Samsung

Samsung Galaxy Fold

Thombstone čet 21.2.2019 07:48

Eto službeno predstavljen i taj Galaxy F (FOLD) 

 

Snapdragon 855 7nm 64-bit Octa-core processor u kombinaciji s 12 Gb RAM-a (LPDDR4x)

- Baterija 4300 mAh, Galaxy Fold također može istovremeno puniti sebe i drugi uređaj putem reverzibilnog bežičnog punjenja, dok je povezan s običnim punjačem.

- Zaklopljeni uređaj ima zaslon dijagonale 4,6 inča, a kad se rasklopi pretvara se u tablet s dijagonalom 7,3 inča., Dynamic AMOLED zaslon kojeg Samsung zove Infinity Flex.
 

Samsung je osmislio sofisticirani mehanički sistem s više međusobno povezanih zupčanika, meni osobno se sviđa preklopni mehanizam.

Telefon će imati i šest kamera, tri straga, dvije na unutarnjem dijelu i jednu sprijeda, u Europi bi trebao biti od 3. svibnja i koštat će 2000 eura, odnosno oko 15.000 kuna, tko voli nek´ izvoli, meni osobno je cijena astronomska!

 

- Više na Galaxy Fold

Gogy7 čet 21.2.2019 08:18

Jos tamo kad su ga predstavili u mraku rekao sam da ce kostati 2000$. Mobiteli su u vrhuncu tehnologije i njihova max trzisna cijena je 1000 $. Apple je prvi probio tu granicu sa svojim X eksperimentom. Samsung je na to odgovorio sa Fold tehnologijom i sad je ta imaginarna max trzisna cijena 2000$. Jedini nacin za probiti granicu od 1000€ je bilo spojiti 2 uređaja u jedan kako bi se povisila cijena. No zapravo se ne radi o 2 uredaja vec o 2 ekrana. Fold je zapravo preklopni tablet ne mobitel. Konkurencija je velika broj prodanih mobitela pada jedini put je rast cijena na štetu kupaca.

R36 čet 18.4.2019 14:10

Ne znam što ste vi čudite ali još prilikom predstavljanja su pojedinci rekli da je kvaliteta izrade loša tj da se posredini vidi crta konstantog preklapanja.

 

I oni takav poluproizvod žele plasirat na tržište za 2000 dolara. Očito ih Note 7 nije opametio...

ocean77 čet 18.4.2019 14:55

Ljudi su skidali sloj sa ekrana za koji su mislili da je folija koja se skida, a ona je kljucna za strukturu samog ekrana... Samsung ce buduce kupce obavijestiti da to ne uklanjaju...inace smatram da prve serije novotarija treba preskociti.

Posmatrač čet 18.4.2019 23:00
Sil kaže...
Pa već sada na onoj foliji koju prvo skidaš sa zaslona piše da se ne skida taj sloj. Ali tko još čita takve stvari. MKBHD sigurno ne. :)

 Covjek je toliko mocan da se njegova rijec pazljivo slusa u samsungu... Ne brini ti za njega ;)