Sabunjar sub 25.4.2020 22:51

Postovani svi ,

 

Molim vas za savjet,

 

 

Zelio sam da mi trajler za glisercic izgleda atraktivno u mraku pa kupio za 80 tak kuna na WISHU i ugradio  led gabaritna svjetla koja svjetle u paraleli sa pozicijskim svjetlima zajedno sa obicnim nitnim zaruljama  u štopovima na trajleru ali kada kada sisnem kocnicu pola ledica se ugasi ili kad upalim zmigavce ako svjetli pozicija zajedno sa ledicam onda se one tj.ledice pale i gase tj ne svjetle kada svjetli zmigavac i obrnuto.

Inace led gabaritna bocna svjetla rade na 12 24 volta .

 

Izgleda da imaju pad napona i sad ne znam kako to rjesiti???

 

A moram na tehnicki. Propade mi investicija. 

 

Molim darovite decke na malu pomoc .

 

Valjda treba neki kondezator.

 

Molim za pomoc

MrBlc pon 27.4.2020 23:11

Ovo djeluje kao loša masa i ne bi trebalo imati veze s gabaritnim svjetlima.

Inače, gabaritna svjetla, kao i sva ostala, moraju biti montirana u skladu s homologacijskim uvjetima, te moraju imati potvrdu da i sama zadovoljavaju homologacijske uvjete, tako da ti vjerojatno ni bi prošla tehnički ni da rade ispravno.

Sabunjar pet 1.5.2020 16:18

Hvala na poruci.

 

Neznam stvarno sta je , mislio sam da je do lose mase , provjerio sam kablove i sve je naizgled okej. Istina gabaritna svjetla sam kupio preko wiša , jako su povoljna a svjetle u mraku odlicno. Jedno od nijh se sastoji od 3 ledice crveno za odpozadi , sastrane 3 male ledice u plastici narancasto i kada gledas u retrovizor bijela boja(ima ih jedno desetak malih ledica u plasticnom kalupicu).

 

Nije neka izvedba sto se tice zastite od kise ali kod nas takvo jedno je 3 puta skuplje .

 

Zakljucio sam da glavno napajanje je u crvenom kucistu a onda ide na bijelo jedan kabel a drugi na narancasto. E tu mislim da dolazi da malog pada napona jer crveno svujetli i dalje a bijelo i narancasto žmire. 

 

Trebo bi mi neki kondic ubaciti da malo smiri napon jer su led ice osjetljive na promjenu a pogotovo sa wiša.

 

Hvala na komentaru a i jos koje razmisljanje nije na odmet....