Samsung

Samsung Galaxy S20/S20+

Gale92 sub 5.12.2020 21:11
MEGATAMA kaže...

Meni uopce nije izbacilo da je novi fw dostupan nego vidio na netu pa isao privjerit lol.

 meni ne daje nadogradnju, kada idem provjerit..... piše da je softver aktualiziran

matrix777 kaže...

Nijedan naš operater nije pustio. Treba se strpiti još malo.

 ne ne ja sam ga uzeo u SD

Gigimon ned 6.12.2020 09:38

Krtola

Exynos je u njemu. Isti problemi ko i obicni 4g. Odjedanput se pocne zagrijavati, komplet bude vruc. Baterija losa, itd. Uzeo ga sto mi bolje sjedi u ruci, a ono sranje, pegla. Nedostaje mi p20pro 😭

bloodborne ned 6.12.2020 09:42

Kao veliki hejter samsunga i njihovog exynosa idem 

u čet po s20+ pa pitam vas koji ga koristite neko vrijeme

da li da sa sigurnoscu odem po njega ili da se predomislim

i uzmem p40p,kad ih sagledam jedan pored drugoga

s20+ djeluje kao nekakav jeftini kinez ovak na prvu.

 

R36 ned 6.12.2020 09:47
bloodborne kaže...

Kao veliki hejter samsunga i njihovog exynosa idem 

u čet po s20+ pa pitam vas koji ga koristite neko vrijeme

da li da sa sigurnoscu odem po njega ili da se predomislim

i uzmem p40p,kad ih sagledam jedan pored drugoga

s20+ djeluje kao nekakav jeftini kinez ovak na prvu.

 

P40 Pro uzmi...

Stavi si GMS i miran si.

 

Ja vratio Note 20 Ultru...

 

Did12 ned 6.12.2020 09:53

Koristim S20+ 5G cca 3 mjeseca i nemam nikakvih pregrijavanja. Nisam gejmer, ali odigram koju igricu bez problema. Baterija izdrži 1 dan. Ekran savršen. DeX spajanje na monitor mi je odličan feature, a to ima samo Samsung. Ja prezadovoljan.

bloodborne ned 6.12.2020 10:23

istina, ali nemam drugih opcija. uzeo bi p40p bez razmisljanja

da je svijet lakši za jednu ameriku. 1+ problemi sa ekranom,

iphone imam al ide na prodaju, xiaomi mi ne ulijeva povjerenje,

lg, sony su davno otpali iz igre htc ne moram ni komentirat.

 

samsungove sam telefone godinama odbijao i dosao sam na to

da mi nista drugo ne preostaje. htio sam dati sansu mid rangerima

nakon valjda 10+ godina flagship telefona rezultiralo je reklamacijom telefona

nakon 10 dana korištenja ( green tint issue ), reko sam si zajebi mid range

opet flagship pa da sam miran barem sljedecih 3 god.

R36 gledao sam da se mogu dobiti neke app samo i dalje mi je to

puno "filozofiranja" i kompromisa. da se mogu spojiti makar na svoj gmail

jos bi reko ajde. whapp skinem s web-a, youtube ni ne koristim od kad je doso vanced,

google drive da, ali mogu bez njega. ali mail mi treba, a nigdje nisam nasao info

da li putem 3rd party app poput myMail se mogu spojiti na gmail bez beda.

 

mislim da budem maksimalno iskren tipkao sam na oba na izgled p40p

djeluje ne znam klasa iznad, po pitanju rada tu su negdje. nisam

bas vidio neku superiornost samsungovih 120hz naspram 90hz p40p
no ni ne pouzdajem se u demo uredaje po poslovnicama pa necu tvrditi ni da je los.
ali zapravo je taj prokleti gms jedini razlog zasto i razmisljam o s20+ pored p40p

R36 ned 6.12.2020 11:00
bloodborne kaže...

istina, ali nemam drugih opcija. uzeo bi p40p bez razmisljanja

da je svijet lakši za jednu ameriku. 1+ problemi sa ekranom,

iphone imam al ide na prodaju, xiaomi mi ne ulijeva povjerenje,

lg, sony su davno otpali iz igre htc ne moram ni komentirat.

 

samsungove sam telefone godinama odbijao i dosao sam na to

da mi nista drugo ne preostaje. htio sam dati sansu mid rangerima

nakon valjda 10+ godina flagship telefona rezultiralo je reklamacijom telefona

nakon 10 dana korištenja ( green tint issue ), reko sam si zajebi mid range

opet flagship pa da sam miran barem sljedecih 3 god.

R36 gledao sam da se mogu dobiti neke app samo i dalje mi je to

puno "filozofiranja" i kompromisa. da se mogu spojiti makar na svoj gmail

jos bi reko ajde. whapp skinem s web-a, youtube ni ne koristim od kad je doso vanced,

google drive da, ali mogu bez njega. ali mail mi treba, a nigdje nisam nasao info

da li putem 3rd party app poput myMail se mogu spojiti na gmail bez beda.

 

mislim da budem maksimalno iskren tipkao sam na oba na izgled p40p

djeluje ne znam klasa iznad, po pitanju rada tu su negdje. nisam

bas vidio neku superiornost samsungovih 120hz naspram 90hz p40p
no ni ne pouzdajem se u demo uredaje po poslovnicama pa necu tvrditi ni da je los.
ali zapravo je taj prokleti gms jedini razlog zasto i razmisljam o s20+ pored p40p

Ja sam jucer instalirao gms frendu na P40 Pro.

Kad instaliras gms spojis se preko gmail aplikacije na email.

 

I da nemas gms spojis se preko huawei email aplikacije na gmail bez problema.

 

ivanlotz ned 6.12.2020 11:30
bloodborne kaže...

Kao veliki hejter samsunga i njihovog exynosa idem 

u čet po s20+ pa pitam vas koji ga koristite neko vrijeme

da li da sa sigurnoscu odem po njega ili da se predomislim

i uzmem p40p,kad ih sagledam jedan pored drugoga

s20+ djeluje kao nekakav jeftini kinez ovak na prvu.

 

haha ovo neka zajebancija ili?

bloodborne ned 6.12.2020 11:46
ivanlotz kaže...
bloodborne kaže...

Kao veliki hejter samsunga i njihovog exynosa idem 

u čet po s20+ pa pitam vas koji ga koristite neko vrijeme

da li da sa sigurnoscu odem po njega ili da se predomislim

i uzmem p40p,kad ih sagledam jedan pored drugoga

s20+ djeluje kao nekakav jeftini kinez ovak na prvu.

 

haha ovo neka zajebancija ili?

 zasto bi bila ?

goranbm ned 6.12.2020 12:31
bloodborne kaže...

istina, ali nemam drugih opcija. uzeo bi p40p bez razmisljanja

da je svijet lakši za jednu ameriku. 1+ problemi sa ekranom,

iphone imam al ide na prodaju, xiaomi mi ne ulijeva povjerenje,

lg, sony su davno otpali iz igre htc ne moram ni komentirat.

 

samsungove sam telefone godinama odbijao i dosao sam na to

da mi nista drugo ne preostaje. htio sam dati sansu mid rangerima

nakon valjda 10+ godina flagship telefona rezultiralo je reklamacijom telefona

nakon 10 dana korištenja ( green tint issue ), reko sam si zajebi mid range

opet flagship pa da sam miran barem sljedecih 3 god.

R36 gledao sam da se mogu dobiti neke app samo i dalje mi je to

puno "filozofiranja" i kompromisa. da se mogu spojiti makar na svoj gmail

jos bi reko ajde. whapp skinem s web-a, youtube ni ne koristim od kad je doso vanced,

google drive da, ali mogu bez njega. ali mail mi treba, a nigdje nisam nasao info

da li putem 3rd party app poput myMail se mogu spojiti na gmail bez beda.

 

mislim da budem maksimalno iskren tipkao sam na oba na izgled p40p

djeluje ne znam klasa iznad, po pitanju rada tu su negdje. nisam

bas vidio neku superiornost samsungovih 120hz naspram 90hz p40p
no ni ne pouzdajem se u demo uredaje po poslovnicama pa necu tvrditi ni da je los.
ali zapravo je taj prokleti gms jedini razlog zasto i razmisljam o s20+ pored p40p

 

Bio sam u istoj dilemi kao i ti, uz sitnu razliku da nisam Samsung hejter :) Iako sam većinu svog vremena koristio Samsung uređaje stvarno sam otvoren za sve ideje. Ja sam gledao S20+ i P40 Pro+. Kamera na Huaweiu mi je top, i iako ga nisam držao u rukama ova keramička pozadina mi se čini top i da nije tog s**** sa GMS-om vjerojatno bi još uvijek razmišljao između ta dva modela, i sigurno bi čak i naginjao prema Huaweiu. Ali čitajući komentare o izazovima na Huaweiu koji su vezani za GMS dosta lako sam se odlučio za S20+. Problem je što dosta ljudi ovdje tvrdi da izazova ima a dosta ih tvrdi da izazova nema, a zapravo je istina da su izazovi prisutni i da je samo pitanje kako ti na njih gledaš. Kako si napomenuo ima aplikacija koje ne rade i za onog tko želi koristiti neka alternativna riješenja to nije problem ali evo recimo koliko sam shvatio osim gmail aplikacije ne rade ni google maps, te aplikacije koje koriste google maps. I za mene je tu kraj, nema dalje i ne može me nitko uvjeriti da to radi jer ne radi. Nekome je korištenje Huawei email-a ili Here mapa top i to je ok ali ja nisam jedan od tih korisnika.

mersimh ned 6.12.2020 13:13
goranbm kaže...
bloodborne kaže...

istina, ali nemam drugih opcija. uzeo bi p40p bez razmisljanja

da je svijet lakši za jednu ameriku. 1+ problemi sa ekranom,

iphone imam al ide na prodaju, xiaomi mi ne ulijeva povjerenje,

lg, sony su davno otpali iz igre htc ne moram ni komentirat.

 

samsungove sam telefone godinama odbijao i dosao sam na to

da mi nista drugo ne preostaje. htio sam dati sansu mid rangerima

nakon valjda 10+ godina flagship telefona rezultiralo je reklamacijom telefona

nakon 10 dana korištenja ( green tint issue ), reko sam si zajebi mid range

opet flagship pa da sam miran barem sljedecih 3 god.

R36 gledao sam da se mogu dobiti neke app samo i dalje mi je to

puno "filozofiranja" i kompromisa. da se mogu spojiti makar na svoj gmail

jos bi reko ajde. whapp skinem s web-a, youtube ni ne koristim od kad je doso vanced,

google drive da, ali mogu bez njega. ali mail mi treba, a nigdje nisam nasao info

da li putem 3rd party app poput myMail se mogu spojiti na gmail bez beda.

 

mislim da budem maksimalno iskren tipkao sam na oba na izgled p40p

djeluje ne znam klasa iznad, po pitanju rada tu su negdje. nisam

bas vidio neku superiornost samsungovih 120hz naspram 90hz p40p
no ni ne pouzdajem se u demo uredaje po poslovnicama pa necu tvrditi ni da je los.
ali zapravo je taj prokleti gms jedini razlog zasto i razmisljam o s20+ pored p40p

 

Bio sam u istoj dilemi kao i ti, uz sitnu razliku da nisam Samsung hejter :) Iako sam većinu svog vremena koristio Samsung uređaje stvarno sam otvoren za sve ideje. Ja sam gledao S20+ i P40 Pro+. Kamera na Huaweiu mi je top, i iako ga nisam držao u rukama ova keramička pozadina mi se čini top i da nije tog s**** sa GMS-om vjerojatno bi još uvijek razmišljao između ta dva modela, i sigurno bi čak i naginjao prema Huaweiu. Ali čitajući komentare o izazovima na Huaweiu koji su vezani za GMS dosta lako sam se odlučio za S20+. Problem je što dosta ljudi ovdje tvrdi da izazova ima a dosta ih tvrdi da izazova nema, a zapravo je istina da su izazovi prisutni i da je samo pitanje kako ti na njih gledaš. Kako si napomenuo ima aplikacija koje ne rade i za onog tko želi koristiti neka alternativna riješenja to nije problem ali evo recimo koliko sam shvatio osim gmail aplikacije ne rade ni google maps, te aplikacije koje koriste google maps. I za mene je tu kraj, nema dalje i ne može me nitko uvjeriti da to radi jer ne radi. Nekome je korištenje Huawei email-a ili Here mapa top i to je ok ali ja nisam jedan od tih korisnika.

 ljudi radim u vodafone radnji u njemackoj i jedno vam mogu reci, samsung se prodaje kao lud.

Ovaj FE npr nevjerovatno al svaki dan prodajem to cudo i to 4g verziju ISKLJUCIVO, prosjecni kupac kupuje brend i cijena mora stimat a procesor unutra itd zaboli ih lagano sisa za to.

Sad imamo bundle FE i dobijes buds+ uz njih to ide ko ludo i naravno iphone 12ke.

ovo ostalo u radnji se ne prodaje pa nikako

xiaomi mi 10t pro i ostale verzije, oppo find X2 pro, huawei p40 itd itd to ljudi malo pogledaju i ostave tu sa strane.

Sve naravno odlicni telefoni ali to naroda ne zanima, Samsung ima marketing, mogli su oni komotno nastavit sa losim exynos procesorima i dalje bi se to prodavalo ko ludo.

 

Znaci vise sam prodao Z fold 2 nego sto sam bilo kojeg xiaomi,huawei ili oppo itd.

 

Sa sigurnoscu mogu reci da je Huawei u evropi mrtav, narod dodje kaze citao sam kamera sve super al google... i tu je prica zavrsena

R36 ned 6.12.2020 14:53

Pisem sad s Note 9, imao Note 20 Ultru i vratio ga radi nekih drugih stvar a ne baterije i procesora. Prosljedio dalje P40 Pro.

Znaci jebe mi se za marku i model ako meni odgovara. 

 

Nastavno na Huawei, Samsung,Iphone

 

To sto smo mi frikovi pa gledamo svaki detalj to prosjecni kupac ne gleda.Zato se Samsung prodaje kao i Iphone.

 

Od kad je kolega bender007 napravio aplikaciju za instalaciju GMS na Huawei, to je postalo dosta jednostavno kako je bilo.

Ponavljam - NAKON ISTALACIJE GMS SVE UREDNO RADI osim google pay-a.

Ja razumijem da prosjecan kupac nece kupit Huawei zbog nedostatka gms, al da ovdje forumasi (za koje mislim da imaju imalo informaticke pismenosti) se boje Huawei mi je krajnje smjesno.

Pored S20 + modela bi uvijek kupio P40 Pro, Oppo X2 Pro, Mi 10 Pro i slicne modele.

 

Na kraju krajave kolegici sam na poslu preporucio S20 FE, kao i kolegi. Za tu cijenu po kojoj ga mi dobivamo je to ok odabir.

 

A takoder sam protiv ovog "plasenja" korisnika s procesorom i baterijom.Ja sam na Note 20 Ultru digao sve(aplikacije) na 4G mrezi pa se mob nije zagrijao kako se ovdje prica.

 

Tako da sve treba uzet s dozom rezerve, i probat na svojoj kozi.

R36 ned 6.12.2020 14:59
goranbm kaže...
 za mene je tu kraj, nema dalje i ne može me nitko uvjeriti da to radi jer ne radi. Nekome je korištenje Huawei email-a ili Here mapa top i to je ok ali ja nisam jedan od tih korisnika.

Nastavno na Google maps.

Da me ovo ljeto nije sila natjerala (nedostatak gms-a) na P40 Pro ne bi nikad probao Waze navigaciju koja pokazuje radare i sve ostalo. Spasila me kazni.

 

Tako da na duza putovanja palim samo Waze.

KiCo77 ned 6.12.2020 15:45

Čini mi se da fingerprint bolje radi nakon updatea, jučer sam nesvjesno pokusao s lijevim palcem otkljucat mob - i uspio, umalo me šlagiralo, prije mi je od 4 prsta radio samo jedan. I sviđa mi se da su volume bar napokon prebacili desno.

Sa negativne strane, nervira me ovaj delay kod drop down menua, prvo prikaže botune pa onda nakon x vremena notifikacije, čemu to. I ne znam zasto su ogranicili sadrzaj foldera na 3 ikone po redu, cijeli dan krive aplikacije otvaram po staroj navici.

mersimh ned 6.12.2020 15:48
KiCo77 kaže...

Čini mi se da fingerprint bolje radi nakon updatea, jučer sam nesvjesno pokusao s lijevim palcem otkljucat mob - i uspio, umalo me šlagiralo, prije mi je od 4 prsta radio samo jedan. I sviđa mi se da su volume bar napokon prebacili desno.

Sa negativne strane, nervira me ovaj delay kod drop down menua, prvo prikaže botune pa onda nakon x vremena notifikacije, čemu to. I ne znam zasto su ogranicili sadrzaj foldera na 3 ikone po redu, cijeli dan krive aplikacije otvaram po staroj navici.

 meni je taj volume bar uzasan jer drzim telefon u lijevoj ruci, takodje taj delay u notification baru je uzasan i to za foldere se takodje slazem.

ne kuzim cemu diraju stvari koje su bile odlicne.

to cisto et nek je neka promjena nije bitno sto nije poboljsanje..

goranbm ned 6.12.2020 17:47
R36 kaže...

Pisem sad s Note 9, imao Note 20 Ultru i vratio ga radi nekih drugih stvar a ne baterije i procesora. Prosljedio dalje P40 Pro.

Znaci jebe mi se za marku i model ako meni odgovara. 

 

 Zašto si vratio Note 20 Ultru ako se smije znati? Zanimaju me razlozi ako su tehničke prirode?

MEGATAMA ned 6.12.2020 17:50

Evo par dana sa updateom na s20+

 

Baterija apsolutno duze traje i to itekako primjetno

Browser niti jednom nije zastekao na stranicama/portalima gdje je to bilo redovito

Senzor za prst bolje detektira

Za ostale stvari ne znam....

 

Sad se vidi kakav drlog je bio prethodni softver.

R36 ned 6.12.2020 18:04
goranbm kaže...
R36 kaže...

Pisem sad s Note 9, imao Note 20 Ultru i vratio ga radi nekih drugih stvar a ne baterije i procesora. Prosljedio dalje P40 Pro.

Znaci jebe mi se za marku i model ako meni odgovara. 

 

 Zašto si vratio Note 20 Ultru ako se smije znati? Zanimaju me razlozi ako su tehničke prirode?

 Imas sve na Note 20 Ultra temi...

 

Evo slike...

SIII Deny pon 7.12.2020 10:40

Jel postoji nekakav alat, aplikacija gdje se može upisati model uređaja i regiju, gdje on sam nađe zadnju nadogradnju
Dok sam imao S9 koristio sam SamFirm koji je odrađivao posao vrhunski, ali sad nema ponuđeno s20 verzija
A da skidam nadogradnju preko sammobile ide u vječnost koliko je sporo

bloodborne pon 7.12.2020 10:47
ministar kaže...
bloodborne kaže...

hvala vam na informacijama svima, zao mi je kaj spamam.

al ono gledam mob za opet sljedece 2-3 god. pa cisto da znam

ak se zajebem di cu se zajebat. :D

ako ti nije hitno, sačekaj S21

 vec sam mjesec dana bez moba, a ponuda mi je ovakva

 S20+ ili P40p 1000kn odmah i 240kn mj uz 20gb promet i 6000min/sms

 

 a nadolazeci telefoni ce biti barem 2000kn odmah i 400tinjak kn mjesecno samo vise.

 a posto sam prije god i pol dana uzeo 11 pro max za faking 9000kn i p30pro za 7000+

 

 nekako mi se ne cekaju noviji i jos skuplji modeli opet, kad znam da ce dva gore

 navedena "zadovoljiti" moje potrebe. skeptican sam jedino za p40p zbog gms-a.

 ali krajem tjedna definitivno uzimam jedan od ta dva.

ministar pon 7.12.2020 11:39
krtola kaže...

A s21 ce imati SnapDragon u EU ili ostaje na exynos-u?

mersimh kaže...
novi exynos koji bi trebao bit odlican (cula, kazala)

bit će Exynos, ali neće koristiti svoje vlastite CPU jezgre, nego Cortex koji je i u Snapdragon-u.. kad dođe AMD GPU (možda i nagodinu), Exynos će definitivno biti bolji od SD-a