Razni softverski problemi

Kontrola Tv-a i klime sa Google nest mini

ive79 čet 29.2.2024 20:52

Poštovanje kupio sam google nest mini za kontrolu tv-a i klime pošto sam invalid i ne mogu koristiti ruke .

Radi mi djelomično ,mogu upaliti tv i zvuk povečati i smanjiti ,drugo neće glasom dok na mobitelu u aplikaciji hoće neke funkcije .

 

Uzeo sam bio i whirles daljinski kojim se upravlja google nestom ali ni tako ne idu sve funkcije  .

 

Sad ne znam u čemu je problem pa ako netko može pomoći i sl.  

 

Unaprijed hvala i svako dobro 

the chosen one07 pet 1.3.2024 10:51
ive79 kaže...

Poštovanje kupio sam google nest mini za kontrolu tv-a i klime pošto sam invalid i ne mogu koristiti ruke .

Radi mi djelomično ,mogu upaliti tv i zvuk povečati i smanjiti ,drugo neće glasom dok na mobitelu u aplikaciji hoće neke funkcije .

 

Uzeo sam bio i whirles daljinski kojim se upravlja google nestom ali ni tako ne idu sve funkcije  .

 

Sad ne znam u čemu je problem pa ako netko može pomoći i sl.  

 

Unaprijed hvala i svako dobro 

 O kojem modelu klime se radi? Klima ima WiFi?

 

Ukoliko klima ima WiFi i njena aplikacija podržava spajanje s Google Home tada se može podesiti da se Google Nest koristi za kontrolu klima uređaja. Potrebno je prvo upogoniti aplikaciju od samog klima uređaja (izvršiti registraciju ako je potrebno), nakon toga u Google Home aplikaciji ići na dodavanje novog uređaja i odabrati treću stavku "Works with Google Home". Kada se otvori nova stranica tamo treba odabrati aplikaciju od klima uređaja i dati dopuštenje Google-u da joj može pristupiti...

ive79 pet 1.3.2024 13:41

Pozdrav ,ma nema klima nažalost wifi ,zato sam i uzeo ovaj wifi daljinski ...samo to još nisam uspio probati da li će raditi ....taj wifi daljinski je https://www.hgspot.hr/pametni-hub-woox-r4294-wifi-smart-univerzalni-ir-wooxhome-app-glasovna-kontrola-alexa-google-assistant  pa ću to viditi ...

 

Zanima me sad zašto ovaj google nest mini može samo neke funkcije tv-a glasom ,neke samo preko aplikacije ,a neke čini mi se nikako ...to mi je čudno pa ne znam da li postoji rješenje .....i nekad kaže kao ne podržava tv ,a opet je upali ...ja sam mislio da će to i bolje raditi .  Televizor je philips smart tv 

 

E i hvala puno na volji da odgovoriš