Razni softverski problemi

Reset kompjutera nakon sto se malo zdrma kuciste

filip1 pon 13.3.2023 12:40

svaki put kad slucajno malo zatresem kuciste kompjuter da ful gas na ventilatorima i onda se zacrni ekran pa ga moram resetirati i kada ga resetiram pojavi mi se i slika windowsa sa satom i datumom ali nemam nikakvu mogucnost upisati sifru za ulaz u windowse

 

prije pola sata mi je bez tresnje kucista dodao gas na ventilatorima i kada sam isao vidjeti u cemu je stvar stajala je poruka da je previse puta iskljucivan i da probam neki drugi nacin logiranja ili da ga ostavim dva sata da radi pa da se onda logiram ali je i to problem jer se kompjuter prebacuje u sleap mod nakon kratkog vremena

 

da li je moguce da je problem neki dio kompjutera ili sz mozda windowsi krivi

 

ponekad treba posteno pritisnuti dugme za paljenje da bi se kompjuter pokrenuo

 

nadam se da ste razumjeli o cemu se radi 

 

molim vas pomazite jer me ovo vec izludjuje

 

hvala na pomoci

Izzy pon 13.3.2023 12:56

Pregledaj sve spojeve. Dobro ih utisni. Posebno one koji imaju funkciju uključivanja računala. To znači oba kraja - i onaj na matičnoj ploči i onaj na samoj tipki za paljenje. I tipki za restart računala, ako je imaš. Baš sve pregledaj. Ili nosi na servis, pa će netko u servisu detaljno ispitati.

 

Ako su spojevi dobro, tada problem može biti u napajanju, matičnoj ploči, pa možda čak i SSD-u ili HDD-u (ovisno na što su instalirani Windowsi).