo da se ručno instaliraju updejti, jer njoj je uključeno automatsko ažuriranje? Pa svaki 4-5 dana se provjeri i ažurira ako šta bude novoga? Jer već prijateljici ide na živce da joj se aplikacija zatvori u pola korištenja, nakon svakog updejta.. :D

Slow Rodriguez čet 16.9.2021 21:39

Ma onda ću prijateljici isto reći neka u postavkama stavi da ručno ažurira, da prebaci sa automatskog i to je to. Ako još bude kakvih pitanja, javimo se.

 

A ja krećem u potragu za S21 Ultra, pa ćemo vidjeti kako će to sve raditi. :)

nixa2210 pet 17.9.2021 09:39

Evo nakon nekih mjesec dana u potrazi za ultimativnim flagshipom proveo sam i tjedan dana s MI 11 Ultrom kao i sa svojim S21 U kojeg imam zadnjih mjesec i pol ( s kojim sam prezadovoljan..vecinom drzi cca 7.5h SOT-a,punim ga svaka 2 dana cca.

 


Display na max i Hz na max.
5G off,AOD - na tap to show,preko adb-a debloat aplikacija i gluposti koje ne koristim. Deep sleep vecina appsa. Benchmark mi pokazuje da sam u top 1% S21U. Jos sa exynosom,doduse ove godine je odlican, imao sam Note20U i osjeti se razlika,vjerujte mi.

 

 

Vrlo zadovoljan kupnjom,jedino Mi 11 Ultra mi se jos svidjela ove godine tako da sam morao naruciti istu i malo se "igrati".

 

 

Kako sam ju imao prilike isprobati nekih tjedan dana spojio sam dojmove u sljedecih par recenica.

 

 

Ekran na MI 11 U je stvarno fenomenalan,can mrvicu bolji i svjetliji od S21U.

Kamera je cini mi se tu negdje,video je jedino mozda malo "cisci" na MI 11U kad se koristi UHD60fps i UHD30fps.
Ekran na pozadini je fora,iako ne vidim neku pretjeranu upotrebljivost za mene.( mozda netko voli stavljati mobitel na ekran pa gledati vrijeme ili notif. na tom ekrancicu)
Zvucnici su fenomenalni.
MIUI kao sucelje,hm pa meni se svida iskreno.
Puni se u roku keks, 37 minuta mi je trebalo s njihovim punjacem.

Prekrasan je i dizajn je fantastican i nerealan. (bijela keramika je bolesna)

 

 

Ali...

 

 

S21U ima puno bolju bateriju. I to osjetno bolju, recimo MI11U se bori da izdrzi 4h SOT-a i to bas se bori.

Otisak prsta ispod ekrana je puno bolji ,bolji za jedno 2 klase.

Ekran je takoder fantastican i takoder vrlo svijetao i čist. (full rezolucija i 120hz je milina)
One UI je fenomenalan i fluidan,brz.

Dizajn je fenomenalan takoder.

Ekran podrzava S pen (ako netko koristi,ja osobno ne.)
DEX spajanje na bilo koji tv. (to nema nijedan uredaj na trzistu ako se ne varam)
Laksa prodaja (ako cesto mijenjate mobitele ovo je ajmo reći dosta bitno)

 

 

 

Znaci sve u svemu, kupnjom bilo kojeg od ova dva uredaja se ne moze pogrijesiti.

Osobne preference ce tu igrati ulogu kao i veci resale value Samsunga kao branda na nasim prostorima.
Takoder, Xiaomi ipak malo kaska za updateovima i dosta brzo zaboravljaju na uredaje nakon sto izade novi.

Samsung ove godine ubija s updateovima i svaki update je bolji od proslog+ vec dolazi oneui 4, betu sam preko uputa s XDA stavio gore i cini se odlicna za sad ( malo vise bateriju guta doduse ali ispeglat ce to, ako ne oni onda ja s adb-om i debloatom gluposti koje ga guše)

 

Sad sam prodao Mi11Ultru i opet me nekako vuce da ju narucim iako sam zadovoljan s S21U.

 

Moram jos malo promisliti ipak :)