Samsung

Samsung Galaxy Note20

digitall ned 9.5.2021 11:54

ako me baterija bude zadovoljila da mi izdrži dan vjerojatno ću s21 ultra proslijediti ženi, jer više volim kockasti i malo veći ekran, i naravno sve blagodati spena, ostalo je manje više tu negdje

digitall čet 20.5.2021 18:54

dopisujem se sam sa sobom :)

uglavnom mogu reći da sam zadovoljan baterijom kada se malo optimizirao nakon par dana, nije naravno na razini s21u ali nije ni blizu loše kako su neki pisali da ga moraju 3x dnevno puniti..

bez problema u 24 sata bez punjenja dobijem preko 6h sot, 120hz i aod cijelo vrijeme, većina na wifi.

jedino što sam kao na svakom isključio 5g od kojeg nemam nikakve koristi.

i definitivno mi više odgovara kockasti nego jajasti ekran...

snake44 čet 20.5.2021 21:08

Kako je vama sa olovčicom? Koristite li ju uopće i za što? Meni se pokazala totalno beskorisna, par puta sam ju izvadio da vidim šta može, nekoliko puta sa djecom pobojao neke kao bojanke sa njom i to je to. Da idem nešto pisat rukom sam opet koliko brži da tipkam na mobitelu slova. Tako da ovo mi je prvi a mislim i zadnji mob sa olovkom.

digitall čet 20.5.2021 22:19
dtdtdt kaže...

ja nisam oduševljen baterijom na note 20 ultra, ali prije sam koristio mobitele koji su imali sot 8-9 sati pa valjda zato. 

 ma i ja sam imao mobove koji duže traju, i ne kažem da sam nešto oduševljen nego sam prilično zadovoljan, pogotovo nakon čitanja svega i svačega po forumima da ne može izdržati ni do podne i sl.

snake44 kaže...

Kako je vama sa olovčicom? Koristite li ju uopće i za što? Meni se pokazala totalno beskorisna, par puta sam ju izvadio da vidim šta može, nekoliko puta sa djecom pobojao neke kao bojanke sa njom i to je to. Da idem nešto pisat rukom sam opet koliko brži da tipkam na mobitelu slova. Tako da ovo mi je prvi a mislim i zadnji mob sa olovkom.

 

pogledaj video, možda nađeš nešto interesantno https://youtu.be/ubJrL9lEwT0

 

ja uglavnom koristim za surfanje, surfam u desktop mode pa je sve sitnije i lakše pogoditi olovkom, povremeno za prijevod teksta (imaš u videu), tu i tamo koja bilješka tj. skica, i povremeno kao okidač za kameru kad mob negdje naslonim i slikam nas grupno, ili u pro mode kad slikaš dulje ekspozicije pa ga ne smiješ pipnuti da ne upropastiš sliku...

 

nije da je to nešto presudno i da se ne može bez toga, ali ima korisnih stvari

 

edit: uređivanje slika je neusporedivo lakše olovkom

dtdtdt čet 20.5.2021 22:37

ja sporo pišem na tipkovnici pa mi je olovka korisna, npr. želim nešto na brzinu zapisat, samo izvadim olovku, napišem, vratim olovku u slot i to je to, meni je tako brže i lakše nego da moram otključat mob, uči u note app, tipkati pa spremiti i onda zaključat mob.

korištenje olovke za bojanje mi je također ok, nedavno sam bio u situaciji da čekam frenda par sati u bolnici i nakon scrollanja instagrama, 9gag-a i ostalih stvari nisam više znao što od dosade pa sam isprobao bojanje i pretvorio sa u malo dijete, vrijeme preletilo samo tako 

kao okidač za kameru također dobro. slažem se da olovka nije od presudne važnosti ali si mislim bolje je imati i povremeno iskoristiti nego uopće ne imati.

nedac96 pet 21.5.2021 18:19

Pozdrav,

molim Vas ako moze mala pomoc. Kupio sam nov NOTE 20 ULTRA prije nekih 20-ak dana, i danas sam osjetio da se na poledjini uredjaja negdje oko kamere, nesto unutar telefona kao da se pomjera neki dio, i kada se telefon malo jace pomjera(trese) gore-dole ili podize sa stola kako bi se javio na telefon osjeti se kuckanje nazad u djelu oko kamere. Nesto kao da je se otkacilo i lupka, da li je neko imao slicnih problema. Ima garanciju ali mi je zao da se nov telefon odmah otvara i cacka.

Lp

Slav_224 sri 14.7.2021 14:41

Budući da razmišljam o kupnji note 20 ultre, a imam s20, zanima me jel mi može netko reći ima li ultra problema sa zagrijavanjem kao i s20, znam da je u pitanju isti exynos 990, ali budući da je veći uređaj nadam se da ima bolji heat transfer po kućištu a i možda je napravljena bolja optimizacija? U svakom slučaju, zanima me pregrijava li se tijekom ovih ljetnih vrućina uz multitasking tj. splitscreen, uz 120hz naravno, gejmingom se ne bavim. Unaprijed hvala. 🙂

digitall sri 14.7.2021 17:15

Meni je ok po ovim vrućinama, nemam nekih problema, povremeno je nekad malo topliji ali ništa strašno, korištenje kamere ga zna najviše ugrijati ali opet manje nego s21u.

ne igram igre tako da ne znam za taj slučaj, 

Slav_224 sri 14.7.2021 18:08

A jel se zagrije, kad se zagrije, samo na dijelu gdje je procesor ili cijeli uređaj bude topal, pitam jer moj s20 kad se krene grijati, ne grije samo na dijelu gdje je procesor nego se ekran toliko ugrije da nije ugodno ni tipkati po ekranu ni drzati ga u maskici, cak i kroz deblju prodire toplina, a bez maskice je nezamislivo vruć. Glupo bi mi bilo dati 7000kn za isti problem, ispao bih prava budala 😄

digitall sri 14.7.2021 18:27

Cijeli bude topliji, ali nikad toliko da ga je neugodno držati u ruci i tipkati po ekranu, barem meni.

Kroz gumenu maskicu se jedva i primjeti odozada.

To je moje iskustvo na osnovu mog načina korištenja, što znači da netko drugi možda ima drugačije iskustvo.

Inače 120hz stalno, auto osvjetljenje, sve uključeno osim 5g

snake44 sri 12.1.2022 08:18

Ekipa, kakva je vama baterija? evo ja imam ovaj mob od kad je izašao 08.2020 i nisam prezadovoljan sa baterijom. minimalno jedno punjenje na dan, a noć mi pocucla oko 10%. Imam stalno upaljen bluetooth, wifi, 4g (5g  sam ugasio). 

digitall čet 27.1.2022 12:28

evo nakon skoro godinu dana, baterija je dobra kao i prvog dana.

istina da pazim i većinu puta ne napunim do 100% nego mičem s punjača čim vidim da je prešao 80%, i uglavnom stavljam na punjač čim padne ispod 30%

 

evo jedan SS sa 8h sot u 24 sata, sve na wifi, android 12

 

ako ga puno ne koristim može 2 dana bez punjenja

crocro23 sub 28.5.2022 17:34

Ja imam i Note 10+ 5g i Note 20 i moram reći da mi je Note 10+ glavni mobitel, bolja i baterija i većina stvari nego na Note 20.

Nisam imao priliku koristiti Ultra 22 koja ima i olovku, ali po usporedbama vidim da se ne isplati još uvijek prelazit na neki drugi mob, možda za godinu-dvije.

dtdtdt pet 9.2.2024 17:16

trebam savjet za note 20 ultra.. nedavno tijekom korištenja mobitela ekran se ugasio sam od sebe kao da sam pritisnuo tipku za zaključavanje zaslona, mislio sam da je možda do softwarea... probam par puta otključati ekran i ništa i idem opet probat nakon par minuta i tad se uključio... koristim mob par minuta i onda opet ista stvar ali od tada ekran više ne radi...mobitel radi, znam zbog zvukova i vibracije, također sam vidio da je spojen na zvučnik... ali ekran je crn. gledao po youtubeu što bi moglo bit i naletio na par videa gdje ljudi lagano tapkaju po mobitelu tj kao da ga masiraju jer je kao moguče da je neki spoj slab tako nešto.. malo isprobao i to ali ne znam jel to opće ima smisla ali nije pomoglo... kupio sam type-c na hdmi adapter te ga spojio na tv i radi, iako sam čini mi se bio u dexu.. mobitel mi nije pao niti je oštećen, dapače baš je očuvan i praktički bez crtice zato i pokušavam vidjeti što bi se dalo napraviti... išao pitati u servis u blizini i cijena displeja je 380 eura plus nešto sitno sam posao zamjene... malo sam googlao i pokušao naći da li ima samo diplej bez stakla jer mi je staklo kao novo i ništa konkretno, naletio na neki servis u aziji negdje gdje je bilo navedeno da kao ima samo displej ali nisam našao to za kupiti... što napraviti, cca 400 eura mi je previše za dati a ovako imam ciglu za skupljanje prašine... 

digitall pet 9.2.2024 20:13
dtdtdt kaže...

trebam savjet za note 20 ultra.. nedavno tijekom korištenja mobitela ekran se ugasio sam od sebe kao da sam pritisnuo tipku za zaključavanje zaslona, mislio sam da je možda do softwarea... probam par puta otključati ekran i ništa i idem opet probat nakon par minuta i tad se uključio... koristim mob par minuta i onda opet ista stvar ali od tada ekran više ne radi...mobitel radi, znam zbog zvukova i vibracije, također sam vidio da je spojen na zvučnik... ali ekran je crn. gledao po youtubeu što bi moglo bit i naletio na par videa gdje ljudi lagano tapkaju po mobitelu tj kao da ga masiraju jer je kao moguče da je neki spoj slab tako nešto.. malo isprobao i to ali ne znam jel to opće ima smisla ali nije pomoglo... kupio sam type-c na hdmi adapter te ga spojio na tv i radi, iako sam čini mi se bio u dexu.. mobitel mi nije pao niti je oštećen, dapače baš je očuvan i praktički bez crtice zato i pokušavam vidjeti što bi se dalo napraviti... išao pitati u servis u blizini i cijena displeja je 380 eura plus nešto sitno sam posao zamjene... malo sam googlao i pokušao naći da li ima samo diplej bez stakla jer mi je staklo kao novo i ništa konkretno, naletio na neki servis u aziji negdje gdje je bilo navedeno da kao ima samo displej ali nisam našao to za kupiti... što napraviti, cca 400 eura mi je previše za dati a ovako imam ciglu za skupljanje prašine... 

 to se i meni dogodilo, "masiranje" pomoglo privremeno, nakon mjesec dva se opet ugasio ekran i nisu više nikakvi trikovi pomogli, pod garancijom zamijenjena ploča, ekran i baterija (ne znam zašto sve to al dobro).