Razni softverski problemi

Misterij nestajanja prostora na disku

SPAWNK4MPER ti mama ned 25.11.2012 19:29

Već neko vrijeme mi prostor na C disku sam od sebe nestaje. Dosad sam problem riješavao jednostavno brisajući stvari jer sam lijeno g*vno, no sad mi je ponestalo stvari za brisati i moago bi riješiti problem. Znači prazan prostor u par dana dođe sa par GB free na 1 MB sam od sebe. I onda ja izbrišem par GB i onda ispočetka. OS je Windows 7

Što sam već pokušao:

 

- Disableao sam system restore i izbriso sve prijašnje pointove

- skeniro disk sa AV-om i sa malwarebytesom- nula bodova

- Disk cleanup

 

Hvala unaprijed na svakoj pomoći!

H4x0RCRO ned 25.11.2012 19:46

Imam disk od 950GB, na C sam imao 90, a na D ostalo.
I meni je nestajao prostor na C, probaj obrisati temp, skini si ccleaner i očisti registar, možda uspiješ možda ne, ja sam foramtirao na kraju c i d i sad je sve ok :)

ihush ned 25.11.2012 20:12
SPAWNK4MPER ti mama kaže...

evo skinuo sam program windirstat i kaze on da imam 37 GB temp fajlova! to mora bit problem

e sad jel ja to smijem izbrisat?

 -pravila:

1. računalo je tvoje, tempovi su 'tvoji', rizik je tvoj... radi što misliš-želiš. U pravilu je to smeće koje je odavno trebalo nestati.

2. skidanje dodatnog softwarea da bi počistio (nepotrebno) smeće, je također nepotrebno. Disk cleanup za početnike ili u explorer adress: %temp% (enter) CTRL+A, SHIFT+DEL, Y. Odbrowsaj do windows\temp\ ponovi. (to bi napravio i disk cleanup, nije potreban 'sofisticiran' software koji to radi).

3. nauči održavati PC, odredi što, gdje.. i provjeri dali ti neki torrent, skype, messenger, ili bilo koji drugi soft radi neku automatiku-download. Jedino što je OK su AV i sys.updateovi, ali i to može ručno ili da te pita... Podesi, tad znaš.

 

3a, za juzere ie-browsera, kroz njegove opcije počistite tempove, ili disk cleanupom. Ostali browseri, potražite opcije. I tu zna biti više GBa..

ihush ned 25.11.2012 20:35
SPAWNK4MPER ti mama kaže...

disk cleanup mi neće izbrisat temp-ove, pretpostavljam zato jer piše da disk cleanup briše samo tempove koji nisu bili modificirani u zadnjih tjedan dana- onda valjda ovi svi jesu.

Jeli sigurno da ih ja svejedno ručno izbrišem?

- netočno, tj to znači da aplikacija koja je kreirala temp još uvjek pristupa fileu.. smeće je smeće (pogotovo ako ne znaš od kuda).

- Od kud ti info da neće nešto počisititi? .. i tjedan dana?

Tj. windowsi ne brišu tuđe. Ručni način je brži i konkretniji (potrebno je cca 6-9sec da obrišem tempove +vrijeme rada diska za samo brisanje, kvačica na 'do it for all'..).

-ako koristiš neki drugi soft za čišćenje, .. pa OK (ali nije potrebno, svaki alat treba znati koristiti, ..i to je često smeće).

 

-test, upali u safe modu, probaj.

-test2, pogasi nepotrebno (smeće) koje nešto radi u pozadini, kao torrent, IM i sl.. i ponovi disk cleanup ili ručno.

 

SPAWNK4MPER ti mama ned 25.11.2012 22:19

Evo otkud je info- disk cleanup želi obrisati samo tempove koji zadovoljavaju taj uvjet od tjedan dana kao što piše na slici, a ja znam da ih imam 40 GB što mi kaže program windirstat, pa onda jedina mogućnost je da tih cijelih 40 GB ne zadovoljava uvjet. No dobro, to nije ni bitno kad ih sad ionako znam manualno obrisati što upravo sad i idem napraviti. Time je najvjerojatnije moj problem riješen i zahvalio bih svima u ovoj temi na pomoći, pogotovo tebi, ihush.

Don Kihoty ned 25.11.2012 22:28

1. Disk Savvy - s njim vidjeti što najviše zauzima prostor diska

2. CrapCleaner - s njim očistiti smeće

3A. Defragler - s njim napraviti defregmentaciju/optimizaciju diska/ssd-a

3B. DisKeeper - automatizirano defragmentiranje/optimizacija diska/ssd-a