Razni softverski problemi

Neće prebaci 6GB preko USB-a?

Processor pon 26.10.2009 22:29

Imam prenosni HDD 250GB, sa slobodnih 160GB.

 

Idem prebaciti igru sa kompjutera (USB) na HDD (mini USB) i javi mi da je pun disk i da napravin Disc Cleanup.

 

U igri ima jedan file koje 6GB. Fajlove do cca 3,5GB prebacuje bez problema.

 

 

U čemu je problem?

 

Hvala!

Prometej pon 26.10.2009 22:34

Kako ti je formatiran disk? Kao NTFS ili FAT32?

Ako ti je kao FAT32, vjerojatnost je da je upravo ograničenje file systema to što te ograničava..

FAT32 može imati datoteke maksimalne veličine manje od 4GB.

 

Pozdrav.

Somebody pon 26.10.2009 22:54
Processor kaže...

Imam prenosni HDD 250GB, sa slobodnih 160GB.

 

Idem prebaciti igru sa kompjutera (USB) na HDD (mini USB) i javi mi da je pun disk i da napravin Disc Cleanup.

 

U igri ima jedan file koje 6GB. Fajlove do cca 3,5GB prebacuje bez problema.

 

 

U čemu je problem?

 

Hvala!

odgovor je jednostavan, samo trebas oznaciti taj svoj disk(reko si miniUSB) na koji snimas podatke u NTFS formata- desni klik na  ikonu mini USB-a -> Format -> klikni na kucicu format to NTFS -> klikni tipku Format 

sad bi ti sve trebalo normalno radit!

sasa uto 27.10.2009 00:19
Somebody kaže...
Processor kaže...

Imam prenosni HDD 250GB, sa slobodnih 160GB.

 

Idem prebaciti igru sa kompjutera (USB) na HDD (mini USB) i javi mi da je pun disk i da napravin Disc Cleanup.

 

U igri ima jedan file koje 6GB. Fajlove do cca 3,5GB prebacuje bez problema.

 

 

U čemu je problem?

 

Hvala!

odgovor je jednostavan, samo trebas oznaciti taj svoj disk(reko si miniUSB) na koji snimas podatke u NTFS formata- desni klik na  ikonu mini USB-a -> Format -> klikni na kucicu format to NTFS -> klikni tipku Format 

sad bi ti sve trebalo normalno radit!

zasto formatirati!!!???? postoji naredba convert u cmd-u...!

MrBlc uto 27.10.2009 08:42

Ma to ti je do mini USB. Kroz ovaj široki USB prođe, ali kad dođe na mini USB zaglavi se. Nemoj više pokušavati, da ti se kabel ne zaštopa. Da vidiš koja je muka iz mini USB konektora iglicom isčačkati file od 6 GB, to ne bih ni neprijatelju poželio!

 

Šalu na stranu, rađe napravi konvert na NTFS, meni WD passport nakon formata pokazuje zauzeće kao da je onaj njegov utility još na disku, a na disku ga nema. Nije puno, ali živcira.

BORG uto 27.10.2009 10:36
Bane123 kaže...

imam isti problem, jednostavno nece da mi kopira vise od 4GB na usb-u.

 

3.99Gb hoce a 4.5 i preko toga kaze file is too large a imam 8GB memorije na usb, isao sam na format i nista opet isto :(

Pročitaj od Somebody-a i Prometej-a postove.

hardrock sub 12.1.2013 15:33

Evo imam i ja jedan problem ali obrnut od ovog, pa da ne otvaram novu temu bezveze.

Ovako, meni je moj frend stavio instalaciju za NFS MW2, on je sve normalno kopirao na usb, i sad ja dođem doma da kopiram te datoteke sa usba na moj disk, ali ne želi kopirati, ne javlja se nikakav error ili šta, stavim "kopiraj" i kad želim zalijepiti nekamo jednostavno se ne kopira. Jedino što sam napravio je prečac od toga na radnoj površini al to nema nikakve koristi..

Jel zna ko kakav način da tu cijelu mapu prebacim na disk.

 

EDIT: Riješio sam, morao sam komp restartati, te skenirati il šta već USB.