Razni softverski problemi

Rušenje ATA passworda na SSD-u

Adoxxxxxsdi čet 6.8.2020 12:40

Nisam nigdje uspio naci download tog programa. Trebam da naci master password koji moze da ponisti sve ostale passworde. Fabricki bi trebao biti 32 puta slovo t. Ali je master password promijenjen. Trebam preko .bin fajla kojeg sam uspio povuci sa ssd-a procitati master pw. Ali je taj .bin fajl napisan u hexadecimalnom sistemu tkd ne mogu shvatiti sta je tu zapravo master pw. Ostavit cu sliku tog "koda" ako netko moze izvuci master pw sa njega. 

Stric_Jura pet 7.8.2020 09:54

Gle, možda trebaš prvo puknut novi FW na Samsung SSD.

 

Koristi Samsung Magician za to pa nakon toga možeš i Secure Erase iz njega - što ga formatira, ili imaš i Samsungov program "PSID Revert" koji ima slične mogućnosti.

 

Naravno možeš to i na drugom kompu, a SSD preko onog USB adaptera na njega spojiti.

 

 

Adoxxxxxsdi pet 7.8.2020 11:26

Skinuo sam sa samsung sajta novi firmware EMT02B6Q. Uradio sam sve sa samsung magican programom. Secure erase ne radi ubacim usb pokrenem tu opciju racunar se ugasi pa se upali i onda kaze kao disk nije odobrio ovu radnju tako nesto. PSID revert ne mogu pokrenuti. Imam tu opciju u samsung magican ali samo pise da odabrani diske ne podrzava tu opciju. A normalno ga prepozna u programu pise fino samsung 850 evo. Ali ne dozvoljava mi nikakve radnje. Mozda treba nesto u biosu podesit AHCI mode ili nesto slicno?