Razni softverski problemi

Torent klijenti i konfiguriranje

F1-IVO sub 26.9.2009 11:35

Eto otvaram ovu temu u kojoj mozete pitati sve o torent klijentima kao i konfiguriranju istog jer primjecujem da podosta forumasa ima problema sa uploadom (obicno je port zatvoren).

Cilj teme je da se na jednom mjestu prikupe svi podaci o konfiguriranju utorrenta, Azureusa, Bittorenta i slicnih klijenata.

Pravila su ista kao i u ostalim podforumima sa posebnim naglaskom da je najstroze zabranjeno davanje ikakvih torent linkova kao i trazenje istih.

 

Eto navest cu par linkova koji bi mogli pomoci:

 

Za one koji muku muče sa postavljanjem statičke IP adrese evo jedan maleni programčić koji će olakšati posao PF Setup Static IP Address.

 

 

 

 

F1-IVO sub 26.9.2009 11:58
kaiserus kaže...

Ja imam brzinu uploada 70kb/s. Jel ja mogu limitiarat na nekih 25kb/s da dalje uploada dok igram cod4 mp? Ili je bolje skroz ugasit upload dok igram?

Ako igras mp bilo bi dobro da kompletno ugasis torent. Probaj testirat sa upaljenim i ogranicenim uploadom pa onda sa iskljucenim pa ces vidjet razliku. Ja kad igram neki mp iskljucim.

labrovic sub 26.9.2009 17:32
kaiserus kaže...

Ja imam brzinu uploada 70kb/s. Jel ja mogu limitiarat na nekih 25kb/s da dalje uploada dok igram cod4 mp? Ili je bolje skroz ugasit upload dok igram?

bilo bi pozeljno da neradi, no mozes igrati s upaljenim utorrentom (malo ce ti sporije loadati mape i digot zatrznut)

ugalvnom isprobaj sam paš skuziti  Osmijeh

Aerendyl sub 26.9.2009 22:11
kaiserus kaže...

Ja imam brzinu uploada 70kb/s. Jel ja mogu limitiarat na nekih 25kb/s da dalje uploada dok igram cod4 mp? Ili je bolje skroz ugasit upload dok igram?

Za najbolje performanse u MP-u isključi torrente skroz jel inaće će biti jako teško igrati. Isprobao ja na malome upload speedu i opet je ping nešto veći pa šteka.

Fake_Alert sub 26.9.2009 22:13
Aerendyl kaže...
kaiserus kaže...

Ja imam brzinu uploada 70kb/s. Jel ja mogu limitiarat na nekih 25kb/s da dalje uploada dok igram cod4 mp? Ili je bolje skroz ugasit upload dok igram?

Za najbolje performanse u MP-u isključi torrente skroz jel inaće će biti jako teško igrati. Isprobao ja na malome upload speedu i opet je ping nešto veći pa šteka.

Meni nije,ja seedam na IPT-u na 45 kbs upload a max je 60 i ping se rotira oko 50-70.(cod4)

a DL speed na 300 od 470max

kaiserus sub 26.9.2009 22:36

Hvala na odgovorima. Evo danas sam baš probao sa limitiranim i isključenim uploadom, i na hrv serverima mi je ping 35 odnosno 45. Tako da mogu imat limitiran upload na hrv. serverima. I nisam primjetio da imam bilo kakvo sporo loadanje mape ili bilo kakav lag. Strane servere još nisam probao.

luckyluke sub 26.9.2009 23:02
Fićo_CoD 5 kaže...

mene zanima koji je najbolji torrent klijent i jel moze bit velike razlike u brzini skidanja ako koristim FlashGet umjesto uTorrenta

najbolji je utorrent njega svi trackeri preporucuju i najkompaktibilniji je sa njima i sa utorrentom nikad neces imati problema,barem ih ja nisam imaoSmijeh

BORG ned 27.9.2009 18:17
ivan00 kaže...

gdje su baš najbrži torenti

Tl, SCT, FTN... uglavnom privatni torrent trackeri na kojima je jako tesko dobit invite!

 

Preporucam ti da se regas na Partis.si jako dobre brzine, a registracije su otvorene stalno.

ivan00 ned 27.9.2009 18:42
BORG kaže...
ivan00 kaže...

gdje su baš najbrži torenti

Tl, SCT, FTN... uglavnom privatni torrent trackeri na kojima je jako tesko dobit invite!

 

Preporucam ti da se regas na Partis.si jako dobre brzine, a registracije su otvorene stalno.

 koliko sam shvatio nije ni na engleskom ni na hrvatsom ja tamo malo toga razumijem

BORG ned 27.9.2009 18:45
ivan00 kaže...
BORG kaže...
ivan00 kaže...

gdje su baš najbrži torenti

Tl, SCT, FTN... uglavnom privatni torrent trackeri na kojima je jako tesko dobit invite!

 

Preporucam ti da se regas na Partis.si jako dobre brzine, a registracije su otvorene stalno.

 koliko sam shvatio nije ni na engleskom ni na hrvatsom ja tamo malo toga razumijem

Ak neznas engleski onda se drži torrent.hr, yuwabits i partis.si ak znas slovenski.

luckyluke ned 27.9.2009 18:49

Ma niti za jedan tracker ne trebas znati strani jezik,mislim ono osnovno trebas.

Samo je vazno da znas naci torrent stisnuti download i jos viditi jeli freelech.

Imam ja svakakvih trackera(rumunjskih,engleskih,srpskih,hrvatskih,slovenskih)pa se na svima dobro snadem Belji se

pinkskin uto 29.9.2009 01:50
Brady kaže...

Dali mi može tko pomoći kako da otvorim port za upload za utorrent,upload mi nije veći od 30kb/s. Imam flat na prvoj brzini. Hvala

Ako imaš brzinu od T-coma 4/256 onda ti je to max upload

Altruistic uto 29.9.2009 03:16

preporučio bi vam BitLord kojeg i sam koristim pošto s njim dobivam izvrsnu brzinu čak i na javnim trackerima. u podosta slučajeva čak skidam i maksimalnom brzinom internetske veze. od same konfiguracije je potrebno samo postaviti kriterije za upload i download s time da upload stavite na 10-15 kb/s manje od maksimuma i možete bezbrižno surfati dok se torenti skidaju.

 

hrki čet 5.11.2009 17:49

Postavio sam pitanje u temi u vezi problema s bitcometom pa mi je rečeno da moram otvoriti port.Ne kužim se baš u to pa bi zamolio da mi netko objasni šta točno moram napravit ili da me uputi na neku stranicu di je to jednostavno objašnjeno.Nikako da skužim u čemu je caka tog skidanja,stalno imam problema.Malo hoće skidat malo neće i tako.Ako vam nije točno jasan moj problem pogledajte u temi u ovoj temi:http://www.bug.hr/forum/topic/razni-softverski-problemi/bitcomet-problemi/21714.aspx

Tu sam malo detaljnije objasnio.Molim za pomoć.

F1-IVO čet 5.11.2009 18:18
hrki kaže...

Postavio sam pitanje u temi u vezi problema s bitcometom pa mi je rečeno da moram otvoriti port.Ne kužim se baš u to pa bi zamolio da mi netko objasni šta točno moram napravit...

Prvo moras napravit staticku IP adresu izmedju kompjutera i rutera.KLIK

Cmelko ned 24.1.2010 18:05

Decki, ima ko problema s partisom??? ja se ne mogu vec 20 dana registrirati na njega, bacalo me prvo na partis.com, a sad me baca na google.com. ima jos tko takvih problema? dali vam radi? inace, odlicna torrent stranica!!!!

shimano ned 24.1.2010 18:13
Cmelko kaže...

Decki, ima ko problema s partisom??? ja se ne mogu vec 20 dana registrirati na njega, bacalo me prvo na partis.com, a sad me baca na google.com. ima jos tko takvih problema? dali vam radi? inace, odlicna torrent stranica!!!!

meni ok radi,još da znam slovenski di bi mi bio kraj

 

 

 

a  imam jedan problem,morao sam reinstalirati win. (zbog moje neukosti Sramim se) pa sam i utorrent reinstalirao,a sad svi oni filmovi i ostalo više nisu na seed-u,pa me zanima kako da to ponovno pokrenem,jer mi je žao da mi to sad ne nabija ratio kad imam 60-tak stvari koje sam seedao