racma2233 uto 26.12.2023 07:46

Imam problem sa 5g tcom mrezom.
Modem je na krovu zgrade te je (tehnicarove rijeci) na lokaciji izmedju 3 antene u grade te se modemu kako mu odgovara spaja odspaja po tim antenama te u tom trenutku meni se internet ugasi te moram iskopcat/ukopcat kabele da bi mi ponovo radio. Tehnicari iz tcoma su dolazili više put te doslovno rekli da nema smisla ni da dolaze vise jer 5g tehnologiju koju oni imaju jednostavno je loša, i da oni nemaju kako rjesiti taj problem
Zna li netko na koji način riješiti taj problem, možda kupiti drugi ruter za krov ili neki programiranjem kojeg tehnicari ne znaju, namjestiti da se ruter spaja samo na jednu antenu u gradu?

 

Rocki uto 26.12.2023 08:49

Napiši koji ruter te koju vanjsku jedinicu imaš? Kakav je signal 5G kada dođe, kakav ti je LTE signal?
Treba dignuti što više vanjsku jedinicu, ukoliko je moguće. Probaj kliknuti samo n78 kanal na 5G, ostale otklikaj. Od LTE B1, B3 i B7 klikni, ostale otklikaj. Ovo za LTE je bitno kada nestane signal od 5G.
Imam 5G od A1 sa vanjskom jed. i fritzom 7530 unutra.
Tehničari neznaju mnogo, lažu kada kažu da je 5G loša mreža, njih se nažalost zove samo kada treba zamjeniti neki dio opreme, i kod mene bili x puta i rekli isto (nema pomoći). Tehničarima je cilj doći, pogledati i da se potpiše nalog.
Čačkaj amo čačkaj tamo - imam stabilan 5G signal i brzinu 200/100 ali ne njihovim trudom već mojim, iako sam udaljen od bazne 2200 m.
Znaš li kako se ulazi u vanjsku jedinicu i u fritza?

racma2233 pet 29.12.2023 18:12

Nazalost ruter je na krovu urbane vile ( tako da je vec dosta visoko) pa nemam te informacije. Signal od 5g je super, samo svkao jutro kad se probudim moram kabl od modema koji je u stanu iskopcati/ukopcati da bi imao opet signal.

Kada radi je 200/100 kao i vama a za LTE ne znam, niti kako uci u vanjsku jedinicu/fritza? hvala