Slow Rodriguez pet 15.10.2021 17:31

Pozdrav, znači zanima me da li je kako moguće ukloniti bloatware na Samsungu(predinstalirane aplikacije-smeće koje mi ne treba)?

 

I da li sa bilo kojim Samsungom, da je kupljen u A1, T-mobile, Telemach, dođe to smeće koje mi ne treba? Šta je sa onim telefonima koji su recimo kupljeni u Sancta Domenici, Elipsu, HG-spotu, itd.? Jel na njima ne bude toga?

Jehonan pet 15.10.2021 18:51

Omogućiš USB debugging.

 

Instaliraš ADB i Fastboot na računalo.

 

Otvoriš CMD tj. Terminal ako si na linuxu.

 

Uneseš komandu adb start-server.

 

Pogledaš na mobitel i vidiš kako te traži sigurnosno odobrenje za pristup ADB shellu sa dotičnog uređaja tj. računala (imaš kvačicu želi li da to rečunalo s kojega pristupaš mobitelu zapamti zauvijek ili samo za trenutno aktivnu sesiju, tvoj izbor).

 

Prihvatiš, daš dozvolu!

 

Potom unutar CMD-a tj. Terminala upišeš adb shell te ako je sve OK eto te u mobitelu!!!

 

Sada konačno slijedi ono što želiš napraviti, a ide nekako ovako:

 

pm uninstall --user 0 "ovdje upišeš ima aplikacije koju želiš deinstalirati, u potpunosti" - bez navodnika

 

I tako redom, koju god aplikaciju želiš deinstalirati al' budi oprezan, dakle recept "malo zdravog razuma"!

 

Ako želiš saznati sve i koje aplikacije imaš instalirane upišeš:

 

pm list packages

 

Ako želiš nači samo određenu aplikaciju tako da upišeš dio njenoga imena:

 

pm list packages | grep "ovdje upišeš taj dio imena" - bez navodnika

 

Nakon što si deinstalirao što si želio upišeš:

 

exit

 

stisneš enter

 

Nisi više u mobitelu tj. adb shellu!

 

Potom upišeš adb kill-server

 

Odeš na mobitel, odeš na adb debuggind opcije, onemogućiš ih!

 

Odeš u popis svih aplikacija, pronađeš settings ili podešavanja te izbrišeš user data i app data (na ovaj način si iznova onemoguđio adb debugging).

 

I to je to, samo napraviš reboot tako da bi očistio moguće ostatke unutar cache memorije!

 

Na ovaj način nisi ništa loše i nedozvoljeno napravio, ako napraviš factory reset sve te aplikacije koje si deinstalirao opet su tu tj. na gore opisani način samo si ih u porpunosti deinstlirao iz svoga profila!