Dac uto 20.1.2009 19:13

bas si razmisljam o kupnji 5800 XM, mi mozes malo reci o UI i TS-u... Citao sam da touchscreen bas i nije najbolji, a i ovaj doubletap me malo muci.. E to tebi smeta? Inace, mob je bas ok, narocito jer je symbian. :D

Wolverine uto 20.1.2009 20:45

touchscreen je da moraš malo jače pritisnuti ako ideš prstima, no ako koristiš stylus onda je dovoljan doubletap... no to sve vidim kao neku zaštitu od slučajnog pritiska.

 

jedino kaj mi malkice smeta je kod fotića, vanjski gumb za okidanje je malo tvrd pa kad okidaš zna se desiti  da zbog toga se strese fotka i bude mutna.

 

odi do mobisa u ciboni (ako si iz ZG) pa ih pitaj da ti ga pokažu kako izgleda interface u živo

bubili1 pon 23.2.2009 22:05

Nadam se da češ imati više sreće od mene! U 7 dana već imam treći! Na prva dva 3. dan slušalica se pokvarila. Prekida, utišava se i pojačava sama od sebe. Kao da razgovaraš na nekadašnje 099 mobitele (Benefon ili Dragon). Ili je loša serija u T-mobile-u u Avenue Mallu ili nismo imali sreće. Bez problema smo ga zamijenili. Ovaj treći je preživio treće dan. Vidjet ćemo koliko dugo.

Ramo sri 25.2.2009 01:22

U t-mobileu 2200 kn otkljucan. Imam ga tjedan dana i nikakvih problema. Nadogradio najnoviji firmware i sve ide za 5. Meni je telefon odličan. Preporuka. Za ovu cijenu se mislim ne moze naci bolji telefon. Kako su neki na forumima pisali, vjerojatno se nokia preracunala s ovim mobitelom. Posto im je prvi touchscreen stavili su ga u nizak cjenovni razred da ih ne raspnu ako ne bude dobar, a mob je ispao stvarno super. Trenutno best buy definitivno. Jedina negativna strana je sto ce ga vjerojatno uskoro imati skoro svi.

Keiichi čet 26.2.2009 03:27

mobitel je odlican ^^ kupih ga prije tjedan dana ^^

 

jedino sto slusalica prekida ... nije strasan kvar kolko sam skontao kontakti su tvornicki malo zeznuti... ima na youtubu kako to popravit rucno ^^

 

zanima jel ima netko iskustva(tj kolko dugo su cekali za hrvatsku da izadze novi update) s izlaskom nove verzije symbiana jer ne zelin gubit garanciju mjenjajuci onaj Code... a kolko widim v20 za nokiju 5800 poboljsava dosta stvari ^^

 

enivej strava mobitel ^^

 

 

ewo kako popraviti earpiece  =D

 

http://www.youtube.com/watch?v=a6leVScBJJA

 

E da skontao sam jedan bug na v10 (koja usput dolazi na mobitelu kupljenom u te komu)

ne mozete dodati rođendan kontaktu preko telefona tj kad se uređuje u imeniku .. jednostavno izbaci iz imenika... al uspio sam dodati kontaktu rođendan preko pc suita..

 

e da i dosta frustrira galerija slika XD koja nema mogucnost gledanja slika po folderima... i kad imate kao ja 2000 slika sve laga =D narawno mozete gledat sliku jednu po jednu u file menageru ali ona je doslovno udyes u sliku pa izadyesh za drugu sto opet frustrira XD

 

Nadprosječni ned 15.3.2009 12:18

Nokia 5800 XpressMusic je mobitel sa touchscreenom dijagonale 3,2 inča te kamerom od 3,2 Mpx. 5800EX je smarthphone koji uz raskošan ekran donosi još; GPS, A-GPS, Wi-Fi sa 3G podrškon na HSDPA 3,6 Mbps. Baterija traje dosta dugo te Nokia dolazi sa TV-out priključkom koji je priložen u kutiji.

ivanv000 čet 19.3.2009 16:07

Super mobitel.

Kupio sam i "invisible shield" za njega (i probušio dodatnu rupicu za senzor).

Radi super.

Pošto mi je u nutra stari firmware, može li mi netko objasniti kako ga mogu upgrejdat na noviji?

Da li prilikom upgreda gubim sve podatke iz mobitela? Trebam li izvaditi memory card?

nedIm sub 28.3.2009 16:31
Vuce kaže...

Spoji ga preko pc suita na comp i pokreni update. Ne moraš ništa vaditi i nećeš izgubiti ništa od podataka.

 Ne pričaj gluposti, update formatira kompletnu internu memoriju, a podaci na kartici ostaju.
nokia.fan sub 28.3.2009 20:41
nedIm kaže...
Vuce kaže...

Spoji ga preko pc suita na comp i pokreni update. Ne moraš ništa vaditi i nećeš izgubiti ništa od podataka.

 Ne pričaj gluposti, update formatira kompletnu internu memoriju, a podaci na kartici ostaju.
 Kad se update ne gube se podaci u internoj memoriji, radio sam update na svojoj nokiji 5200 nekoliko puta i nikada nisam izgubio podatke iz interne memorije.
Magnum1654 sub 28.3.2009 21:32

imam taj mobitel vise od mjesec dana i prezadovoljan sam

wlan radi odlično (probao sam kod frenda)

na touchscreen sam se priviknuo i stylus skoro da i ne koristim

zvučnici na mobu su najkvalitetniji koje sam čuo i dosta glasno se čuju

ak treba slika mogu je stavit

Miro pet 15.5.2009 20:53
dome kaže...

koliko vam traje baterija na 5800 ?

 

da li je normalno da meni traje 1 i po dan ?

 

uopće ga ne koristim često,normalno korištenje.

 

inaće,mobitel je odličan.

Imaš li uključen 3G? Probaj ga isključiti, pa vidi onda koliko će trajati baterija...