Samsung

Samsung Galaxy Note20

steve90 pon 5.10.2020 22:58
snake44 kaže...

Pa mogu reći da sam zadovoljan. U početku je bilo malo borbe sa baterijom dok se nije stabilizirala. Sada mi izdrži dan (ionako ne očekujem od današnjih smartphona da ide preko jednog dana...). Koristim 120Hz, što se tiče rezolucije, ja ne vidim razliku između fhd+ i wqhd+. 

 

Jedino sam očekivao da ću više koristit olovčicu, nažalost je dosta rijetko koristim. prvenstveno sam je htio koristiti za pisanje zabilješki u onenoteu umjesto rokovnika, ali realno, površina ekrana je i dalje dosta mala (napominjem, mala je za pisanje), kao i sama olovka koja je pretanka, tako da za neko ozbiljno pisanje nije baš praktično. Meni je i dalje brže napisati nešto putem tipkovnice nego vadit olovku i pisati ručno.

 

 Meni možda stvari malo bolje izgledaju (pogotovo na youtube-u primjetim) na wqhd+ ali opet prednost ide na 120Hz. Pokušati ću opet sada kad sam postavio mob kako želim ali ono prva dva dana je bilo katastrofa. Sada dobijem 5-6h uključenog zaslona kroz dva dana dok sa 120Hz čini mi se nisam mogao izvući ni 3h u jednom danu. Kažem, pokušam ovih dana opet pa ću vidjeti kako će se ponašati.

confirm kaže...

znači ovo što sam pročitao nema smisla da idem s note 10+ na note 20+. da li je netko root već note 20 :D 

 Iskreno, mislim da nećeš ništa propustiti. Ja sam planirao svoj rootati ali em je za EU ova glupa exynos verzija SoC-a pa mislim da je community u startu slabiji, em je još relativno novi uređaj pa prije tjedan dana kad sam gledao lista romova je bila kratka i svaki ima nešto što nije popeglano do kraja. Uz sve to, rootanje mobitela je trenutno daleeeeeko od vrha na listi prioriteta.

Postoji li GCam za exynos verziju koji radi? Također, koristi li netko nekakav usb c DAC za slušalice, ili nešto drugo? Ja si planiram uzeti možda ovo

confirm uto 6.10.2020 09:22
steve90 kaže...
snake44 kaže...

Pa mogu reći da sam zadovoljan. U početku je bilo malo borbe sa baterijom dok se nije stabilizirala. Sada mi izdrži dan (ionako ne očekujem od današnjih smartphona da ide preko jednog dana...). Koristim 120Hz, što se tiče rezolucije, ja ne vidim razliku između fhd+ i wqhd+. 

 

Jedino sam očekivao da ću više koristit olovčicu, nažalost je dosta rijetko koristim. prvenstveno sam je htio koristiti za pisanje zabilješki u onenoteu umjesto rokovnika, ali realno, površina ekrana je i dalje dosta mala (napominjem, mala je za pisanje), kao i sama olovka koja je pretanka, tako da za neko ozbiljno pisanje nije baš praktično. Meni je i dalje brže napisati nešto putem tipkovnice nego vadit olovku i pisati ručno.

 

 Meni možda stvari malo bolje izgledaju (pogotovo na youtube-u primjetim) na wqhd+ ali opet prednost ide na 120Hz. Pokušati ću opet sada kad sam postavio mob kako želim ali ono prva dva dana je bilo katastrofa. Sada dobijem 5-6h uključenog zaslona kroz dva dana dok sa 120Hz čini mi se nisam mogao izvući ni 3h u jednom danu. Kažem, pokušam ovih dana opet pa ću vidjeti kako će se ponašati.

confirm kaže...

znači ovo što sam pročitao nema smisla da idem s note 10+ na note 20+. da li je netko root već note 20 :D 

 Iskreno, mislim da nećeš ništa propustiti. Ja sam planirao svoj rootati ali em je za EU ova glupa exynos verzija SoC-a pa mislim da je community u startu slabiji, em je još relativno novi uređaj pa prije tjedan dana kad sam gledao lista romova je bila kratka i svaki ima nešto što nije popeglano do kraja. Uz sve to, rootanje mobitela je trenutno daleeeeeko od vrha na listi prioriteta.

Postoji li GCam za exynos verziju koji radi? Također, koristi li netko nekakav usb c DAC za slušalice, ili nešto drugo? Ja si planiram uzeti možda ovo

 

ma znam da je za exynos nikad ništa pametnoga kada su pitanju roomovi..

što se tiče ovog usb c Dac za slušalice i o tome sam razmišljao pa ako budeš imao dobre dojmove javi pa da si uzmem

ivoforum čet 15.10.2020 15:17

Kratki osvrt..uzeo sam note 20 ultru i mogu samo reci da vrijedi svake kune..prekrasan 120 hz veliki ekran kojem još nema konkurencije..fluidnost i predobre kamere još ostavljaju dojam da imam premijum uredaj u ruci,,zoom na kameri je toliko dobar da još nisam vidio nešo slicno na mobilnim uredajima za EU...samsung dex wifi obecavajuca inovacija...dok s penom mogu fotkati izdaleka..prilicno korisna stvarcica i unikatna...baterija nakon nadogradnji se poboljšala i jedan dan mi je sasvim dosta jer je ionako za pol sata napunim mbitel,,samsung garantira još tri velike android nadogradnje tako da sam 3godine s 12giga rama i 5G miran,,, uglavnom top preporuka za kupnju.

Stane256 sri 2.12.2020 11:58

pozz, namjeravam mami i tati kupiti za bozic nove mobitele jer su im trenutni koma, koriste mobitel za pozive, poruke, malo prolistat fejs i tu i tamo koju slikicu i to je to.

budet mi je cca do 1700 kn za svaki mob, dal se isplati kupiti rabljeni mob pa malo bolji (iPhone 7/8) ili neki novi iz ducana pa slabiji? kaj bi bilo dugorocnije i isplatljivije?

gledao sam malo Samsung Galaxy A21 i cini mi se okej

ne pratim bas nesto prodaju moba i to posto imam iphone 8 (radi savrseno od prvog dana kad sam ga kupio a star je 2 god) pa cekam da izade iphone 15 da mogu kupit X

jel ima ko sta za preporucit, savjet itd? 

snake44 čet 3.12.2020 10:40

A ono. punjenje jednom dnevno i to je to.... ujutro bude 100%, do navečer tridesetak. Korištenje isključivo pozivi i mail, sa nešto sitno spotifya, facebooka i insta. Inače za sve drugo mob je super. Olovka je pretanka u rukama za neko ozbiljnije pisanje, a i kad staviš mob na stol onda kad pišeš se sve ljulja zbog kamere. tako da moraš pridržavat mob dok pišeš.

R36 sub 5.12.2020 10:19

99% da vračam Note 20 Ultra.

 

Najveći problem mi je :

1. Slučajni dodiri. Masu slučajnih dodira imam po rubu ekrana, a pogotovo prilikom pisanja poruka gdje sam doslovno moram suzit tipkovnicu s lijeve strane zbog slučajnih dodira. To mi je neprihvatljivo u 2020. god

2. Veličina - stvarno je velik i meni nepraktičan. Imam veliku ruku al čak je i ovo za mene veliko. Doslovno me boli ruka. Nije problem visina koliko je problem širina, o to bez maske.

 

Nedostaci :

1.8K snimanje marketinški trik - bedastoća

2.Spen - u lijevom kutu. Meni kao dešnjaku je zbog toga neupotrebljiv jer doslovno moram izvadit spen pa ga prebacit u desnu ruku a mob onda u lijevu.

3.Nočni naćin - gdje trebaš u neki uvijetima ćekat 6sek da on uslika. Glupost.

4.120hz ekran - ne kužim to auto fukciniranje al vidim da prilikom surfanja ima lag... Ili stavi 120hz u svim uvjetima kao Xiaomi ili nemoj stavljat. 

5.Tehnologija procesora. Iphone na 5nm kao i Mate 40. 

6. Previše love iskreno za taj mob. Na njuškalu su po 7000,00kn. Ne bi ga privatno nikad kupio.

 

Nisam imao problema : 

 - s zagrijavanje ni baterijom. Baterija je ok. Prosijek - 5h sota s tim da na aod-u izgubu u 6h oko 7% baterije.

 

Prednosti : 

1. Preljep ekran

2. Odlična kamera u svim uvjetima

3. Auto fokus radi odlično - vidi se da su to ispeglali.

 

Iskreno taj One UI mi je dosadan. Ne znam zašto. Puno bolji mi je EMUI.

 

 

Smretko sri 9.12.2020 18:25

Nedavno san presa sa Mate 20 pro na Note 20 Ultra. 

Vise manje sve mogu progutat note sam po sebi top uredaj ali baterija trenutno teska katastrofa.

Uz nekakvo normalno koristenje ujutro od 8h do cca 4ipo dok san na poslu baterija vec pada ispod 20 posto.

Sa mate 20 pro bi na taj postotak dosa tek navecer oko 8-9h uz jednako koristenje sta nije mala stvar.

Koliko je realno ocekivat kakvo poboljsanje uz nekakav update kasnije?

Za ovako skup uredaj i takvu bateriju mi ga nema smisla punit 2 puta dnevno.

Gospodin_87 sub 19.12.2020 22:06

Ljudi pomozite, 

 

Uzeo sam note 20 ultra, dva komada no oba dva imaju problem sa baterijom. Znači SOT mi je samo 3 sata. Pa kako je to moguće? Šta krivo radim? Baterija mi je na optimized, 120 hz koristim, tri maila, work profile, Bluetooth i lokacija i podaci uvijek uključeni kao i dual sim, znači dve kartice koristim.

Nemoguće da oba dva imaju tako lošu bateriju. Evo slike 

Hvala vam unaprijed.

Koji je razlog tako lošoj bateriji? 

nex987 ned 20.12.2020 16:08

Htio bi reći ponosni vlasnik Note 20 ultra ali ova baterija je kriminal, pa sa svojim korištenjem ću ga morati puniti 3 puta dnevno

Xiaomi Max 3 mi je izdržao radni dan cca 15 sati i došao bi doma s 20% baterije, s Note nisam odradio ni pola smjene i već na 30%

Dati ću mu još par dana prilike ali morati će na njuškalo.

digitall sri 23.12.2020 10:07

taman krenem kupit ultru i onda pročitam ovako par postova na par foruma i odustanem...

ne znam uopće šta bi kupio a da ima barem približno tako velik ekran i takvu kameru...

sjedim s parama u ruci nemam šta kupit, mislim da se ovo nikad nije dogodilo, mislio sam da će do danas u ponudi biti 800 proizvođača s 800 modela i da se nećeš moći odlučiti koji bi uzeo..

 

ne znam koliko bi me koštalo da kupim snapdragon model negdje na drugom kontinentu

 

R36 sri 23.12.2020 10:16
digitall kaže...

taman krenem kupit ultru i onda pročitam ovako par postova na par foruma i odustanem...

ne znam uopće šta bi kupio a da ima barem približno tako velik ekran i takvu kameru...

sjedim s parama u ruci nemam šta kupit, mislim da se ovo nikad nije dogodilo, mislio sam da će do danas u ponudi biti 800 proizvođača s 800 modela i da se nećeš moći odlučiti koji bi uzeo..

 

ne znam koliko bi me koštalo da kupim snapdragon model negdje na drugom kontinentu

 

 Probaj naći Snapdragon na Amazonu ili Ebay-u pa vidi cijenu dostave.

 

ps kupi Iphone . Ja ga čekam a zadnji Iphone sam imao još upočetku i to 3gs. 

1samek sri 23.12.2020 10:28
digitall kaže...

taman krenem kupit ultru i onda pročitam ovako par postova na par foruma i odustanem...

ne znam uopće šta bi kupio a da ima barem približno tako velik ekran i takvu kameru...

sjedim s parama u ruci nemam šta kupit, mislim da se ovo nikad nije dogodilo, mislio sam da će do danas u ponudi biti 800 proizvođača s 800 modela i da se nećeš moći odlučiti koji bi uzeo..

 

ne znam koliko bi me koštalo da kupim snapdragon model negdje na drugom kontinentu

 

 

Ja sam bio u istom problemu pred cca mjesec dana i odlučio pričekat S21 (plus ili Ultru), navodno je novi Exynos vrlo efikasna zvijer po pitanju uštede energije, tu negdje sa Snapdragonom pa bi možda konačno mi u EU mogli dobiti dobar chipset u Samsungu.

Prema najavama negdje sredinom 1.mjeseca bi trebalo biti predstavljanje pa u veljači prodaja, strpi se 

digitall sri 23.12.2020 10:30
R36 kaže...
digitall kaže...

taman krenem kupit ultru i onda pročitam ovako par postova na par foruma i odustanem...

ne znam uopće šta bi kupio a da ima barem približno tako velik ekran i takvu kameru...

sjedim s parama u ruci nemam šta kupit, mislim da se ovo nikad nije dogodilo, mislio sam da će do danas u ponudi biti 800 proizvođača s 800 modela i da se nećeš moći odlučiti koji bi uzeo..

 

ne znam koliko bi me koštalo da kupim snapdragon model negdje na drugom kontinentu

 

 Probaj naći Snapdragon na Amazonu ili Ebay-u pa vidi cijenu dostave.

 

ps kupi Iphone . Ja ga čekam a zadnji Iphone sam imao još upočetku i to 3gs. 

pogledat cu..

a sto se tice ajfona.. ne hvala. imao sam ga, i ipad isto, dok postoji ios ja se ne vracam na njega pa makar bio jedini na svijetu.

a druga stvar je ta odvratna rupcaga u ekranu...

R36 sri 23.12.2020 10:32
1samek kaže...
digitall kaže...

taman krenem kupit ultru i onda pročitam ovako par postova na par foruma i odustanem...

ne znam uopće šta bi kupio a da ima barem približno tako velik ekran i takvu kameru...

sjedim s parama u ruci nemam šta kupit, mislim da se ovo nikad nije dogodilo, mislio sam da će do danas u ponudi biti 800 proizvođača s 800 modela i da se nećeš moći odlučiti koji bi uzeo..

 

ne znam koliko bi me koštalo da kupim snapdragon model negdje na drugom kontinentu

 

 

Ja sam bio u istom problemu pred cca mjesec dana i odlučio pričekat S21 (plus ili Ultru), navodno je novi Exynos vrlo efikasna zvijer po pitanju uštede energije, tu negdje sa Snapdragonom pa bi možda konačno mi u EU mogli dobiti dobar chipset u Samsungu.

Prema najavama negdje sredinom 1.mjeseca bi trebalo biti predstavljanje pa u veljači prodaja, strpi se 

Ne bi se kladio koliko čitam po drugim forumima...

 

Al ajde...budemo vidjeli.

 

R36 sri 23.12.2020 10:38
digitall kaže...
R36 kaže...
digitall kaže...

taman krenem kupit ultru i onda pročitam ovako par postova na par foruma i odustanem...

ne znam uopće šta bi kupio a da ima barem približno tako velik ekran i takvu kameru...

sjedim s parama u ruci nemam šta kupit, mislim da se ovo nikad nije dogodilo, mislio sam da će do danas u ponudi biti 800 proizvođača s 800 modela i da se nećeš moći odlučiti koji bi uzeo..

 

ne znam koliko bi me koštalo da kupim snapdragon model negdje na drugom kontinentu

 

 Probaj naći Snapdragon na Amazonu ili Ebay-u pa vidi cijenu dostave.

 

ps kupi Iphone . Ja ga čekam a zadnji Iphone sam imao još upočetku i to 3gs. 

pogledat cu..

a sto se tice ajfona.. ne hvala. imao sam ga, i ipad isto, dok postoji ios ja se ne vracam na njega pa makar bio jedini na svijetu.

a druga stvar je ta odvratna rupcaga u ekranu...

 Xiaomi MI10 Ultra...

digitall sri 23.12.2020 10:48
R36 kaže...
digitall kaže...
R36 kaže...
digitall kaže...

taman krenem kupit ultru i onda pročitam ovako par postova na par foruma i odustanem...

ne znam uopće šta bi kupio a da ima barem približno tako velik ekran i takvu kameru...

sjedim s parama u ruci nemam šta kupit, mislim da se ovo nikad nije dogodilo, mislio sam da će do danas u ponudi biti 800 proizvođača s 800 modela i da se nećeš moći odlučiti koji bi uzeo..

 

ne znam koliko bi me koštalo da kupim snapdragon model negdje na drugom kontinentu

 

 Probaj naći Snapdragon na Amazonu ili Ebay-u pa vidi cijenu dostave.

 

ps kupi Iphone . Ja ga čekam a zadnji Iphone sam imao još upočetku i to 3gs. 

pogledat cu..

a sto se tice ajfona.. ne hvala. imao sam ga, i ipad isto, dok postoji ios ja se ne vracam na njega pa makar bio jedini na svijetu.

a druga stvar je ta odvratna rupcaga u ekranu...

 Xiaomi MI10 Ultra...

 postoji global ver? ne bi bas neke kineske verzije pa kemijanje s romovima, notifikacijama i sl budalastine.. ne vidim ga ni u jednoj trgovini, a ni na njuskalu..

 

gledam oneplus 8 pro.. i opet ta kamera nije top.. 

digitall pon 15.2.2021 18:11
1samek kaže...
digitall kaže...

taman krenem kupit ultru i onda pročitam ovako par postova na par foruma i odustanem...

ne znam uopće šta bi kupio a da ima barem približno tako velik ekran i takvu kameru...

sjedim s parama u ruci nemam šta kupit, mislim da se ovo nikad nije dogodilo, mislio sam da će do danas u ponudi biti 800 proizvođača s 800 modela i da se nećeš moći odlučiti koji bi uzeo..

 

ne znam koliko bi me koštalo da kupim snapdragon model negdje na drugom kontinentu

 

 

Ja sam bio u istom problemu pred cca mjesec dana i odlučio pričekat S21 (plus ili Ultru), navodno je novi Exynos vrlo efikasna zvijer po pitanju uštede energije, tu negdje sa Snapdragonom pa bi možda konačno mi u EU mogli dobiti dobar chipset u Samsungu.

Prema najavama negdje sredinom 1.mjeseca bi trebalo biti predstavljanje pa u veljači prodaja, strpi se 

 eto poslušao sam te, naručio s21 ultra :)