Razni softverski problemi

Svi programi se resetirali ko da sam ih instalirao

tigerija čet 6.4.2023 15:39

Napravio sam windows update, ali ne znam da li je to povezano.

Izgleda da su svi folderi ostali, ali kad upalim neki program, svi setingsi su kao da sam ga tek instalirao... Makar, ako sam bio spremio layout, to i dalje postoji.

Kako se to moze desiti?

 

Ima mozda netko neki savjet oko toga ako se tko suocio sa slicnim problemom?

syncmaster245b čet 6.4.2023 16:26
tigerija kaže...

Napravio sam windows update, ali ne znam da li je to povezano.

Izgleda da su svi folderi ostali, ali kad upalim neki program, svi setingsi su kao da sam ga tek instalirao... Makar, ako sam bio spremio layout, to i dalje postoji.

Kako se to moze desiti?

 

Ima mozda netko neki savjet oko toga ako se tko suocio sa slicnim problemom?

 

Meni to zvuci kao da si nekako izgubio svoj HKEY_Users dio registryija, odnosno update ti je kreirao mozda novi users folder.

 

Pogledaj na C:\Users\ da li imas dva foldera sa tvojim usernameom.

Ako se dobro sjecam (davno je bilo), ukoliko su poduplani, neki users folderi bi trbali imati nastavak tipa .001 ili tako nesto.

 

 

Ako imas, onda znas sto se dogodilo.

 

tigerija čet 6.4.2023 21:59

Eh. Sad se vise windows ne zeli bootati.

Mozda sam ipak imao virus prije par dana koji sve ovo prouzrocio. Nadam se da samo nije ukrao neke podatke.

Stoji na ekranu od maticne.

Sutra cu instalirati windows na novi disk. Ili virus ili ssd umire.

 

A imam i image backup windows diska koji radim svaki dan. Ali necu restore ako ssd radi. Samo cu copy paste sve podatke sto trebam i format i throw taj ssd.

tigerija pet 7.4.2023 17:23
syncmaster245b kaže...
tigerija kaže...

BTW nemam dva usera.

 Mozda nisam dobro pitao, da li imas dva foldera slicnih imena unutar "users" foldera, ne dva usera.

 

Npr.
c:\users\pero

c:\users\pero.001

 Nemam. Dobro sam ja skuzio :D .

 

Imao sam taj slucaj davno kad sam snimao drugi windows na isti disk :D . Onda sam imao tako dva user unutar folder C:\Users\username.001 i C:\Users\username.

 

Ja brijem da meni meni SSD krepava. Barem se nadam se je to prije nego virus. Sad ovih dana instaliravam novi windows na drugi SSD. Makar mi se neda... muka... :D

Od jednog programa sam dobio da ne moze naci previous settings i da ce napravit nove (snima kao .ini file)

 

Tnx na odgovorima btw.

syncmaster245b pet 7.4.2023 21:46
tigerija kaže...
syncmaster245b kaže...
tigerija kaže...

BTW nemam dva usera.

 Mozda nisam dobro pitao, da li imas dva foldera slicnih imena unutar "users" foldera, ne dva usera.

 

Npr.
c:\users\pero

c:\users\pero.001

 Nemam. Dobro sam ja skuzio :D .

 

Imao sam taj slucaj davno kad sam snimao drugi windows na isti disk :D . Onda sam imao tako dva user unutar folder C:\Users\username.001 i C:\Users\username.

 

Ja brijem da meni meni SSD krepava. Barem se nadam se je to prije nego virus. Sad ovih dana instaliravam novi windows na drugi SSD. Makar mi se neda... muka... :D

Od jednog programa sam dobio da ne moze naci previous settings i da ce napravit nove (snima kao .ini file)

 

Tnx na odgovorima btw.

 Cuj, na osnovu screenshotova iz tvoje druge otvorene teme, ne bih rekao da je SSD ( u hardverskom smislu) problem.

 

Ukoliko se sjecam dobro (nek me netko ispravi ako lupetam,  jer zadnje sto sam iole ozbiljnije cacako po windowsima su bili Windowsi 7) svi korisnicki settinzi (postavke) su bili spremljeni u u odvojenom dijelu registryija koji su bili unutar user.dat datoteke unutar korisnickog foldera (user account).

 

J..ebiga, zao mi je sto nisam vise od pomoci.