Razvoj web-stranica

Najbolji i najpovoljniji hosting

tnakir sri 30.12.2009 09:54

Moze jedno pitanje (ne kritiziram, cisto pitam)... sto znaci biti zadovoljan hostingom?

 

Dobar support, stabilni serveri, brojne podrzane tehnologije, odmjereni paketi? Koji ti je najbitniji faktor? Cijena? Kvaliteta?

 

Iskreno, ja otkad god za sebe hostam u jednog te istog :) Zadovoljan do boli...

pedo bear sri 30.12.2009 15:10
Ivan M. kaže...

Moja preporuka je Info IT (Info NET). Kod njih imam dva hostinga i zadovoljan sam, dok kod posluh.hr baš nisam bio zadovoljan.

Ja sam skoro prešao na posluh.. Zašto nisi zadovoljan?

 

 

tnakir kaže...

Moze jedno pitanje (ne kritiziram, cisto pitam)... sto znaci biti zadovoljan hostingom?

Dobar support, stabilni serveri, brojne podrzane tehnologije, odmjereni paketi? Koji ti je najbitniji faktor? Cijena? Kvaliteta?

Pa to ovisi o tebi. Najbolji hosting je onaj koji ima sve, ali ti si taj koji će na kraju odabrati hosting po nekom kriteriju. Prije jedno dvije godine se sjećam dok sam radio u jednoj firmi, Avalon (naš hosting tada) je svim klijentima dao anketu da poredaju što im je najvažnije. Bilo je šest točaka. Ne sjećam se što sam tada stavio na prvo mjesto, ali sada bih na prvo mjesto stavio brz i dobro konfiguriran server (i da je u hrvatskoj).

tnakir sri 30.12.2009 15:57

Znaci kvalitetan support ti ne znaci nista?

 

Jednom sam zvao jednu hosting firmu iz zagreba te sam im sa adminom pricao, a admin nije imao pojma sto je mySQL ODBC connector 3.51 ili sto je 5.1 connector ... znao je da postoje connectori ali koja je razlika i koji je instaliran na serveru i kako to provjeriti nije imao pojma. Nakon toga sam ga nagovorio da instalira odredjene komponente koje sam mu poslao mailom (exe fajlovi) na svoj server, sta ja ni pod razno nebi na svom serveru napravija, da mi svaki klijent stavlja svoje komponente (koje usto nisu bile besplatne nego krekane) po serveru...

 

Takav hosting i takav support je po meni za plakati...

vedrann sri 30.12.2009 19:09
k1c0 kaže...

ako ces strani hosting uzmi Byethost ili Lunarpages

Ja imam byethost. Web stranica je u potpisu. Zadovoljan sam s tim hostingom. Imaju brze server nema downtime server. Imam taj hosting 4 mjeseca. Nisu ni skupi 35,88 dolara godišnje a ako ti stranica postane popularna imaš virtual private server sa 100mb/s uplinka za 50 kn mj. a imaš i dedicated servere. Imaju i dobar support meni su odgovorili u roku od sat vremena. Ako te zanima šta pitaj.

tnakir sri 30.12.2009 19:29

Znaci zadovoljavas se sa sat vremena do odgovora... eh da su svi ko ti :)

 

Sta je najgore, svi ljudi koji imaju pojma sto rade oko weba inace su kulturni prilikom customer supporta, pitaju sto im nije jasno, ukratko im objasnis i sve ok...

 

Ovi koji nemaju pojma... uvijek im je hosting provider kriv za njihove greske... u 99% slucajeva kriv je korisnik za greske, ne hosting al opet ljudi su toliko nekulturni da se samo znaju derat... :)

vedrann sri 30.12.2009 19:34

Sat vremena je bilo zato što kad postaviš pitanje imaš opcije za birati jel ti treba odgovor brzo ili ne. Ja sam stavio da mi nije trebalo brzo. Nisam imao nikakav kvar ili tako nešto pa mi nije bilo važno hoće li mi odgovorit za sat ili dva.

naxeem čet 31.12.2009 10:41
tnakir kaže...

Ovi koji nemaju pojma... uvijek im je hosting provider kriv za njihove greske... u 99% slucajeva kriv je korisnik za greske, ne hosting al opet ljudi su toliko nekulturni da se samo znaju derat... :)

A ponekad imaju hosteri loše podešen server i admine bez pojma i onda kažu da tebi aplikacija ne valja. Onda ih pošalješ k vragu i uzmeš dedicated i sam si svoj gazda, pa sve radi odlično.

Smooth Operator pet 1.1.2010 13:28

Na InfoITu imao sam 3 stranice, sad su 2 aktivne, te imam 2 u Pincomu. InfoIT mi je predobar i njihova podrška i serveri i sve ostalo. Premda u zadnje vrijeme se manje bavim webom,pa sam možda ispao iz tog tko-šta-kako, ali InfoIT je moja preporuka.

naxeem pet 1.1.2010 17:40
tnakir kaže...

Naxeem ja ne pricam o kvazi-hostinzima koji se upale, traju koliko im traje najam onog jednog dedicated servera, vide da to nije laka lova i ugase se.

Ni ja. Ja pričam o vrlo poznatom hostu. Sada su se popravili valjda, ali ih je kupio netko drugi. :)

Gajotres čet 7.1.2010 11:01

Meni osobno najbolji je t-com zbog naj suporta koji sam vidio cijena im je minus. Recimo inside nije loš kako kada, trebala bi im cijena biti dobra. Osobno  korstim samo win servere pa ne znam kako stoje s drugim stvarima

Buffer Overflow čet 7.1.2010 11:34

Uzeo sam jednu domenu na www.studio4web.com i mogu reći da su super. Brza registracija domene i trenutni pristup cpanelu nakon plaćanja preko uplatnice. Nije ni trebalo skenirati ni slati neki dokaz da je uplaćeno, sve je automatski rješeno.

Imaju stalno neke povoljnosti, pa čak su imali i nagradnu igru. Zadovoljan sam.

Gajotres čet 7.1.2010 14:43
tnakir kaže...

T-Com??? Ti to ozbiljno :D Bwahahahahahaha...

Da, ne znam recimo govorim isključivo o .net

Orbis - možeš samo jedan file od jednom uploadat, nasumično umiranje .net aplikacije na sat vremena nakon upload dll-a

Iskon - suport odgovara nakon tjedan dva i obično je muka instalirati drugu .net aplikaciju i napraviti virtualni dirketorij

Amis - teško ikakav odgovor dobiti i išta napraviti

Croadria - tamo sam stavio samo dvije stranice tako da nemam nešto iskustva, sve je ok prošlo

Inside - postaviti drugu aplikaciju na istu domenu skoro nemoguće, ovisi o o adminu i kako će se plesk ponašati, ali sam s njima sve u svemu zadovoljan

Posluh - smo jedna asp stranica i to jako davno

T-com - suport super, napravit će i pileće mljeko, jedino umbraco zna jako usporeno raditi na njihovim win serverima, skupi do jaja, u konačnici ne plačam ja nego stranke

 

 

 

 


tnakir čet 7.1.2010 16:31
Gajotres kaže...
tnakir kaže...

T-Com??? Ti to ozbiljno :D Bwahahahahahaha...

Da, ne znam recimo govorim isključivo o .net

Orbis - možeš samo jedan file od jednom uploadat, nasumično umiranje .net aplikacije na sat vremena nakon upload dll-a

Iskon - suport odgovara nakon tjedan dva i obično je muka instalirati drugu .net aplikaciju i napraviti virtualni dirketorij

Amis - teško ikakav odgovor dobiti i išta napraviti

Croadria - tamo sam stavio samo dvije stranice tako da nemam nešto iskustva, sve je ok prošlo

Inside - postaviti drugu aplikaciju na istu domenu skoro nemoguće, ovisi o o adminu i kako će se plesk ponašati, ali sam s njima sve u svemu zadovoljan

Posluh - smo jedna asp stranica i to jako davno

T-com - suport super, napravit će i pileće mljeko, jedino umbraco zna jako usporeno raditi na njihovim win serverima, skupi do jaja, u konačnici ne plačam ja nego stranke

Croadrija nema control panel (koliko ja znam) nego ih treba molit za svaku stvar.

pedo bear uto 12.1.2010 04:37

Ja bih samo htio napomenuti da je moj najdraži web hoster ikada bio VM mreže, koji sada valjda više ne postoje (nema im stranice), i to iz jednostavnog razloga što su mi zaboravili naplaćivat produženje stranice. Platio sam im prvi zakup i nakon toga više nikad. Kad se ideja raspala i skinuo sam stranicu, poslao sam im mejlom da mi ukinu domenu itd. I nakon toga, prvi sljedeći datum naplate sam dobio mejl u kojem sam dobio upute za produživanje hostinga za još godinu dana. Eh, da mi se to hoće svaki put desit :/

 

 

Inače, Avalon je jedini hoster s kojim baš nikad nisam iskusio baš nikakav problem niti sam imao zamjerku. Erm... osim što im je control panel malo ružan... cPanel ftw.