Razvoj web-stranica

Google Translate API - OAuth 2.0

bozoou sri 10.5.2023 14:44

Pozdrav, 

 

nije mi baš jasna kakva je politika u vezi ove nove autentifikacije za Google Translate. 

Prije je bilo dovoljno napraviti API key za pristup servisu, a sada treba i OAuth 2.0 client ID, koji mi nije baš jasan. 

 

Ako se ne varam, to je autentifikacijski ključ korisnika. Tko u ovom slučaju izdaje taj ključ? Google verificira da se neki korisnik logirao na moju stranicu? 

Tko u tom slučaju uopće može koristiti translate servis putem moje stranice ...samo korisnici koje Google verificira?

 

Ili možda ja mogu sa svojim OAuth 2.0 ključem osigurati translate servis svim svojim korisnicima? No ako bi bilo tako, onda bi bio dovoljan API ključ, kao što je bilo nekada. 

S druge strane ako je potreban OAuth 2.0 ključ po svakom korisniku, onda servis gubi podosta svoj smisao ... jer to onda više nije backend servis koji mogu vrtiti po potrebi kad mi treba, nego zavisim od usera koji je aktualno verificiran ... ili što već... 

 

Uglavnom, skroz na skroz sam zbunjen što točno po novom Google zahtjeva za pružanje usluge svog translate servisa, pa ako može pojašnjenje, bit ću jako zahvalan.