Samsung

Samsung Galaxy Note 8, rasprava!

MARKOZD15 ned 17.9.2017 19:57
Nielan kaže...
Ma kao izmišljaju ovo ono a kamera nije napredovala ništa posebno već 3-4 godine :( a zato sam ga i naručio, kontakt bolja nego na s8 , no snimke po mraku su još najbolje bile na iphone 6s na 7 nisam isprobao! No ok! Cekat cemo iphone X da vidimo ali prvo ako netko bude nabavio pa da isprobam! Taman za 8 mj mogu još jednu pretplatu produžiti

Koliko god se slažem da ti noćne slike nisu dobre na Note 8 (imam S8+ i ne sviđaju mi se low light fotke), toliko isto ti 6s i 7 nemaju bolje noćne fotke. Imao sam ja iP7 još prošle godine, low light fotke nisu sigurno bolje nego na Note8 (S8). Ali nisu puno ni lošije

Bitanga ned 17.9.2017 20:33
MARKOZD15 kaže...
Nielan kaže...
Ma kao izmišljaju ovo ono a kamera nije napredovala ništa posebno već 3-4 godine :( a zato sam ga i naručio, kontakt bolja nego na s8 , no snimke po mraku su još najbolje bile na iphone 6s na 7 nisam isprobao! No ok! Cekat cemo iphone X da vidimo ali prvo ako netko bude nabavio pa da isprobam! Taman za 8 mj mogu još jednu pretplatu produžiti

Koliko god se slažem da ti noćne slike nisu dobre na Note 8 (imam S8+ i ne sviđaju mi se low light fotke), toliko isto ti 6s i 7 nemaju bolje noćne fotke. Imao sam ja iP7 još prošle godine, low light fotke nisu sigurno bolje nego na Note8 (S8). Ali nisu puno ni lošije

 

Previše očekujete od noćnih fotki. Ni DSLR ne može imat dobre noćne fotke (pogotovo iz ruke) bez puno puno kompromisa, a on ima bolesne i brze objektive (ogroman otvor blende).

Bitanga ned 17.9.2017 21:40
MARKOZD15 kaže...

Ako može Pixel i HTC za istu cijenu kao ostali flagship, onda očekujem da može i Samsung.

 

 

 

Stvar se može riješiti jedino softverski (povećanjem ISOa u određenim uvjetima), hardverski ne može ni Pixel ni HTC ni nitko. A to mogu patchirati za tjedan dana ako budu htjeli.

Nije zbog toga mobitel loš nimalo niti je kamera loša, stvar je isključivo softvera. 

 

Osim toga, nekako nisam baš uvjeren da je noćna snimka tako loša kako ti pričaš. Daj neke primjere.

Svi hvale kameru.

MARKOZD15 ned 17.9.2017 21:46
Bitanga kaže..

Stvar se može riješiti jedino softverski (povećanjem ISOa u određenim uvjetima), hardverski ne može ni Pixel ni HTC ni nitko. A to mogu patchirati za tjedan dana ako budu htjeli.

Nije zbog toga mobitel loš nimalo niti je kamera loša, stvar je isključivo softvera. 

 

Osim toga, nekako nisam baš uvjeren da je noćna snimka tako loša kako ti pričaš. Daj neke primjere.

Svi hvale kameru.

Ma nije loša, nego ima male probleme sa softverskim procesiranjem što se da riješiti update-om. Noise reduction je preagresivan

Torent pon 18.9.2017 10:32
Bitanga kaže...
MARKOZD15 kaže...

Ako može Pixel i HTC za istu cijenu kao ostali flagship, onda očekujem da može i Samsung.

 

 

 

Stvar se može riješiti jedino softverski (povećanjem ISOa u određenim uvjetima), hardverski ne može ni Pixel ni HTC ni nitko. A to mogu patchirati za tjedan dana ako budu htjeli.

Nije zbog toga mobitel loš nimalo niti je kamera loša, stvar je isključivo softvera. 

 

Osim toga, nekako nisam baš uvjeren da je noćna snimka tako loša kako ti pričaš. Daj neke primjere.

Svi hvale kameru.

 Ovo mozes napraviti i sam kasnije.....

jonyb uto 19.9.2017 01:17

Koristim Note 8 par dana, i jos uvijek se dvoumim jel ostaviti Pixel i rijesiti se Notea, dobar uredaj ali trenutno preskup za to sto nudi, mozda kroz par mjeseci kad cijena padne na 700-800 bude bolja kupnja.

Pixel je jos uvijek kralj kad je u pitanju fotografija predmeta u pokretu (pogotovo nocu), kontinuirani stream fotografija (minimalni) lag radi cuda, i HDR je osjetno bolji, mob se cini fluidniji i brzi nego Note

Bitanga uto 19.9.2017 08:00
jonyb kaže...

Koristim Note 8 par dana, i jos uvijek se dvoumim jel ostaviti Pixel i rijesiti se Notea, dobar uredaj ali trenutno preskup za to sto nudi, mozda kroz par mjeseci kad cijena padne na 700-800 bude bolja kupnja.

Pixel je jos uvijek kralj kad je u pitanju fotografija predmeta u pokretu (pogotovo nocu), kontinuirani stream fotografija (minimalni) lag radi cuda, i HDR je osjetno bolji, mob se cini fluidniji i brzi nego Note

 

Riješi ga se, nije to za tebe ako ti je pixel bolji.

Horatio_Hornblower uto 19.9.2017 10:25

Iskreno vidio testirao 5 minuta i ne vidim taj wow osjecaj za danasnje mobitele... Stakleno cudo koje kad padne ima da places od troskova popravka. Ne isplati se po meni uzet skupo a nista posebno... Ekran ja ne vidin razliku u top ekranima proizvodaca vec 2 godine brzina rada svi su isti s time da cisti android rade puno brze od samsung uxa lgija i slicnih user androida... Kamera je isto na svima za fejs instagram i slicno odlicna i ja kao laik ne vidim razliku zadnje 2 godine sve je tu oko odlicnog...
Baterija s druge strane su sve losije i losije nikako da naprave 2 mm deblji aparat sa vecom baterijom...

bbbmarko01 uto 19.9.2017 11:19

Pa sve se svodi na osobni odabir, zato ima danas uredaja od 500 kn do 8000 kn da zadovolji svacije potrebe. Evo nakon cca 24j korsitenja prvi dojmovi su itekako pozitivni (napomena da sam imao S8+ koji je zavrsio kod djevojke, a ovaj je uzet cisto zbog produljenja ugovora, a ne zato jer imam dubok dzep , nemam hrvat sam :) ), jednostavno ekran je nesto najbolje na ovakvom uredaju, lag ne postoji barem u mojim samsung ocima, DeX je jako fora stvar koju sumnjam da cu nesto pretjerano koristiti za produktivnost , ali volim nabacit par partija Vainglorya i to mi je bilo nesto predobro (odbijam igrat LoL), sto se kamere tice ja sam vise point and shoot i meni je super, za sve picajzle koji govore o preizostravanje itd , kupite DSLR i radite sto god vas je volja, nemojte ocekivat da ce ga mobitel u skorije vrijeme zamjenit, ali za mene (nas) laike ovo je odlicno. Posto mi je prvi Note nisam bio pretjerano upoznat s S-Penom ali mi je jako dobro legao, ima fora stvarcica i preciznost je vrh. Baterija mi je izdrzala prvi dan famoznog drkanja na novom mobitelu, a dalje kako upotreba pada vjerujem da ce biti 2 dana bez problema nekog medium koristenja.  Vjerojatno ce biti i prsta gore i dolje ali me ne dira, dajem svoj subjektivni dojam s kojem se mozete i ne morati slagati, ja sam osobno zadovljan kupnjom i nadam se da ce trajati sto dulje i da ce moje zadovoljstom ostati i dalje na ovoj razini.

Bitanga uto 19.9.2017 11:36
bbbmarko01 kaže...

Pa sve se svodi na osobni odabir, zato ima danas uredaja od 500 kn do 8000 kn da zadovolji svacije potrebe. Evo nakon cca 24j korsitenja prvi dojmovi su itekako pozitivni (napomena da sam imao S8+ koji je zavrsio kod djevojke, a ovaj je uzet cisto zbog produljenja ugovora, a ne zato jer imam dubok dzep , nemam hrvat sam :) ), jednostavno ekran je nesto najbolje na ovakvom uredaju, lag ne postoji barem u mojim samsung ocima, DeX je jako fora stvar koju sumnjam da cu nesto pretjerano koristiti za produktivnost , ali volim nabacit par partija Vainglorya i to mi je bilo nesto predobro (odbijam igrat LoL), sto se kamere tice ja sam vise point and shoot i meni je super, za sve picajzle koji govore o preizostravanje itd , kupite DSLR i radite sto god vas je volja, nemojte ocekivat da ce ga mobitel u skorije vrijeme zamjenit, ali za mene (nas) laike ovo je odlicno. Posto mi je prvi Note nisam bio pretjerano upoznat s S-Penom ali mi je jako dobro legao, ima fora stvarcica i preciznost je vrh. Baterija mi je izdrzala prvi dan famoznog drkanja na novom mobitelu, a dalje kako upotreba pada vjerujem da ce biti 2 dana bez problema nekog medium koristenja.  Vjerojatno ce biti i prsta gore i dolje ali me ne dira, dajem svoj subjektivni dojam s kojem se mozete i ne morati slagati, ja sam osobno zadovljan kupnjom i nadam se da ce trajati sto dulje i da ce moje zadovoljstom ostati i dalje na ovoj razini.

 

Meni stigao jutros, upalio maloprije, još downloada appse i firmware.

Zamijenit će mi Note 4. Mob je definitivno pila. Ne trza ni mrvicu dok downloada čuda od appsa, a i već preletom po settingsima me oduševilo koliko toga se sad da podešavati. 

Bitanga uto 19.9.2017 16:42

Ono što me trenutno najviše razočaralo je 4:3 aspect camera senzora.

Note 4 je imao 16MP u 16:9 formatu, a Note 8 ima 12MP u 4:3 formatu. Ako odabereš 16:9 onda je 9.1MP max reza.

Znam da MP nisu najbitniji, al ne kužim zašto su se u današnje vrijeme odlučili za 4:3 senzor. Ajd da je bar 3:2 što je standard u fotografiji, al 4:3 mi nema smisla.

 

ATJLučko uto 19.9.2017 20:30
Capture kaže...

S7 i S8 imaju 4:3 omjer.

 

Ajmo još dojmova. Mene najviše privlači zbog S-Pena, ali se bojim da se ne razočaram. Dvoumim se između Note 8 i S8 (običan, ne plus).

Uz ostale mobilne gadgete, NOTE nema ustvari pravu konkurenciju. 

U radi s S-Pen-om tek vidiš, naravno onaj kome treba, što propušta neimanjem kod drugih gadgeta. 

Jedino što bi "moglo mene odbiti", doduše vrlo teško je omjer stranica, obzirom su mi NOTE i NOTE II bili uzori funkcionalnosti od samog početka, a tek dizajnom Note II! 

U rukama sam Note 8 osjetio kao neki drugi mobitel, koji ima uza sebe olovku, no to je najvjerojatnije moj PRVI skromni subjektivan dojam.