Nilturion sri 14.3.2012 20:20
david7 kaže...

Po sintaksi je sličan C-u...

Pa tu je relativan pojam sličnost. Ako gledamo koliko su Java i C# slični onda JS i C su nebo i zemlja. Ako gledamo koliko su slični PHP i python onda mi se JS i C čini jako sličnima....

royalhero sub 17.3.2012 11:43
Fuhrer kaže...

Ucim trenutno C++ . Stao sam na klasama :D

Pređi na C#, radi OOP, kada pohvataš te koncepte, pređi na ASP.NET, naravno ako želiš web developement, ili radi PHP, neka bude tvoj izbor, ja te neću silit.

Lukatigar ned 25.3.2012 00:30

Sto da otvorim za Javascript? U dreamweaweru imam svakakve opcije npr.: HTML, Javascript, ASP Javascript.... itd. kad otvorim Javascript i kodiram nece mi se ponuditi opcija da vidim "prewiew".. zasto? Sto da napravim?

david7 ned 25.3.2012 10:37

Nemoj raditi sa DW-om, pogotovo ako si početnik.. Uzmi Notepad++, s njim ćeš pohvatati sintaksu... Ako se ne varam, taj fajl spremaš kao .js koji onda povezuješ u HTML, ali trebaš pripaziti na putanju prilikom povezivanja...

david7 ned 25.3.2012 16:25

Pročitaj malo bolje moj post pa ćeš vidjeti da tu spominjem i HTML... 

 

C/P koda sa w3schoolsa

<html>

<head>

<script type="text/javascript">

function displayDate()

{

document.getElementById("demo").innerHTML=Date();

}

</script>

</head>

<body>

 

<h1>My First Web Page</h1>

<p id="demo">This is a paragraph.</p>

 

<button type="button" onclick="displayDate()">Display Date</button>

 

</body>

</html>

Pogledaj malo tu funkciju display date... Recimo sada da imaš fajl u kojem se nalazi ta funkcija, npr. jsprvikod.js onda bi HTML izgledao ovako:

<html>

<head>

<script src="jsprvikod.js" type="text/javascript"></script>

</head>

<body>

 

<h1>My First Web Page</h1>

<p id="demo">This is a paragraph.</p>

 

<button type="button" onclick="displayDate()">Display Date</button>

 

</body>

</html> 

E sad taj HTML kod spremiš kao index.html i klikni na button i trebao bi vidjeti trenutni dan, vrijeme i što već sve bude...