Razvoj web-stranica

Hosting za WordPress WooCommerce

lllnuclearlll čet 9.11.2023 15:36

Dakle planiram napraviti mali webshop i tražio sam hosting za to.

Konkretno ću tu navesti firmu o kojoj se radi, čisto da vidite pakete o kojima se radi. 

Planirao sam uzeti Start SSD paket koji je najjeftiniji jer je webshop stvarno mali, sa par desetaka artikala i minimalnom posjećenosti za početak, no oni mi predlažu da uzmem jači hosting kako bi to sve radilo fluidno, pa sad ne znam jel to neće raditi na najjeftinijem paketu ili što.

 

https://moj.totohost.hr/cart.php?gid=10

 

Plan je bio uzeti SSD Start za 22eur godišnje, ali oni preporučuju najmanje SSD Midi koji je 6eur mjesečno ili NVMe paket za poslovne korisnike koji je 7eur mjesečno.

 

Hoće li shop raditi normalno na SSD Start ako uzmem ili će biti nekih problema? A kasnije bih po potrebi prešao na jači paket ako bi prodaja išla bolje i posjećenost bila veća. Osim većeg prostora i prometa meni taj SSD Start i Midi izgledaju jednako... Nemam potrebu za neograničenim mail adresama, 200 mailova na sat i 25 baza podataka...

 

Jedino što SSD Start ima samo jednu bazu, jel mi to dovoljno za woocommerce shop? Što se tiče ovog ostalog, ako bude 100 posjeta dnevno i 10 mailova dnevno bit će super, a ako ikada i dođem na neku veću masu ljudi povećam hosting lako.

millennial čet 9.11.2023 21:32
lllnuclearlll kaže...

Dakle planiram napraviti mali webshop i tražio sam hosting za to.

Konkretno ću tu navesti firmu o kojoj se radi, čisto da vidite pakete o kojima se radi. 

Planirao sam uzeti Start SSD paket koji je najjeftiniji jer je webshop stvarno mali, sa par desetaka artikala i minimalnom posjećenosti za početak, no oni mi predlažu da uzmem jači hosting kako bi to sve radilo fluidno, pa sad ne znam jel to neće raditi na najjeftinijem paketu ili što.

 

https://moj.totohost.hr/cart.php?gid=10

 

Plan je bio uzeti SSD Start za 22eur godišnje, ali oni preporučuju najmanje SSD Midi koji je 6eur mjesečno ili NVMe paket za poslovne korisnike koji je 7eur mjesečno.

 

Hoće li shop raditi normalno na SSD Start ako uzmem ili će biti nekih problema? A kasnije bih po potrebi prešao na jači paket ako bi prodaja išla bolje i posjećenost bila veća. Osim većeg prostora i prometa meni taj SSD Start i Midi izgledaju jednako... Nemam potrebu za neograničenim mail adresama, 200 mailova na sat i 25 baza podataka...

 

Jedino što SSD Start ima samo jednu bazu, jel mi to dovoljno za woocommerce shop? Što se tiče ovog ostalog, ako bude 100 posjeta dnevno i 10 mailova dnevno bit će super, a ako ikada i dođem na neku veću masu ljudi povećam hosting lako.

 Trebalo bi raditi, ali pravo pitanje je kako će raditi. Stvar je da su to šerani serveri, znači dijeliš resurse sa stotinama drugih korisnika. Mnogi ti jeftini provideri pretrpavaju te servere kako bi mogli ponuditi što povoljniju cijenu, a s druge strane je server često preopterečen i nije dovoljno responzivan. Većini malih stranica to nije nešto posebno bitno.

 

Na kraju ti se sve svodi na to koliko ćeš imati posjeta i koliko istovremeno ljudi na stranici. Slobodno kreni sa tim najpovoljnijim paketom pa se lako po potrebi prebaciš na skuplji. Normalno da je njima u interesu da im plaćaš više.

 

Osobno bi preskočio sve te low budget providere i pronašao providera koji je i nešto skuplji, ali je pouzdan i nudi kvalitetnu uslugu i servere.

 

Jedna baza ti je dovoljna.