expert man čet 23.1.2020 21:55

već neko vrijeme razmišljam da probam napraviti nešto ovakvo https://www.youtube.com/watch?v=j4DeH7LA9-c  imam alat, garažu materijal ljudi mi kažu da sam lud iskreno imam uvjete da to napravim ali ne znam jednostavno koja bi bila svrha jer ne želim bacati novac u vjetar prema mojim proračunima dalo bi se nekako nategnuti 2000 eura s obzirom da materijal i motor već imam što vi mislite? ako ništa bar bi na probni let mogao zvati novinare i steći neku medijsku "popularnost"

expert man čet 23.1.2020 22:11

Samo nije se sa tim igrati nek te policija vidi u zraku  odmah dobiješ prijavu za ugrožavanje života i imovine opće opasnom radnjom i tko zna što još ne kad samo pomislim koliko tu posla izmišljanja i nerviranja ima pa tokarenje,pa zavarivanje brušenje rezanje pola godine posla po sat dva dnevno

Neuk pet 24.1.2020 11:06

Svaka čast na ambicijama, ali je puno teže napraviti funkcionalan i siguran helikopter od automobila. Mozda ne bi bilo lose da se prebacis na cestovna vozila, pa da imamo još jednog Rimca.
U svakom slucaju sretno!

expert man pet 24.1.2020 11:29

mogu ja napraviti konstrukciju i ubaciti motor ali treba jako puno eksperimentiranja metodom pokušaja i pogreške da bi sve to radilo, na ovom videu što sam ja postavio postoji jedan malo ozbiljniji sigurnosni problem jer ne postoji nikakva fizička zapreka koja dijeli vozača odnosno pilota  od rotirajućeg propelera nek se slučajno ustane sa sjedala ode glava  inače kod helikoptera u slučaju kvara na motoru može se relativno sigurno spustiti na zemlju zbog "auto rotacije ".