Samsung

Samsung Galaxy A5 2016

mp3david čet 28.1.2016 00:52

 LINK

 

Vidim da nema teme pa rekoh da ju otvorim.

 

Ono sto me jako iznenadilo kod ovog uredaja je cijena po kojoj se vec sada prodaje na oglasu,znaci moze ga se dobiti za 2100/2200kn.

Inace sam osoba koja cesto mjenja mobitele,i sad mi je ovaj zapeo za oko.

Imao sam S6 koji me razocarao baterijom pa sam sada na Xperiji Z3.

Sad razmisljam da ga zamjenim za A5 2016 jer eto cak su cjenovno tu negdje,ali opet od ljepote uredaja nema nista ako mu baterija bude kao na S6,ljepota cesto zavara,tako je i mene..

Sta vi mislite,bili se isplatilo mjenjati?

Ako ima itko mobitel bas bih volio cuti dojmove ili usporedbe sa Xperijom Z3 (kamera,baterija,glasnoca zvucnika itd...)

MasterOfDisaster čet 28.1.2016 14:10

Niti govora mjenjati Z3 za stari pa ni za novi A5. Mobiteli su razlika nebo i zemlja, govoriš o mobitelima iz visokog segmenta (Sony Xperia Z3) i srednjeg segmenta (Samsung A5). Drži se Z3. Jedino ak ti novac ništa ne predstavlja, performanse i sve ostalo i pališ se malo na Apple dizajn u novom A5 onda si uzmi A5, u svemu drugom Z3 je bolji i kompletniji uređaj.

mjaneci3 uto 2.2.2016 19:30

Svaki review kaže da mobitel ima izvrsnu kvalitetu izrade, te da je osjećaj premium što je zapravo čudno za jedan midrange mobitel. Hardware nije spektakularan, ali odgovara kategoriji u koju je smješten. Činjenica je da mu je cijena vjerojatno takva zbog imena, jer da nije Samsung, koštao bi sigurno manje... Vjerujem da bi mu baterija trebala biti više nego dobra, bez obzira na octa core procesor, jer je kapacitet 2900mah. U odnosu na S6, koji ima 2600 ako se ne varam, to je lijepo poboljšanje.

RondoVK čet 4.2.2016 17:04

vlasnik sam novog a5 i mogu reci da sam previse iznenaden telefonom,pogtovo za cijenu uredaja!  razlika izmedu starog a5 i novog a5 je ogromna. nevjerovatan FULLHD display,nevjerovatna kvaliteta izrade,isti ko s6 pa meni cak i ljepsi jer nije onako oblast na coskovima nego kockastiji. I vise nego solidan fotoaparat za sasvim normanlnu upotrebu fotoaparata kao istoga na mobitelu. samo jedino sto nema mogucosti u snimanju kao sto je slowmotion itd. ima sensor touch otkljucavanja koji je odlican i super radi. stavio sam mob da ja sam azuziram apliakcije. nakon 3 dana korsistenja samsung mi je poslao gro nekih aplikicaija da instaliram ali nemam ih namjeru jer ce ugusit rame na mobu a bez njih mob radi jako fluidno. koristio sam dosta samsung tj touchwiz telefona i svi su bili s dosta laga i odmah sam ih mjenjao ali eo ovaj radi super (ali bez samsunvoig gluposti) i mislim da ga jako dugo necu promjenit jer s obizirom na izradu kvalitetu bateriju displej ma sve nema potrebe za s6 s7 iphone 6 i sl. preporucujem ko kupi telefon nov neotpkaovan da odmah ode na play store psostavke i stavi da sam azurira podatke a ne wifi ili obican internet tj 2g il i 3g. ljudi ugl kupujte ovaj uredaj! cijena je premala a mob je zvijer! i vise nego mid range uredaj

maks0806 čet 4.2.2016 20:09

A onda uzmi A5... Bez veze načini razmišljanja su mi super. Mob je samsung, bolji je. To što će mu hardver biti obsolete za godinu dana nikog nije briga, a košta više od boljih mobitela. Nema smisla, uzmi radje rabljeni S6 star par mjeseci za 2600, nego ovaj poluproizvod za 2300. Ili bar pričekaj da mu padne cijena za 100 eura da bute kolko tolko isplativa kupnja. Uostalom, pogledaj revieweove, zaključak je da premalo nudi za te pare, a sad to je vaša stvar hoćete li poslušati savjete ili ne :)

RondoVK čet 4.2.2016 20:25

da razlika je a5 novi 2000-2100 sto je po meni dosta jeftino za novi neotpakirani telefon i to jos s obzirom kakav je. a s6 3200 pa nadalje sot znaci 1000kn gore sigurno sto je u danasnje vrijeme velik novac i po meni nema smisla uzimat s6 osim naravno ko ima jako puno novca,a i def bolje novi a5 nego polovni s6

robee1 čet 4.2.2016 22:21
maks0806 kaže...

A onda uzmi A5... Bez veze načini razmišljanja su mi super. Mob je samsung, bolji je. To što će mu hardver biti obsolete za godinu dana nikog nije briga, a košta više od boljih mobitela. Nema smisla, uzmi radje rabljeni S6 star par mjeseci za 2600, nego ovaj poluproizvod za 2300. Ili bar pričekaj da mu padne cijena za 100 eura da bute kolko tolko isplativa kupnja. Uostalom, pogledaj revieweove, zaključak je da premalo nudi za te pare, a sad to je vaša stvar hoćete li poslušati savjete ili ne :)

 Iznosim samo svoje osobno misljenje :)

Samsung kao ni ostali mi bas nista ne znace u zivotu. Z, G i M bi nisu nikada legli i to je to, sto ne znaci da su mozda bolji. Recimo jedan Xiaomi Redmi 3 nudi daleko vise od A5...mozda nekome nije toliko privlacan, no bolji je. A5 je fensi fon za nezahtjevne korisnike. A3 je u neku ruku jos i bolji, 4.7'' display, vrlo ugodna za svakodnevni rad.

King133 sub 6.2.2016 11:56
maks0806 kaže...
Da ali zašto bi uzeo A5 kad je za skoro istu cijenu masu bolji S6? Nema apsolutno nikakvog smisla, treba čekati price drop opaki.

 Nemoj lagat ovaj napaćeni narod ;) pogledao sam skoro svaki moguće test izmedju a5(2016) i s6, i nitko nije rekao da je s6 masu bolji ;) u najmanju ruku su jednaki u skoro svakom aspektu, a u dosta stvari je a5 (2016) bolji uredjaj od s6 koji je skuplji skoro 1000 i više kuna ;)

RondoVK sub 6.2.2016 23:28

posjeduje li tko a5 novi na forumu? primjetio sam da nakon sto mob napunim da kad ga malo duze koristim i vise puta otkljucam da npr 10. otkljucavanje mi bude pod lagom,znaci kad stisnem home tipku nije fluidno otkljucavnje onak svijetlosti se postepeno pojacava i cim ga otkljucam radi sve normalno savrseno i fluidno,samo eto to pocetno otkljucavanje tj paljenje displeja se vidi lag? dali iko ima isti problem? probao sam factory reset ali ne pomaze. samo kad je na punjacu i kad ga skinem friskog otvara ekran tj pali brzo :/

btw ostalo sve show,elegancija od telefona 

thebatman sub 6.2.2016 23:52
King133 kaže...
maks0806 kaže...
Da ali zašto bi uzeo A5 kad je za skoro istu cijenu masu bolji S6? Nema apsolutno nikakvog smisla, treba čekati price drop opaki.

 Nemoj lagat ovaj napaćeni narod ;) pogledao sam skoro svaki moguće test izmedju a5(2016) i s6, i nitko nije rekao da je s6 masu bolji ;) u najmanju ruku su jednaki u skoro svakom aspektu, a u dosta stvari je a5 (2016) bolji uredjaj od s6 koji je skuplji skoro 1000 i više kuna ;)

 Jel ti zajebaješ ili stvarno ovo misliš?

 

A5 > S6

 

microSD

Jaca baterija - 2900mah vs 2550mah

 

 

S6 > A5

 

- svjetliji ekran

- bolje vidljiv na suncu

- veča rezolucija QHD vs FullHD 577ppi vs 424ppi

- osjetno lakši 138g vs 155g

-  poprilično jaci cpu i gpu

- 3GB ram vs 2GB

- Kamera vece rezolucije, sa vecim senzorom

- phase autofocus

- Auto HDR, Live HDR vs HDR mode (na flagshipu zadnji put koristen kod s4)

-  2160p@30fps, 1080p@60fps, 720p@120fps, HDR, dual-video VS 1080p@30fps 

- senzor kisika, otkucaja srca

- bezicno punjenje

- Flagship model, još dugo vremena ce dobivati novi softver i brže zakrpe.

 

Tako da ko si troll ok, ako misliš ozbiljno e onda si se zajebo. 

 

Nemojte me krivo shvatit, mislim da je A5 dobar mob, ali nije ni blizu s6 i cijena koju sada drži je SMIJEŠNA. 

 

 

 

King133 ned 7.2.2016 00:14
thebatman kaže...
King133 kaže...
maks0806 kaže...
Da ali zašto bi uzeo A5 kad je za skoro istu cijenu masu bolji S6? Nema apsolutno nikakvog smisla, treba čekati price drop opaki.

 Nemoj lagat ovaj napaćeni narod ;) pogledao sam skoro svaki moguće test izmedju a5(2016) i s6, i nitko nije rekao da je s6 masu bolji ;) u najmanju ruku su jednaki u skoro svakom aspektu, a u dosta stvari je a5 (2016) bolji uredjaj od s6 koji je skuplji skoro 1000 i više kuna ;)

 Jel ti zajebaješ ili stvarno ovo misliš?

 

A5 > S6

 

microSD

Jaca baterija - 2900mah vs 2550mah

 

 

S6 > A5

 

- svjetliji ekran

- bolje vidljiv na suncu

- veča rezolucija QHD vs FullHD 577ppi vs 424ppi

- osjetno lakši 138g vs 155g

-  poprilično jaci cpu i gpu

- 3GB ram vs 2GB

- Kamera vece rezolucije, sa vecim senzorom

- phase autofocus

- Auto HDR, Live HDR vs HDR mode (na flagshipu zadnji put koristen kod s4)

-  2160p@30fps, 1080p@60fps, 720p@120fps, HDR, dual-video VS 1080p@30fps 

- senzor kisika, otkucaja srca

- bezicno punjenje

- Flagship model, još dugo vremena ce dobivati novi softver i brže zakrpe.

 

Tako da ko si troll ok, ako misliš ozbiljno e onda si se zajebo. 

 

Nemojte me krivo shvatit, mislim da je A5 dobar mob, ali nije ni blizu s6 i cijena koju sada drži je SMIJEŠNA. 

 

 

 

Ja mislim da s6 nije toliko bolji od a5 da bi se davalo 1000+kn više za njega(znam da ja ne bi dao) ;) tko voli davat lovu nek izvoli :) kazem ti, pogledao sam dosta testova na kojima ljudi istovremeno rade na s6 i a5, i taj s6 mi se ne čini kao mob za koji bi htjeo dat 1000+kn više za njega. Jedino gdje se vidi veca razlika je u igranju na mobu ;)

 

Govorimo o mobitelima koji nisu uopce u istom cijenovnom rangu, i opet je a5 uspio uzdrmat s6 koji je daleko skuplji uredjaj. Kome se ne da davati veće pare za s6, u a5 2016 će pronać jedan mobitel koji je skoro pa kao s6, a ipak dosta jeftiniji od s6

 

Na kraju, svatko uzima mobitel po svojim nekim prioritetima, a kako meni nisu bitne perfomanse u igrama, kvaliteta kamere(koju 99% ljudi nikad nece primjetit da je bolja u s6), senzor kisika i otkucaja srca(kako se uopce može živjet bez toga na mobitelu ), veća rezolucija ekrana(koju tako i tako 99,9 % ljudi na prvu ne primjeti), radije bih ušparao 1000kn i kupio mob koji je po svemu tu negdje sa flagship modelom s6

maks0806 ned 7.2.2016 12:08

Haha, ma ti si pogledao puno tetova. Ajd ne laprdaj. A5 je midrange, S6 je flagship.  Svaka komponenta ugrađena u s6 je top-grade, od ekrana i procesora do memorije i ostalih sitnica. Nemogu se mjeriti jedan i drugi jednostavno. Prvo kažeš da je bolji A5, sad kažeš da ti je to nebitno... uzmi A5 i ne govori gluposti naokolo. Davati 2ipo soma kn za mob sa prošlogodišnjim midrange procesorom može samo osoba uistinu nezainteresirana za telefone

tommy_vercetti ned 7.2.2016 13:50
thebatman kaže...

Prije bi s5 neo uzeo za cca 100E manje od A5.

S5 neo je otprilike iste cijene kao A5 2016, oko 2000 kn su oba, 100 kn vamo tamo.

Stvarno ne znam gdje ti to možeš kupiti novi S5 neo za 100 eura manje.

I da kupiš S5 neo ili S5, imati ćeš plastičan telefon koji se sa kvalitetom izrade ne može mjeriti s novim A5.

Stvarno ne znam čemu svi ovi postovi koji nemaju veze s dotičnim telefonom?

 

Ovaj bi kupio S5, onaj bi S6, onaj bi kineza, onaj bi LG G3... ono, kog briga šta bi vi, ovo je tema o A5.

Neka pišu oni koji dotični telefon zaista i imaju ili su ga barem isprobali, a ne oni koji otvore gsm arenu i gledaju koji je procesor unutra te koliko on može postići benchamrkova. :facepalm:

Normalno da A5 nije u rangu S6 ili nekog drugog flagshipa što se tiče procesorske snage, ali zato donosi jednako kvalitetan ekran, skoro jednako kvalitetnu kameru i ono najbitnije, odličnu izradu i materijale.

Znači, telefon je srednji rang, a napravljen je od stakla i metala kao S6, nekome je to bitnije od procesora.

Za 2000 kn ovo je odlična kupovina, naravno, kome se telefon sviđa, kome se ne sviđa, taj je zalutao u ovu temu i samo trola.

thebatman ned 7.2.2016 14:32
tommy_vercetti kaže...
thebatman kaže...

Prije bi s5 neo uzeo za cca 100E manje od A5.

S5 neo je otprilike iste cijene kao A5 2016, oko 2000 kn su oba, 100 kn vamo tamo.

Stvarno ne znam gdje ti to možeš kupiti novi S5 neo za 100 eura manje.

I da kupiš S5 neo ili S5, imati ćeš plastičan telefon koji se sa kvalitetom izrade ne može mjeriti s novim A5.

Stvarno ne znam čemu svi ovi postovi koji nemaju veze s dotičnim telefonom?

 

Ovaj bi kupio S5, onaj bi S6, onaj bi kineza, onaj bi LG G3... ono, kog briga šta bi vi, ovo je tema o A5.

Neka pišu oni koji dotični telefon zaista i imaju ili su ga barem isprobali, a ne oni koji otvore gsm arenu i gledaju koji je procesor unutra te koliko on može postići benchamrkova. :facepalm:

Normalno da A5 nije u rangu S6 ili nekog drugog flagshipa što se tiče procesorske snage, ali zato donosi jednako kvalitetan ekran, skoro jednako kvalitetnu kameru i ono najbitnije, odličnu izradu i materijale.

Znači, telefon je srednji rang, a napravljen je od stakla i metala kao S6, nekome je to bitnije od procesora.

Za 2000 kn ovo je odlična kupovina, naravno, kome se telefon sviđa, kome se ne sviđa, taj je zalutao u ovu temu i samo trola.

 A di ti to imaš za 2000kn A5?

 

A5 2015 je 2500kn

A5 2016 je 3295kn (i to u tele2 najjeftinije)

 

S5 neo je 2600kn svugdje.

mjaneci3 ned 7.2.2016 15:25

Pišem s A5 2016 i moj prvi dojam je fantastičan. Do sad sam bio vlasnik LG G2 koji je nakon što je 3. put završio na servisu zbog ekrana, odobrenom reklamacijom zamijenjen s A5. Da budem precizan, odobren mi je iznos u kojem mogu odabrati mobitel, a za taj iznos sam dobio A5.

Što se tiće mobitela, ja sam oduševljen. Nakon par dana korištenja, jedina mana koju mogu istaknuti je da uređaj nema notificafion LED na koji sam naviknuo... Dojam mobitela izvana je premium, od samog materijala, do izvedbe i osjećaja u korištenju. Baterija koja je slabija od G2 drži puno bolje, vjerojatno zbog slabijeg procesora, ali se ne vidi razlika u radu mobitela. Zasad radi sve glatko i fluidno. Fingerprint skener je odličan i konačno imam rješenje za otključavanje mobitela jednom rukom s lakoćom.

Također još jedna prednost je slot za micro sd karticu kojeg G2 nije imao... Uz to moram spomenuti fenomenalan ekran... Posebno me iznenadilo koliko je vidljivost dobra na suncu i direktnom svjetlu.

Kako sam bio i prije vlasnik Samsunga (doduše slabijih modela) moram priznati da je napravljen ogroman iskorak u touchwiz launcheru, koji sad radi i izgleda puno bolje.

Ako netko želi kupiti mob, a nešto ga zanima, nek pita pa ću mu pokušati odgovoriti... :)

mjaneci3 ned 7.2.2016 15:43

Jesam... I fotke i malo videa, čisto onak da isprobam jer kameru na mobitelu koristim isključivo kao priručno sredstvo (tipa, za slikati nešto i poslati nekome na brzinu...), za sve ostalo imam DSLR. 

 

Sama kvaliteta fotki je ok. Ne vidim razlike između tih i onih na G2, možda mi je čak ova kamera i malo bolja. Prednost definitivno stvara velika blenda (1.9 ako se ne varam). Punih 13 mpix možete dobiti samo u 4:3 formatu, dok za 16:9 fotke treba smanjiti rezololuciju na nekih 9 mpix. Ima hrpa različitih opcija koje sam prošao samo letimično. Od posebnosti kamere bih izvodio samo "Professional mode" koji omogućava upravljanje ISO, WB, Exposure compensation i opcijama tipa fokusa (mjerenje). Zanimljiv feature koji je uglavnom dostupan na flagshipu, barem iz mojeg iskustva... 

 

Glavni nedostatak videa je po meni slowmotion, možda bi bilo dobro da je barem full HD na 60 fps. Ne bih naveo 4k kao nedostatak, jer budimo realni, HD na mobitelu je sasvim dovoljna kvaliteta. Nitko mobitel ne koristi kao profesionalni alat za snimanje.

bubimir13 ned 7.2.2016 16:49
tommy_vercetti kaže...

Tko još kupuje mobitel kod operatera gdje je najskuplji??

Evo ti cijene za nove i zapakirane telefone.

A5 2016: http://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&sort=relevance&categoryId=&keywords=Samsung+A5+2016&price[min]=&price[max]=&condition[new]=1

S5 Neo: http://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&sort=relevance&categoryId=&keywords=Samsung+S5+Neo&price[min]=&price[max]=&condition[new]=1

 

A ti sad odi pa kupuj di želiš.

 

Nebi vjerovao al ima nas još koji kupujemo u trgovinama i tako pomažemo državni proračun i trgovce da se izbore na tržištu. Nemaju svi keš pri ruci...