Samsung

Samsung Galaxy Note 10/10+ [Rasprava]

Zelja sub 11.6.2022 20:15

Drugari uzeh neki powerbank ima samo 2 izlaza 5V 2A ali nisu tip C nego A.

Da li mogu koristiti taj powerank za N10+ ali samo zamjeniti kabl sa tip C?

 

Uzeh drugi powebank isto nema QC 3.0 ali izlaz mu je 5V 2.4 A.

Da li mogu njime puniti ovaj telefon, nije mi bitno ako sporo puni?

Zelja ned 3.12.2023 09:55

Ljudi, kako izaci na kraj sa ovime, sem mjenjanja folije/ stakla?

Naime staklo ne bih nikad lepio a foliju rade al mašinom što znači da oko kamere ne bi bio krug nego kao slovo U.

Ovo na telefonu je staklo postavljeno sjecam se, ali ulazi zrak i pravi ovo sa slike (pravougaonici).

Pokušao sam kao selotep da proturim u kontra smjeru da ufati staklo pa da obnovi taj samoljepljivi sloj i pokupi čestice prašine ali sam napravio gore još.

 

 

Zelja pon 4.12.2023 06:36

Koje vi folije lepite na telefon?Staklo ili foliju?

Bila je zaljepljena mi malo deblja folija koju cu morati skinuti zbog ovog dole sa slike.

Danas cu otici u servis ali njima mašina lepi pa ne verujem da ce biti precizan "cutout" oko kamere.

A mozda mašina to i može.

Zao ce mi biti odlepiti ovu foliju jer je deblja i jedva sam nasao tada i kupih dve.

 To je ova masina:

 https://www.kupujemprodajem.com/mobilni-telefoni/mobilni-telefoni-za-delove/zastitna-folija-mobilni-telefon-masina-za-secenje-filma/oglas/119217527

dax-lax pon 4.12.2023 07:25

Ta mašina je samo rezač. Ona ne lijepi staklo na uređaj. Izrezat će ili na mjeru da prekrije cijelu prednji stranu, ili full wrap da se omota oko bokova i završe obje strane iza na sredini. Ovisi koji file u rezaču imaju.
Naljepit će ti je trgovac ili ti sam.
Uglavnom, kad se nakelji te prašine pod foliju, zaboravi ikakvo čišćenje jer će uvijek biti gore nego prije.

Zelja pon 4.12.2023 12:08
dax-lax kaže...
Ta mašina je samo rezač. Ona ne lijepi staklo na uređaj. Izrezat će ili na mjeru da prekrije cijelu prednji stranu, ili full wrap da se omota oko bokova i završe obje strane iza na sredini. Ovisi koji file u rezaču imaju.
Naljepit će ti je trgovac ili ti sam.
Uglavnom, kad se nakelji te prašine pod foliju, zaboravi ikakvo čišćenje jer će uvijek biti gore nego prije.

 Da, evo naljepio je, nije skupo 10 bam...pitao me samo hocu li sjajnu ili mat.

Al msm da ce uvek biti problem zbog zakrivljenosti ekrana tako da kad tad pocet ce ulazit cestice prasine.